Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#61 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 2:02

Skutečné foto GPSmap 62s.

Vložený obrázek
  • 0

#62 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 6:49

tak martine, prestan nas zasobovat obrazkama a vytas se uz s tou nejdulezitejsi informaci, jestli je to navigacne na stejne vysi, jako sedesatka :)
  • 0

#63 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 14:52

Dain a Olik napsal/a:
tak martine, prestan nas zasobovat obrazkama a vytas se uz s tou nejdulezitejsi informaci, jestli je to navigacne na stejne vysi, jako sedesatka :)

No hele to poznám až ji budu mít v ruce a vyrazím na první cache. Zatím jsem měl možnost vidět novou šedesátdvojku na videu a hromadě fotkách a vypadá to velice nadějně;)
Ještě přihodím další fotku:P

Přední a zadní strana GPSmap 62s:
Vložený obrázek

GPSmap 62s se sundaným krytem baterií a odkrytými konektory:
Vložený obrázek

"Vnitřnosti" GPAmap 62s:
Vložený obrázek

Kdyby se ty fotky nechtěly načíst, tak to zkuste zde: http://twitpic.com/photos/Sibstr
  • 0

#64 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 15:32

A kdyby měl někdo zájem o manulál k GPSmap 62/62s/62st tak je ke stažení zde: https://fjallfoss.fc...tive_or_pdf=pdf
  • 0

#65 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 20:26

Jasne, nedej se. Kazda foto i info o 62jce je vitana. :D Mam 60tku ctvrtej rok ale az ted sem nejakej nervozni. Taky to tak cejtite:p?
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 21:07

Nevi nekdo, v cem ma spocivat vyhoda umisteni karty pod baterkami? Za se toho ten Garmin tak drzi, ackoliv treba u eTrexu je karta mnohem prakticteji umistena vedle baterek.
  • 0

#67 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 21:50

HaLuMa napsal/a:
Nevi nekdo, v cem ma spocivat vyhoda umisteni karty pod baterkami? Za se toho ten Garmin tak drzi, ackoliv treba u eTrexu je karta mnohem prakticteji umistena vedle baterek.

Řekl bych, že u šedesátky je to hlavně z důvodu co nejlehčí konstrukce. Přece jenom umístění čtečky přímo na základní desku je mnohem jednoduší a mechanicky odolnější, než kdyby to bylo někde na kablíku. Tak nějak ani nechápu proč by se ta paměťová karta měla vyndavat, já jsem ji tam před pěti lety vložil a od té doby jsem ji nevyndal ani to nemám v plánu...
  • 0

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 22:35

Ctecka muze byt porad na zakladni desce, i kdyz nebude pod baterkama. Ostatne nektere jine modely od Garminu to tak maji. A vyndavat se hodi, kdyz treba tataz karta je ve slusnejsi ctecce nekolikanasobne rychlejsi nez kdyz na nipristupujes pres GPSku. Nebo se uz u novych modelu v tomto Garmin polepsil?
  • 0

#69 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 2:01

HaLuMa napsal/a:
Ctecka muze byt porad na zakladni desce, i kdyz nebude pod baterkama. Ostatne nektere jine modely od Garminu to tak maji.

A vyndavat se hodi, kdyz treba tataz karta je ve slusnejsi ctecce nekolikanasobne rychlejsi nez kdyz na nipristupujes pres GPSku. Nebo se uz u novych modelu v tomto Garmin polepsil?

Jenže když nebude pod baterkami, tak je to další díra navíc v krytu, kterou je třeba utěsnit a je to další potencionální nebezpečí vniknutí prachu, vody. Teď mám samozřejmě na mysli konstrukci šedesátky.
Upřímně nevidím důvod proč kartu vyndavat a dávat do čtečky. Mapu tam prostě jednou nahraji a vydrží tam rok, nebo i déle a tracklogy které mají pár kilobajtů jsou stažený do počítače během vteřiny, tak proč kartu vyndavat a dávat do čtečky?
  • 0

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 9:18

Ach jo. Podivej se konecne treba na ty eTrexy, jak to maji vyresene. Metas argumenty, ktere s tim nijak nesouvisi... Karta, ktera neni pod baterkami, preci neznamena, ze musi byt mimo prostor baterek, vis? Takze otazka diry a utesneni je uplne stejna, jako kdyz mas kartu pod baterkami. Baterky to navic asi neutesni, ze? Boze, to je zase debata o prdu. Ptal jsem se na ten duvod, proc Garmin usoudil, ze presunout kartu pod baterky je skvely napad. Odpoved jsem nedostal, leda ze: "ja kartu nepotrebuji vyndavat, takze ji nikdo na svete taky nepotrebuje vyndat." Co kdybychom se zacli bavit zase k veci?
  • 0

#71 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 9:42

Osobně mi to taky vadí, ale jak to mají ostatní nevím. To je jak kdysi u Nokie - paměťovka pod baterkama a nutnost vypnutí telefonu... Což byl imho ale ještě větší oser.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#72 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 9:48

HaLuMa napsal/a:
Ctecka muze byt porad na zakladni desce, i kdyz nebude pod baterkama. Ostatne nektere jine modely od Garminu to tak maji.

A vyndavat se hodi, kdyz treba tataz karta je ve slusnejsi ctecce nekolikanasobne rychlejsi nez kdyz na nipristupujes pres GPSku. Nebo se uz u novych modelu v tomto Garmin polepsil?



Řekl bych že 1.7 GB vnitřní RAM by mělo stačit pro většinu map i bez karty :) a navíc je tam USB 2.0, takže to pomalé nebude i v případě použití microSD karty s větší kapacitou...

Už se těším - 62s se bude nadělovat pod stromeček :)
  • 0

#73 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 12:57

HaLuMa napsal/a:
Ach jo. Podivej se konecne treba na ty eTrexy, jak to maji vyresene. Metas argumenty, ktere s tim nijak nesouvisi... Karta, ktera neni pod baterkami, preci neznamena, ze musi byt mimo prostor baterek, vis? Takze otazka diry a utesneni je uplne stejna, jako kdyz mas kartu pod baterkami. Baterky to navic asi neutesni, ze?

Boze, to je zase debata o prdu. Ptal jsem se na ten duvod, proc Garmin usoudil, ze presunout kartu pod baterky je skvely napad. Odpoved jsem nedostal, leda ze: "ja kartu nepotrebuji vyndavat, takze ji nikdo na svete taky nepotrebuje vyndat."

Co kdybychom se zacli bavit zase k veci?

Hele to máš těžký. Já jsem napsal, že je to kuli co nejjednodušší konstrukci, což je pravda. A pak jsem napsal, že vlastně na té kartě nejsou žádné data, kvůli kterým by bylo třeba kartu vyndavat a dávat do čtečky. Tak se na mě hned nečerti, že mám takový názor.
Osobně by mě zajímalo, jak by si čtečku karet přidělal na základní desku, tak aby nebyla pod baterkami a zároveň byla pod krytem baterií, to prostě technicky nelze.
Samozřejmě bylo by ideální, kdyby to inženýři z Garminu udělali tak, aby karta byla přístupná bez vyndání baterií, tak aby byli spokojeni všichni zákazníci.
  • 0

#74 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 13:52

A je tu první, trochu více zajímavý, článek o nové řade GPSmap 62 na českém serveru navigovat.cz Nicméně, kdo čte zdejší fórum, už všechno ví;)

http://navigovat.mob....asp?ARI=114544
  • 0

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 16:02

Brabenecz napsal/a:
Osobně by mě zajímalo, jak by si čtečku karet přidělal na základní desku, tak aby nebyla pod baterkami a zároveň byla pod krytem baterií, to prostě technicky nelze.


Nepochybne to fakt nelze, skoda jen, ze presne tak to ten zmineny Garmin eTrex ma. Pisu ti potreti: podivej se, jak to ma vyreseny eTrex. Asi je to technicky zazrak... :P

Aby ses nemusel namahat, tak vez, ze tam je karta pod krytem baterii, je tesne vedle nich. Jedna se o takovy ten zamackavaci slot, kam kartu zastrcis, ona zaleze. pak ji zmacknes, a ona zase vyleze. Ta karta je stejne vysoka jako AA baterka, takze tento slot je normalne kolmo napajeny na zakladni desce, podobne jako je tam napajeny ten USB konektor. Tesneni slotu neresis, je v utesnenem prostoru baterek. Karta je tam kolmo, takze ta sterbina zabira dva milimetry prostoru.

Prijde mi to mnohem praktictejsi umisteni nez pod baterkami. Proto jsem se ptal, proc tu kartu Garmin i u novych modelu cpe pod ne. Zajimal mne duvod, a ne kecy o tom, ze kartu nepotrebuji. Levne pripajeni k desce to nebude, to je v obou pripadech. Tesneni to taky neni, to je v obou pripadech stejne. prostor taky ne, ty dva potrebne milimetry prostoru tam jsou. Tak proc?

To mne zajimalo, na to jsem se ptal, jestli to nahodou nekdo nevi. Koukam, ze nevi. Neci osobni nazor, proc je karta zbytecna, je mi fakjt ukradene, na to jsem se vas vubec neptal. kdyby karta byla zbytecna, tak by usetrili jeste vic vyrobnich nakladu, kdyby tam ten slot nedali vubec.
  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 16:15

Dorcadion napsal/a:
Řekl bych že 1.7 GB vnitřní RAM by mělo stačit pro většinu map i bez karty :) a navíc je tam USB 2.0, takže to pomalé nebude i v případě použití microSD karty s větší kapacitou...


Ono se uz vi, jakym rezimem ta sedesatdvojka komunikuje a jak rychle?

Ja jen ze znam spousty zarizeni, co se chlubi ze jsou USB2, ale umi jen full-speed. I dnes neni, bohuzel, hi-speed samozrejmosi. Krom toho ze i pritomnost hi-speed nezarucuje rychly prenos dat, zalezi na tom, co stiha zelezo.
  • 0

#77 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 16:31

HaLuMa napsal/a:
To mne zajimalo, na to jsem se ptal, jestli to nahodou nekdo nevi.

Mě napadlo jestli to není tím že nechtějí řešit vndavání a zandavání karty za běhu, ze softwarového hlediska by tak mohlo nastat spousta nestandardních situací které by museli ošetřit. Takhle holt mají zajištěno že bude přístroj vypnutý.
Ale je to jen dohad...
  • 0

#78 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 16:32

Koukal jsem na stránky Garminu do parametrů všech šedesátdvojek a zajímavý je, že 62 má integrovanou paměť 1.7GB stejně jako 62s a st-čko má jen 500MB. Jsem myslel, že rozdíl mezi s a st je jen v těch mapách navíc v st-čku...
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 16:46

Protoze i tam maji tech stejnych 1.7GB pameti, akorat je v ni predinstalovana 1.2GB mapa. Takze zbyva 500MB. ;)
  • 0

#80 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 18:00

Tady je jasně vidět kam se strká karta u eTrex Vista HCx

http://navigovat.mob...VistaHCx/17.jpg

http://navigovat.mob...VistaHCx/18.jpg
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama