Přejít na obsah


Fotka

Spoilery jako POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
467 odpovědí na toto téma

#321 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 21:56

importuji pomocí APQ + kontrola toho co tam není pomocí GJ. Po importu to ještě proženu i přes Spoiler, takže ty co jsou nově přidané z PQ se stáhnou ještě jednou pomocí GJ
  • 0

#322 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 6:38

Ja po importu PQ nemam nastaveny gcimage, ale jakmile na tu kes pustim GJ, po importu se mi tam gcimage objevi. APQ je dle meho soudu "standardni" PQ a informace o obrazcich neobsahuje. Jeho importem proto vzdy ten tag gcimage vymazes. Neni tedy divu, ze se ti pri dalsim spusteni Spoileru stahuji listingy znovu. Resenim by bylo budto pri importu zachovavat gcimage tagy, coz je v pohledu GG nesmysl. Nebo pro svoji potrebu si muzes udelat nejaky svuj export techto tagu a po importu APQ je vratit. Vysledkem ovsem bude, ze zmena v listingu se ti nepromitne do zmeny gcimage. Zatim jsem neobjevil zadnou rozumnejsi metodu, podle ktere bych poznal, ze jsou k dispozici obrazky. (I ten gcimage vlastne doplnil Haluma vicemene na moji zadost prave pro Spoiler.) Pokud te napadne nejaky jiny zpusob, sem s nim. (Pokud by snad nekdy v budoucnu gc.com povolil pouziti API i scriptum, dalo by se pouzit na stahovani listingu, coz by bylo mnohem rychlejsi nez pres GJ. Ale na to bych fakt nespolehal, zname GC.) EDIT: Lepe: pokud by bylo povoleno API pro scripty, zrejme bych si mohl rovnou stahnout informaci o obrazcich a nepotreboval bych tag gcimage :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#323 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 7:39

S tim importem je to trosku jinak. Zalezi na tom, jeslti v GPX je nebo neni prislusny tag. Pokud neni (treba ve standardnim PQ GPX), tak se na GCIMAGE nesaha. Na nej se sahne az kdyz GPX obsahuje tag s obrazky. Bud je prazdny (pak se tam soupne GCIMAGE=X), nebo neco obsahuje a pak se to do toho GCIMAGE nastrka. V zadnem pripade by ale import GPX nemel GCIMAGE uplne smazat. Pokud se tak deje, neni to zamer, ale chyba.
  • 0

#324 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 7:42

Problem s resenim pres API je zatim v tom, ze se mi zda, ze mi to vraci uplne vsechny obrazky, tedy celou galerii obrazku u kese. A ja nedokazu rozlisit, co z toho je obrazek prilozeny autorem ke kesi a co jsou obrazky poslane uzivateli.
  • 0

#325 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 8:39

...aby jsme se nebavili jen teoreticky. Dnes jsem do DB přidal 56 nových kousků a z toho u 32 se nevytvořil tag gcimage ...tady jeden příklad GC35P8Y. Můžu nad touto keškou spouštět spoiler stále dokola, ale tag gcimage se nevytvoří
  • 0

#326 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 8:56

Tak ze se nevytvori gcimage je jina vec. To je nejake nedorozumeni v GG. Ale vsechny obrazky, ktere jsou v teto kesi, jsou mimo server gc.com. Ty se v GG ignoruji, a to je dle meho rozumne. Ale v tomto pripade by se asi mel vytvorit gcimage s hodnotou X.

Je pravda, ze mam v databazi take sposutu kesi bez tagu gcimage. Zda tam neni opravnene nebo chybou, to jsem zatim nemel potrebu zkoumat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#327 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 9:01

...nejde o to, že bych chtěl stahovat ty obrázky z listingu, to jsem se trefil jen náhodou na takovou to kešku :) ...jde o to, že zde s diskuze jsem pochopil že tag gcimage se vytvoří vždy
  • 0

#328 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 9:05

Pokud to bylo stahnute pres GJ, tak by ten tag mel byt vzdycky. Podivam se, jeslti je problem na moji strane, nebo na strane GJ..
  • 0

#329 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 14:47

...tak už se ví na jaké straně je problém, případně zda li jen v mém GG
  • 0

#330 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:47

Nevi, jeste nebyl vubec cas to zkoumat.
  • 0

#331 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 15:55

Ahoj, dnes jsem poprve vyzkousel plugin spoiler. Vse probehlo jak ma (vytvori se mi gpx i slozka s obrazky), presun poiloaderem take v pohode, ale kdyz kliknu v garminu (Oregon 450) na ikonku fotaku a dam zobrazit podrobnosti, objevuje se mi jen text, vsechny obrazky chybi. Prohledal jsem cele forum, ale reseni nenasel. Mate to nekdo vyzkouseno s FW 5.2? Nemuze byt problem, ze vsecho sypu pomoci poiloaderu najednou spolu s vyexportovanymi keskami pomoci skriptu POI Garmin? Slozka spoiler se mi v kam vest/doplnky objevila. Diky
  • 0

#332 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 17:49

V 5.2 mám a fotky ve spoileru taky. Pravdou ale je, že jsem je exportoval už dříve. Pravděpodobně máš něco špatně. Máš v té PC složce kde je GPX se spoilerem taky podsložku Imgs a v ní obrázky?
  • 0

#333 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 22:08

mpik napsal/a:
Máš v té PC složce kde je GPX se spoilerem taky podsložku Imgs a v ní obrázky?

Jo, to tam všechno mám. Cca 100 obrázků. Přes skript POI Garmin tam pak jeste mam celou CR, nejakych 28tis bodu... Pameti mam dost-8GB karta
  • 0

#334 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 22:31

mikeant napsal/a:
...ale kdyz kliknu v garminu (Oregon 450) na ikonku fotaku a dam zobrazit podrobnosti, objevuje se mi jen text, vsechny obrazky chybi.


To se mi ted na Etrexu 30 stalo taky, problem byl v presunu souboru z pameti navigace na kartu. Presunul jsem zpet do vnitrni pameti a fungovalo to. Na zkousku jsem soubor presunul zpet na kartu a najednou to fungovalo taky (Je to uz nekolikata funkce, ktera funguje obcas pokazde jinak...:()

A pres POI loader musim generovat bud do pameti navigace a nebo do PC, aby POI loader udelal soubor *.gpi.

Soubor *.poi Etrex 30 nebere...
  • 0

#335 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 8:27

Tak už jsem na to přišel. V tom GPX souboru jsou totiž cesty k obrázkům jako absolutní, nikoliv tedy jako ../imgs/*.jpg. Já jsem spoilery vygeneroval v tempu a pak jsem vše překopíroval k ostatním POI, které jsem chtěl importovat. Pak logicky neseděla ta cesta uvedená v tagu "link". Proč ta cesta není relativní? Vše již funguje jak má, jen mně štve to zmenšování obrázků na Oregonu, ale s tím asi nic nepůjde, co? Děkuji všem za podněty.
  • 0

#336 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 8:54

Kdyz jsem to delal, tak relativni cesta v POILoaderu nefungovala. Od te doby prisly dve nove verze, zadna ale nema tuto zmenu v changelogu. Zmensovani obrazku je vlastnost rady Oregon a s tim nic nenadelam. Zajimave je, ze treba Dakoty ten obrazek nezmensuji. Jo, to je holt Garmin. :-(
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#337 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 19:54

Koukal jsem že obrázky pod listingem se importují i při stahování přes API, nešlo by přidat i možnost použít API místo geojarryho?
  • 0

#338 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 20:29

Slo. Ale ma to hacky. GG zatim neposkytuje scriptum vsechny potrebne funkce. A v neposledni rade stahovani listingu (a mozna i jine funkce) jsou dostupne jen PM uzivatelum. Az budou k dispozici potrebne funkce, je mozne doplni pouzivani GCLive, ale GJ tam musi pro BM zustat (dokud bude potreba stahovat listing, aby se zjistil seznam obrazku a jejich titulky).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#339 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 20:45

Jaké funkce neposkytuje? Já se mezitím v tom povrtal a už mi to nějak funguje ;) Zabralo to asi pět řádků a přidání jedné volby do nastavení (přepínátko GJ/API). Ale nemám to otestováno na všechny kombinace nastavení a nevím kdy se to může rozbít ;) Kdyžtak přikládám k nakouknutí, změna je ve spoiler.lib.pas na řádcích 200-210.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#340 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 20:55

Presne. Prave aktualizace listingu je jedna z tech funkci dostupnych jen PM. Ale pres GCLive by melo jit nacist i seznam obrazku a treba i vlastni obrazky. (Spekuluju!)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama