Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#101 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 17:14

Tak jsem si dnes v Garminu na Evropské ten zázrak v podobě 62st s Topo Czech 3 PRO koupil. Prý jsem byl první, kdo za tuhle nejnadupanější verzi těch 13.490 byl ochoten vysolit, takže FTB? ;) No aspon můžu mít zase čisté svědomí, že sem tam za ty mapy taky něco zaplatím. :) Takže vyzkouším a zítra napíšu dojmy. Jinak vypadá moc pěkně. ;)
  • 0

#102 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 18:13

13490? Nemělo to být 11990, nebo tak nějak? :o
  • 0

#103 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 18:13

Jej sorry, samozřejmě jsem přehlédl ta tři důležitá písmenka. :) Asi tam příští týden taky vyrazím.
  • 0

#104 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 19:12

Moc pěkná mikrosite: http://sites.garmin....ap62/index.html
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#105 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 23:44

GPSMap 62st PRO - tak ty dojmy po 4 nalezených pixlách:
Cena:
Oproti předpokladům se zvýšila o 500 Kč, takže přestože 62s bez map stojí očekávaných 9990, tak 62st s českou Topo 3.1 je za 12.490 a 62st s českou Topo 3 PRO za 13.490.
Velikost, váha, design:
Čekal jsem podle popisů ostatních většího macka, než nakonec je. GPSka opravdu moc příjemně padne do ruky a v detailu působí velmi kompaktním dojmem. Tělo bez antény je dlouhé asi 120% velikosti Oregonu. Celkem mě překvapila docela nízká váha, i s baterkami to pořád je úplně v pohodě. Barevná kombinace černého těla s šedými proužky u 62st je docela povedená, 62s je bohužel se svým tělem z odpudlivého šedozeleného plastu alá Oregon dost nepěkná.
Tak a teď to, co asi zajímá všechny nejvíc, kvalita signálu:
Vyrazil jsem na první keš Mezi depy, která je trochu v terénu, abych viděl, jak to bude vypadat v přírodě. V krámě jsem ještě u vitríny dost váhal, jestli si přeci jen nepořídím znova osvědčené zlaté Colorado, ale tady na té keši jsem se do GPSky na dvakrát zamiloval, že už bych neměnil. Poprvé, když jsem na prvním náhodném místě s pár stromy a zataženým nebem kouknul, jakou mám přesnost a ukázaly se mi krásné 3 metry. A po druhé, když jsem prolézal křovím mezi nízkými stromky a napadlo mě se kouknout znovu. Bylo tam 5. Tak jsem chvilku počkal, jestli se GPSka trochu neustálí a za chvilku to kleslo znovu na ty 3. :) S Coloradem jsem měl na rovině s dobrým nebem 4m, takže křoví pod stromy za 3m je přeci jen dost rozdíl. Nevím, jakou řesnost mají 60ky, a trochu jsem se bál, že 62ka bude jen odlesk legendy, ale ty 3 metry mi přišly dost solidní.
Když jsem u těch 4 keší položil GPSku na keš, tak jsem měl 3m, 2m, 2m a 7m u poslední, když jsem stál mezi dvěma billboardy. Otázka je samozřejmě přesnost zaměření autory, ale dohledání tedy bez problémů. Externí anténa je prostě externí anténa a to se nijak okecat nedá. Měl jsem možnost kešovat s bezanténovými Etrexem, Legendem a Oregonem, a všechny je v přesnosti předčilo Colorado. A 62 s delší anténou je ještě přesnější. Mimochodem docela by mě zajímalo jakou přesnost tak ukazují ty 60ky, napsal by to někdo? Ta 62ka ukazovala 3 metry tak v 50ti procentech případů, kdy jsem na ni koukl.
Mapa Evropy:
Byl jsem zvědav, jestli těch 1500 navíc přinese tedy víc, než jen vizuálně pěknější GPSku a ta mapa opravdu nezklamala. Je v plném detailu, který znamená všechny ulice ve všech městech a vesnicích a končí asi cestami v parcích a lesích, takže na kešování naprosto dostačující. Tak to je v celé EU a Skandinávii. Balkán je v proměnlivé nic moc kvalitě, velká města tam jsou detailně, ale obecný terén se dost liší, např. Černá Hora, Albánie, Makedonie, opravdu bída, pak zase až v Řecku opět všechny ulice. Jediný malý stín na této mapě je, že podle prodejců neumí routovat. Nicméně i tak tato mapa aspon pro mě znamená konec neustálého shánění jednotlivých map do každé země, co jedu, protože tady je to All-in-one.
Mapa TOPO Czech 3 PRO:
Sice to sem tolik nepatří a už to možná bylo jinde ve foru, ale je prima, jednotlivé bloky domů vypadjí slušně, stejně tak i v terénu detailů dost přibylo. A na hranicích ČR už mapa ostře nekončí prázdnem, je tam ještě pruh 2 km okolo celé republiky v TOPO 3 PRO, který pak plynule pokračuje tou Evropskou mapou. Vidět jsou obě najednou, není to tak, že je vidět vždy jen jedna.
Listingy v GPS, záznamy pokusu, komunikace s počítačem:
Funguje to naprosto bez problémů, jako Colorado či Oregon. Je tam pár drobných vylepšení. Nejbližší keše nejsou vypisovány se vzdálenostmi 0.3 km, ale přesně, tedy 326 metrů. V listingu keše člověk rovnou vidí logy, takže stačí sescrollovat, není třeba klikat přes menu. Scrollování jde šipkami pomalu nebo talčítky IN/OUT v podobě Page Down / Page Up . Jen hint není vidět rovnou, ten se otevírá přes menu. Listing se otevře na jeden click při najetí na keš v mapě, menu s hintem a záznamem pokusu je na 2 clicky z mapy.
Přetažení Field notes z GPSky na GC.com probíhá standartně přes položku Garmin Colorado/Oregon, jen tam ještě nedoplnili /62st. ;)
Ovládání je všeobecně jednoduché, to co si všichni chválili na 60ce, tady asi zůstalo. Jsou tam i takové drobnosti, že když v menu na Field notes sescroluji na třetí tlačítko kvůli menu keše, tak si to pamatuje a už přístě rovnou je na tom 3. políčku, takže nescroluji pokaždé znovu. Stejně tak když je v mapě ikona multiny a waypoint na stejném místě, tak při kliknutí si můžu vybrat, na co že to chci kliknout. A zase si to zapamatuje, takže příště už mi to vybere tu multinu bez ptaní. Není to nic geniálního, ale těch příjemných drobností je tam dost. Prostě je to takové normální bezproblémové ovládání bez nějakého kiksu.
Displej:
Nízké rozlišení opravdu přineslo tu výhodu oproti Coloradu/Oregonu, co jsem trochu čekal, a to že díky menšímu počtu bodů funguje veškeré vykreslování, zoomování a posouvání v mapě o dost svižněji. Šipka na posouvání v mapě je taky o dost hbitější než na C/O, takže člověk na GPSku opravdu nečeká a regauje to dost rychle. Displej na slunci bez podsvícení naprosto čitelný, o dost lepší než Colorado a neporovnatelný s Oregonem. Jinak na vyzkoušení jsem dal do GPSky skoro nabité baterky, a po třech hodinách, co jsem si to dal s plným podsvícením ukazovala baterka pořád 4 čárky ze 4. Takže ta výdrž bude asi opravdu dobrá. Ony ty body navíc na podsvícení opravdu asi v tomto směru chybět nebudou. ;)
3D Kompas:
Lahůdka. Kompas i na šikmé GPSce pořád ví, kterým směrem je člověk natočený. No a ta paráda je, že to pozná i při zcela svislé GPSce. Když se s ní člověk otáčí na místě, kompas se plynule otáčí taky. B)
Celkový dojem:
Když jsem ztratil GPSku a rozhodoval jakou koupit novou, moc variant nebylo. Colorado bylo ověřené a je to dobrá GPSka, a kdyby ho Garmin nepřestal vyrábět a podporovat, tak nevím nevím, možná bych ho koupil znovu. Oregon 550 jsem mohl vyzkoušet na 4 dny a viděl jsem, že je to opravdu strašná GPSka (Dorcadionovi se fakt nedivím ;) ). Takže tu "zbylo" jen tohle pokračování legendy. Sice za 13 a půl to není úplně levná sranda, ale první dojem byl na jedničku a myslím, že ani později litovat nebudu. Za ty prachy to asi stojí a i bez Wheriga je to asi to nejlepší, co se dá v současnosti sehnat.
A to jsem ještě nezačal zkoumat to Birds Eye. Mimochodem je tam od výrobce přednahraná do Paříže fotomapa s Eiffelovkou. ;)
  • 0

#106 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 6:33

Paráda. Díky za informace.
  • 0

#107 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 7:10

kurnik o to víc mně štve že jí ještě nemám
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 7:52

honzo, a jak se zapisuji jmena vytvoreneho waypointu? vybiraji se pismenka z tabulky, nebo nedejboze pokracuji s tou zrudnosti vyberu z rady jako ma geko a colorado? jinak to jsi nemel prozrazovat, ze oregon je prisera, to te ted tady oregousi ukamenuji :D
  • 0

#109 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 8:12

Krasna recenze, diky. Vypada to moc zajimave. Jeste, jako autonavigace jsi zkousel?
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#110 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 10:30

Benjo5 napsal/a:

Mohl bys potvrdit, kolik ma pameti? Zni to dost nelogicky, ale treba tady: https://fjallfoss.fc...tive_or_pdf=pdf (strana 35) je vylozene napsany u 62st "Data storage: 500 MB". (Zrovna tenhle zdroj je pritom pomerne duveryhodnej.) :)

Tak jak to je - je tam 1.7 GB a 500 MB volnejch kvuli nahranejm mapam? Diky za potvrzeni.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#111 Lindik

Lindik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 10:50

Dain a Olik napsal/a:
honzo, a jak se zapisuji jmena vytvoreneho waypointu? vybiraji se pismenka z tabulky, nebo nedejboze pokracuji s tou zrudnosti vyberu z rady jako ma geko a colorado?



tak uz ji mam taky doma, sice "jen" 62s, ale to uplne staci, je moc pekna :)
pismenka se vybiraji z tabulky. ta je trosku jina, nez byla u sedesatky, ale hlavne to neni ta rada znaku..:)
  • 0

#112 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 13:31

Zadávání písmen:
Je tam tabulka. Waypoint jsem nezadával, ale hledal jsem dvě keše podle názvu a šlo to docela dobře. Bylo to lepší než na Coloradu.
Jediná věc, co mě trošku zamrzela je, že když zadávám souřadnice a otevře se tabulka s čísly, tak musím nejdřív na tři kliky dojet na šipku doprava, abych se posunul z pozice N na první cifru, co chci měnit. Kdyby se kurzor rovnou objevil na té šipce doprava, nebo se na rychlou navigaci doprava/doleva po souřadnicích dala používat třeba ta tlačítka IN OUT, bylo by to o ty 3 kliky jednodušší.

Autonavigace:
Funguje podobně jako v C/O, tedy zapípá před odbočkou, no prostě autonavigace, na tom není moc co nového vymyslet. Jedna drobná věc snad přeci jen o trochu lepší. Oproti Coloradu to kreslí kontinuálně tracklog bez ohledu na to že přepínám mezi profily Kešování a Automobil. Navíc ta jemnost tracklogu jen ukazuje na tu prvotřídní přesnost GPSky.

Kapacita karty:
GPSka samotná má kapacitu 3,9 GB. Z toho 3,2 GB zabírá přímo do GPSky nahraný jeden soubor s tou mapou Evropy. Není se co divit, na první pohled mi to rozlišením přišlo stejné jako česká TOPO 2ka, takže mít v tomto rozlišení celou Evropu zabere najěký ten gigabajtík. K tomu ještě nějaké menší soubory, takže v GPSce zbývá asi 600 MB volného místa.
Pak je tam tedy slot na MicroSD kartu. V ceně jsem dostal 2GB Kingston s TOPO 3.1. Ona se ta verze s TOPO PRO ještě neprodává, takže mi dali balení s TOPO 3.1 a upgradovací CDčko na PRO. Nahrál jsem si tedy do Mapsourcu 3.1 a pak 3 PRO, kterou jsem přehrál na kartu. Kapacita karty je 1.93 GB, ta TOPO 3 PRO zabírá 330 MB, takže zbývá 1.6 GB volného místa.
Jinak gpx soubory mi doporučili nahrávat do GPSky, ta karta by měla být spíš na ty mapy. Nicméně s tou bohovskou mapou Evropy to už tak nějak přestává být potřeba. :D
Ono už to, že ta podrobná TOPO PRO v 1:10.000 zabírá destinu místa, co ta mapa Evropy, hovoří za své. Bez ohledu na koupi či nekoupi verze s některou českou mapou opravdu doporučuji koupit tu 62st s touhle mapou Evropy, ta za těch 1500 navíc fakt stojí. A navíc ta celočerná GPSka vypadá o dost líp, než ta z šedého plastu, takže se tu snoubí kvalita s geo-sexy vzhledem, jak už tady jeden znalec napsal. ;)
  • 0

#113 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 14:44

tak už jí taky mám 62s
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#114 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 16:34

Jsem rad, ze sel Garmin do sebe a prisel s inovovanou 60kou. Ta byla mou velkou laskou, nez jsem zbehnul k Magellanu. ;-) Mozna se tedy ke Garminu opet jednou vratim, az odejde Magie do vecnych lovist. PS. 60CSx celkem bezne ukazovala 'presnost' okolo 3-5 m. Fyzikalni zakony se nedaji osalit a dobra antena vzdy znamena vyznamnou vyhodu. Nejem v citlivosti, ale i v potlaceni multipath.
  • 0

#115 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 16:53

A nebude na tom šedesátdvojka s helixem a jeho vyzařovací charakteristikou, co se týče multipathu, spíš hůř?
  • 0

#116 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 17:21

Spíše by to chtělo aby se začal otravovat garmin aby v nějakém updatu přidal do SW i Wherigo.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#117 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 19:23

alkes napsal/a:
A nebude na tom šedesátdvojka s helixem a jeho vyzařovací charakteristikou, co se týče multipathu, spíš hůř?


Popravde receno nevim, antenam nerozumim. :-(( Pripada mi, ze jsem nekde cetl, ze na tom je z nejakeho duvodu je lepe. Smerovou charakteristikou to nebude, tak mozna polarizaci??

Kazdopadne z me zkusenosti, kdyz porovnam 60CSx a Magellan MobileMapper 6 (oba maji SIRF III), tak 60CSx trpela (minimalne subjektivne) na multipath znatelne mene nez MM6.

Samozrejme nemusi to byt pouze antenou, ale i zpracovanim dat z cipsetu GPS. Zpracovani bude u 60CSx lepsi nez v MM6.
  • 0

#118 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 19:50

Polarizaci mají všechny antény pro příjem GPS RHCP (kruhovou pravotočivou)... teda aspoň ty, u kterých nechce výrobce přijít o půlku výkonu už na anténě (lineární polarizace) nebo přijímat odražené signály s větším ziskem než přímé (LHCP). Já hlavně nevím, jestli je úplně jednoduché z výstupních souřadnic poznat, že chyba je způsobená multipathem... aspoň bez hlubší analýzy dlouhodobějšího (řádově dny) statického měření. Ale možná raděj zpět k šedesátdvojce.:) Umí ukázat teplotu i někde jinde než v servisním menu?
  • 0

#119 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 20:48

mwh napsal/a:
tak už jí taky mám 62s


Recenze bude? :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#120 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 20:50

Don82 napsal/a:

mwh napsal/a:
tak už jí taky mám 62s


Recenze bude? :)


o víkendu jí vezmu ven na moravo slovensko rakouské pomezí a pak něco napíšu :D
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama