Přejít na obsah


Fotka

Spoilery jako POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
467 odpovědí na toto téma

#301 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2011 - 21:17

tak jsem to nasypal do navigace. Složka se opravdu na místě objevila. Nikoliv však na mape. Ze složky obrázek nelze otevřít na mapě ikona nenní. Lze pouze navigovat nic víc,
  • 0

#302 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2011 - 22:08

A v adresari v pocitaci (POI-SPOILER), v podadresari Imgs, mas tam neco?
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#303 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2011 - 22:37

Slozka se pochopitelne na mape objevit nemuze, tam se objevuji jen jednotlive ikonky pro jednotlive fotky. Ikony jsou zobrazeny "kolem" kesky. Pokud exsituje vypocteny Final, pak nejsou u vychozich souradnic, ale okolo toho finaloveho bodu. POI se na mape zobrazuji az od nastaveneho meritka. Mas dostatecne meritko na to, aby byla ikona s fotackem zobrazena?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#304 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 8:20

ty jo ve složce poi spoiler mám obrázky. Jen já když tvořím gpxko, tak jej vládám do složky na ploše a od tamtud jej házím přez poi loader do garmina. Není možné, že se obrázky překrejvají? Protože já mám stejné gpxka s keškami a stejné kešky jako poi body. Tak nevím, třeba mi gpxko překrývá vše? Asi mám mit vb navigaci pouze jedno že? A jaké rozumné měřítko zvloit. Garmin oregon 450 PRo
  • 0

#305 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 9:11

Hele, ja uz netusim, co dal. Zkus si pročist navod na stránce s makrema návod, jestli někde nedelas nejakou blbou chybu. To makro SPOILER nedela jen GPX, jak pises, ale celý adresář, právě proto, že kromě GPX musiš do navigace nacpat i fotky (pokus se tedy něco s novým API nezmenilo, kdyžtak mě prosim opravte). To, kam si ten adresar makro ulozi, si nastavujes v nastaveni makra v Pluginy - Spravce PLuginu. V POILoaderu pak nastavujes, kde je ten adresár (kliedně i na plose), ne kde je GPX, a POI Lodader z toho udela jeden soubor s POI body. Takže bys měl mít v navigaci soubor GPX (adresar GPX) s keškami a soubor POI (adresar POI). Ikony fotek se mape prekryvat nemuzou, jak pise Gord o chlup výš, jsou KOLEM ikonky kešky.
Takze jestli nemas v navigaci nastavené zobrazeni POI pri urcitem rozlišení chybně, ale standardně, vyber si na mape kesku, která má podle listingu fotospoiler a v navigaci si postupně zmenšuj rozlišení, ikona by se měla objevit (u mě tuším při 800 metrech).

EDIT: doplneno
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#306 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 9:19

Pokud vím, tak defaultně to bylo nastaveno až při hodně podrobném měřítku, tuším tak kolem 20 metrů, je to nutno nastavit v navigaci na 120 metů nebo víc. Taky jsem poprvé ikony foťáku neviděl.
  • 0

#307 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 9:22

čeče takže rozumím tomu, že ten adresář, který je v geogetu v hl. adresáři, tak ten mám přesunout třeba na plochu a do toho hodit to gpxko, které vy vznikne? A následně přez poi loader vložit? No zkusím to tak udělat a uvidíme.
  • 0

#308 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 9:31

Nevím proč kopírovat adresář. Stačí POIloader nastavit aby ten adresář kde je GPX a BMP vzal jako pracovní. A když máš připojenou GPX a dáš v POIloadru nahrát do GPX, tak ti to nahraje přímo do ní. Pokud to chceš třeba na kartu, tak dej uložit výsledek do PC a pak si ho nahraj kam chceš.
  • 0

#309 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 9:32

Ja nevim, kde byl původne. Jmenuje se POI-SPOILER, a kde ho chces mít, se nastavuje v právě v nastavení makra v GG. (priloha). Urcite ho nepresouvej ručně, to makro ho pak nenejde...

Přiložené miniatury

  • makro_1.jpg

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#310 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 10:37

dobře takže jednoduše.. zapnu makro on provede třízení a vše možné. Pak dám ctrl e a vyexportuju na stejné místo i gpx soubor. Pak vezmu poi loader a přenesu do garmina a mělo by to fungovat, že?
  • 0

#311 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 10:42

NE! Ctes to, co se ti tu pise? Proc do toho porad motas gpx soubor?
Spistis makro, to vytvori adresar, ktery obsahuje gpx a obrazky. Pak spustis POILoader a predhodis mu tento vytvoreny adresar. To je vse. Tim dostanes do GPS to, cos tam chtel dosta.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#312 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 10:45

aha, tak to jsem špatně pochopil. Jdu to zkusit. Díky za radu a upozornění.
  • 0

#313 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 10:58

hotovo funguje to děkuji za rady a pomoc. Večer budu mít ještě jeden dotaz:)
  • 0

#314 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2011 - 18:29

tak nevim..at se snazim sebevic..adresar se spoilery ma 3mb, ale v poi se mi nahraje jen 10-20 POI..nekde delam chybu....no snad na to prijdu...
  • 0
DittmannCZ

#315 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 16 October 2011 - 20:43

tak nevim ... at se snazim sebevic ... nejak nejsem schopen z toho poznat, co jsi vlastne delal, jak jsi to delal, jak mas co nastaveno, co to udelalo a co ne. Dokud to neupresnis, tezko nekdo pomuze. 3 MB neni zase tak moc/malo, aby to nemohlo byt prave tech 10-20 obrazku. Takze co chces? Co a jak delas?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#316 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 17 October 2011 - 17:59

mno..nejdřív to přeinstaluju a pak budu filozofovat... nu..a problém vyřešen....asi...
  • 0
DittmannCZ

#317 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 11:16

hoj, jdu si sem pro radu :) tohle makro používám po každém importu kešek - importuji většinu z PQ, něco i pomocí GJ. Pak nově přidané kešky proženu Spoilerem a u kešek importovaných z PQ mě to pomocí GJ stáhne znovu listing. Tím docílím toho, že všechny kešky v databázi prošli kontrolou Spoilerem. Doposud všechno jako dřív a v pořádku. Když exportuji kešky pomocí POI, tak v dávce mám nastaveno, že k nim vygeneruji i spojlery. Do teď jsem v nastavení makra požíval NoHTML. Tím pádem Spojler projel vybraný seznam kešek a jen u těch, kde jsem zapomněl udělat při importu kontrolu na spojlery dotáhnul listing. NoHTML už nejde použít a když místo něj nastavím NoTAG, tak z vybraného seznamu keší mě vypadne asi 500 kešek, které tag gcimage nemají a i přesto že již jednou byly staženy pomocí GJ, tak je makro stahuje znovu. Otázka zní - jak mám docílit toho aby Spoiler kontroloval jen kešky, které ještě nebyli stáhlé pomocí GJ a ignoroval kešky, které po předchozím ověření neobsahují tag gcimage?
  • 0

#318 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 12:11

NoHTML nenma smysl, protoze pres HTML se jiz nic netaha. Pri importu by se mel upravit TAG gcimage (nevim, zda pred GJ i jako PQ) a toto se kontroluje pri nastaveni NoTAG. Tento tag se nastavuje pri kazdem importu kese. Dojde tedy k prepsani, pokud by dalsi import toto nenastavoval. Takze pripadnemu opakovanemu stahovani zabranis jedine nastavenim na 'No'. Pak se bude kontrolovat az nacteni obrazku v offline adresari.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#319 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 12:44

...takže pokud nespustím Spoiler hned po importu, tak už nikdy nezjistím které kešky nebyly projeté makrem, jelikož se zamíchají mezi zkontrolované, které ale tag gcimage nemají. Hmm, tak tohle jsem zrovna slyšet nechtěl :( ...možná by nebylo špatné, že i kdyby listing žádný obrázek neobsahoval, tak by se zapsal tag gcimage bez hodnoty a tím by pak šlo filtrovat zkontrolované kešky a nově přidané
  • 0

#320 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2011 - 13:04

Je otazka, jak importujesdata, ze se ten TAG nevytvori. to by se asi stat nemelo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama