Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Stahování z GC.com nějak jinak


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 21:27

borekj napsal/a:

portaci napsal/a:
prosím o radu: mám od Vánoc Vistu etrex a rád bych do ní natáhl nějaké kešky. Tu na fóru jsem se dočetl, že lépe je to njedříve do MS a pak do přístroje. Jak to ale nahraji do MS? dík za odpověď
Honza


Za a) Jsi v úplně špatném vlákně.
Za B) V záhlaví keše (u souřadnic) máš tlačítko "Send to GPS", na to klikni, pak dej "write" a nahraje se ti to do GPS samo. Samosebou musiš mít GPS zapojenou přes USBčko.


dík za opdověď, nu to už jsem samozřejmě dělal, takhle bych to měl nahrát přímo do přístroje, což udělám, ale stejně ta keška tam není, (používám firefox),.. nicméně já se ptal, jak kešku dostat do mapsource rovnou z netu a pak teprve z map source do přístroje - údajně se tak natáhne více informací..
  • 0

#22 borekj

borekj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 21:33

portaci napsal/a:

borekj napsal/a:

portaci napsal/a:
prosím o radu: mám od Vánoc Vistu etrex a rád bych do ní natáhl nějaké kešky. Tu na fóru jsem se dočetl, že lépe je to njedříve do MS a pak do přístroje. Jak to ale nahraji do MS? dík za odpověď
Honza


Za a) Jsi v úplně špatném vlákně.
Za B) V záhlaví keše (u souřadnic) máš tlačítko "Send to GPS", na to klikni, pak dej "write" a nahraje se ti to do GPS samo. Samosebou musiš mít GPS zapojenou přes USBčko.


dík za opdověď, nu to už jsem samozřejmě dělal, takhle bych to měl nahrát přímo do přístroje, což udělám, ale stejně ta keška tam není, (používám firefox),.. nicméně já se ptal, jak kešku dostat do mapsource rovnou z netu a pak teprve z map source do přístroje - údajně se tak natáhne více informací..


A kam se přesně díváš? Jinak do mapsourcu to dostaneš přes .loc (v záhlaví), uložíš a v MS si ten soubor načteš. Ale ono se ti v té kratičké poznámce ve Vistách nic moc nezobrazí.
  • 0

Grr, Grr... Co zase je???
Nová keš...
Cože? Kdy, kde?


#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 21:38

Na tuhle problematiku se chodi uplne jinak:

Na jedne strane ziskavas data. Tu si stahnes tuhle kesku, jindy zase tamhletu. A vsechno to importujes do programu, ktery ti tvori tvoji osobni databazi kesek a kde postupne syslis stazena data. (freeware Geoget, nebo placeny GSAK).

A z teto tvoji osobni databaze kesek si pak kdykoliv vyexportujes vse, co uznas za vhodne.

Napriklad pro zmineny geoget mas primo pro eTrexy tenhle export: http://geoget.ararat...skript:poietrex Mas tam i ukazky, jak to pak vypada v GPS.
  • 0

#24 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 21:40

borekj napsal/a:

portaci napsal/a:

borekj napsal/a:

portaci napsal/a:
prosím o radu: mám od Vánoc Vistu etrex a rád bych do ní natáhl nějaké kešky. Tu na fóru jsem se dočetl, že lépe je to njedříve do MS a pak do přístroje. Jak to ale nahraji do MS? dík za odpověď
Honza


Za a) Jsi v úplně špatném vlákně.
Za B) V záhlaví keše (u souřadnic) máš tlačítko "Send to GPS", na to klikni, pak dej "write" a nahraje se ti to do GPS samo. Samosebou musiš mít GPS zapojenou přes USBčko.


dík za opdověď, nu to už jsem samozřejmě dělal, takhle bych to měl nahrát přímo do přístroje, což udělám, ale stejně ta keška tam není, (používám firefox),.. nicméně já se ptal, jak kešku dostat do mapsource rovnou z netu a pak teprve z map source do přístroje - údajně se tak natáhne více informací..


A kam se přesně díváš? Jinak do mapsourcu to dostaneš přes .loc (v záhlaví), uložíš a v MS si ten soubor načteš. Ale ono se ti v té kratičké poznámce ve Vistách nic moc nezobrazí.


dík, zkusím, více mě začíná trápit, že nevidím kešky v přístroji i když přenos z GC.com proběhne normálně, úspěšně... mám chuť to fakt prohodit oknem :| Kde může být chyba?
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 21:47

portaci napsal/a:
...
dík, zkusím, více mě začíná trápit, že nevidím kešky v přístroji i když přenos z GC.com proběhne normálně, úspěšně... mám chuť to fakt prohodit oknem :| Kde může být chyba?

Dej si zobrazit seznam podle jména (a ne podle vzdálenosti)
  • 0

#26 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 21:51

HaLuMa napsal/a:
Na tuhle problematiku se chodi uplne jinak:

Na jedne strane ziskavas data. Tu si stahnes tuhle kesku, jindy zase tamhletu. A vsechno to importujes do programu, ktery ti tvori tvoji osobni databazi kesek a kde postupne syslis stazena data. (freeware Geoget, nebo placeny GSAK).

A z teto tvoji osobni databaze kesek si pak kdykoliv vyexportujes vse, co uznas za vhodne.

Napriklad pro zmineny geoget mas primo pro eTrexy tenhle export: http://geoget.ararat...skript:poietrex Mas tam i ukazky, jak to pak vypada v GPS.


dík, to vypadá dle popisu na webu dobře. Nu ale já k Vistě etrex dostal přece ten "MapSource". Jestli to dobře chápu, tak geodet je to stejné a ač free, tak je to užitečnější pomocník? ptám se předem, abych nenainstaloval geodet nadbytečně.. ještě jednou dík ;)
  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:08

portaci napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Na tuhle problematiku se chodi uplne jinak:

Na jedne strane ziskavas data. Tu si stahnes tuhle kesku, jindy zase tamhletu. A vsechno to importujes do programu, ktery ti tvori tvoji osobni databazi kesek a kde postupne syslis stazena data. (freeware Geoget, nebo placeny GSAK).

A z teto tvoji osobni databaze kesek si pak kdykoliv vyexportujes vse, co uznas za vhodne.

Napriklad pro zmineny geoget mas primo pro eTrexy tenhle export: http://geoget.ararat...skript:poietrex Mas tam i ukazky, jak to pak vypada v GPS.


dík, to vypadá dle popisu na webu dobře. Nu ale já k Vistě etrex dostal přece ten "MapSource". Jestli to dobře chápu, tak geodet je to stejné a ač free, tak je to užitečnější pomocník? ptám se předem, abych nenainstaloval geodet nadbytečně.. ještě jednou dík ;)

Není to stejné a není to geoDet, ale geoGet. Geodet je zeměměřič.:)
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:18

portaci napsal/a:
dík, zkusím, více mě začíná trápit, že nevidím kešky v přístroji i když přenos z GC.com proběhne normálně, úspěšně... mám chuť to fakt prohodit oknem :| Kde může být chyba?


Zkus upřesnit to "nevidím kešky v přístroji", protože to přímé nahrání z listingu funguje docela dobře.

Zkus ten bod v GPS najít podle názvu, tedy kódu keše. Pokud tam opravdu není, tak to nahráváš nějak divně nebo jinam.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:30

kolombo napsal/a:

portaci napsal/a:
dík, zkusím, více mě začíná trápit, že nevidím kešky v přístroji i když přenos z GC.com proběhne normálně, úspěšně... mám chuť to fakt prohodit oknem :| Kde může být chyba?


Zkus upřesnit to "nevidím kešky v přístroji", protože to přímé nahrání z listingu funguje docela dobře.

Zkus ten bod v GPS najít podle názvu, tedy kódu keše. Pokud tam opravdu není, tak to nahráváš nějak divně nebo jinam.

a taky odpoj všechny flash disky a USB přenosné disky a mobil a foto...a cokoliv dalšího na USB, a zkus to nahrát znova
  • 0

#30 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:31

kolombo napsal/a:

portaci napsal/a:
dík, zkusím, více mě začíná trápit, že nevidím kešky v přístroji i když přenos z GC.com proběhne normálně, úspěšně... mám chuť to fakt prohodit oknem :| Kde může být chyba?


Zkus upřesnit to "nevidím kešky v přístroji", protože to přímé nahrání z listingu funguje docela dobře.

Zkus ten bod v GPS najít podle názvu, tedy kódu keše. Pokud tam opravdu není, tak to nahráváš nějak divně nebo jinam.


už mám fakt nervy.., to jen tak na úvod,..

prostě jsem si natáhl do přístoje nejbližší kešku kousek od baráku kde zrovna jsem a OČEKÁVAL bych že se mi v mapě objeví její symbol (předpokládám že je to symbol pro tzv. "poklad", který jsem si v navigaci nastavil jako "truhličku")

a nic, prostě truhla nikde

možná že je chyba v prohlížeči (firefox), zkusím to natáhnout přes IE a dám vědět

dík všem za pomoc
  • 0

#31 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:34

A nahráváš to do správného adresáře? Nevím, jak to má Vista, ale v Oregonu to je pod Garmin - GPX.
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:38

portaci napsal/a:
dík, to vypadá dle popisu na webu dobře. Nu ale já k Vistě etrex dostal přece ten "MapSource". Jestli to dobře chápu, tak geodet je to stejné a ač free, tak je to užitečnější pomocník? ptám se předem, abych nenainstaloval geodet nadbytečně.. ještě jednou dík ;)


Ne, to jsou dva zcela odlisne programy, kazdy na neco uplne jineho.

Mapsource je program na spravu map, trasovych bodu a stop ke tve GPSce. Nastroj pro komunikaci mezi pocitacem a tvoji GPSkou.

Geoget je je tva osobni geocachingova databaze.
  • 0

#33 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:42

Evca.N napsal/a:
A nahráváš to do správného adresáře? Nevím, jak to má Vista, ale v Oregonu to je pod Garmin - GPX.


jo je to tam, uloženo v adresáři GPX. To dělá automaticky, takže to tam někde je, akorát to nevidím na mapě v přístroji.

mám někde neco spatne nastaveno, jestli mátě někdo visdtu, please poradte
  • 0

#34 Irandael

Irandael

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:43

Kešky jsou jen jako GC kody, názvy píšu ručně jen u finálek viz obrázek, v prohlížeči musí být USB pugin od Garminu a když to nejde jinak použiju na přepravu do GPS easygps.
  • 0

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:54

portaci napsal/a:

Evca.N napsal/a:
A nahráváš to do správného adresáře? Nevím, jak to má Vista, ale v Oregonu to je pod Garmin - GPX.


jo je to tam, uloženo v adresáři GPX. To dělá automaticky, takže to tam někde je, akorát to nevidím na mapě v přístroji.

mám někde neco spatne nastaveno, jestli mátě někdo visdtu, please poradte

to je ale divné.
V Legendu (a zřejmě i Vista) nahrané body NENÍ vidět v žádném adresáři, ani tam GPX adresář být nemá (je tam jen adresář GARMIN na mikroSD kartě). Nemáš to přepnuto do režimu USB mass storage?
  • 0

#36 Irandael

Irandael

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:57

Na mapě ty krabice uvidíš jen při velkém oddálení např 5 km nebo zvolíš keš a dáš mapa vedle navigovat.
  • 0

#37 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 22:58

dr.vota napsal/a:

portaci napsal/a:

Evca.N napsal/a:
A nahráváš to do správného adresáře? Nevím, jak to má Vista, ale v Oregonu to je pod Garmin - GPX.


jo je to tam, uloženo v adresáři GPX. To dělá automaticky, takže to tam někde je, akorát to nevidím na mapě v přístroji.

mám někde neco spatne nastaveno, jestli mátě někdo visdtu, please poradte

to je ale divné.
V Legendu (a zřejmě i Vista) nahrané body NENÍ vidět v žádném adresáři, ani tam GPX adresář být nemá (je tam jen adresář GARMIN na mikroSD kartě). Nemáš to přepnuto do režimu USB mass storage?


pod adresářem garmin jsou dva adresáře: "gpx" a "userdata" (oba vytvořeny z výroby)
  • 0

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 23:01

portaci napsal/a:
pod adresářem garmin jsou dva adresáře: "gpx" a "userdata" (oba vytvořeny z výroby)

který model PŘESNĚ máš? Znám extrex legend HCx. Místo "legend" "vista" by mělo být stejné z hlediska PC.
  • 0

#39 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 23:07

portaci napsal/a:

Evca.N napsal/a:
A nahráváš to do správného adresáře? Nevím, jak to má Vista, ale v Oregonu to je pod Garmin - GPX.


jo je to tam, uloženo v adresáři GPX. To dělá automaticky, takže to tam někde je, akorát to nevidím na mapě v přístroji.

mám někde neco spatne nastaveno, jestli mátě někdo visdtu, please poradte


A než se na tu mapu v GPS podíváš, spustíš si napřed navigování ? pokud ne, tak tam nikdy nic neuvidíš. Truhličky, jak je nazíváš, totiž uvidíš na mapě, jen když je spuštěno navigování. Pak tam vidíš tu, ke které naviguješ i všechny v jejím okolí.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#40 portaci

portaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 January 2011 - 23:07

dr.vota napsal/a:

portaci napsal/a:
pod adresářem garmin jsou dva adresáře: "gpx" a "userdata" (oba vytvořeny z výroby)

který model PŘESNĚ máš? Znám extrex legend HCx. Místo "legend" "vista" by mělo být stejné z hlediska PC.


eTrex Vista HCx

píše mi to, že v okolí žádné kešky

přibližování, či oddalování taky samozřejmě nepomáhá

nechám to být, ráno moudřejší večera

díky všem za rady
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama