Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#181 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2010 - 20:06

PaBa napsal/a:

psmolda napsal/a:
Mám dotaz na šťastné majitele 62jek - stáhl jsem na kartu z Mapsource kompilaci map CykloCzech a TopoCzech 2010 a CZNEU 2011 a v nastavení mapy jsem zjistil, že všechny 3 se hlásí jako jeden soubor. To by až tak nevadilo, ale v 60CSx bylo možné zaškrtnutím respektive odškrtnutím právě nepoužívané jednotlivé části mapy vyřadit, což mělo vliv na rychlost překreslování mapy. V 62st na tuto funkci nemohu narazit ať dělám co dělám.............
Poradíte prosím někdo?

Az donedavna se 62ka chovala stejne jako 60CSxka, ale s poslednim firwarem se to zmenilo - cele sety jsou brany jako jedna mapa a daji se zapinat/vypinat jen dohromady. Reseni je ale jednoduche - nahraj si tam vzdycky jen jednu mapu, pak ji na karte prejmenuj a nahraj dalsi. Takhle se to pak da zapinat vypinat samostatne a i pri upgradu staci nahrat jen jednu novou mapu misto celeho setu....


Díky, po odeslání dotazu mě právě tohle napadlo, právě to co jsi poslal provádím, jen nechápu jestli je to chyba posledního firmwaru, nebo úmysl.........:)
Každopádně díky
  • 0
"Je jedno, zda je zážitek pozitivní či negativní, hlavně, že je silný..."

#182 GARMIN OC Letňany

GARMIN OC Letňany

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2010 - 20:09

Tak tady je napsáno to samé co psal PaBa.. Map Selection Improvements posted in Trail Tech, In the 62 and 78 series we have improved the way maps are enabled/disabled. Multiple supplemental map files can now be loaded to a device and to fully take advantage of that we have changed map selection to allow the greatest amount of configurability. This may result in some people needing to change how they configure and load maps. In the past, only a single map file with multiple map sets was possible and accommodating different combinations on the unit was more difficult. Now, desired map set combinations can be built into multiple files prior to loading on the device and each of those files can then be independently enabled/disabled on the device. This allows a maximum amount of configurability while simplifying the setup needed on the device. Our free utility, BaseCamp, supports multiple map files on a device. Build up any desired map sets that you would want to enable/disable independently and then transfer as before. Now, change the name of the new map file on the device from “gmapsupp.img” to a name that makes sense for the usage (e.g. “topo and roads for hiking trip.img”). This custom file name will show up in the map selection list on the device (Setup > Map > Map Information). If more configurability is desired on the device, split previously combined map sets into multiple map files (e.g. “topo for hiking trip.img” and “roads for hiking trip.img”). Utilizing profiles further enhances this option as multiple files can be enabled/disabled at the same time with a simple profile change. Jinak verze SW 2.4 to ukazuje ještě správně :-)
  • 0
Značková prodejna GARMIN

facebook

#183 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2010 - 20:13

Taky jsem na podrobnější správu map nenarazil a celkem mě to překvapilo.

Naštěstí u 62ky existuje jiné a možná i lepší řešení.
Zvládá načíst více různě pojmenovaných mapových souborů, takže každá mapa může být samostatně. (http://garmin.blogs....provements.html)
Nahrání více map by měl podporovat Basecamp a nebo s určitou dopomocí Mapsource... nahrát mapu, přejmenovat, nahrát mapu přejmenovat atd.

V omezené míře to takhle šlo dělat i dříve, ale teď konečně dotáhli i názvy a počet souborů.

edit: Sakra, tak už jenom TTF.:D PaBa jel zas náhodou kolem.
  • 0

#184 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2010 - 21:15

To alkes Máš pravdu, ovšem s jistou výhradou. Po staru se dala vypínat i část jednoho mapového setu (podle jednotlivých částí, ze kterých je mapa složena), a to zase z důvodu rychlosti překreslování. Mluvím ale o 60CSx, 62 je novější, čili rychlejší - snad (nemám řádně odzkoušeno) Každopádně díky za reakce.
  • 0
"Je jedno, zda je zážitek pozitivní či negativní, hlavně, že je silný..."

#185 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2010 - 9:26

psmolda: To je fakt, jednotlivé díly takhle bohužel nevypneš. Tak třeba v nějakém dalším firmware.
  • 0

#186 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2010 - 9:33

"Battery save/Úspora energie baterie"
Nevíte náhodu někdo, jak přesně tahle funkce v menu nastavení/displej funguje? Zjistil jsem, že když je zaplá, tak se po uplynutí času nastaveného pro vypnutí podsvětlení vypne celý displej.
Vypne se ještě něco dalšího? Kompas, barometr, příjem GPS, něco jiného? Je mi jasné, že z logiky umístění položky v menu by se to mělo týkat jenom displeje, ale stejně mě to trošku hlodá.

Kdybyste se chtěli v sobotu po ránu zasmát, tak takhle se v Garminu píšou manuály:
"Možnost pro úsporu energie baterií použijte k zajištění úspory energie baterií a k prodloužení životnosti baterií.":D:D To by člověk neřekl co...
  • 0

#187 tabacek

tabacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2010 - 9:38

To mas pravdu, cely manual k 62ce je bohuzel k placi, nic podstatneho jsem se v nem nedozvedel.
  • 0

#188 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2010 - 9:53

Hehe, ještě k tomu manuálu... teď jsem zjistil, že některé funkce zatajují úplně.
Třeba po dlouhém stisku tlačítka Find se dá uložit "Man over board waypoint" (uloží se aktuální poloha a začne se na ni navigovat). Ne že by to byla funkce veledůležitá, ale když už se s ní implementovali, tak by možná zasloužila aspoň zmínku. Stejně, jako od dob starého Legenda z manuálů úplně vymizela informace, co znamenají písmenka 'D' nad sloupečky družic.
  • 0

#189 tabacek

tabacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2010 - 10:13

A nenasel jsi tam nekde neco o rastrovych mapach? B) ja to sice cetl vecer, ale tohle jsem tam nenasel.. Jako i dalsi veci.. skoda..:@
  • 0

#190 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2010 - 10:33

Jojo, o rastrových mapách tam také nic není, vlastně oproti manuálu k 60ce zmizela celá sekce o nahrávání map.:|
  • 0

#191 S_V Team

S_V Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2010 - 5:31

Zdravim, daji se do GPS Map 62s nahravat logy, listingy, hinty jen, kdyz je aktivovany Premium Membership nebo postaci Basic Membership. Nejak me mystifikovali v kramu.Diky
  • 0

#192 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2010 - 5:57

Nahrávat data může kdokoliv, přístroj si premium membership fakt nijak nekontroluje. Spíš jde o to, jak se k těm datům dostaneš. (To však také není neřešitelný problém.)
  • 0

#193 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 17:33



Dělá to někomu? 62s je můj favorit pro budoucí koupi, ale přes toto bych se asi nepřenesl...:D
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#194 eyelet

eyelet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 17:46

jo dělá...
  • 0

#195 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 19:34

Jo, dělá. Všiml jsem si toho hned na začátku. Ale zdaleka to není tak strašné jak na tom videu.
  • 0

#196 tabacek

tabacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 20:02

JJ, dela to a u me je to asi jako na videu, ale pred 14dni dozadu to delalo jen trosku, casem to bude vrzat u vsech 62s, ale ja s ni kesuji a nemackam ji :D
  • 0

#197 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 22:31

Jo, ale zdaleka ne tolik, jako na videu. Aspoň u mého kousku je to zcela zanedbatelný detail. edit: (Byl by to pravděpodobně zcela zanedbatelný detail, i kdyby to vrzalo stejně. Ostatně jak už psal Tabáček, používám to jako GPSku a ne jako obskurní hudební nástroj.:D)
  • 0

#198 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 22:45

Taky mi 62s v těm místech povrzává, ale jenom spíš když ji zapínám a vůbec mi to nevadí
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#199 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 22:55

Lidi teď jsem si vzpoměl, že jsem se vás chtěl zeptat na jednu pro mne důležitou věc a to ohledně kompasu v 62s a prakticky to platí i o ostatních modelech s elektronickým 3-osým kompasem. Jedná se o to, že když nastavím navigaci mimo silnice (vzd. čarou) tak při pomalém pohybu, třeba normální chůzí jakoby kompas neukazuje přímo k cíli, ale pulzuje kolem této polohy doleva doprava atd. až teprve jak se zastavím tak najednou šipka poskočí a natočí se správným směrem, mluvím teď samozřejmě o situaci kdy mám kompas v pořádku zkalibrovaný a nastavený, ale prostě jak se dám do pohybu, tak ta šipka neukazuje tím správným směrem, což člověka mate a musí se vždycky zastavit tak aby se šipka natočila správně. Už jsem si toho všiml na Oregonu 450 Pro, kterej jsem měl před 62s a kterej má taky 3-osý kompas. Tak jaký s tím máte zkušenosti na vaších přístrojích, nebo mám jenom něco špatně nastavený. Celkově se mi zdá ten kompas takovej nepřesnej a oproti Vistě Hcx horší, protože tam jsem sice musel přístroj držet v horizontální poloze, ale zase zato ta šipúka tak nekolísala a držela v maximální míře tu správnou polohu.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#200 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 23:17

Jo, díky za reakce. Já jen, jestli to není nějaká vážná vada. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama