Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#161 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2013 - 12:58

HTC jsem zmínil jen jako příklad, že někteří lidé potřebují drahý "značkový" telefon jen aby jej mohli dávat na odiv ostatním, ale o to tu nejde.

Jestli máš na mysli externí Bluetooth GPS modul, s tím mám zkušenosti cca šestileté. Dávno před GC jsem jej využíval pro autonavigování ve spojení s různými PDA s Windows Mobile, které interní GPS neměly. Dva roky pak s předchozím Androidem, který sice GPS má, ale slabší. Proti interní GPS to mělo ještě tu výhodu, že zapnutý BT "žere" míň, než zapnuté GPS.

Mám moduly dva, ale raději jsem měl tento: http://mobil.idnes.c...36_navigace_kor . Pasovala do něj nokiácká baterie BL-5C a její všemožné klony. Těch jsem měl vždy dostatek rezervních, stále žasnu, do čeho všeho je dávají. Citlivost a rychlost fixu byla v pohodě, nikdy jsem to neměřil, ale šlo v nejhorším případě o desítky vteřin. Nosil jsem jej na ramenním popruhu batohu v takové šikovné kapsičce na mobil. Bohužel mne před dvěma týdny navěky opustil, zřejmě nevydýchal, že můj současný mobil zvládá i Glonass :D.


  • 0

P%C5%88ov.png


#162 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2013 - 0:32

Já tu mám externí modul Navman B10, který jsem poměrně dlouho používal s PDAčkem od HP. Ještě i své první kešky jsem s tím lovil. Mám stejnou zkušenost jako Pnov s tou spotřebou (mimochodem taky v něm je nokia baterie) a je, jestli se nepletu, stále funkční. Někde bych k němu nejspíš našel i pixlu. Pokud bys Romane chtěl, mohl bych tě podarovat. Mě už k ničemu není.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#163 novsta

novsta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 January 2014 - 11:21

Jaké používáte mobily a jaké jsou zkušenosti, hlavně s GPS a kompasem

(vypnutí statické navigace) a pod.

Já používám Motorola Defy, ale začíná mi zlobit GPS, tak bych si chtěl pořídit

něco nového (uvažuji o Haier W910, Sony Xperia Acro S)

 


  • 0

#164 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1199 příspěvků(y)

Publikováno 11 January 2014 - 18:25

Ahoj,

probíralo se zde, tady o ZTE.

Jinak jestli někdo máte zkušenosti s tímto?


  • 0

#165 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 11 January 2014 - 19:35

Toho Haiera mám, GPS chodí tak, že se tomu nechce ani věřit. Výdrž baterie neřeším, mám powerbanku. Akorát se už hůře sežene a prodejci vyšroubovali cenu nahoru a jako o dalším kandidátu na geomobil bych uvažoval ohttp://androidforum....45c0008#p716853
  • 0

#166 dadasys

dadasys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 January 2014 - 20:02

Mám LG G2, mohu jenom doporučit. GPS se chytá do 5 sec, baterka k neutahání..


  • 1

#167 novsta

novsta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 10:01

Jde mi o problém modulu GPS - který má zapnutou statickou navigaci. To je dělané záměrné pro autonavigaci, aby při zastavení auta pozice neposkakovala, většinou to bývá nastaveno na cca rychlost 4-5 km/h (viz.diskuze na fóru Locus (Navádění na bod při pomalé chůzi) a samožřejmě i o kvalitu modulu GPS (MTK6589) např. u Lenovo s750.


  • 0

#168 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2014 - 11:54

Při výběru mobilu pro GC navrhuji vzít v potaz i tuto stránku. Dle mých zkušeností může Glonass výrazně zlepšit zaměření polohy.


  • 0

P%C5%88ov.png


#169 janysek20

janysek20

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 18 January 2014 - 15:58

Ahoj, před 4 měsíci jsem si koupila kvůli začínajícímu geocachingu telefon HTC DESIRE. Tradičky v pohodě, u nich c- geo funguje naprosto bez problémů. Když chci ale pomoci k multině, v telefonu nefunguje žádný kompas, který jsem stahovala. Může mi někdo poradit co s tím - zda je to telefonem a jestli je tedy nějaké řešení (jiný vhodný program pro geocaching)? Řešila jsem to přes několik kámošů, ale nikdo mi nedokázal poradit, nemají zkušennosti.

 

V případě, že bych si telefon mohla vyměnit, existuje nějaká varianta, cca do 5000 kč, kde by tato funkce normálně pracovala? Díky


  • 0

#170 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1199 příspěvků(y)

Publikováno 18 January 2014 - 16:10

1) jaký desire?
2) nechapu co má společného kompas s multinami. Ten má využití při pomalém dohledávání keše
  • 0

#171 janysek20

janysek20

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 19:08

AHoj,

 

1/ HTC desire 200

2/ když si vypočítám finálku a ručně si tam "vyťukám" vypočítané souřadnice multiny, tak aby mne telefon navigoval


  • 0

#172 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 19:16

janysek20: bohužel c:geo neznám.

 

A co jiná aplikace (kupř. a:Drake) popř. pokud podporuje c:geo funkci "odeslat do" (třeba mapy.cz, google maps apod.) Nebude prostě chyba v c:geo nebo pouze v tom, že si nerozumíš s jeho ovládáním? :-)

 

Jinak bych si prošel v první řadě manuál a zkontroloval všechny náležitosti (GPS Status & Toolbox  apod.)


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 20 January 2014 - 19:21

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#173 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 19:22

AHoj,

 

1/ HTC desire 200

2/ když si vypočítám finálku a ručně si tam "vyťukám" vypočítané souřadnice multiny, tak aby mne telefon navigoval

Tohle není telefonem, ale blbou manipulací - použij volbu Přidat bod trasy. Potom vyťukáš souřadnice, dáš Hotovo, pak je dole ještě volba, zda je chceš použít jako nové finální v c-geo. Stačí zakliknout, potvrdit a jít za šipkou :)


  • 2

#174 janysek20

janysek20

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 19:26

AHoj prosím o radu vhodný telefon pro geocaching, kde by fungovalo c- geo a kde by šla zadat finálka (třeba u multin) a aby telefon byl aktuálně v nabídce. Co nejlevněší, přesvědčila jsem se, že to rozhodně nění o ceně..Moc děkuji za každou radu.


  • 0

#175 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 19:36

Ahoj Janysku, téměř cokoli s Androidem, třeba HTC Desire 200 ;)


  • 0

P%C5%88ov.png


#176 janysek20

janysek20

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 19:54

Já vůbec nepopírám, že to může bejt špatnou manipulací, lidi věřte, že ten manuál jsem nestudovala sama, ale nevím si s tím rady.

Nevím, kde mám hledat "přidat bod trasy"? Díky


  • 0

#177 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 20:05

Já vůbec nepopírám, že to může bejt špatnou manipulací, lidi věřte, že ten manuál jsem nestudovala sama, ale nevím si s tím rady.

Nevím, kde mám hledat "přidat bod trasy"? Díky

Když otevřeš keš, můžeš gesty doleva a doprava přepínat stránky listingu, c:geo ho pěkně rozebírá, aby to bylo přehledné. A nalevo (takže gesto doprava) jsou waypointy a tlačítko na přidání dalších bodů. Můžeš si to v klidu vyzkoušet i doma na stole. Jo a pozor při zadávání, c:geo používá desetinnou čárku. Bude to takhle stačit ?

 

A podívej se i na stránky na druhé straně, jednak tam najdeš zakódovaný hint (kliknutím rozkódovat) a tlačítko pro dlouhý popis, úplně vpravo pak jsou jsou poslední logy, tam si můžeš počíst, někdy tam najdeš nápovědu, když nemůžeš najít kešku.

 

c:geo je zkrátka geniální :)


  • 2

#178 janysek20

janysek20

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2014 - 18:55

Děkuji moc:) celou dobu jsem si myslela, že s tímhle mobilem mi nikdy nepůjde zadávat cíl:) Ještě jednou moc díky:)


  • 0

#179 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2014 - 20:29

No již skoro 2 roky využívám HTC Desíre C a program C:geo.

Ale poslední dobou mám pořád problémy s připojením a stažením Kešek mimo signál wifi .

Přitom signál je na maximum .

Asi jej budu muset vyměnit za jiný telefon.


  • 0

#180 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2014 - 21:09

Jestli chceš pomoci, budeš muset problém upřesnit, tak jak to píšeš, z toho se nic nezjistí...


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama