Přejít na obsah


Fotka

TB, GC - jak se ztrácejí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2010 - 10:46

[quote]dr.vota napsal/a:
[quote] .... bych spíše soudil, že rus není (a ten druhý je taky česky "nalezeno")[/quote]
Podle logu to tak vypada ale proc by jinak mel priponu mailu .ru ? Ja bych to tipnul na Rusa, ktery je tu casto a nebo dlouhodobe. Je jich tu opravdu hodne a hodne z nich take umi velmi dobre cesky. Jinak jejich verze hry je na : http://www.geocaching.ru/
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 8:02

Mau Loftin napsal/a:
Už jsem v jiné diskuzi se ptal, co se stane když se GC ztratí? Tak TB chápu, prostě při nejhorším někdo utrhne známku a předmět si nechá. Ale jak je to s GC?
Vźdyť přeci GC musí stále fyzicky existovat! Pokud nebyl roztaven, přeci jenom někde musí být a nejspíše ho někdo má. Pokud se s ním někde bude chlubit, časem jistě narazí na kačera. Prodat ho nemůže. A minimálně až zemře, někdo ho zdědí a bude třeba zjišťovat co to je...nebo ho časem někdo najde na půdě apod.

Co si představujete, že se děje se ztraceným GC?


-------------------------------------------------------------------------------

Já jsem léta pracoval jako učitel a vím, že děti si z GC dělaly sbírky. Měli na to alba a chlubili se mezi sebou, kdo má jakou sbírku. To jsem ještě nevěděl, co je to geocaching, ale už jsem věděl, co je to geocoin. Někteří na to měli i svoje "sběrné keše", takové pasti. Co tam kdo dal, to hned zmizelo.

Už se mi taky stalo, že jsem našel TB logovaný před pěti měsíci v Kanadě. A po takové době jsem ho našel v Praze a zalogoval. Majitel taky asi vyskočil radostí, byl na něm pěkný kompas:-)
  • 0

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 8:21

[quote]kapsa napsal/a:
[quote]dr.vota napsal/a:
[quote] .... bych spíše soudil, že rus není (a ten druhý je taky česky "nalezeno")[/quote]
Podle logu to tak vypada ale proc by jinak mel priponu mailu .ru ? Ja bych to tipnul na Rusa, ktery je tu casto a nebo dlouhodobe. Je jich tu opravdu hodne a hodne z nich take umi velmi dobre cesky. Jinak jejich verze hry je na : http://www.geocaching.ru/[/quote]
No, ozval se na mailu rusky...[quote]Я был там когда-то осенью, и я не могу вспомнить, что еще он заинтересовал меня, я только пошел и поехал дальше. Я не пользуюсь GPS и я поехал туда, и угадать, где он, вероятно, скрывается. нашли ее, и я был счастлив,
...
>
> Не все, что я не принимал, так как не взять в любом месте и ничего не делают просто ищет.[/quote]
ale tvrdí, že to taky nebral
PS: aha, tak z azbuky tady nic nebude
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 13:50

No, tak to vypadá, že už se mi taky jeden kousek ztratil. [tb]TB389WB[/tb] Dr.Vota's Chinese Coin and Compass Rose naposled in:GC187HT
  • 0

#25 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:06

Smrk napsal/a:

Já jsem léta pracoval jako učitel a vím, že děti si z GC dělaly sbírky. Měli na to alba a chlubili se mezi sebou, kdo má jakou sbírku. To jsem ještě nevěděl, co je to geocaching, ale už jsem věděl, co je to geocoin. Někteří na to měli i svoje "sběrné keše", takové pasti. Co tam kdo dal, to hned zmizelo.


Takové dostat do ruky...no nevím....bič je na to málo. I kdyby měli každý 10 GC po 200Kč.... Fakt,čím mladší, tím dneska kolikrát větší hajzlíci:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#26 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 12:22

Smrk: Prachsprostí hnusní zloději :@ Pro tohle není omluva, prostě to jsou zloději a jetě si tím chlubí. Já bych jim to zavařil, protože jim očividně chybí vidina následků... Jinak bohužel jsem nedávno čerstvý majitel ztraceného coinu. Máme dva, jeden je moc hezký (ten jsme raději nechali doma) a tuto "včelku" [tb]TB249FA[/tb] jsme bohužel teď asi ztratili. Podle posledního logu zřejmě takoví sběratelé. Že se někdy ukáže pochybuji, ale doufám...další asi posílat nebudu, je to zklamání...
  • 0

#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 7:31

Já je posílat budu, i když kolují jen chvilku, je pro mě zábava to sledovat. A do tří stovek to není zas tak drahé. Kino vyjde dráž. A po dobu, kdy budu mít radost z cestování GC, budou mít radost i nálezci. A největší ten zloděj na konci řetězce.
  • 0

#28 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 7:48

Já vypustil jeden coin, ten se ztratil okamžitě, jak opustil ČR a jeden TB, ten se ztratil hned po opuštění Prahy (ještě tam ten hajzlík napsal, že mi za něj děkuje). Takže obdivuji kačery jako je werg, kteří mají v oběhu předměty za tisíce Kč. Coiny rád nacházím, ale vypouštět je asi už nebudu.
  • 0

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:56

Nevíte někdo, jak je to se ztracenými itemy zalogovanými v keších? Některé jsou ztracené rok a v keších pořád straší.
  • 0

#30 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 16:08

Zůstanou v listingu tak dlouho, dokud je autor keše nebo vlastník TB neoznačí za ztracené ("Mark Item Missing"). Nebo (pro optimisty), než je někdo najde a odloguje "Retrieved".
  • 0

#31 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 7:37

K tomu co se stane se ztraceným coinem: Tak ten co jsem ztratil já z plavek když jsem plaval z ostrova uprostřed rybníku asi zrezaví, nebo ho spolkne nějakej kapr a pak by ho mohl najít někdo při štědrovečerní večeři jako překvapení ;) ale spíš bych řekl, že se s ním může majitel rozloučit nadobro. PS: S majitelem jsem se domluvil na náhradě a koupil mu ten samej.
  • 0
www.povetrnik.cz

#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:04

Tak to ti gratuluju k činu, takových lidí už asi moc není. Dneska jsem měl potkat čtyři TB a dva GC v celkem jedenácti keších. A nenašel ani jeden. Zatím mám průměr sedm keší na jeden item a stále to klesá.
  • 0

#33 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:08

Smogeo napsal/a:
Jeden názorný příklad, jak se ztrácejí mince: http://www.geocachin...da-a68668d3f3e7 Parchant jeden!

Kdyby smazal svůj log, tak vězte že se jedná o [tb]TB2061H[/tb]



Tak tohle je fakt síla.
Už jsem to tu někde jednou psal. Pracoval jsem kdysi ve škole a vím, že si z geocoinů dělají děti sbírky. Zakládají keše u baráků a jako pasti je pak vybírají. Co je to geocoin jsem věděl dřív, než co je to geocaching.
  • 0

#34 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 11:59

Smrk napsal/a:
Tak to ti gratuluju k činu, takových lidí už asi moc není. Dneska jsem měl potkat čtyři TB a dva GC v celkem jedenácti keších. A nenašel ani jeden. Zatím mám průměr sedm keší na jeden item a stále to klesá.


Tak to se máš. Já mám průměr tak 25 keší na jeden v keši nalezený TB, na coin to neumím vyčíslit, protože v keši jsem ještě žádný nenašla. Pravda, počítám do toho i mikrošky, kde to nemá smysl, ale i tak...
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 15:35

Tak to na tom nejsem zas tak špatně. Občas se dívám na jiné kačery a ti mívají i poměr 2:1. Ale je fakt, že často logují itemy, které jim někdo ukázal na eventu. Pak jich tam naskočí desítky. Mikrokeše mi to asi kazí, to je fakt, ale jsou i mikrogeocoiny a u některých bývá přání putovat jen po mikrokeších.
  • 0

#36 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 15:43

No tak to já samozřejmě počítám jen ty nalezené, co mi prošly rukama z keše do keše, jinak na různých srazech u keší nebo na eventech nebo u někoho jiného při společném kešování jsem jich také viděla mnohem víc. Ale to se podle mého počítat nedá .-)
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2010 - 16:39

Taky počítám jen ty, co jsem opravdu našel. Teď jsem zrovna koukal, že jsem byl asi poslední, kdo uložil do jedné keše geocoin s mapou Francie:-( Už tam za tu dobu byla spousta kačerů a asi tam není.
  • 0

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 7:51

Protože mi nález trackovatelného předmětu dělá obrovskou radost, tak jsem chtěl udělat radost i ostatním. TB však nacestoval pouhých dvacet kilometrů, už z druhé keše zmizel. :(
  • 0

#39 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 9:50

Tak to ja jsme taky jednu minci uz davno odepsal, ale skoro po roce se najednou z niceho nic objevila v USA a zatim putuje dal :o)))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#40 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 11:42

Buďte rádi všichni kterým z poslaných předmětů putuje bez problémů víc jak 1/2. V současné době mám ve světě 27 předmětů. Z toho 13 jednoznačně ztracených, 6 nezvěstných a 8 jich prozatím putuje bez větších problémů.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama