Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#161 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 19:27

Misha kulicka napsal/a:
Díky za perfektní program. Bohužel na HTC Kaiser, WM 6.1 - oficiální, mi pořád nefunguje GPS. Signál mám (modře indikované satelity), ale poloha je pořád 0.


Stejny pristroj, ale WM6-CZ oficialni. A taky mne v poslednich verzich zlobi GPSka. Ja, kdyz si pockam, se zobrazene polohy dockam, nicmene kontrolka zustane stale zluta a program ji se tvari, jako bych zadnou polohu nemel.

Ludek o tom vi, dostal odemne i NMEA log z jineho programu, tak snad se mu podari zahadu rozlustit.
  • 0

#162 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 22:13

Dnes jsem poprvé otestoval mimo bydliště a zjistil jsem, že GPSka je indikována zeleně, pozice je OK vč. zobrazení místa na mapě, ale vzdálenost keší není počítána od aktuální pozice, ale od domovských souřadnic (jakoby GPSka nebyla zaměřena). Nezapomněl jsem cosi nastavit? Používám MDA Vario IV (HTC Touch Pro) s oficiální ROM od T-Mobiles s WM6.1.
  • 0

#163 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:17

mrkni na nastavení filtru jestli jsi zatrhl referenční bod dle pozice GPS B)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#164 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 12:14

To bude určitě ono, ještě musím otestovat. Já použil z hlavní nabídky rovnou Vyhledání, do Filtry jsem jen nakouknul hned po instalaci. Holt to chce pořádně koukat B). Díky za radu. Ale stejně komunikace s interní GPS v MDA Vario IV není 100%, zjistil jsem , že se nenačte čas. Při připojení externí BT Nokia LD-3W se načte v pořádku. Testoval jsem na všech přenosových rychlostech.
  • 0

#165 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 13:37

Tak po dlouhém laborování jsem rozchodil (i když jaksi jen částečně) GPS pod tímto prográmkem na Omnii i900. Je zajímavé, že všechny ostatní programy pracují s GPS bez problémů. PocketDrake s gps umí zacházet jen přes Port Splitter a i pak v 99% pokusů není schopen fixovat satelity a zobrazit souřadnice. Škoda, dost mě to nadchlo. Kdybyste někdo měl tip co s tím, budu moc rád. V úterý vyrážím na dovču tak bych tuhle skvělou aplikaci rád využil..
  • 0

#166 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 15:02

Je nějak daný adresář kde by měly být mapy stažené programem? Mám staženy 3 vrstvy cykloatlasu programem Mobile Atlas Creator ve spravnem formatu a i když mám k nim cestu nastavenou, nezobrazí se mi. Když dám stahovat mapu z internetu automaticky, funguje... Tak nevím co může být špatně..
  • 0

#167 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 17:18

zkus se podívat na cestu jak ti ji uložil online a pak stejným způsebem nahrej ty z atlas creatoru, já to tak udělal při prvních pokusech a funguje to dodnes, jinak je tady i manuálek na mapy.... B)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#168 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 21:35

Makro pro GG
Misha kulicka
Makro by si mělo z PDA načíst nastavení souboru s databází, což se u tebe zřejmě nepovedlo. Je to zatím jen hrubý nástroj, pokud si to nedokážeš odkrokovat a opravit sám, budeš muset počkat, až mi na to zase vyjde čas.
Pavelmidi
Makro nedělá nic jiného, než kopii databázového souboru do PDA, výhoda je, že je to na jedno kliknutí a není třeba otvírat zdrojovou a cílovou složku a kopírovat ručně.

GPS
Snad jsem našel příčinu problému, kterou popisoval HaLuMa, možná to pomůže i ostatním. Počkejte na vydání další verze.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#169 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 6:31

Muzu poprosit o pridani jeste jedne funkce? Siklo by se mazani jednotlivych kesi. Je sice fajn ze si muzu kes oznacit jako nalezenou, ale i kdyz jeji nazev zezelena, ta krabka mi v ty mape porad prekazi... v jinych programech co najdu, to smazu, tady to nejde a nemam prehled kde uz mam v mape "cisto". Problem hoooodne casty hlasky "database no available" jsem nakonec vyresila tim, ze mam vsechno (i samot.program) na karte. ;)
  • 0

#170 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 7:02

Není lepší si ve filtru vybrat jen nenalezené? Proč to hned mazat? Jinak na větší údržbu databáze je GeoGet, do PocketDrake to neplánuju.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#171 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 8:32

Ahoj, na kompas ktery se neotaci podle chuze jsem si bez problemu zvyknul a ten smer na slunce je vyborna vec - podle polohy slunce (nebo ve meste treba opacne podle stinu) natocim PDA, mam hned jasny smer ke kesi a podle vzdalenosti staci odhadnout, kde asi je. Jednoduchy, rychly, skvely :). Nevim jak to je delany, jestli to je nejaka slozita funkce nebo "jen" spravny prikaz a tak bych mel mozna blby dotaz - nebyla by moznost dat volitelne i smer na Mesic? Nedelam si srandu, myslim na odlovy v noci. Jo a jinak by bylo fakt dobry, kdyby to slo, aby se trasa mohla nejak automaticky treba pravidelne ukladat - kdyz PDA vypadne (nebo se vypne), je nenavratne po trase... Dik!
  • 0

#172 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 8:40

Další verze už bude ukládat trasu do databáze a i kompas se bude točit. Poloha slunce se počítá lehce, poloha měsíce je složitější, protože ten darebák létá kolem Země. V dohledné době to řešit nebudu. Správný skaut dokáže odhadnout polohu slunce podle polohy a fáze měsíce :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#173 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 8:57

LudekV napsal/a:
Správný skaut dokáže odhadnout polohu slunce podle polohy a fáze měsíce :)

Ano, spravny skaut jo.... :D:D:D
  • 0

#174 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 9:54

LudekV už se těším na novou verzi a jestli se ti povede ještě to korektní zobrazování displeye na výšku či na šířku bylo by to už snad úplně dokonalé, protože když jedu podle mapy je dle mne vhodnější (i umístění v geovoze) poloha na šířku. Díky moc a fakt se nemůžu dočkat dalšího testování v terénu.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#175 molekula

molekula

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 20:57

javla napsal/a:
Má to ale jednu mouchu, kvůli které to budu asi muset nechat plavat a dál používat staré prográmky jako je Beeline apod. PocketDrake se mi pořád dere do popředí a nedá se minimalizovat a to tak rychle, že to mnohdy vypadá, že ikona křížku ani nereaguje a když, tak jen na pár okamžiků. Vůbec si nedovedu představit, že bych souběžně používal i další aplikace v multitaskingu, nebo abych nedej bože musel přijmout hovor.
Pro upřesnění - běží mi to na WM6.1 na smartfounu od Gigabytu a používám na něm SPB Mobile shell. S pobobným chováním jsem se ale u jakékoliv jiné aplikace nesetkal a běžně mám spuštěno třeba 6-8 jiných aplikací mezi kterými přepínám. Takto se nedostanu ani k rozhraní pro přepnutí mezi aplikacemi.


Potvrzuji toto chovani i u mne. Pri pokusu o minimalizaci se zmeni horni lista (zmizi krizek, jmeno programu se prepise volbou start). Hlavni plochu avsak zabira Pocket Drake a je i aktivni na stisk. Spodni lista taktez zustava v puvodni podobe a je aktivni. Mam cistou instalaci WM6.1 bez dalsich rozsireni na FS n560.

Jinak moc pekne povedeny program. Jen tak dal :-)
  • 0

#176 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 18:31

V nové verzi přestaly korektně fungovat field notes. Odřádkuje se před uzavírací uvozovkou. Bez úpravy to tedy nejde načíst. Příklad: GCQ456,2010-06-26T10:17Z,Found it,"39 11:17 " GC1G789,2010-06-26T13:44Z,Found it,"40 14:44 " GC24123,2010-06-26T13:59Z,Found it,"41 14:59 "
  • 0

#177 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 18:34

Ale jde to načíst, zrovna jsem to udělal.

GC1FFV2,2010-07-25T10:25Z,Found it,"11:25 #689
"
GCXV9Y,2010-07-25T10:50Z,Found it,"11:50 #690
"
GC15BWX,2010-07-25T11:35Z,Found it,"12:35 #691
"
GC15M5J,2010-07-25T13:00Z,Found it,"14:00 #692
"
GC2ADT8,2010-07-27T15:30Z,Found it,"16:30 #693
"

Pokud ti to zlobí, je to ve tvém nastavení. Odřádkování máš ve své šabloně logu. tak si ho tam odmaž.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#178 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 18:39

Ještě mě napadla jedna věc: šel by někde nastavit počet nálezů? Aby se do field notes zapisovalo správné číslo? Nemám v Pocket Drake celou databázi i s nálezy, ale nálezy jsou očíslovány, zřejmě někde nějaký interní čítač? Pokud ano, co ho zviditelnit a umožnit jeho nastavení?
  • 0

#179 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 18:43

LudekV napsal/a:
Pokud ti to zlobí, je to ve tvém nastavení. Odřádkování máš ve své šabloně logu. tak si ho tam odmaž.


Mě se to načíst nepodařilo, používám volbu pro Garmin. Používáš jinou?

Odřádkování tam mám, aby případný text byl na dalším řádku. Takto:
[N] [T]
[L]
  • 0

#180 mitzix

mitzix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 16:29

Stale nefunguje import GPX souboru (HTC Touch Pro). Proste zadny soubor to nenajde. GeoGet nepouzivam (a nechci) a zdroj jsou pro me GPX soubory z Pocket Query. Takze zatim mam smulu, nemuzu PocketDrake ani vyzkouset.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama