Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#521 MEQ

MEQ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 17:56

Ahoj,už dlouho přemýšlím o koupi koloběžky a pročítám si toto vlákno. Konečně jsem dozrála a chtěla bych se zeptat, zda někdo z Vás nepřemýšlí o prodeji té své? Konkrétně by mě zajímal model Kostka Hill. Pokud někdo přesedláváte na větší nebo jiný stroj, nabídněte mi, prosím, ten Váš (osobní zpráva). Děkuji!


  • 0

#522 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 12:32

Ahoj, jaro je tady, je čas oprášit po zimě koloběžku  :P  Kdo se přidá? GC5Q0A0

 

Škoda, že tenhle den nejsem v Praze. Minule se mi to líbilo, i v dešti i bez deště ;-)

Užijte si jízdu!


  • 0

#523 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 13:10

Škoda, že tenhle den nejsem v Praze. Minule se mi to líbilo, i v dešti i bez deště ;-)

Užijte si jízdu!

To je škoda, ale nejsi sama, komu se termín nehodí a rád by se zúčastnil ... pokud by byl zájem a dohodne se nějaký termín, není problém udělat volné pokračování např. Kačeři na koloběžkách II. - jízda?  :)


Tento příspěvek byl upraven od Mukina: 09 duben 2015 - 13:12

  • 1

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2


#524 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:12

Trochu mimo gc tema: 25.4. se u Šlechtovky jede dětský koloběžkový závod ... Od 10h. 

Takže pokud to ratolesti baví ... ;)


  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#525 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 8:32

Rozmyslam ze si kupim nejaku kolobezku. Zatial som ziadnu poriadnu nikdy nemal (len detsku velmi davno)

Chcel by som ale skladaciu a s brzdami na riaditkach.Po zlozeni nech je co najmensia.

Paci sa mi "Mibo Tiny", avsak 370€ je privela za kolobezku. Nasiel som potom nejaku vacsiu od Mibo ale aj ta bola cca 300€. :(

 

Viete mi poradit nejaku ktora bude lacnejsia?


  • 0

#526 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 12:18

Rozmyslam ze si kupim nejaku kolobezku. Zatial som ziadnu poriadnu nikdy nemal (len detsku velmi davno)

Chcel by som ale skladaciu a s brzdami na riaditkach.Po zlozeni nech je co najmensia.

Paci sa mi "Mibo Tiny", avsak 370€ je privela za kolobezku. Nasiel som potom nejaku vacsiu od Mibo ale aj ta bola cca 300€. :(

 

Viete mi poradit nejaku ktora bude lacnejsia?

Místo Miba Tiny bych šel asi do Kostky Rebel Fold (ale tam je cena ještě víc) nebo do K-Bike K6 / K7

 

Takže doporučuji K-bike, K6 je dostatečně lehká, malá a super jezdí. Sám jí mám. Sice není skládací, ale to není vůbec problém, stačí přikoupit přepravní tašku. Do MHD ji běžně stěhuji jen v té tašce, když jedu dál, tak jedním šroubem povolím řidítka a vznikne skladný, úzký, dobře přenosný balík (zatím nikde nebyl problém). Pak stačí jen řidítka nasadit zpět, utahnou šroub a jede se...

 

Pokud nechceš moc investovat a mít skladný stroj, na kterém se dá dobře jezdit, jinou šanci, než K-bike neznám (yedovky mi příjdou dost hóóoodně těžké a zbytečně vysoké...). Jediná nevýhodou K-biku je delší čekací doba na dodání, ale rozhodně se vyplatí...


  • 0

#527 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 12:24

To je škoda, ale nejsi sama, komu se termín nehodí a rád by se zúčastnil ... pokud by byl zájem a dohodne se nějaký termín, není problém udělat volné pokračování např. Kačeři na koloběžkách II. - jízda?  :)

Zkrátka něco plánovat je vždy složité... To si tak člověk pořídí georobotka, aby se lépe lovilo a on vyžaduje v první fázi spoustu péče... Takže tenhle event mi taky neklapne, ale s těmi Poděbrady v květnu již počítám a připravuji rodinu na výlet...


  • 0

#528 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 15:00

Po Praze a Poděbradech je na řadě ..... Lipno  :) 

 

Zveme všechny druhou červencovou neděli na setkání v jižních Čechách GC5XKMZ


  • 3

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2


#529 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 15:20

Vodní lyže a pořádnou plachtu sebou :-)


  • 0

#530 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 18:59

Po Praze a Poděbradech je na řadě ..... Lipno  :)

 

Zveme všechny druhou červencovou neděli na setkání v jižních Čechách GC5XKMZ

Nejsem sice (zatím) koloběžkář, ale příhodné stylové vozítko, které by jakž takž zapadlo, také vlastním.
Prozkoumám kalendář a zkusím případně přijet.  :)


  • 0

#531 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 19:46

Po Praze a Poděbradech je na řadě ..... Lipno  :)

 

Tak tohle asi nedám, měl bych být na dovolené. Ale kdo ví :-)?  Když tak se ozvu.

 

Na Lipně jsem teď 20.6. Pokud by se nějaký blázen našel takhle narychlo na cestu Lipno, Vítkův kámen, Hvězdná, Reding, Vyšší Brod. Start 7:45 Lipno, tak se domluvíme přes SZ.


  • 0

#532 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 19:54

Jo a ještě jsem zapomněl co jsem nadhodil v Poděbradech.

 

Koloběžky na Šumavě, trasa Špičácké sedlo, Zelená Lhota, trasa cca 16 km, z toho 2 km do kopečka převýšení 160 m, pak už jen klesání.

 

Termín by byl 19.9. nebo 17.10.  Když tak prosím jen tak předběžně a nezávazně o zmínku zda by byl zájem a v jaký termín.

Časově to vychází, že z Prahy a Plzně se dá jet přímým vlakovým spojem na start (skoro - ze Špičáku na sedlo holt po svých) i z cíle. Na Zelené by se končilo v hotelu Zach, asi bych tam byl celý víkend, pokud by se někdo chtěl přidat :-)


  • 0

#533 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 20:04

Míro, my tuhle 5-ti denní lipeňáckou dovču na kolobkách plánujeme od ledna, uspořádat tam i event byla včerejší blesková myšlenka ... a jak vidíš, nemáme od myšlenky daleko k činům  ;) .

 

Každopádně s tou tvou trasou na Šumavě počítáme, za mně tedy zatím oba termíny o.k. 

 

Ještě k Lipnu - samozřejmě jsou vítáni všichni  - s kolobkou i bez, jsme zvědavý, kolik se nás tam sejde  :P


Tento příspěvek byl upraven od Mukina: 16 červen 2015 - 20:06

  • 0

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2


#534 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 20:22

Míro, my tuhle 5-ti denní lipeňáckou dovču na kolobkách plánujeme od ledna, uspořádat tam i event byla včerejší blesková myšlenka ... a jak vidíš, nemáme od myšlenky daleko k činům  ;) .

 

Jasně, to ode mne nebyla stížnost na termín :-)  Víš jak já to mám s kalendářem (a sklerozou), takže jsem rád, že jsem si alespoň  vzpomněl na tu Šumavu a dal dohromady ty dva termíny, kdy mohu.

A lokalitu jste zvolili báječně, byl jsem tam naposledy před měsícem a bylo nádherně.

Určitě se objeví dost dobrých rad, ale za mojí ženu vyhrály konopné lázně ve Volarech (z Milné ale trochu dál) a já se tam sice "nelázňoval" ale nechutně se přežral :-)) a těch keší okolo, a těch kopečků, a sjezd teplé Vltavy a.....

 

Hezkou dovču.

 

Užijte si to.


  • 0

#535 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 20:22

Jo a ještě jsem zapomněl co jsem nadhodil v Poděbradech.

 

Koloběžky na Šumavě, trasa Špičácké sedlo, Zelená Lhota, trasa cca 16 km, z toho 2 km do kopečka převýšení 160 m, pak už jen klesání.

 

Termín by byl 19.9. nebo 17.10.  Když tak prosím jen tak předběžně a nezávazně o zmínku zda by byl zájem a v jaký termín.

Časově to vychází, že z Prahy a Plzně se dá jet přímým vlakovým spojem na start (skoro - ze Špičáku na sedlo holt po svých) i z cíle. Na Zelené by se končilo v hotelu Zach, asi bych tam byl celý víkend, pokud by se někdo chtěl přidat :-)

Jsem místní, trasu jsem jel milionkrát (no, přeháním, ale tak třicetkrát ano  :) ) na kole. Je to pohodová vyjížďka; toho převýšení není třeba se moc bát (ani na kolobce). Možná bych se mohl svézt s tebou, pokud by ti nevadilo, že bych to jel na "horské" skládačce. 
A doporučil bych ti i zajížďku (vlastně spíše  "zacházku") na vrchol hory Ostrý; stojí to za to a kolobka (kolo) se dá schovat a zamknout do lesa (několikrát vyzkoušeno). 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 16 červen 2015 - 20:23

  • 0

#536 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 21:39

Lipno je naše srdcovka, na místo +- co je event jsme jezdily ještě na prázdniny a zažily toho kdysi fakt dost ....  :P  

 

Ta Šumava pak bude taky jako event, ne? S koloběžkou do všech koutů ČR  :)


  • 0

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2


#537 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2015 - 22:03

Jsem místní, trasu jsem jel milionkrát (no, přeháním, ale tak třicetkrát ano  :) ) na kole. Je to pohodová vyjížďka; toho převýšení není třeba se moc bát (ani na kolobce). Možná bych se mohl svézt s tebou, pokud by ti nevadilo, že bych to jel na "horské" skládačce. 
A doporučil bych ti i zajížďku (vlastně spíše  "zacházku") na vrchol hory Ostrý; stojí to za to a kolobka (kolo) se dá schovat a zamknout do lesa (několikrát vyzkoušeno). 

 

 

Lipno je naše srdcovka, na místo +- co je event jsme jezdily ještě na prázdniny a zažily toho kdysi fakt dost ....  :P  

 

Ta Šumava pak bude taky jako event, ne? S koloběžkou do všech koutů ČR  :)

 

Mukina - Sedlo - Zelená - tohle bude samozřejmě jako event, snad se domluvíme na názvu Kačeři na koloběžkách - Šumava - licenční poplatky uhradím v podobě něčeho dobrého na startu nebo v cíli, jak si vybereš

 

Cannopy - asi zmatení informacemi - na event samozřejmě i bez koloběžky, sjezd na čemkoli nebo pokec na startu nebo v cíli, rád poznám, a nejen já, místní a pokecáme o krásách Šumavy. Ostrý (pokud oba myslíme Prsa matky boží) je fakt hezký, nevím kolikrát jsem tu byl, ale vím, že jednou jsem tu nebyl, 2011(snad, musel bych se podívat do deníčku) dole beze sněhu, nahoře (od Statečku to začínalo) odhadem 1,5 metru + návěje, navíc po oblevě to byl takový ledový kopec, že šel dát jen s mačkama, ty jsme s dcerou neměli a obrátili jsme to de fakto 15 metrů od prahu chaty, nešlo to ani obejít :-)

Teď v sobotu jedu Lipno, Vyšák zkratkou přes Rakousko a 4 tisícové vrcholy, to jsi asi neměl na mysli, že bys jel se mnou (tedy to samozřejmě můžeš) ale asi bys to nekomentoval jako pohodovou trasu :-))

 

Cannopy - trasa Sedlo - Zelená je zvolena právě pro svoji pohodovou (ne)náročnost, jen bude třeba před startem zkontrolovat brzdy :-)


Tento příspěvek byl upraven od MiraH: 16 červen 2015 - 22:14

  • 0

#538 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 6:21

Ahoj,

Lipno mi neprojde, ale Šumavu si píšu do diáře a hodí se mi oba termíny. :)


  • 0

#539 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 6:23

Ještě bych uvítala typy na nějaké vyzkoušené koloběžko-multiny nebo trasy v okolí Prahy - západ je pro mne dostupnější, ale nakonec i ty Poděbrady se daly. Díky.


  • 0

#540 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 7:03

My jsme teď jely trasu Roztoky-Žalov - Troja a můžem doporučit. Nikde nikdo (byla neděle), krásná příroda, kešky, přívozy ... prostě paráda, můžu doporučit.
http://mukina.rajce....z/Zalov_-_Troja

Další tipy na eventy s nenáročnýma vyjížďkama máme, jen vymyslet termín. Teď přes prázdniny je to takový divoký, uvidíme ;)
  • 0

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama