Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#141 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1458 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2013 - 19:17

Axmanni napsal/a:
chtěl bych se zeptat jaký software, popřípadě jak zadáváte GPS souřadnice na telefonu s androidem. protože já na to nepřišel. mám tento telefon a aplikaci c:geo kde mam stáhlé kešky, ale když dělám nějakou mysterku a zjistím souřadnice, tak nevím jak je mám na mobil zadat.




Vložený obrázek
  • 0

#142 Axmanni

Axmanni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2013 - 19:20

no to jsem zkoušel, ale když souřadnice zadám a dám hotovo tak se nic nestane :) jediný na co pak můžu klinout je moje souřadnice a to my ty mé napsané přemázne mojí polohou :)
  • 0

#143 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1458 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2013 - 19:32

Kliknutím na hotovo to totiž nekončí. Pokračuj takto:

Vložený obrázek

Popřípadě můžeš kliknout i na kompas.
  • 0

#144 iq18

iq18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 13:09

Po pročtení fora jsem objednal Haier w910 a jsme spokojen, skoro ideál na GC. Clekm mne to vyšlo asi na 2700 Kč :-).


  • 0

#145 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 16:39

Po pročtení fora jsem objednal Haier w910 a jsme spokojen, skoro ideál na GC. Clekm mne to vyšlo asi na 2700 Kč :-).

Naprostý souhlas.Mám ho pár dnů,ale vyzkoušel jsem  ho a nemohu si jej vynachválit.Co se týká rychlosti náběhu GPS opravdu fofr.Od zapnutí telefonu(opravdu zapnutí)po fix satelitů(a to jsem nestál na planině,ale v zástavbě a ještě v mírném zalesněném údolí a poslední  předchozí fix byl cca 100km od tohoto místa)trval zhruba něco přes minutu(bez A GPS).Opětovné vypnutí a zapnutí GPS cca 5-10 sekund.Vedle jsem měl svoji starou HCX Vistu a ta ještě dlouho přemýšlela.Přesnost velmi slušná dle okolností 1-5m.Výměna baterie uživatelsky nejde,ale existuje na youtube návod na rozebrání.Telefon má specifikaci IP57.Co se týká výdrže baterie tak GPS je žrout,ale to platí pro všechny telefony.Pro normální užívání cca 1,5 až dva dny.Za ty peníze si myslím,že je tento telefon naprosto bezkonkurenční.


  • 1

#146 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 30 October 2013 - 18:35

Taky ho mám asi 14 dní a první fix co jsem testoval bez sim karty a bez AGPS probíhal následovně: na volném prostranství spuštěná aplikace gps status, za 6 sekund nalezeno 26 satelitů a za další 2 sekundy fixnuto 17 satelitů. Skoro mi to příjde, že si s tím hrál řidič od DHL než mi zásilku předal a já jen provedl horký restart :) .


  • 0

#147 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2013 - 9:42

Já mam Sony Ericsson Xperia Active. Přesnost GPS je super - má i GLONASS. Náběh GPS do 1 min. Teplý start je okamžitý. Používám ho už dva roky a ještě jsem ho ani nezničil. Je vodotěsný a docela odolný. Super je magnetická kompas a barometrický výškoměr. Akorát velikost by mohla někomu vadit. :) .


  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#148 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2013 - 19:04

Po pročtení fora jsem objednal Haier w910 a jsme spokojen, skoro ideál na GC. Clekm mne to vyšlo asi na 2700 Kč :-).

 

Popište někdo, jak dlouho Vám vydrží baterka, kde přesně jste ho objednali a tak ....

 

Taky potřebuji nový mobil a Haier w910 je jedna z variant.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#149 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 04 November 2013 - 12:37

Nejvíc se dozvíš tady http://androidforum....p54-t44740.html


Tento příspěvek byl upraven od wadesss: 04 November 2013 - 12:42

  • 0

#150 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 04 November 2013 - 14:47

Nejvíc se dozvíš tady http://androidforum....p54-t44740.html

 

Tam je směs příspěvků o rootnutí, dopravě, proclívání, verzích SW, ale žádná ucelená informace skutečného uživatele mobilu. Schází mi recenze geocachera.

A jak tak koukám na konec toho vlákna, tak se ten mobil asi už nedělá.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#151 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 05 November 2013 - 10:08

Nevím co chceš,konkrétně slyšet,ale co se týká výdrže baterie tak jsou na tom všechny mobily plus mínus stejně,Pokud zapneš GPS nečekej žádné zázraky ve výdrži,určitě to není jako klasická navigace (moje HCX Vista vydží bez problému zapnutá navigace den až dva).U mobilu počítej cca 3 až 4 hodiny co jsou moje zkušenosti.Pokud chceš prodloužit výdrž tak externí baterie.Přesnost a rychlost GPS u HAIERa je skvělá.Prostředí telefonu,funguje bez problémů.Cena je vynikající.Používal jsem dřív GALAXY SII a ta je značně pomalejší ve všech směrech.Ono je vlastně jedno,který mobil s androidem si koupíš,aplikace na geocaching pojedou ve všech.Já volil podle GPS a určitě jsem špatně neudělal.


  • 0

#152 StaineR

StaineR

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2013 - 0:36

Nedávno jsem ztratil svuj telefon a do doby než si koupím nový bych si rád pořídil aspoň něco co bych mohl na geocaching použít. Nejde mi o výkon nebo odolnost, jde mi hlavně o cenu (K dispozici mám něco přes 2 tisíce). Na nic jiného ten telefon nepotřebuji. Čili stačí wifi, trocha interního úložiště a gps s potřebnými senzory. Už jsem zvyklý na Android, nerad bych měnil. Nezáleží jestli je telefon nějaké známé značky nebo šedá myš z číny nebo jestli je lokalizován v češtině.

Poradíte mi prosím?


  • 0

#153 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 18 December 2013 - 8:50

Já jsem si teď koupil  tohle: http://www.alza.cz/e...-q4-d486033.htm

Včera jsem ho zkoušel v terénu a zatím spokojenost. Má obrovskou baterku, takže není problém s výdrží.. Samotnej telefon je robustní, takže asi dost vydrží, ale co vydrží jsem ještě nezkoušel :-)


  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#154 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2013 - 9:26

Já jsem si teď koupil  tohle: http://www.alza.cz/e...-q4-d486033.htm

Včera jsem ho zkoušel v terénu a zatím spokojenost. Má obrovskou baterku, takže není problém s výdrží.. Samotnej telefon je robustní, takže asi dost vydrží, ale co vydrží jsem ještě nezkoušel :-)

Ahoj, je fajn, že máš radost z nového telefonu. Vypadá moc pěkně.

Ale popravdě je to jedna z nejmizernějších recenzí, které jsem kdy četl. Nepřidal bys, tedy až jej vyzkoušíš, víc postřehů? Tedy skutečnou výdrž, popř. snadnost výměny baterie, přesnost gps, používaný SW, atd?


  • 0

P%C5%88ov.png


#155 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 18 December 2013 - 11:17

Myslím, že to nebude problém.

Baterie se mění naprosto pohodově, povolením dvou šroubků na zadné stěně. Má kapacitu 2800mAh, což je o 800 víc než má třeba outdorovej CATB15, kterej jsem původně chtěl, ale absence přisvětlovací LED diody a nízká kapacita aku mě odradila. Jinak je tam Android 4.2 Jelly Bean a zatím mi šlape bez problémů. Baterka vydržela dva dny, ale pořád si s ním hraju, instaluju nastavuju, nechal jsem ho hodinu navigovat v autě s rozsvíceným displejem... Při běžném provozu odhaduju výdrž 3 až 4 dny.


  • 1
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#156 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2013 - 11:24

Taky jsem na něj koukal, vyzkoušej prosím tě pořádně kompas, GPS a navigaci v terénu vůbec.

A taky čitelnost displeje na slunci a konektivitu.

Mohl by to konečně být slušný kříženec mezi telefonem a GPSkou, i když ta značka - nevím, nevím...


  • 0

#157 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 December 2013 - 12:00

Na značku se vykašli, pamatuji, když bylo HTC podivnou čínskou (ne)značkou a spousta nezasvěcených tak doteď kouká i na můj Huawei. I když po dvou letech se povědomí velmi zlepšilo. K vánocům jsem koupil dceři ZTE a pokud bych teď potřeboval pro sebe, koupím si jej také. Srovnával jsem dlouho, v mém výběru zvítězilo, a to nejen cenou.


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 18 December 2013 - 12:05

  • 0

P%C5%88ov.png


#158 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 18 December 2013 - 12:51

Kámoš má taky Evolveo, ale ten klasickej, s klávesnicí. Už asi dva roky a vůbec ho nešetří. Je votlučenej, zedřenej, snad i autem přejetej...a šlape vesele dál. Tak uvidím. Je to trochu sázka na nejistotu, rozhodně nebudu zkoušet co všechno vydrží, ale  při běžným používání, s tím, že někdy zmokne, by měl bejt v pohodě


  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#159 satyrycon

satyrycon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 21:55

a co takhle pro obyč telefony bez gps,wifi,sistemu a jiných kravinek?


  • 0

#160 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2013 - 23:29

Na značku se vykašli, pamatuji, když bylo HTC podivnou čínskou (ne)značkou a spousta nezasvěcených tak doteď kouká i na můj Huawei. I když po dvou letech se povědomí velmi zlepšilo. K vánocům jsem koupil dceři ZTE a pokud bych teď potřeboval pro sebe, koupím si jej také. Srovnával jsem dlouho, v mém výběru zvítězilo, a to nejen cenou.

 

No, bohužel s HTC-čkem až tak spokojenej nejsem. Mám asi 2,5 roku starý Desire HD, ani tenkrát nevydržel déle jak 2 dny, když jsem nepoužíval GPS, s GPS vydržel tak 5-6 hodin. Ještě k tomu GPSka záhadně občas naskočí a občas ne...

 

Jenže kvůli listingům ho stále používám, i když třeba pro A:Drake s databází celé ČR jede občas dost pomale a dost se seká... Jenže třeba kvůli hrání Wherigo uvažuji, co dál, zda starý mobil zahodit, když ještě je celkem v pořádku, ale občas nenačte družice, takže třeba Brněnskou dělovou kouli jsem na něm nedohrál ani po 2 hodinách kdy klekla baterka (z asi 60%), nebo k němu pořídit externí GPS čip.

Máte někdo zkušenosti s těmito čipy?


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama