Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#381 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 7:21

Přímo to nejde, to jsem zatím neřešil, ale lze to obejít tak, že si keš zobrazíš v mapě a ve filtru dáš jako referenční bod střed mapy.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#382 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 7:23

neski napsal/a:
Jeden hloupej dotaz . Jak najdu kese kolem kese kterou mam v PD vybranou v miste bez signalu tzn. v pokoji . Urcite trivka , ale nemuzu na to prijit ... Normalne pouzivam GCzII , ale ve spojeni s Openstreet mapou je PD super /treba v zahranici /.

nevím jestli je to nejjednodušší postup, ale já to dělám takhle:
vyberu keš, zobrazím ji na mapě a pak ve filtru místo aktuální polohy dám hledat podle středu mapy.

EDIT: zase pozdě :)
  • 0

#383 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 14:01

lentom napsal/a:
Podařilo se mi hodit do PD mapy z oziexploreru, pro mě ideální je nyní kombinace Cykloatlasu do maximálního zoomu 15 a na zoom 16 mít ZM10 mapy, které jsou tak akorát lehce zmenšené...

Postup:
1) Uložit mapu z oziho do BMP
2) Otevřít mapu v MAPC2MAPC
3) File -> Write mobile atlas
4) OSMtile, zoom 16, Zaškrtnout "Allow tile selection" a OK
5) Odklikat všechny dílky s bílou barvou
6) Sloučit korespondující složky a nahrát do PDA

Je to sice pracné, ale ZM10 mapy za to stojí...


Tak jsem to taky zkusil a opravdu je to paráda. Je to teda fuška, ale topo mapy v PD jsou super. Ještě to určitě půjde vyrobit i pro měřítko 17, což taky nebude špatný.
Díky moc za nápad a návod.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#384 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 14:35

Subi napsal/a:
Tak jsem to taky zkusil a opravdu je to paráda. Je to teda fuška, ale topo mapy v PD jsou super. Ještě to určitě půjde vyrobit i pro měřítko 17, což taky nebude špatný.
Díky moc za nápad a návod.


Originál ZM10 mapy mají rozlišení 0,8333m na pixel, 16 zoom vychází 1,5095 m na pixel a 17 zoom 0,7546...

Takže je jasné, že 17 zoom by byl lepší hlavně do měst, kdy při 16 nejsou vidět jména ulic (to ale zase spraví google nebo OSM mapy...)

V terénu mi bohatě stačí vidět cestičky a na to 16 zoom stačí... Hlavně se mi nechce vybírat tolik jalových čtverců i přes to, že jsem přišel na vychytávku - stačí si otevřít vytvořenou složku s mapovým čtvercem v Total Commanderu, stisknout CTRL+B (=Zobrazit soubory i z podložek) a poté CTRL+SHIFT+F1 (=Zobrazit miniatury) a pak už jen přes pravé tlačítko vybírat mapové čtverce které nechci a potom je smazat...
  • 0

#385 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 15:17

U zoomu 17 mi MAPC2MAPC píše "Unable to allocate memory for map". Zkoušel jsem to na dvou PC, asi mám slabý stroje :-(
  • 0

LG G3 + a:Drake


#386 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 15:40

To mě psal, když jsem převáděl na jednom jádru zoom 16 a na druhé jsem dal 17... Když dám převod jen 17 zoomu tak je to v pohodě (spičkově si program při 17 zoomu vezme cca 2,5GB RAM...)
  • 0

#387 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 17:41

Udělal jsem si menší výřez mapy a už to zvládnu i se svými 3GB RAM. Výsledkem jsou zoomy 16,17,18. Čili až do měřítka 40m mám super mapu. Je to bomba! Až na tu práci a množství dat. Když ale pojedu na dýl na konkrétní místo, pak se to určitě bude hodit.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#388 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 18:58

Chyba v ukládání trasy je opravená, pokud tuto funkci využíváte, aktualizujte na verzi 1.1.1
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#389 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 20:06

S novou verzí 1.1.1 je nějaký problém - chybí popisky u tlačítek, u voleb v nastavení, i ta tlačítka "Zpět" a "Akce" nebo jak to tam bylo - teď nejsou vůbec vidět. Stáhla jsem si jen exe. Když jsem zjistila tohle chování, stáhla jsem cab, jenže ten vůbec nejde nainstalovat. Doteď nebyl problém. Mám Xperii X2
  • 0

#390 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 20:13

S instalací přes CAB problémy nemám, co přesně ti to udělalo? Testoval jsem to a vše funguje. Stáhla se ti instalačka kompletně, má mít 703 675 B? Pokud jde o přepsání samotného EXE, to můžeš je pokud už máš nainstalovanou verzi 1.1, pokud aktualizuješ z 1.0 nebo starší, musíš přes CAB, jinak ti tam budou chybět texty, ale na to už jsi přišla.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#391 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2010 - 20:32

Aha, diky. Ani jsem si nevsimla, ze jsem prosvihla verzi :) Nakonec te instalaci pomohl restart. Holt Xperia a Windowsy :( Pak už instalace prošla a jede to. Díky a omluva
  • 0

#392 lubor.v

lubor.v

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 7:09

LudekV napsal/a:
Zázraky se dějí :)
Podařilo se upravit PD tak, že snad pojede i na Pocket PC 2003SE. Testoval jsem jen v emulátoru, tam to funguje, jsem zvědavý, co to udělá na reálném zařízení.
Zatím mi zlobí splitter v poznámce, takže je obrazovka rozdělená natvrdo - vím o tom, není to chyba.


Ahoj,
tak jsem zkoušel nainstalovat verzi pro Pocket PC 2003 SE a soubor cab se mi nedaří nainstalovat, PDA mi hodí hlášku, že daný soubor není validní pro WM. Chci se zeptat jestli se to někomu podařilo nainstalovat nebo jestli to autor nakonec zkoušel instalovat naostro do PDA? Zkoušel jsem dvě různá zařízení s WM 2003 SE, ale u obou to proběhlo stejně...
Jinak děkuji autorovi za verzi pro WM 20003SE a program vůbec, vím o něm asi tři měsíce a moc se mi líbi, jen jsem do teď musel smutně sledoval, že ho nedostanu do svého postaršího stroje ...
  • 0

#393 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 7:16

Me to udela to samy, ale ja to zkousel na W2003 bez SE, tak jsem se ani moc nedivil.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#394 szkandi

szkandi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 10:01

Tenhle soft je genialni zalezitost... ! B) Hlavne ta mapova zakladna, da se nejak udelat to stahovani map lepe ? Mam na mysli napr. 1] zadam bod / adresu / gps souradnice / cokoliv co bude pro Tebe nejjednodussi 2] urcim radius (napr 10km) 3] urcim zoom a typ mapy (zakladni / terreni / satelitni) 4] provede se download mapy a jeji ulozeni na SD kartu Bylo by neco takoveho mozne ? Priklad pouziti : Chystam se na napr. do Trapani (Italie) na vylet, nemam mapy a kupovat je nema smysl na tech par dni, tohle by strasne ulehlcilo orientaci v nezanem miste a geocaching samozrejme taky ;)
  • 0

#395 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 10:07

Momentálně máš dvě možnosti: 1) Chvilku si posedíš a projedeš si cílovou oblast v mapě v PD a počkáš, až se mapy stáhnou - to není moc komfortní, vím. 2) Použiješ PC a MobileAtlasCreator a výsledek ručně nebo přes Geoget a plugin PocketDrakeSync uložíš do PDA Hromadné stahování map přímo v PD zatím neplánuju, je to sice příjemná věc, ale poměrně okrajová.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#396 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 10:12

Nedaří se mi stáhnout Google mapy přes MobileAtlasCreator. MobileAtlasCreator ukládá mapy ve formátu PNG, zatímco PocketDrake zjevně chce JPG. :@ Edit: To jsem z toho jelen, uděla jsem si nová export MobileAtlasCreator a najednou je to v jpg. Asi chyba v Matrixu.
  • 0

#397 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 11:13

Už jsme na to narazili před časem se Šubim, ten si stěžoval, že PD ukládá PNG a MAC pracuje s JPG, takže jsem to upravil. Připadá mi to, jako by Google potichu změnil formát obrázků. Pro úplnost - v map-config.xml je uvedená i přípona mapových kachlí, v případě nouze to lze upravit tam, zásah ho programu není potřeba.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#398 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 11:18

LudekV napsal/a:
Pro úplnost - v map-config.xml je uvedená i přípona mapových kachlí, v případě nouze to lze upravit tam, zásah ho programu není potřeba.


Už jsem si to nastudoval, díky.
  • 0

#399 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2010 - 14:14

lentom napsal/a:
Hlavně se mi nechce vybírat tolik jalových čtverců i přes to, že jsem přišel na vychytávku - stačí si otevřít vytvořenou složku s mapovým čtvercem v Total Commanderu, stisknout CTRL+B (=Zobrazit soubory i z podložek) a poté CTRL+SHIFT+F1 (=Zobrazit miniatury) a pak už jen přes pravé tlačítko vybírat mapové čtverce které nechci a potom je smazat...


S vybíráním kachlí si nedělej starosti, to doplním do PocketDrakeSync pluginu. Vyhodí býlý čtverce a hlavně z těch okrajových vybere ty, který obsahují větší kus mapy.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#400 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2010 - 8:15

TAk vcera jsme konecne vyrazil do terenu s PocketDrake a na WM5 se to chova poravdu prapodivne :o(( Doma vsechno fungovalo ale venku po chvilku zacal obcas tuhnout hlavne kdyz jsem prepnul na mapu. Dalsi problem byl ze kdyz jsme PDA uzamkl tak po odemceni se zase zblaznil kompas ukazoval presne na druhou stranu at jsem mel zaskrtnuty sever nahore nebo ne :o((( Skoda skaoda budu si muset asi poridit PDA s WM6.
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama