Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#121 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2010 - 6:39

drake = kačer drak = dragon (drake jen zastarale) :) Jinak náměty beru na vedomí, o tom, co a kdy budu realizovat rozhodnu sám podle svých priorit a času.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#122 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2010 - 12:05

LudekV napsal/a:
drake = kačer
drak = dragon (drake jen zastarale) :)


Ano, překlad máš správně (ještě před odesláním mého předchozího příspěvku jsem si to ověřil na Googlu, ve dvou slovnících a pak jsem si po dopití velmi silného kafe i vzpoměl, že si zrovna tyhle slova dokonce i pamatuju) :o

Nic to nemění na tom co jsem napsal :P

Rozhodně se tím netrap. To, že mě se kachnička nelíbí (a když už, tak by mohla být méně "rastrovitě kostrbatá") neznamená vůbec, ale vůbec nic.

Ba naopak - máš tu hlasy pro tvojí ikonu, lidi jí zbožňujou a vyrazili do boje za "zachování kachničky" :D Malý modrý psík funguje ...

Jinak náměty beru na vedomí, o tom, co a kdy budu realizovat rozhodnu sám podle svých priorit a času.


O všem kolem tohoto velmi pěkného programu včetně jeho názvu a ikony rozhoduješ jen a jen ty, jak by tomu mohlo být jinak ?

Námět ohledně EXPORTU GPX mi přišel jako dost dobrý, uvedl jsem i hlavní důvod proč mě by se to líbilo. I když je to geniální námět (jak také jinak, že :P ) , je to stále jen námět. Díky za tvojí práci.

Bohouš

PS: Teorie mého kamaráda grafika , kterou nazval Malý modrý psík, má základ v tom, že je třeba vyhověti egu některých zadavatelů. Takový člověk většinou chce mít pocit, že se na výsledku autorsky spolupodílí a tak na hotovém díle požaduje změny ;)

Kolega grafik naprosto cíleně tedy do grafického návrhu "přidá" nějaký téměř zjevný rušivý prvek, cokoliv - Malý modrý psík je jen název.

Klient se pak zaměří na tento nedostatek, žádá jeho nápravu, ale už se nediskutuje o celkové koncepci = rychlé a splavné jednání, kde jsou spokojené obě strany :D .

Jestli v programu bude kachnička nebo drak nebo ikona malého modrého psíka ;) je mi dost jedno, ale ten EXPORT GPX - ten by se mi líbil. Dobré je, že jsi návrh přímo nezamítnul, čili možná tě také zaujal a líbí se ti - já myslím, že zatím mohu být stále natěšený B) .
  • 0

#123 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2010 - 17:04

Opravdu pěkně udělané. Zatím jsem to jen zběžně vyzkoušel, ale mám z toho opravdu dobrý pocit - asi nejkomplexnější aplikace. Má to ale jednu mouchu, kvůli které to budu asi muset nechat plavat a dál používat staré prográmky jako je Beeline apod. PocketDrake se mi pořád dere do popředí a nedá se minimalizovat a to tak rychle, že to mnohdy vypadá, že ikona křížku ani nereaguje a když, tak jen na pár okamžiků. Vůbec si nedovedu představit, že bych souběžně používal i další aplikace v multitaskingu, nebo abych nedej bože musel přijmout hovor. Pro upřesnění - běží mi to na WM6.1 na smartfounu od Gigabytu a používám na něm SPB Mobile shell. S pobobným chováním jsem se ale u jakékoliv jiné aplikace nesetkal a běžně mám spuštěno třeba 6-8 jiných aplikací mezi kterými přepínám. Takto se nedostanu ani k rozhraní pro přepnutí mezi aplikacemi.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#124 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 16 July 2010 - 8:36

hmm to se deje jenom me nebo je server se strankami "PocketDrake" spadly? chtel jsme si stahnout instalaci a nemuzu se tam dostat...
  • 0

#125 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 16 July 2010 - 8:40

Budeš muset počkat do večera. Běží mi to doma bez UPS.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#126 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 16 July 2010 - 22:47

tak sem tenhle program vyskousel v terenu a mam nekolik problemu 1) obcas se stane ze po otevreni kese z mapy pridrzenim se otevre predchozi otevrena kes a treba nekolik minut vyskakuje ta sama (i kdyz skousim otevrit ruzne kese) to ze otevrit jde pouze pridtzenim bodu pod ikonkou mi nevadi, akorat je potreba o tom vedet;) 2) toto nevim, jestli je zamer nebo chyba, ale sipky na kompasu se otaceji pouze vzhledem k zobrazene poloze slunce, a otacet pda neustale za sluncem je dost nepohodlne 3) pokud otevru kompas z nabidky skok(listing, logy,...) tak aplikace spadne take by bylo dobre kdyby se pri oddaleni na mape zobrazovaly vsechny kese, a nejak se omezily nebo odstranily jejich nazvy. jinak proglizeni listingu a priprava map je zde naprosto genialni, diky za jednu z nejlepsich geocachingovych aplikaci:)
  • 0

#127 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 17 July 2010 - 11:59

Otaceni PDA je to nejmensi (pokud ho teda nemas na drzaku na kole :D ), ale s tim zobrazenim vsech kesi (ne jen ve stredu mapy) by se opravdu mohlo neco udelat - zatim to resim kombinaci s OZIexpl. Nejvic me ted trapi, ze program obcas vyhodi "Database not available" a ze se to ted stava casteji a casteji. Nevim kde mam chybu, kde by slo pripadne neco zaskrtnout jinak. Vcera jsem takhle restartovala PDA asi 12x nez mi to naskocilo dobre.
  • 0

#128 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 17 July 2010 - 19:55

tak já už nechci změnit tu šipku jak jsem chtěl dříve, hlavně díky pozici sluníčka se z toho vlastně stává "magnetická šipka" teda něco jako "statická navigace" to že si natočím PDA je to nejmenší a nejpohodlnější a hlavně už nemusím tolik lítat v okolí ,abych zaměřil a hlavně v místě s horším příjmem ... Jen bych prosil to uložení trasy, děkuji.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#129 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 17 July 2010 - 22:41

nechci prilis rypat, ale pokud je zatazeno, a pokud clovek neni ve znamem terenu docela spatne se hleda, kde by zrovna mohlo byt slunce a tudiz jak si natocit pda.
  • 0

#130 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 8:54

Ja tedy neotacim podle slunce, ale podle sipky kam jdu.... muj smer mam nahore a snazim se prizpusobit cerveny a je to....
  • 0

#131 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 20:22

javla napsal/a:
PocketDrake se mi pořád dere do popředí a nedá se minimalizovat a to tak rychle, že to mnohdy vypadá, že ikona křížku ani nereaguje a když, tak jen na pár okamžiků...

Hmm, to je divné. Zkoušel jsem to na několika zařízeních včetně smartphonů a minimalizace funguje úplně normálně, přijetí hovoru to taky nijak nebrání.

vejvar napsal/a:
3) pokud otevru kompas z nabidky skok(listing, logy,...) tak aplikace spadne

Co přesně jsi dělal. Tohle pochopitelně používám běžně a nikdy se mi nestalo, že by program spadl. Zkus mi popsat postup, který vede k chybě (stačí soukromou zprávou)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#132 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 20:23

Právě byla uvolněna verze 0.5 beta

Opravuje řadu drobností a přidává několik nových funkcionalit o které byl zájem. Více na obvyklém místě http://luv-i.net/PD/download.html

EDIT 21:55 - tak ještě jedna drobná oprava exportu do GPX, číslo verze neměním

EDIT2: ještě jsem přidal jednoduché makro pro GeoGet na kopírování databází mezi PC a PDA
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#133 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 19:12

Tak jsem dneska testoval poslední verzi - velikost polohovací bodu se mi jeví jako dostatečná - k popisu keší písmeny - dnes jsem byl ve věrším městě a i po zvětšení mi písmena stále dělala takovou "houšť" že jsem přes ně neviděl na jednotlivé ulice a písmena byla přes sebe nešlo by to nějak volitelně vypnout popisky ? v mapě třeba někam jak je mapa nastavení v nabídce posun mapy ? -uložení trasy - když zvlolím jiný adresář nic se neuloží ... chtěl bych to ukládat na kartu a ne do paměti PDA a pak když chci zase uložit jinou trasu , musím opět nastavovat cestu kde se má ukládat a stejně se nic neuloží , trasy se ukládají jen do My document do paměti. - a když už mám ty trasy uložené, tak jej zase pro změnu v ničem neotevřu ,myslel jsem že použiju mapsource ale ten to "nežere" :( abych to mohl použít používám http://www.gpsvisualizer.com/gpsbabel/ nešlo by to elgantněji ukládat přímo do *.gdb ? jinak ti moc děkuju za tvoji skvělou práci.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#134 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 21:08

Ajaj, chybička se vloudila, testoval jsem vždy jen v My Documents a nějak jsem zapomněl použít parametr "složka pro uložení stopy". Opraveno, verze 0.6 je ke stažení

Přidal jsem i možnost schování názvů keší v nastavení mapy.

Pokud jde o GDB pro MapSource, budeš muset zůstat u GPSBabel. MapSource nemám a nepoužívám a jak jsem se díval na GDB, je to nějaká binárka, ne texťák ani XML, takže do toho nejdu. Jinak ty uložené stopy otevřeš v Ozi Exploreru, Google Earth, Zoner Photo Studiu ... ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#135 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 22:49

jj,super díky, už jsem našel překladač do gdb, takže vyřešeno, a taky jsem našel http://utrack.crempa.net/,který to umí geniálně zpracovat, zítra testnu 0.6 , jinak smekám,ten program je fakt skvělý.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#136 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 6:25

[quote]LudekV napsal/a:
... Opraveno, verze 0.6 je ke stažení

No vy nas tedy zasobujete pane Karfik :D Diky a jen tak dal. ;)
  • 0

#137 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 16:58

Tak a ještě jedna věc mě dnes trápila, v místě když vypadne signál tak se PocketDrake přepne na domácí souřadnice nebo když nejsou zadány se přesune asi někam za kamčatku ....., což rozhodí šipky a tudíž nastane zmatek a slunko nepomáhá, pak jak se signál objeví je zase vše OK. Taky se mi stalo, že jsem musel vypnout PocketDrake (šetření baterii) a náhradní zdroj zůstal v autě tak se mi trasa vymazala, nešlo by s tím něco udělat ? něco jako pamatovat si trasu toho dne ? a nebo udělat možnost si automaticky ukládat trasu v nějakých rozumných intervalech ?já vím je to moje chyba, že jsem si tu trasu neuložil ale skleróza je sviňa ...
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#138 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 22:37

a ještě k tomu ztracenému signálu když se pak podívám na zobrazenou trasu tak v místě ztráty signálu je šílená grafická paprskoidní patlanina, asi by bylo dobré, když ztratí signál ,aby další bod byl až se ten signál zase najde
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#139 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 22:45

tady je ukázka, byli jsme na oběd v restce a GPS ztratila signál

Přiložené miniatury

  • parsek.jpg

  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#140 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 8:11

Signál se neztratil, ale vypadával a naskakoval. Pokud GPS nemá fix, trasa se neloguje. Jenže tady to vypadá, že signál vypadával a naskakoval a s tím nic neudělám. To bys musel jedině při vstupu do hospody vypnout GPS a pak ji zase zapnout.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama