Přejít na obsah


Fotka

TB, GC - jak se ztrácejí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2010 - 20:24

Občas se tady ve fóru objeví otázky na téma jak moc se ztrácejí travelbugy a geocoiny. V deštivém večeru jsem si zpracoval statistiku svých cestovatelů. Ano, ztrácejí se, ale myslím, že to není tak hrozné:

Vložený obrázek

Legenda: Pro každý TB/GC pruh začíná v okamžiku jeho vypuštění do světa a končí datem posledního známého logu. Černé jsou ty, které pokládám za ztracené, zelené jsou (snad) živé. Jak vidno, i u tzv. živých je někdy poslední log starý několik měsíců, např. proto, že TB visí v málo návštěvované keši, nebo jeho momentální držitel odkládá jeho další vyslání (ale alespoň to slibuje :)).
  • 0

#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2010 - 20:27

A ještě jeden obrázek - jak se ztrácejí podle jednotlivých zemí. Nejvíc jsem jich vypustil v Česku, logicky tedy i v Česku se jich nejvíc ztratilo. Snad tedy jediný závěr: Ztrácejí se všude :).

Vložený obrázek
  • 0

#3 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2010 - 20:49

Nedávno jsem se díval, kam doputovaly TB a GC, které mi prošly rukama. 22 % jich se dá považovat za ztracené. Státy kde ukončily putování jsou: ČR 3, USA 3, Slovensko 3, Německo 2, Finsko 2, Rakousko 1, Holandsko 1, Austrálie 1, Španělsko 1, Thajsko 1, Turecko 1, Polsko 1 Zaznamenal jsem i případ, kdy se coin objevil i po více než roce od zmizení.
  • 0

#4 hawwwran

hawwwran

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 8:22

To že se ztrácejí je velmi nepříjemné, ale případy kdy se zase objeví potěší jako nic jiného :-)

například tento čtyřlístek jsem pohřbil a najednou se objevil :-) po osmi měsících. http://cz.geotrackab...leaf-13-22.html

Nebo tenhle TB se mi ztratil na 3 a půl měsíce. U keše nebyl v inventáři a nikdo ho nezalogoval. A pak ho z keše najednou někdo vyzvedl. http://www.geocachin...aspx?id=2167708
  • 0
www.geotrackables.com - vlastní trackable items ZDARMA. Ukázka předmětu zde: http://cz.geotrackab...-leaf-6-15.html

Vložený obrázek

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 10:36

Už jsem v jiné diskuzi se ptal, co se stane když se GC ztratí? Tak TB chápu, prostě při nejhorším někdo utrhne známku a předmět si nechá. Ale jak je to s GC?
Vźdyť přeci GC musí stále fyzicky existovat! Pokud nebyl roztaven, přeci jenom někde musí být a nejspíše ho někdo má. Pokud se s ním někde bude chlubit, časem jistě narazí na kačera. Prodat ho nemůže. A minimálně až zemře, někdo ho zdědí a bude třeba zjišťovat co to je...nebo ho časem někdo najde na půdě apod.

Co si představujete, že se děje se ztraceným GC?
  • 0

#6 Anad

Anad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 10:52

Někdy to ale vyjde. Můj ztracený TB v Německu se nedávno objevil po dvou letech. Papírově stále visel v keši TB hotel u dálnice, ale fyzicky tam nebyl, podle logů. Považovala jsem ho za ztracený a nedávno ho našla kešerka v jiné keši a poslala ho dál. Takže po dvou letech zase putuje. Neuvěřitelné.
  • 0

#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 11:21

Mau Loftin napsal/a:
Už jsem v jiné diskuzi se ptal, co se stane když se GC ztratí? Tak TB chápu, prostě při nejhorším někdo utrhne známku a předmět si nechá. Ale jak je to s GC?
Vźdyť přeci GC musí stále fyzicky existovat! Pokud nebyl roztaven, přeci jenom někde musí být a nejspíše ho někdo má. Pokud se s ním někde bude chlubit, časem jistě narazí na kačera. Prodat ho nemůže. A minimálně až zemře, někdo ho zdědí a bude třeba zjišťovat co to je...nebo ho časem někdo najde na půdě apod.

Co si představujete, že se děje se ztraceným GC?


To jsou otázky..ztracený GC = GC, který "leží" v pixle a přesto tam už dobu není, nebo GC kterej "drží" někdo v ruce ale vůbec nereaguje.

A ty žvásty, že to někdy někdo někde najde ... ten dotaz jsem vlastně ani nepochopil. Přemýšlel jsi nad tím trošku?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#8 hawwwran

hawwwran

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 13:09

Já myslím, že jsem Mau Loftin pochopil... Prostě když ho někdo ukradne, je tu pořád šance, že se někdy někde objeví... Na minci jsou kód a adresa webu jasně napsány, takže je jistá šance, že ho třeba známý zloděje zaloguje. Nebo třeba kačer má u sebe cizí GC, ta mu někde cestou vypadne a je ztracená... někdo jí najde, uplnej mudla, přidělá si jí na klíče třeba, ve škole nebo v práci si toho někdo všimne, zkoumá co to je a náhoda je tu... Prostě šance tu je pořád... Máte někdo osobní zkušenost, že by k vašemu GC nebo TB někdo postnul log, že ho našel se válet na zemi, nebo tak něco? Něco nestandartního?
  • 0
www.geotrackables.com - vlastní trackable items ZDARMA. Ukázka předmětu zde: http://cz.geotrackab...-leaf-6-15.html

Vložený obrázek

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 13:42

hawwwran napsal/a:Prostě šance tu je pořád... Máte někdo osobní zkušenost, že by k vašemu GC nebo TB někdo postnul log, že ho našel se válet na zemi, nebo tak něco? Něco nestandartního?

Tak to ja jednu takovou zkusenost mam. Myslim, ze to byl hned uplne prvni GC co jsem nasel - [tb]TB1VWD8[/tb]. Nasel jsem ho v Brne a popovezl na Vltavu do kesky GCNRZB. Pak jsem samozrejme sledoval, co je se s nim dal deje. Jenze hned zahy zmizel, tak jsem si delal vycitky svedomi, jestli za to nahodou nemuzu, jestli me treba u toho preci jen nekdo nevidel, nebo jestli jsem kesku spatne nezamaskoval. Pak se dlouho, dlouho nedelo nic. A pak nejadnou se GC objevil v Buenos Aires (!) v kesce GC1MG9V kam ho vlozil kacer, ktery ma jen jeden jediny nalez kesky a jen jediny (tento) nalezeny GC .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 hawwwran

hawwwran

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 14:00

To kapsa: to je pěkný :-) Já zase v thajsku našel pěkný TB, o kterém do logbooku ten co ho tam vložil psal, že nejde logovat, ale i přes to ho posila dál. Já to zkusil, zalogoval a ukázalo se, že je asi 5 měsíců ztracený a naposled byl někde v holandsku :-) majitel měl hodně radost
  • 0
www.geotrackables.com - vlastní trackable items ZDARMA. Ukázka předmětu zde: http://cz.geotrackab...-leaf-6-15.html

Vložený obrázek

#11 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 14:14

Ja mam tuto zkusenost i vlastni, jeden GC (TB282Y0) ztraceny par mesicu jsme nasli s Vioness pred rokem v blate na ceste a putuje dodnes. http://www.geocachin...90-04a458c2aa39
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 6:48

Qnik napsal/a:
.....
To jsou otázky..ztracený GC = GC, který "leží" v pixle a přesto tam už dobu není, nebo GC kterej "drží" někdo v ruce ale vůbec nereaguje.

A ty žvásty, že to někdy někdo někde najde ... ten dotaz jsem vlastně ani nepochopil. Přemýšlel jsi nad tím trošku?


:o ? Protože ty jsi ten dotaz nepochopil, tak já plácám žvásty a mám se zamyslet??

Nechápu, co je nesrozumitelného na otázce:
Co si představujete, že se děje se ztraceným GC? - Tak zkusím to tedy jinak..... jen teda nevím jak....: Proč si myslíte, že se ztratil? Co s ní kdo dělá? Myslíte si, že ho někdo ztratil, protože ho vytrousil z kapsy (pozn. z Kapsou to nemá nic společného :) )? Nebo že ho někdo ukradl, a teď ho má doma? Proč ho má doma? Nebo zkrátka mechanismus, jakým se ztratil a hlavně co se stane s GC dál? Myslím fyzicky přímo s tím kolečkem z kovu.

Promiň, asi má inteligence už nestačí na to, abych tu otázku lépe podal, takže pokud nebyl můj příspěvek pochopen, moc se omlouvám! Jistě je tvá agrese oprávněná a určitě jsem si to zasloužil....

Moc se ti, pane Qnik, omlouvám!! Prosím promiň! pokusím se své žvásty už nepsat a nebo psát je srozumitelněji! Jsem ještě mladý a nezkušený! Děkuji za upozornění!

  • 0

#13 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 7:42

EmbreOnyx napsal/a:
Ja mam tuto zkusenost i vlastni, jeden GC (TB282Y0) ztraceny par mesicu jsme nasli s Vioness pred rokem v blate na ceste a putuje dodnes. http://www.geocachin...90-04a458c2aa39


Ten je můj :). A byla to nečekaná radost, že se našel.
Jinak mě osobně se ztratila cca čtvrtina vypuštěných trakovacích předmětů, ale přesto to nevzdávám a posílám dál.
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 7:48

Neznáte někdo "kačera", který se podepisuje bstepasky@yandex.ru (možná http://www.geocachin...af-ddbbc1b9b5af) a neloguje na internetu?
Zřejmě odnesl TB [tb]TB2B4MZ[/tb] 22.10.2009 z cache a ten už se nikde neobjevil, návštěva není zalogovaná, jen zápis v logbooku.
Díky za pomoc
  • 0

#15 agilka

agilka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 9:48

...jo i mě se ztratil jeden moc pěkný GC - oboustranně, krásně reliefovaný Falcon, jinak model F-16:). Dorazil poměrně krátce až do Berlína a tam jednoduše zmizel ze světa. Přestože jsem kontaktoval všech asi 5 posledních a 5 následných - německých návštěvníků keše, tak nikdo nic nevěděl:o.... Jsem přesvědčen o tom, že specielně tento se jen tak neztratil, ale že byl prostě a sprostě nějakým rafinovaným způsobem ukraden.... Od té doby ty pěkné kousky kupuji jen sobě pro radost, hezky do vitríny a do světa již posílám pouze TB, navíc s pokud možno nějakými nevzhlednými cetkami. Poté se již nikde nic neztratilo, tedy alespoň z důvodu záměrného zmizení. Po této zkušenost mohu jen doporučit podobný postup a více opatrnosti ;)....
  • 0

#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 9:59

agilka napsal/a:
TB, navíc s pokud možno nějakými nevzhlednými cetkami...
Po této zkušenost mohu jen doporučit podobný postup.......


No otázka je, zda je toto přínos pro GC.... jako snad raději nic, než všude jen nevzhledné cetky..... Nebo snad už raději poslat jen samotnou známku...
To je podobné, jako kdyby někdo řekl, že raději bude do keší dávat kinderšrot (myslím neúplné, oslizlé, rozbité figurky - né ty hezky zabalené a kompletní) aby se vyvaroval tomu, že se ztratí hezká věc.... Tak to raději stačí jen logbook.
  • 0

#17 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:05

Dokážu si předsatvit, že "slabší povahy" to prostě nerozdejchají a pěkný kousek prachsprostě stopí a pak ho mají doma jen pro sebe a nemají potřebu se s ním někde chlubit. Ten pocit znám ;) Pokaždé když držím v ruce nějaký parádní GC, tak tluču hlavou do stromu či kamene a nadávám si proč jsem tak slušně vychovanej ;););) (díky rodiče). Doma jdu hned zjišťovat kdo to prodává a co to stojí. Naštěstí mě uspokojí se pochlubit doma, udělat si pěknou fotku této mince a pak co nejdříve jede dále:) Dovedu si představit, že se i někomu zatoulá v batohu, vypadne, nebo jí najde za půl roku.... Tohle se mi naštěstí ještě nestalo, ale už jsem zažil, že při cestě od keše jsem si nadával, že jsem ho chtěl dát do té krabičky a normálně mi to vypadlo z hlavy. U další krabky si už dávám bacha.
  • 0

#18 kundatra

kundatra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:34

Mam jeden dotaz k situaci, na kterou jsem nedavno narazil na GC1H62K, kde mel byt tenhle (http://www.geocachin...e3-20764ceab0ff) geocoin. Nebyl - a z jeho listingu je patrna zmatenost jeho soucasneho drzitele.... :( Jaky postup v takovem pripade doporucuji zkuseni mazaci?
  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:36

dr.vota napsal/a:
Neznáte někdo "kačera", který se podepisuje bstepasky@yandex.ru

Pokud je to Rus (podle pripony mailu je to mozne), tak oni maji vlastni system pro tutez hru, takze mozna koluje tam ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2010 - 10:40

kapsa napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Neznáte někdo "kačera", který se podepisuje bstepasky@yandex.ru

Pokud je to Rus (podle pripony mailu je to mozne), tak oni maji vlastni system pro tutez hru, takze mozna koluje tam ....

podle tohoto jeho logu http://www.geocachin...5e-55040ef0ef67 bych spíše soudil, že rus není (a ten druhý je taky česky "nalezeno")
Otázkou je, jestli ten nick skutečně patří jemu
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama