Přejít na obsah


Fotka

Garmin Vista HCX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:09

Dobry den, pred nekolika dny jsem si po delsim rozmysleni, jestli jit do cistokrevne outdoor navigace, koupil Vistu HCx, upgradoval firmware, stahnul nove mapy TOPO Czech 3.1. a byl spokojeny... Pak se zacetl do nekolika diskusi a trosku znejistel. Zarazily me stiznosti mnoha lidi na kvalitu joysticku , ze po urcite dobe prestane postupne reagovat. Chci se zeptat Vas zkusenejsich, jestli je to vec starsich serii, anebo se tyka i novych HCx a jestli se da tomu nejak predejit. Je problem mechanicky v samotnem mikrospinaci, anebo se spise ve vetsine pripadu jedna o spatny kontakt mezi zákl. deskou a dalsimi komponenty? Diky moc za odpovedi a nazory.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:27

Podle mojich informaci jde vetsinou o ten spatny kontakt. Zaroven s tim blbne i zobrazovani na displeji, coz jde pres tentyz konektor.
  • 0

#3 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:31

Diky. Ptam se i proto, ze se daji nekde sehnat nahradni spinace. Pokud by to ale bylo v tom spatnem kontaktu, novy dil by nic neresil...
  • 0

#4 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:37

Daleko kritičtější než joystick mi přijde ta obvodová guma. Asi každému se odlepila :(. Dobu do odlepení ti prodlouží, když nenecháš GPSku na slunci (nebo třeba v autě za sklem).
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:41

Na druhou stranu, ty nove obvodove gumy i s lepici paskou jsou porad k sehnani i pro stare cernobile legendy, takze to HCx by mely byt jeste snad dost dlouho. Casto se stihne prvni vymena gumy koncem zarucni doby, a az se odlepi i ta druha guma, tak po tech ctyrech letech clovek casto stejne posilhava po necem novem. ;) Je to stejne zajimave, ze lidstvo dokaze lepit k sobe neuveritelne veci, ale prilepit gumu k plastu nejak Garmin neumi. :D
  • 0

#6 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:45

Ta guma me prave moc nestrasi - da se to spravit, aniz bych se ja nebo nekdo jiny musel hrabat ve strevech tehle chytry krabicky. Takze ten joystick, myslite si, ze pokud nebudu s navigaci nejak hazet a nebude mi padat z ruky, pri beznem pouzivani, vydrzi na veky;)?
  • 0

#7 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 16:59

S joystickem jem neměl sebemenší problém. Párkrát mi hupla z palubky auta na podlahu, párkrát venku na zem a pohoda. Fungovala nám 2 roky (Vista Cx), teď už užívá odpočinku v šuplíku ;).
  • 0

#8 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 17:08

Nez jsem si Vistu kupoval, koukal jsem jeste po novych Oregonech a Dakotach, ale na Viste se mi libilo, ze ma prakticky vsechno za nizsi cenu a dotykacum moc neverim - co jsem si cetl, dotykova vrstva asi nebude kapacitni, ale spis rezistivni a ten toho rozhodne tolik nevydrzi. Ted ale vsechny ty prispevky na forech, ktere jsem si prosel o Etrexech vyustily k tomu, ze spise bojim novou Vistu pretezovat a hraju si s ni co nejmene, abych joystick "nevychodil". Jak vidite jeho mechanickou odolnost...a vubec zivotnost i dalsich tlacitek na Viste? Diky.
  • 0

#9 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 19:37

Si s tím hlavu nelam. Nám už spadla mockrát, dokonce jsem ji přejel kolem. Sem tam ji vytáhnu z kapsi, protože na mě píská (zmáčklý joistick). To je snad jediná necnost a nedostatek, jinak jsme s ní velmi spokojeni hlavně kvůli přesnosti. Stejně přesný byl i žluťásek, možná snad ještě přesnější, ale ten neměl mapy. O prachu, mokru v dešti ani nemluvím.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#10 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 21:06

To rad slysim, dost me to vystrasilo - je to nova vec a jsem na ni proste vic opatrny. Takze si myslite, ze ony popisovane a zname problemy s joystickem jsou spise problemem onoho nestastneho kabelu nez mechanickou zalezitosti samotneho joysticku? Ptam se i proto, ze mam moznost koupit stareho legenda na nahradni dily, takhle by vlastne ani nebyl potreba. Diky za trpelivost.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 21:22

Stary legend to jako nahradni dil pro Vistu HCx ani nepomuze. Vsechny ty veci jsou trosku rozmerove jine, i ten joystick!
  • 0

#12 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 21:38

Tak to moc diky, uz jsem skoro odepisoval na inzerat. Je ale fakt, ze onen joystickovy problem se tahne vsemi generacemi etrexu, divim se, ze s tim v Garminu nic neudelali. Holt, budu sveho noveho mazlika zkouset a uvidime, snad vydrzi. Kdyby jste meli nejake dalsi postrehy k trvanlivosti nejnovejsi Visty, budu vdecny. Zitra ji vyzkousim na prvni kesi. Diky moc.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2010 - 22:33

Trvanlivosti? No, prvni co u eTrexu delam, je ze na displej nalepim ochrannou folii. Nejakou, co neni urcena na dotykove displeje, takze muze byt tlusta a odolna, a zaroven ma dobre lepidlo, aby neslezla. Konkretni tip ti ale nedam, kdysi jsem dostal jeden bezejmenny arch, ze ktereho si vzdycky kus ustrihnu... tu na GPSku, tu na mobil... Jinak si nestezuji, vse funguje jak ma.
  • 0

#14 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 March 2010 - 22:14

Prosel jsem tady nekolik diskusi a narazil na pekne vyfocene vnitrnosti Visty (diky Šolime). Ten joystick je resen opravdu uplne jinak, nez u starsich modelu - uz neni na samostatne desce spojeny onou nespolehlivou paskou, ale je priletovany primo na zakladni desce. Konstrukcne se tvari taky bytelneji - vice plechu. Puvodne na starem etrexu to byl jen nedobre slicovany a svarem spojeny tmavy plast. Takze mozna drivejsi problemy s joystickem u Garminu alespon takhle vyresili...doufam:) Kazdopadne, dneska jsem poprve Vistu provetral venku a spokojenost - sice ovladani je trosku tezkopadnejsi (jsem zvykly na dotykac u HTC), ale jinak spokojenost. Magneticky kompas taky neni spatna vec, kdyz se clovek zastavi a nevi kudy kam. Kdo vi, jestli u Garminu budou pokracovat v Etrexech dalsimi generacemi, anebo se vrhnou uz jen na Oregony a Dakoty, kdo vi. Snad jsem s Vistou neslapnul vedle, porad mi jeste lezi v hlave gpsmp 60 anebo nejaka Dakota...ale ted uz pozde bycha honit...mozna casem jeste neco dalsiho doplnim do sbirky:)
  • 0

#15 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 26 March 2010 - 23:20

Já taky lepil na displej folii, ale blbě už vidím bez brýlí a ta folie dělala problémy s odrazem na slunci a hlavně v mokru nebylo přes ni skoro nic vidět. Pokud to sklo nebudeš vysloveně šmirglovat po zemi, tak by mělo vydržet. Folie je možná dobrá věc, ale rozhodně se poškrábe mnohem rychleji a pak je přes ni vidět prd. :D
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#16 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2010 - 2:04

Když folii tak kvalitní folii v ceně za ks od 200Kč (Boxwave/Vikuiti/Brando). Žádné 3ks na aukru za 49kč. Taková dražší folie se nepoškrábe jen tak a displej ochrání a právě ještě pomůže odleskům - úplně zmizí třeba odlesky od sluníčka. Moje vista vydržela opravdu hodně více než 2 roky intenzivního používání na kole/turistika, v zimě v minus 15 atd. Koupala se s námi i v rybníce. Žádný problém s joystickem nemá. Dneska už je jen jako záloha a pro občasné půjčení v rodině. Možná malinko odlepená guma kolem krytky na USB - jak to člověk prostě více odklápí než by měl. Tohle je celkem kvalitní zařízení. Na druhou stranu zase táta má vistu tu starší - mapovou, ale černobílou a používá se celkem málo něco kolem 4let a joystick je dnes už téměř nepoužitelný - s tím souvisí vypadávání displeje (obrazu). Takže si myslím, že nová Vista Hcx je opravdu mnohem lepší než starší modely a bát se o joystick v horizontu několika let používání fakt podle mých zkušeností nemusíš. K vývoji etrexů - myslím, že nové modely nebudou a budou spíše další Oregony/Dakoty a pak něco jako colorado/gpsmap 60, ale kdo ví....
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#17 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2010 - 11:14

Diky za uklidneni - ono o joystickach na etrexech toho bylo napsano plno po celem svete a dava se to nekdy i za hlavni duvod, proc nekoupit. Rozdelaneho jsem videl jen stareho Legenda a novou Vistu, rozdil v konstrukcnim reseni tam urcite je. Ja otazka, jak vypadaji streva i od dalsich modelu, na ktere byly stiznosti a jestli to byl u nove Visty zamer, kvuli castym stiznostem, ze pouzili nove (snad lepsi) dily. Uvidime, budu testovat:)
  • 0

#18 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2010 - 22:45

Tak asi po 2 tydnech hrani si s Vistou zjistuju, ze mi moc nesedla. Co myslite, vyplati se ji dat do FRCu (nemam predstavu, za jakou cenu), neco pridat a jit do nejakeho dotykace? Anebo to proste skousnout?..
  • 0

#19 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 05 April 2010 - 10:37

Levahoo napsal/a:
Tak asi po 2 tydnech hrani si s Vistou zjistuju, ze mi moc nesedla. Co myslite, vyplati se ji dat do FRCu (nemam predstavu, za jakou cenu), neco pridat a jit do nejakeho dotykace? Anebo to proste skousnout?..


Myslím, že proděláš cca 2 tisíce, lepší je si asi zvyknout. Oni i ty nejdražší Oregony mají své mouchy, hlavně špatně čitelný display a rozdíl v ceně je značný. Dva roky bych s Vistou vydržel a kdoví co pak bude.
  • 0

#20 Levahoo

Levahoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 April 2010 - 14:27

A za kolik si myslite, ze by se dala Vista s podstate jeste 2 letou zarukou prodat?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama