Přejít na obsah


Fotka

Keš na památníku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:28

Zdravím, Rád bych se Vás zeptal na Váš názor ohledně umístění keše na památnik z roku 1948, kdy k jeho odlovu je potřeba lano nebo žebřík. Památník se při odlovu nijak nepoškodí, jen je nutno na něj vylézt. Neptám se jestli porušuje nebo neporušuje pravidla, jen jestli by jste takovou keš lovili. Prosím jen konkrétní odpovědi.
  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:33

pokud je to památník někde veprostřed lesa, tak bych se možná nechal ukecat. Jelikož ale obvykle bývají poblíž civilizace, je pravděpodobnost průseru s policií docela vysoká, takže ruce pryč.
  • 0

#3 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:40

Pokud nijak nehrozí poničení památníku a ani přilehlých součástí, tak problém nevidím. Ale nevím jak chceš zařídit, aby k poničení nedošlo, to ten žebřík se opírá o něco jiného? A to lano? Moc si nedokážu představit, že se to opravdu nijak nedotkne památníku.
  • 0

#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:42

Nelovil. Viz Parkis.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#5 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:55

Každý památník , i ten z roku 1948 by měl požívat určité úcty. Pokud chceš umístit keš, dej ji stranou a někam dolu. Už jen představa šplhat po památníku pomocí žebříku nebo lana se mi zdá přímo děsivá. :o Jo a měl by jsi mít souhlas majitele památníku s umístěním keše a o jeho stanovisku už nepochybuji vůbec. :( Raději ani neříkej , že jde o geocaching nebo zas budou pochvalné články. Já bych tam nešel určitě.
  • 0

#6 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:56

Můj názor je ten, že jsem si zmiňovanou cache dal do ignore listu. Nevidím ji tudíž ani na mapě, a tak mě vůbec netrápí.
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:57

Určitě bych ji nelovil a ani nějak nevidím smysl v takovémhle umístění.
  • 0

#8 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:58

Ne, na památníky se neleze. Bez vyjímky.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 11:29

A co jinej pohled - chtel bych dat kes na Tvuj barak. Poleze se zebrikem oprenym o omitku, ale poskozeni urcite nehrozi. Pripadne se da zhoupnout lanem a pristat na parapetu - ale jak rikam, zadny nebezpeci rozbiti okna tady nevidim. Pripadne muzu umistit kes pobliz hrobu Tvyho pradedecka. Bude to nanovka s hintem "pod kaminkem"... B) Uz chapes pohled z druhe strany?
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#10 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 11:35

Proboha to NE! Jakýkoliv památník ať už čehokoliv zaslouží úctu. Je prima, že jej někdo připomene keší, ale účelem je navštívit místo! Takže keš a připomenou památník ano, ale umístění vhodné a pietní! Klidně "od silnice projdu kolem památníku a pak 20m dál pod stromem ..."
  • 0

#11 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 11:59

Nee.. fuj ... :D Ale na druhou stranu, nebylo by tady kolem HK hned trochu adrenalinověji :D? Pomník bitvy s T5 tu ještě nemáme, a to jich tu máme jako sraaa..hodně.
  • 0

#12 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 11:59

hydrous napsal/a:
Neptám se jestli porušuje nebo neporušuje pravidla ...


Myslím si, že porušuje. Čili pokud se nepletu - neměla by být vůbec schválena a pak je další diskuse zbytečná.

... jestli by jste takovou keš lovili.


Ne. Šplháním/žebříkem nikoliv.

Ovšem co kdybys na nedaleké předchozí stage umístil pomůcku pro odlov - prut s háčkem - pak by krabka s drátěným obloučkem šla odlovit ze země ? U pomníku v lese (nebo na místě s minimálním provozem), který bys po odlovu zase musel vrátit na své místo - to už by možná schválením prošlo ?

Nevím, jen nadhazuji k diskusi.


I když možná ani to ne - nebyla mi schválena krabka v závorách, dopředu prý bylo zřejmé, že by někteří kačwři na závory šplhali a nečekali by, až pojede vlak a budou závory dole - tak třeba by i tady dopředu schvalovatel předpokládal, že na háček se každej vykašle a stejně poleze.

Jinak za sebe - jsem rád, že mi nebyla závora schválena - nenapadlo mne, že by někdo po závorách lezl a tím je z/ničil - obávám se, že případnou škodu by pak mohly dráhy požadovat i po mě :( .

Bohoušcl6
  • 0

#13 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 12:06

Myslím, že hydrous takovou kešku založit NECHCE, ale jen se ptá na názory na keš už založenou (ne jím samotným) a schválenou...
  • 0

#14 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 13:51

Ostravacek napsal/a:
Myslím, že hydrous takovou kešku založit NECHCE, ale jen se ptá na názory na keš už založenou (ne jím samotným) a schválenou...

To si děláš legraci , doufám.:o
  • 0

#15 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 14:00

moucha111 napsal/a:

Ostravacek napsal/a:
Myslím, že hydrous takovou kešku založit NECHCE, ale jen se ptá na názory na keš už založenou (ne jím samotným) a schválenou...

To si děláš legraci , doufám.:o

Nedělá, jak jinak bych si tu cache asi dal do ignore listu. ;)
  • 0

#16 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 14:04

Prosím, jenom konkrétní odpovědi. Lovili nebo nelovili? Díky
  • 0

#17 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 14:06

Z památníků jenom odečíst nějaká data, žádný fyzický kontakt,pieta je pieta. Kačeři jsou schopní všeho a když je někde nějaká keška, tak je nic nezastaví. Nešel bych do toho...čeho je moc,toho je příliš.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 14:46

ssva napsal/a:
Z památníků jenom odečíst nějaká data, žádný fyzický kontakt,pieta je pieta. Kačeři jsou schopní všeho a když je někde nějaká keška, tak je nic nezastaví. Nešel bych do toho...čeho je moc,toho je příliš.

Moje řeč. Ruce od toho pryč....
  • 0

#19 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 15:11

No chystám se ji lovit... pokud mluvíš o jedné mysterce 4,5/5 v Ostravě... jen se tam chystáme v noci i když je doporučená ve dne... až moc na očích... a ten objekt tím fakt nezničíš...
  • 0

#20 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 15:33

Objekt samotný opravdu snese hrubé zacházení, ale přístupová cesta nahoru je často řešena bez lana a žebříku po železné plastice, která je součástí pomníku. Já bych tedy nelovil, ale dokud tam cache bude, vždy se najde někdo, kdo pro ni poleze bez ohledu na způsobenou škodu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama