Přejít na obsah


Fotka

Zneužívání GC a TB ownery kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2010 - 23:19

Hodně se setkávám s tím, že owneři málo navštěvovaných kešek tyto své kešky přecpávají TB a GC, aby zvýšili jejich "jinak mizernou" návštěvnost. Často ani nerespektují přání pohybu předmětů.
Když někdo kešku uloví, vezme jeden předmět a další tam pak trčí dále další týdny nebo měsíce. Předměty tak zůstávají dlouhou dobu v keškách místo toho, aby cestovaly a plnily svůj úkol. Zkrátka přinášely zábavu a radost všem.
Keška se tím i stává snadnou a bohatou kořistí pro "ubohé zlodějíčky".
Jaký je váš názor? Smířit se s tím nebo se s tím dá něco dělat. A pokud ano, co dělat a jak proti tomu bojovat?
Díky.
  • 0

#2 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 0:30

Teda zajimalo by me, kde kesujes, ze se tak casto s timto "problemem" setkavas. Ja jsem se teda s timto jevem (az na TB hotely), ze by byly nejake nezajimave kese nacpane "k prasknuti", nikde nesetkal a to tech nalezu nemam zrovna malo. Netvrdim, ze se to vyjimecne nemuze stat, ale casto. Muzes tu hodit odkaz na nejakou takovou kesuli? B) Jinak kdyz uz se to stane, tak se neda delat vetsinou nic moc. Jedine, co pro ty trackables muzes udelat, je vytahnout vetsinu z kese a posunout dale. ;)
  • 0

#3 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 0:40

To jo, taky by mě zajímalo kde je keš přecpaná trackovatelnými předměty. Pro mě je svátek když narazím na keš kde je aspoň jeden předmět ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#4 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 1:06

k-lord napsal/a:
...
Muzes tu hodit odkaz na nejakou takovou kesuli? B)
...

mike007 napsal/a:
To jo, taky by mě zajímalo kde je keš přecpaná trackovatelnými předměty. Pro mě je svátek když narazím na keš kde je aspoň jeden předmět ...


Tak takto nee. Opravdu zatím nechci takto ownery kešek, kteří toto praktikují "veřejně pranýřovat". Ani nehodlám zlodějíčky upozorňovat na kešky s více předměty.

Nejde ani tak o oblast kde lovím, ono bohatě stačí mít nějaké trasovatelné předměty vypuštěné.
Třeba jeden z ownerů do kešky při kontrole vložil 10 předmětů. Sedm jich již měsíc v kešce stále stojí.

k-lord napsal/a:
Jedine, co pro ty trackables muzes udelat, je vytahnout vetsinu z kese a posunout dale. ;)

Díky za názor. Toto není problém pokud je keška nedaleko HC, při větší vzdálenosti pak leda zkusit požádat někoho místního nebo domluva s ownerem (jak píšeš v PM).

mike007: Tak už si můžeš udělat výlet. (reakce na PM)
  • 0

#5 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 1:23

k-lord napsal/a:
...
Ja jsem se teda s timto jevem (az na TB hotely), ze by byly nejake nezajimave kese nacpane "k prasknuti", nikde nesetkal a to tech nalezu nemam zrovna malo.
...

Já se "setkal" i s TB hotelem, kde v listingu je napsáno:
TATO KEŠKA SLOUŽÍ JAKO TB A GC HOTEL - Kolik TB a GC si chcete vzít , tolik jich tam zase musíte dát.
:@ Tato věta z listingu se mi vůbec nelíbí. Keška se tím tak zase stává vězením pro trasovatelné předměty.
Pokud keška nemá dostatečnou návštěvnost a kačeři sami nechtějí do kešky předměty vkládat, pak TB a GC hotel v daném místě je zbytečný. Žádný trasovatelný předmět, který tam kačeři vkládají, nepatří ownerovi a nemá tedy právo rozhodovat o jejich dalším pohybu!
Listing kešky tak mate všechny kačery. Zejména pak nováčky, pro které tam není žádný odkaz jak s TB a GC zacházet. :@

Opět ale nebudu dávat odkaz na kešku a jejího ownera!

Trasovatelné předměty
Geocache - výměna
  • 0

#6 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 1:43

L@Troj napsal/a:

Já se "setkal" i s TB hotelem, kde v listingu je napsáno:
TATO KEŠKA SLOUŽÍ JAKO TB A GC HOTEL - Kolik TB a GC si chcete vzít , tolik jich tam zase musíte dát.
:@ Tato věta z listingu se mi vůbec nelíbí. Keška se tím tak zase stává vězením pro trasovatelné předměty.

Souhlas. Kdybych se s takovou žádostí setkala, nedodržela bych ji (samozřejmě bych ownerovi do logu napsala, proč chce po kačerech naprostý nesmysl).
Zdá se mi, že někteří kačeři si myslí, že TB a GC jsou "odměna" pro nálezce, ne předměty, které by rády cestovaly. Samozřejmě, když člověk nějaký najde, má z toho radost, ale... snad chápete, co se snažím říct..

Už je to delší doba, ale u nás jsem se už u dvou zakladatelů setkala s přístupem, že když zakládají kešku, musí v ní do začátku být co nejvíc trackables. Tak měsíc před založením je začali zadržovat u sebe, někdy třeba navštívili už ulovenou keš jen kvůli minci (což samo o sobě není nic špatného, zvlášť když už tam leží dlouho) a pak do kešky do začátku nacpali třeba 5 věcí.
Jedna taková keška plná GC a TB se pak kvůli kolizi zpozdila s publikací nejmíň o měsíc. Byla to docela těžká mysterka a stalo se to asi před 2 lety, kdy bylo v těchto končinách FTF skoro sprosté slovo, takže když jsme ji našly, prostě jsme je vybraly všechny. Kdyby to šlo po jednom, tak by tam někteří cestovatelé leželi od dubna až do srpna..
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#7 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2010 - 12:06

DeathOfRats napsal/a:
Souhlas. Kdybych se s takovou žádostí setkala, nedodržela bych ji (samozřejmě bych ownerovi do logu napsala, proč chce po kačerech naprostý nesmysl).

Napsal jsem tam alespoň write note a ownerovi mail. Samozdřejmě nereaguje.
Po jedné své kontrole do logu dokonce napsal:

IN: 1 GC , 1 TB
VÁÁÁŽNE DOUFÁM ŽE BUDETE TB A GC VYMENOVAT !!!!!!!
NECHCI ABY SE STALO ŽE V TB & GC HOTELU NEBYL ANI JEDEN GC NEBO TB !!!
jE MI VÁŽNE LÍTO ŽE SE SNAŽÍM SEM Z PRAHY DOVÁŽET VŠECHNYTB A GC CO NAJDU A POKAŽDÉ KDYŽ KEŠKU OTEVRU TAK TAM NENI NIC !!!

DOUFÁM ŽE SI TO VEZMETE K SRDCI A ŽE DO KEŠKY BUDETE TAKÉ DÁVAT NEŽ SI JENOM BRÁT !!!!!

:@
Kačeři se pak bojí TB a GC odvážet. Owner asi nechce chápat, že GC a TB hotel v takovém místě nemá smysl.:(

Jinak jak píšeš - měsíc owneři shání předměty, dalších několik dní čekají na publikaci a než předměty někdo vyzvedne jsou z toho třeba i 3 měsíce kdy se nehne z místa nebo dokonce pohne opačným směrem. :(
  • 0

#8 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 8:58

L@Troj napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:
Souhlas. Kdybych se s takovou žádostí setkala, nedodržela bych ji (samozřejmě bych ownerovi do logu napsala, proč chce po kačerech naprostý nesmysl).

Napsal jsem tam alespoň write note a ownerovi mail. Samozdřejmě nereaguje.
Po jedné své kontrole do logu dokonce napsal:

IN: 1 GC , 1 TB
VÁÁÁŽNE DOUFÁM ŽE BUDETE TB A GC VYMENOVAT !!!!!!!
NECHCI ABY SE STALO ŽE V TB & GC HOTELU NEBYL ANI JEDEN GC NEBO TB !!!
jE MI VÁŽNE LÍTO ŽE SE SNAŽÍM SEM Z PRAHY DOVÁŽET VŠECHNYTB A GC CO NAJDU A POKAŽDÉ KDYŽ KEŠKU OTEVRU TAK TAM NENI NIC !!!

DOUFÁM ŽE SI TO VEZMETE K SRDCI A ŽE DO KEŠKY BUDETE TAKÉ DÁVAT NEŽ SI JENOM BRÁT !!!!!

:@
Kačeři se pak bojí TB a GC odvážet. Owner asi nechce chápat, že GC a TB hotel v takovém místě nemá smysl.:(

Jinak jak píšeš - měsíc owneři shání předměty, dalších několik dní čekají na publikaci a než předměty někdo vyzvedne jsou z toho třeba i 3 měsíce kdy se nehne z místa nebo dokonce pohne opačným směrem. :(


Jeden takovej hotel je třeba tady: http://www.geocachin...74-5ab3e5fd0acf Tak jsem ty vězně propustil.
  • 0

#9 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 9:16

Jo další TB hotel je třeba zde ... http://www.geocachin...bd-23b4378e845e myslel jsem, že geocaching je o tom se něco dozvědět a né rychle vyběhnout a zalogovat třeba "schodiště" ... :@
  • 0

#10 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 10:19

Geocaching je přeci přesně takový, jaký chceš, aby byl, akorát ti ostatní, kteří se mu věnují, to většinou tak nějak trochu kazí. (řešeno na mnoha vláknech tohoto fóra a na mnoha dalších vláknech dalších fór). Zpět ale k tématu - s tímto problémem jsem se ještě nesetkal, přestože několik prach-bídných TB a GC hotelů, motelů, atd. už jsem také viděl. Ve dvou z nich ale naštěstí trackovací předměty vůbec nebyly.
  • 0
SELECT * FROM krabička

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 10:46

L@Troj napsal/a:
Napsal jsem tam alespoň write note a ownerovi mail. Samozdřejmě nereaguje.
Po jedné své kontrole do logu dokonce napsal:

IN: 1 GC , 1 TB
VÁÁÁŽNE DOUFÁM ŽE BUDETE TB A GC VYMENOVAT !!!!!!!
NECHCI ABY SE STALO ŽE V TB & GC HOTELU NEBYL ANI JEDEN GC NEBO TB !!!
jE MI VÁŽNE LÍTO ŽE SE SNAŽÍM SEM Z PRAHY DOVÁŽET VŠECHNYTB A GC CO NAJDU A POKAŽDÉ KDYŽ KEŠKU OTEVRU TAK TAM NENI NIC !!!

DOUFÁM ŽE SI TO VEZMETE K SRDCI A ŽE DO KEŠKY BUDETE TAKÉ DÁVAT NEŽ SI JENOM BRÁT !!!!!

:@
Kačeři se pak bojí TB a GC odvážet. Owner asi nechce chápat, že GC a TB hotel v takovém místě nemá smysl.:(

No to fakt spíš vězení než hotel.
Někteří by si měli uvědomit, že trackables jsou tu hlavně kvůli tomu, aby cestovaly, ne jako odměna pro nálezce. To už je spíš takový bonus.
  • 0

#12 kalcium

kalcium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:28

KAMPJ napsal/a:

L@Troj napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:
Souhlas. Kdybych se s takovou žádostí setkala, nedodržela bych ji (samozřejmě bych ownerovi do logu napsala, proč chce po kačerech naprostý nesmysl).

Napsal jsem tam alespoň write note a ownerovi mail. Samozdřejmě nereaguje.
Po jedné své kontrole do logu dokonce napsal:

IN: 1 GC , 1 TB
VÁÁÁŽNE DOUFÁM ŽE BUDETE TB A GC VYMENOVAT !!!!!!!
NECHCI ABY SE STALO ŽE V TB & GC HOTELU NEBYL ANI JEDEN GC NEBO TB !!!
jE MI VÁŽNE LÍTO ŽE SE SNAŽÍM SEM Z PRAHY DOVÁŽET VŠECHNYTB A GC CO NAJDU A POKAŽDÉ KDYŽ KEŠKU OTEVRU TAK TAM NENI NIC !!!

DOUFÁM ŽE SI TO VEZMETE K SRDCI A ŽE DO KEŠKY BUDETE TAKÉ DÁVAT NEŽ SI JENOM BRÁT !!!!!

:@
Kačeři se pak bojí TB a GC odvážet. Owner asi nechce chápat, že GC a TB hotel v takovém místě nemá smysl.:(

Jinak jak píšeš - měsíc owneři shání předměty, dalších několik dní čekají na publikaci a než předměty někdo vyzvedne jsou z toho třeba i 3 měsíce kdy se nehne z místa nebo dokonce pohne opačným směrem. :(


Jeden takovej hotel je třeba tady: http://www.geocachin...74-5ab3e5fd0acf Tak jsem ty vězně propustil.



Tak to je přesně ten model kačera, co si dle mého názoru pořádně neprostudoval pravidla a chce si tvořit svojí hru.
Dál si myslím, že podmínku smí mít,podle nových pravidel, pouze mystery keš.
nebo může zůstat tradiční, ale podmínky nesmí být.
K trasovatelným předmětů: jen ať pěkně cestujou a nikdo ať je nevězní.
Takovéhle keše jsou neco na způsob kačerů, kteří mají trackables i několik měsíců u sebe.
  • 0
Nudíte se? Pojďte hledat.

#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 11:38

kalcium00 napsal/a:
Tak to je přesně ten model kačera, co si dle mého názoru pořádně neprostudoval pravidla a chce si tvořit svojí hru.
Dál si myslím, že podmínku smí mít,podle nových pravidel, pouze mystery keš.
nebo může zůstat tradiční, ale podmínky nesmí být.
K trasovatelným předmětů: jen ať pěkně cestujou a nikdo ať je nevězní.
Takovéhle keše jsou neco na způsob kačerů, kteří mají trackables i několik měsíců u sebe.

Jestli myslíš povinné podmínky pro logování (Additional Logging Requirements - ALR), tak ty nesmí mít naopak žádná fyzická (krabičková) cache, snad kromě challenge. Tedy ani běžná Puzzle/Mystery. Otazníčkem se takové cache označovaly právě před změnou pravidel.
Tohle je ale každopádně něco jiného než ALR... pokud by teda na základě toho owner nezačal mazat logy.
  • 0

#14 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 13:27

Kazdopadne si myslim, ze takova podminka, jako je u GC1Y9WK by se vubec nemela vyskytovat. Je pravda, ze zkuseni kaceri takovou podminku zrejme proste ignoruji, ale pro zacatecniky je to zavadejici. Ja, jako owner nekolika trasovatelnych predmetu, jsem zasadne proti, aby mi je majitel krabky nejakou nesmyslnou podminkou zadrzoval v kesi! Dale nevim, jestli maji TB hotely ve sloupku svodidel na dalnici nejaky smysl, vzhledem k tomu, ze je i v normalnich kesich stale mene techto predmetu :(.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 13:32

Dle meho nazoru maji TB hotely smysl tam, kde maji opravdu nejaky realny smysl - typicky prave blizko letiste. Tam je clovek muze nalozit a popovezt blize cilovemu mistu urceni. Tyhle cache, co tu byly zmineny v par prispevkach nazpet jsou zase typickym prikladem "tak Franto, dneska si zalozime treba TB hotel" a jeste to podpori nesmyslnejma pozadavkama v listingu.
  • 0

#16 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 13:44

Ano, u letiste s tim v zasade souhlasim, zvlast, kdyz se listing tyka toho letiste, pak to zabije dve mouchy jednou ranou :).
  • 0
Michal, leader of the HEC Team.

#17 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 13:49

Pro zajímavost citace ze zprávy od nálezce mého geocoinu:

"Doufám, že by Ti nevadilo, kdyby u mě ležel (zakládám letterbox a chci tam dát jako začát. vklad min. 40 cestovatelů). ;-)"

Nechci daného kačera tady pranýřovat, z další korespondence vyplynulo, že je mu teprve 13 let. Pro zajímavost jsem se podíval na TB, které mu prošly rukama - a on opravdu střádá a zadržuje TB a GC už několik měsíců... Snažil jsem se mu vysvětlit, že to je proti pravidlům hry. Bohužel podobné chování vidí kolem sebe běžně, a přijde mu to normální.
  • 0

#18 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 13:54

Tak kdyz jsem majitele kese GC1Y9WK slusne upozornil na, podle me, nepripustnou podminku, jednoduse smazal muj write note log a tim to skoncilo :o.

EDIT: Tim to neskoncilo, dopsal sve vyjadreni, na ktere chci reagovat:

1) geocaching je o zabave, hromadne vybirani TB a GC neni o zabave...
S tim souhlasim.

2) bohuzel realita je takova, ze samolibost je na strane keseru a ne na strane ownera! jak jinak nazvat situaci, kdy jeden clovek vezme 2 GC a 3 TB, zapise je po XX dnech a ostani keseri jsou nastvani, ze hotel je prazdny??
Pozdni zapisy jsou casty jev, nicmene ne vzdy je to jejich vina, ja casto taky na dovolene nemam pristup k PC, abych hned vse logoval.

3) spousta keseru nechce tradovat GC a TB v kesce, ktera GC a TB nema, takze je maji dele u sebe a tim se akorat tak prodluzuje doba, kdy necestuji
Takove kacery neznam. Uz proto ze GC/TB se netrejduji!!!

4) ja se snazim, aby moje cache byla zajimava a ne aby slouzila lidem, co jsou radi, kdyz maji v kapse 10 TB
tady bez komentare
  • 0
Michal, leader of the HEC Team.

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 14:01

Uz tam misto toho napsal svuj WN log:

pokud chcete diskutovat, tak pokracovani na geocaching.cz...

1) geocaching je o zabave, hromadne vybirani TB a GC neni o zabave...
2) bohuzel realita je takova, ze samolibost je na strane keseru a ne na strane ownera! jak jinak nazvat situaci, kdy jeden clovek vezme 2 GC a 3 TB, zapise je po XX dnech a ostani keseri jsou nastvani, ze hotel je prazdny??
3) spousta keseru nechce tradovat GC a TB v kesce, ktera GC a TB nema, takze je maji dele u sebe a tim se akorat tak prodluzuje doba, kdy necestuji
4) ja se snazim, aby moje cache byla zajimava a ne aby slouzila lidem, co jsou radi, kdyz maji v kapse 10 TB

HOWGH

1) a hromadne zadrzovani je snad o zabave?
2) realita je takova, ze sis proste zvolil nevhodnou cache - TB hotel, ktery neplni to co by mel a jeste to svalujes na lidi, ze to vybrakovavaji. Taky bys mohl pouzit mozek, ze kdyz je nekdo na sluzebni ceste nebo na dovolene, tak se tezko dostane k zalogovani do pul hodiny po nalezu, ze?
3) a myslis si, ze spousta lidi pojede zrovna do docela zumpa cache, ktera je v realu naprosto o nicem (nic zajimaveho v okoli) proto, aby tam dali TB/GC?
4) pokud se chces snazit, aby byla cache zajimava, tak ji umisti na nejake zajimave misto, udelej k ni zajimavy listing a hlavne pouzivej u toho to, co mas mezi usima - pokud to tam mas.
  • 0

#20 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 14:06

Ano, uz jsem editoval - byls rychlejsi :)
  • 0
Michal, leader of the HEC Team.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama