Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#361 Bandita-7368

Bandita-7368

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 18:44

Zdravim lidi, vlastnim PDA Fujitsu Siemens LOOX 720, pouzivam ho stale. Geocaching se mi libi, ale zanevrel jsem na nej prave kvuli slozitym pripravam. Tento SW, Pocket Drake, je pro me perfektni duvod zase zacit, ale narazim na to, ze moje PDA jede na starem systemu WM 2003SE. Proto, pokud cte tvurce toto tema, prosim a rad i zaplatim nejakou rozumnou castku na vyvoj, nejde tento program pisnout i na moji verzi systemu WM 2003SE? Nebyl bych sam, kdo by za to byl moc rad. Diky, Bandita
  • 0

#362 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 19:03

Myslím, že bude jednodušší když si do PDA nahraješ novější ROMku s WM5 nebo rovnou 6.5. Určitě pro tento model nějakou najdeš, třeba nebude offic., ale mohlo by to fungovat. Edit: Tak to vypadá, že pro tento model opravdu nakonec offic upgrade neudělali, jedině snad jestli neexistuje nějaký neoffic., ale nenašel jsem.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#363 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:18

ve verzi 1.1 mi nefungují mapy, máš tam jen na výběr ze 3 druhů( google,mapy.cz a ještě něco) já mám nahrané cyklomapy a ty tam na výběr nejsou. Takže jsem se vrátil k verzi 1.0. :(:(:(
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#364 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:21

Tak hura uz ho taky pouzivam :o)) Mel jsme sice problem pripojit PDA k PC a resil to asi 14 dni pomohl az hard reset PDA :o(( Od te doby to funguje jako vinecko :o)) Ted jeste rozchodit nejak nej mapy a bude to pohodicka :o)) Jinak ja nepotrebuju do budoucna tak moc stahovani kesek primo z GC.COM ale me by ke spokojenosti stacila i jen aktualizace tech co tam uz mam :o)) Diky za super soft :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#365 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:27

Pavelmidi napsal/a:
ve verzi 1.1 mi nefungují mapy, máš tam jen na výběr ze 3 druhů( google,mapy.cz a ještě něco) já mám nahrané cyklomapy a ty tam na výběr nejsou. Takže jsem se vrátil k verzi 1.0. :(:(:(


Zkus přiložený map-config.xml zkontrolovat s tím tvým (ve složce s nainstalovaným PD), případně si ho tam nakopíruj, musí to chodit.

Přiložený soubor (y)


  • 0

LG G3 + a:Drake


#366 Freekiwi

Freekiwi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 21:56

Ted jsem tento prográmek zaregistroval a zaradoval jsem se :)...ale po přečtení této diskuze jsem zjistil, že na WM5 mi to nebude fungovat :(:(...takže smůla...mohu se zaptat, zda se chystá v blízké době i podpora WM5? Díky
  • 0
Freekiwi

#367 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 22:39

Podpora pro WM5 uz je :o)) JA to mam taky na WM5 :o)) Mapy me fungujou bez problemu jen je tam musim nejakym kulantnim zpusobem natahat abych to mel vsechno off line :o)) Ale to uz je skoro vyresene :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#368 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 23:06

Díky za další verzi PD, koukal jsem také na nové makro a společně to je velký krůček ke kačerově blaženosti - nebo alespoň k té mé... A když k tomu přidáme nový GG nebude už nic snažšího než tahle kombinace prográmků... Jen jsem si všimnul, že když dám zobrazit všechny WP a jdu po nějaké opravdu dlouhé multině-mysterce (Liberečtí vědí), jsou její výchozí souřadnice natolik daleko, že se mi přestanou ukazovat WP ke keši na kterou naviguji. Sice pomůže zobrazit pouze wp k aktuální keši, ale zase nejsou vidět další WP... Přemýšlel jsem, zda by nebylo lepší vyměnit tlačítko "Měřítko" za nějaké jiné užitečnější, třeba za zobrazování WP... Podařilo se mi hodit do PD mapy z oziexploreru, pro mě ideální je nyní kombinace Cykloatlasu do maximálního zoomu 15 a na zoom 16 mít ZM10 mapy, které jsou tak akorát lehce zmenšené... Postup: 1) Uložit mapu z oziho do BMP 2) Otevřít mapu v MAPC2MAPC 3) File -> Write mobile atlas 4) OSMtile, zoom 16, Zaškrtnout "Allow tile selection" a OK 5) Odklikat všechny dílky s bílou barvou 6) Sloučit korespondující složky a nahrát do PDA Je to sice pracné, ale ZM10 mapy za to stojí... EDIT: Občas je nutné převést kalibrační .map soubory například do .JPR souborů přes utilitu DRGMapCal, pak převod opět funguje...
  • 0

#369 Bandita-7368

Bandita-7368

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 12:41

Subi napsal/a:
Myslím, že bude jednodušší když si do PDA nahraješ novější ROMku s WM5 nebo rovnou 6.5.
Určitě pro tento model nějakou najdeš, třeba nebude offic., ale mohlo by to fungovat.

Edit: Tak to vypadá, že pro tento model opravdu nakonec offic upgrade neudělali, jedině snad jestli neexistuje nějaký neoffic., ale nenašel jsem.


Tak presne, dekuji za tu radu, ale uz nejaky ten rok zpet jsem toto resil a do ted nic neni. LOOX720 ma na WM5 malou pamet. Proto se obracim na toho tvurce programu, ne kvuli tomu, ze bych byl liny a nechtel snad prejit na ten WM5, ale kvuli tomu, ze to nejde. : o (
  • 0
TPoD

#370 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 12:53

S překladem pro WM 2003SE je docela potíž, některé veci tam nejsou, některé zlobí. Zásadní problém je s knihovnou na práci s obrázky, což je špatné, protože by PD přišel o mapy. Zatím ale neházím flintu do žita, snad se to podaří nějak vyřešit.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#371 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 20:52

Zázraky se dějí :) Podařilo se upravit PD tak, že snad pojede i na Pocket PC 2003SE. Testoval jsem jen v emulátoru, tam to funguje, jsem zvědavý, co to udělá na reálném zařízení. Zatím mi zlobí splitter v poznámce, takže je obrazovka rozdělená natvrdo - vím o tom, není to chyba.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#372 dragonscry

dragonscry

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 13:08

cau mam maly problem jak muzu vytvorit druhou databazi v pocket drake aby jsem mel treba dve databaze v PDA a mohl je menit???pres geoget s tim programem na synchro. mi to hlasi chybu ze to nemuze najit nejaky soubor... jak to muzu udelat rucne tu novou databazi???
  • 0

#373 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 13:18

Jakoukoli databázi z geogetu můžeš nakopírovat do PDA a v PocketDrake v nastavení si ji pak můžeš vybrat. Pokud se nepletu, tak PocketDrakeSync pracuje vždy s aktuálně nastavenou databází, takže tudy novou nezaložíš.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#374 dragonscry

dragonscry

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 13:48

LudekV napsal/a:
Jakoukoli databázi z geogetu můžeš nakopírovat do PDA a v PocketDrake v nastavení si ji pak můžeš vybrat. Pokud se nepletu, tak PocketDrakeSync pracuje vždy s aktuálně nastavenou databází, takže tudy novou nezaložíš.

a ze se tak hloupe zeptam kde najdu ulozene databaze v gegetu?? nekde je v nemuzu najit v adresari geoget...??? jsem zacatecnik s timto programem... Diky za odpoved..
  • 0

#375 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 13:52

V datové složce GeoGetu (to je ta, co je napsaná ve stavovém řádku vpravo dole), soubory s příponou db3
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#376 dragonscry

dragonscry

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 16:50

diky...
  • 0

#377 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 22:43

dragons-cry napsal/a:
cau mam maly problem jak muzu vytvorit druhou databazi v pocket drake aby jsem mel treba dve databaze v PDA a mohl je menit???pres geoget s tim programem na synchro. mi to hlasi chybu ze to nemuze najit nejaky soubor... jak to muzu udelat rucne tu novou databazi???


S Pluginem PDS by to mělo jít. Zkus poslední verzi, případně mi napiš více podrobností a přesně tu chybu. Další případně semka:
http://www.geocachin...thread_id=15753
  • 0

LG G3 + a:Drake


#378 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 6:06

Včera jsem přišel na to, že se špatně ukládá stopa - body jsou přeházené a tudíž špatně použitelné. Oprava vyjde dnes večer.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#379 szkandi

szkandi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 6:57

Vcera jsem byl kamaradem na keskach... vybalil na me tenhle soft, no uz ho pouzivam taky, je to pecka ! Nejvetsi uzitek vidim v mapach a v slunci na kompasu, vyborne, tleskam ! :P
  • 0

#380 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 7:13

Jeden hloupej dotaz . Jak najdu kese kolem kese kterou mam v PD vybranou v miste bez signalu tzn. v pokoji . Urcite trivka , ale nemuzu na to prijit ... Normalne pouzivam GCzII , ale ve spojeni s Openstreet mapou je PD super /treba v zahranici /.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama