Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#1421 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 20:48

skurakai napsal/a:
... Bylo by programátorsky příliš náročné se pokusit toto zaintegrovat i do PocketDrake? Vektorové mapy např.


Nepotěším tě, v a:Drake jsou vektorové mapy díky javovské knihovně pro Android, ta samozřejmě na WM a v PocketDrake, který je v C++, nepůjde použít, takže máš smůlu. Pokud existuje podobná knihovna pro WM (nevím, nehledal jsem), stejně bych se do toho nepouštěl. To spíš udělám z PD opensource.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#1422 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 23:45

Mám to polámané... Nainstaloval jsem si Navigátor MapFactor a pak jsem zjistil, že asi zabírá moc paměti - iGo nainstalovaný již dříve to alespoň řval. A PD nezobrazí keše. Zobrazí jen tu ktetrá je vybraná (přes Vyhledat), ale ostatní jen problesknou a zmizí. Navigátor je už odinstalovaný. Filtry jsem všechny kontroloval, PD odinstaloval a z registru smazal klíč PocketDrake kde si PD schovává filtr. Po nové instalaci do jiného adresáře (tj původní přejmenován) je to stále stejné. Dokáže někdo poradit co s tím ? Tedy kromě rady "Hoď to z okna".
  • 0

#1423 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 7:09

Arne1 napsal/a:
Mám to polámané...

Nainstaloval jsem si Navigátor MapFactor a pak jsem zjistil, že asi zabírá moc paměti - iGo nainstalovaný již dříve to alespoň řval. A PD nezobrazí keše. Zobrazí jen tu ktetrá je vybraná (přes Vyhledat), ale ostatní jen problesknou a zmizí.
Navigátor je už odinstalovaný. Filtry jsem všechny kontroloval, PD odinstaloval a z registru smazal klíč PocketDrake kde si PD schovává filtr. Po nové instalaci do jiného adresáře (tj původní přejmenován) je to stále stejné.
Dokáže někdo poradit co s tím ? Tedy kromě rady "Hoď to z okna".


Myslim, ze to souvisi s usporadanim databaze. PD se mi choval stejne, kdyz jsem provedl vacuum databaze. Vratil jsem se k zaloze a slape to jako predtim.
  • 0

#1424 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 9:16

Díky moc !!!!!!!!!!!!!!

Máš u mne velké pivo !!! Ztratil jsem asi 10 hodin bezvýslednými experimenty, instalací a odinstalací všeho možného. (ale ten Navigátor stejně není moc použitelný, nedají se mu vypnout dálnice).
Normálně dělám vacuum cestovní databáze před importem, tentokrát jsem dělal nějaké dodatečné úpravy a udělal vacuum nakonec.
Ještě že jsem si prozíravě vzal na dovolenou do Turecka i notebook.
  • 0

#1425 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 10:59

Unkas napsal/a:

Arne1 napsal/a:
... Zobrazí jen tu ktetrá je vybraná (přes Vyhledat), ale ostatní jen problesknou a zmizí...

... PD se mi choval stejne, kdyz jsem provedl vacuum databaze...


Ano, s tim jsem se setkal take, pomohlo v GG nacist komletni seznam, vyexportovat jako "Geoget GPX v2" a pak tento .gpx naimportovat do nove db. Stalo se to uz 2x a zatim jsem se nedopatral priciny.
  • 0

#1426 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 11:05

Vacuum data v databazi nezmeni. Pokud se to po vacuum zacalo chovat nejak jinak, pak je pravdepodobne ta databaze uz pred tim naborena. A jen se ten problem tim Vacuum vice zviditelnil.
  • 0

#1427 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 16:12

HaLuMa napsal/a:
Vacuum data v databazi nezmeni. Pokud se to po vacuum zacalo chovat nejak jinak, pak je pravdepodobne ta databaze uz pred tim naborena. A jen se ten problem tim Vacuum vice zviditelnil.

Data ne, ale nějaký parametr té databáze je asi jiný a PD se na to zblbne.
Jelikož venku prší, přišli jsme po kombajnu tří keší durch mokří, tak jsem se řekl že to vyzkouším. Vzal jsem originál databáze kterou jsem ráno vytvořil a naplnil jediným GPXv2 souborem. Udělal jsem z ní kopii (fukcí GeoGetu) a na tuto kopii pak pustil Vacuum. Výsledek jsem si přetáhl na kratu z PDA. A NEFUNGOVALO TO!
  • 0

#1428 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 16:25

A GG s toup "zvakuuovanou" kopii funguje? Pokud na tu databazi pustis kontrolu (menu Pluginy - Databaze - Kontrola integrity), co kontrola nahlasi?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1429 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 16:30

gord napsal/a:
A GG s toup "zvakuuovanou" kopii funguje? Pokud na tu databazi pustis kontrolu (menu Pluginy - Databaze - Kontrola integrity), co kontrola nahlasi?

nahlásí "ok". stejně jako v případě "nezvakuované"
  • 0

#1430 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 16:36

V tom pripade bych se klonil k myslence, ze je ta databaze opravdi v poradku. Vacuum urite neposkodi databazi, ktera zadne chyby nevykazuje. Takze by byl problem v PD? PD nesleduji, tak jen takova kontrolni otazka - bylo PD adaptovanou na novou verzi GG databaze? Ony by se ho ty zmeny nemusely tykat, ale treba, co kdyby ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1431 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 15:52

Po aktualizaci systemu na WM 6.5.5 mi nefungovala autorizace v PocketDrake pres web geocachingu - po volani pdlt.exe se zobrazi prazdna stranka.
Hledal jsem reseni a nasel tento fix, po kterem to opet autorizuje:
http://forum.xda-dev...ad.php?t=624465
Je to tedy zrejme problem WM, ne PD, pravdepodobne se to tyka i WM 6.5.3.
  • 0

#1432 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 9:29

Po x letech jsem byla nucena udelat hard reset telefonu.Vsechny programky jsem nahazela v pohode zpet az na jeden - nejdulezitejsi - Pocket Drake. At stahnu a chci nainstalit jakoukoliv verzi napise mi to "Instalace se nazdarila" Uz nevim co s tim, co se tomu kde nelibi. Nemel jste to nekdo taky tak?
  • 0

#1433 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 7:06

Ahoj,

vim ze PocketDrake je v klinicke smrti a zitra mu ubude asi dalsi uzivatel (dostanu S4 mini:)), ale presto ho budu jeste i nadale jako backup pouzivat. Po poslednim updatu PocketDrakeSyncu 1.6.6a mi zacal blbnou prevod PDA-PC. Nenachazel aktualizovane body s nalezy. takze jsem trochu debugoval a narazil jsem na sloupec dtupdate2 v tabulce geocache, ktery PocketDrakeSync pouziva na zjisteni ktere kes jsou zmeneny od posledniho updatu.

 

K cemu presne slouzi? Je to cas, kdy byla keska naposledy editovana nebo kdy byla stazena do db?

 

Konkretni priklad:

pocketdrake-db.jpg

pocketdrake-dtupdate2.jpg

 

dtupdate2 odpovida hodnote na druhem obrazku DBTime tj. 21.12.2013 7:44:32. Databazi do telefonu jsem stahoval 22.12.2013 11:37 coz je 41630.484375. A kesku jsem nalezl 22.12.2013 16:10.

Nicmene mi to z telefonu nic nestahlo.

Kesku jsem v telefonu jen oznacil. v zaloze log Nalezeno, takze v geolog nic neni.

 

a) dtupdate2 obsahuje v jinem formatu dtfound a dtfoundtime => spatne prevedeno

B) dtupdate2 obsahuje cas kdy keska byla aktualizovana pres live API => spatne upraveny PocketDrakeSync v PocketDrakeSync.lib.fce.pas radek 163:

GEOGET_DB.GetTableStrings('SELECT id FROM geocache WHERE dtupdate2 >= ' + FlToStr((PDSForm_dt_db_LastUpdate_Date.Date) + PDSForm_dt_db_LastUpdate_Time.Time), id);

c) PocketDrake s timhle sloupcem nepocita a pri ulozeni FI zaznamu to neaktualizuje dtupdate2, jelikoz predchozi verze PocketDrakeSync tam to brala z dtupdate, kde je  u teto kesky spravna hodnota 20131222.

----------

Jo a druha vec. Pri mape se mi to chova jako nekterym zde diskutujicim. Tj. kdyz mam seznam kesek, tak po vybrani Mapa nejprve vidim vsechny kesky behem napisu Nacitam kes a pak vse zmizi a je tam jen 1. A to mam zaskrtnute v nastaveni vsechny kesky a vsechny waypointy (nebo tak nejak).

-------

P.S. Jak to vidis s tim udelanim z PD opensource:)


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 23 prosinec 2013 - 9:43

  • 0

#1434 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 11:42

Celý vtip je v tom, že sloupec dtupdate2 se v Geogetu objevil až potom, co byl zastaven vývoj PocketDrake, takže s mín PD pochopitelně nijak nepracuje.

 

Pokud má někdo zájem PD oživit, nechť se ozve a domluvíme se.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#1435 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 13:04

inavrat: S tím zobrazením - přesně před rokem jsem s obdobným problémem zápasil v Turecku, nikdo (ani autor) netušil co s tím. Až jsem náhodou přišel na to, že jsem na databázi udělal VACUUM jako úplně poslední operaci než jsem ji nahrál do PD.


  • 0

#1436 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2013 - 8:04

Ok, upravil jsem si to pro sebe zpet na dtupdate jak to bylo v predchozi verzi. Oziveni by me sice lakalo, ale jelikoz je PocketDrake 3 dny v duchodu, tak to neni uz akutni. Bude jen slouzit jako zaloha pro pripad nouze.

 

@Arne1 o tom, ze jsi tu resil to VACUUM to vim, nicmene souhlasim s ostatnimi, ze to by na to vliv mit nemelo. Je ale fakt, ze me to stvalo a byl to jeden z hrebicku prechodu na a:Drake. Dalsi byly to, ze HTC Touch2 se zacala po tech 4 letech vic a vic zpomalovat a obzvlast po te co jsem videl jak krasne jede a:Drake na telefonu od zeny.


  • 0

#1437 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 21:13

Groundspeak mi napsal, že během pár týdnů odstaví API V5, na kterém dosud PocketDrake jel, tak jsem se překonal, vyhrabal zdrojáky a přepsal v nich V5 na V6. Největší dřina byla vzpomenout si, jak se z toho dělá instalačka a kam se nahrává ;)

 

Pokud PD ještě někdo používá, doporučuji aktualizovat.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#1438 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 0:26

To má ale vliv jen na online připojení, jo ? Pro ty co to používají off-line se nic nemění ?


  • 0

#1439 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 7:29

Přesně tak.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#1440 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 15:59

Už delší dobu mám problém s nahráváním keší "přes kabel-offline" - jsem PM. Nyní, asi rok, to řeším importováním staženého PQ oblasti, kam se chystám kešovat. Ale i to jaksi nefunguje jak má; spustím import a stáhne se třeba jen 20keší ze 100.

Dříve jsem velmi rád používal stažení určitého počtu keší kolem určených souřadnic a nemohl jsem si jej vynachválit (dokonce to automaticky stahovalo moje poznámky u keše = Personal Cache Note). Nyní když kliknu na stažení nejbližších keší, tak vyskočí chyba s vykřičníkem bez popisu chyby. Možná k tomu došlo tím přechodem na API v.6, ale opravdu nevím, kdy a za jakých okolností se to stalo.

Když jsem zkoušel nainstalovat nejnovější verzi PD 1.6.1.100, tak instalace proběhne, ale při zapnutí PD vyzkočí chybová hláška (viz. příloha). Když opět vrátím verzi 1.6.0.98, tak se PD standartně otevře.

 

Dokáže mi někdo poradit, kde je chybička? Tuto aplikaci používám od jejího zrodu a ještě se jí nechci zbavit - mě to stále vyhovuje. Jen mě prosím nenuťte do synchronizace s GeoGetem, tomu jsem jaksi nepřišel na chuť...

 

Díky za případné rady, takže

1. jak po úspěšném nainstalování otevřít nejnovější verzi 1.6.1.100

2. jak následně stahovat keše pomocí funkce Import / Nejbližší keše

Přiložené miniatury

  • Screen003.jpg

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama