Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#1401 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:46

ahojky momentálne skúšam pre švagra PD, problém mám s mapou. v adresári PocketDrake som urobil podadresár google a kachle v geokuku som stiahol kachle a nahrahal do podadresár kechle ale nezobrazuje ju. XML neviem nastaviť nakolko tomu nerozumiem. nakopnite ma správnym smerom dik
  • 0

#1402 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 13:12

Zkus se mrknout sem - http://pocketdrake.cz/doku.php?id=mapy
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#1403 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 13:19

áno pozeral som, aj technický popis máp. mapy som uložil ako je v technickom popise lenže v xml som total lama
  • 0

#1404 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 13:56

PD mám nainstalován už přes rok, ale žádné xml v adresáři PocketDrake nemám. Mám stejnou strukturu adresářů, jak se popisuje na výše zmíněné stránce (viz obr.). Navíc jsem si přidal adresář map ..\OSM\MAPNIK.

Přiložené miniatury

  • pd_mapy.jpg

  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#1405 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 14:18

a čo takto map-config.xml je možné že robím chybu v mapách. geokuk má príponu kachle čo mi príde divné urobil som mapu v mobacu,OSMTracker tile storage uložil tak ako je v návode ale nezobrazí mapu
  • 0

#1406 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 14:55

A máš stejnou strukturu jako na obrázku? Ten map-config.xml je akorát pro stahování map z internetu. Když si je uděláš bokem v MOBACu, tak ten map-config.xml nepotřebuješ. Jak píšu, mně to funguje i bez něj. Jednotlivé kachle z GeoKuku jsou v cestě např. "\Storage Card\Program Files\PocketDrake\KACHLE\7D\7E\40\70\base-n_12_7d40000_7e70000.kachle".

Přiložený soubor (y)


  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#1407 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 7:45

štruktúru mám tak isto.idem vyrobyť novú mapu s malým výrezom a otestujem
  • 0

#1408 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 8:07

mrkni na popis od lacopa - http://www.geocachin...thread_id=19690
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#1409 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 11:28

podarilo sa mi spojazdniť iba RMaps SQLite, funguje výborne myslím, že to na bežné keškovanie stačí dik
  • 0

#1410 Janci

Janci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 11:53

Ahojte, ked z geogetu exportnem kese ako PQ GPX, tak po importe do PocketDrake maju vsetky v ikonke hviezdicku a nadpis fialovou farbou. Co to znamena?
  • 0

#1411 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 20:39

Janci napsal/a:
Ahojte,
ked z geogetu exportnem kese ako PQ GPX,
tak po importe do PocketDrake maju vsetky v ikonke hviezdicku a nadpis fialovou farbou.
Co to znamena?


To znamená, že je PD pochopil jako tebou založené.
Exportovat PQ z GeoGetu je zbytečné, úplně stačí překopírovat celou databázi geoget.db3, nejlépe pomocí pluginu PocketDrakeSync.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#1412 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 23:17

LudekV napsal/a:
To znamená, že je PD pochopil jako tebou založené.
Exportovat PQ z GeoGetu je zbytečné, úplně stačí překopírovat celou databázi geoget.db3, nejlépe pomocí pluginu PocketDrakeSync.


Proč myslíš že je to pluginem lepší ? Mně to připadá zase mnohem složitější. Při normálním způsobu prostě vytáhnu z PDA kartu a na libovolném počítači do ní nahraju databázi. Rychlé, jednoduché.
Pro plugin bych musel buď sebou všude tahat kolíbku, nebo experimentovat s BT připojením k počítači.


Mimochodem, před zhruba 2 měsíci jsem se tě na něco ptal...
  • 0

#1413 Janci

Janci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 11:12

Dakujem za odpoved :) A da sa to exportnut tak, aby to PD zobral spravne? Viac mi vyhovuje export kesi co potrebujem ako prenos celej DB
  • 0

#1414 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 11:19

A proc ti vadi cela databaze?
  • 0

#1415 Janci

Janci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 11:47

Pretoze ju momentalne mam nekonzistentne na dvoch PC, pretoze v mobile chcem mat len vyber kesiek a nie zbytocne celu db, ... Proste ma zaujima ci to je mozne a len robim niekde chybu pri exporte, alebo to nie je mozne a musim pouzit celu DB.
  • 0

#1416 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 12:40

Mozne by to byt melo, jen touto cestou asi nikdo nikdy nesel, takze to nebude odladene a bude tam nekde problem. proc se zabyvat exportem a importem, ktery je navic pomaly a pracny, kdyz se da vzit vsechno rovnou v databazi, bleskove to tam nahrat a nic neresit? Mit toho v telefonu vic, to preci nicemu nevadi. program se tim nezpomali, tak je jednodussi prebytecne kesky ignorovat nez se pachtit s vyberem, exporty a importy.
  • 0

#1417 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 6:46

Arne1 napsal/a:
Proč myslíš že je to pluginem lepší ? Mně to připadá zase mnohem složitější. Při normálním způsobu prostě vytáhnu z PDA kartu a na libovolném počítači do ní nahraju databázi. Rychlé, jednoduché.
Pro plugin bych musel buď sebou všude tahat kolíbku, nebo experimentovat s BT připojením k počítači.

V tom ti pochopitelně nikdo nebrání, ale pro řadu běžných uživatelů je nepřekonatelný problém najít v PC složku GG a v ní databázi, natož pak najít složku v PDA (resp. na kartě) a nakopírovat to tam. Tak proto.

Mimochodem, před zhruba 2 měsíci jsem se tě na něco ptal...

Hluboce se omlouvám, že nestíhám přečíst úplně všechno. A o co ti šlo? Jestli o waymarky, tak ty v PD nebudou.

Jinak děkuji Halumovi za jeho reakce, sám bych to lépe nenapsal.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#1418 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 6:50

LudekV napsal/a:
Hluboce se omlouvám, že nestíhám přečíst úplně všechno. A o co ti šlo? Jestli o waymarky, tak ty v PD nebudou.


Nojo, beru že se ti nechce to tam upravovat, ale alespoň kdyby ses vyjádřil k té chybě ke které došlo tím nastavením data odlovu na tu dávnou hodnotu. Kdyby se tam mohla dát nějaká jiné hodnota ?
  • 0

#1419 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 12:57

Ahoj Luďku předpokládám správně, že vývoj PocketDrake je u konce a plně se zaměřuješ už jen na adrake? Nevím kolik nás s mrtvou platformou Windows Mobile ještě je a jestli ti to stojí za námahu, každopádně jsi do adrake vložil naprosto fantastické funkce jako jsou vektorové mapy apod. Bylo by programátorsky příliš náročné se pokusit toto zaintegrovat i do PocketDrake? Vektorové mapy např. Díky
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1420 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 19:01

Pro mě je to pořád ŽIVÁ platforma :)
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama