Přejít na obsah


Fotka

Dakota nebo eTrex


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 7:05

Hamaci napsal/a:
- listingy s "češtinou" (entitami) jsou prakticky nečitelné (Nebo se něco změnilo? Už jsem dlouho do listingu v Dakotě nekoukl.)

Na druhou stranu, existujou programky, ktery ti Poket Query pred nahratim do pristroje "orezou" o hacky carky. Stejne jako to dela GeoGet pri slouceni a vytvoreni POI se vsemi keskami z Ceska.

Hamaci napsal/a:
- přesnost čipu je horší oproti HCx

To je všech, včetně Oregána. Loví se s tím ale luxusně, koupil jsem ho ženě a nestěžuje si.

Hamaci napsal/a:- čitelnost displeje na slunci je naprosto tristní. Je pro Garmin ostuda vydávat tyto přístroje za turistické přístroje. Nebo se turistika odehrává v místnosi? :) S HCx se to nedá vůbec srovnávat.

TAK hrozný to nejni. Stačí zakrýt dlaní.

Možnost nahrávání Poket Query a POI s kešema do přístroje, poznámky ke keším a podobné geo-vychytávky dělají z těchto přístrojů vpodstatě dnešní geo-vrchol. Ty výhrady jsou pravdivé, ale ne tak podstatné.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 8:30

Hamaci napsal/a:
Souhlasím se Sobíkem až na toto:
- listingy s "češtinou" (entitami) jsou prakticky nečitelné (Nebo se něco změnilo? Už jsem dlouho do listingu v Dakotě nekoukl.)

Používám exportní makro z GG a žádný problém jsem nezaznamenal...
  • 0

#23 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 11:08

Tak jsem si je byl ošahat a víc mi vyhovuje ta Dakota, ten displej není zase až tak hrozný a ovládání je takové jednodušší. Jak je to s tou přesností GPS? Jak moc je to horší?
  • 0

#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 11:38

Dovolím si říct, že vcelku nevýrazně. Podle toho bych se nerozhodoval. Pokud teda má HCx stejnej čip jako 60CSx a Dakota jako Oregon.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#25 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 19:54

Tak a je objednáno, víc se mi zamlouvala ta Dakota. Zítra maximálně v úterý by měla dorazit, tak se těším až jí testnu. :) Děkuju všem za rady a poznatky ;)
  • 0

#26 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 22:30

Thomaso89 napsal/a:
Zítra maximálně v úterý by měla dorazit


kde a za kolik jsi si ji objednal?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#27 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 5:37

Na www.softcom.cz za nějakých 7 740,- sice jí měli v cybexu o stovku levnější, ale za ty léta s nima mám už trochu špatnou zkušenost. Softcom zatím nikdy nesklamal :)
  • 0

#28 gnat

gnat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 9:57

Kdyby měl někdo zájem, tak mám skoro nepoužitou Dakotu 20 PRO (s Topo Czech 3.1 PRO) na prodej. Kompletní balení včetně krabice, 2x CD a mikroSD karty. Moje představa je 6.000,- Kč. Geocaching mě nějak nevzal a tohle se na nic jiného nehodí.
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 10:11

gnat napsal/a:
Kdyby měl někdo zájem, tak mám skoro nepoužitou Dakotu 20 PRO (s Topo Czech 3.1 PRO) na prodej. Kompletní balení včetně krabice, 2x CD a mikroSD karty. Moje představa je 6.000,- Kč. Geocaching mě nějak nevzal a tohle se na nic jiného nehodí.

Dej to do vlákna FRC, tam se ti spíš někdo ozve...
  • 0

#30 gnat

gnat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 10:29

ok, dík. Hledal jsem sekci Prodej :) Frc mi nějak nedocvaknul.
  • 0

#31 V

V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 12:22

Z důvodu možnosti nahrání rastrových map jsem prodal svoji Vistu HCx a koupil Dakotu 20. První co jsem zjistil je příšerný displej na Dakotě, který má o 50 procent horší čitelnost i s podsvicením nežli Vista. Ach kdepak je moje Vistička, malá, hezká.. Snad si zvyknu. Tedy asi budu muset.
  • 0

#32 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 12:27

Helboy napsal/a:
Z důvodu možnosti nahrání rastrových map jsem prodal svoji Vistu HCx a koupil Dakotu 20. První co jsem zjistil je příšerný displej na Dakotě, který má o 50 procent horší čitelnost i s podsvicením nežli Vista. Ach kdepak je moje Vistička, malá, hezká.. Snad si zvyknu. Tedy asi budu muset.

Já tady nevím, Vistu sem nikdy neměl, ale Dakotu mám a Display se mě zdá adekvátní a dobře čitelný za jakýkoli podmínek. A rozměry sou suprové, akorát do ruky. Prostě malej bobísek!
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#33 V

V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 12:40

Je čitelný, bez problému, ale proti Vistě slabota.
  • 0

#34 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 13:09

Jo přesně tak, já Vistu HCx používal skoro dva roky a za tu dobu mi přirostla k srdci. Hlavně ta čitelnost displaye a výdrž na moje starý hodně jetý baterky Sony byla precizní. Chtěl jsem vyzkoušet něco nového, takže jsem se rozhodoval mezi dakotou a Oregánem, co jsem před koupí tak četl tak hodně lidí nadávalo u Dakoty na nízké rozlišení displaye a na to že je to plasťák, ale zase byla menší. Nakonec jsem šel tedy do Oregona 450 a řeknu to takhle po prvním zapnutí jsem si říkal ale jo ten nepodsvícenej display nevypadá tak tmavě jak všichni píšou, ovšem ouha, to jsem netušil že podsvícení bylo nastavený na max, takže jsem to zkusil vypnout a myslel jsem že mě omyjou. Mám Oregona asi tak 3 týdny a jako jo, zvykám si, ale už jsem měl jednu dobu nutkání ho zase poslat do světa a pořídit si buď zase Vistu a nebo 60 CSx. Co mi v Oregonu a potažmo i v Dakotě nevyhovuje je absence kontextových menu, prostě pro každou prkotinu se musím vracet do nastavení, např. zapnu GPSku a chci vypnout GPS přímač, u Visty stačilo boční tlačítko a bylo to, u Oregona musí člověk do nastavení, system, atd. atd. prostě vopruz, další věcí je nemožnost změnit si barvu zobrazované trasy při routování po silnicích, proboha to co šlo už od začátku na Vistě HCx nejde u Oregona, to je postavený na hlavu a zrovna u toho Oregona kde je tmavej display je ta jejich růžová opravdu perfektně vidět. Pořád vydávají nový verze firmwaru, ale pořád to stojí se stabilitou úplně za h...o, člověk si někdy připadá jako PC technik, u Visty jsem měl od začátku do konce jeden firmware a vůbec nevadilo že je starej, šlapalo to jako hodinky. To že udělali hlavní menu velkýma ikonama jak pro blbý je od nich hezký, ale spoustu základních věcí, kterými by přispěli k rychlosti ovládání prostě ořezali. Můj názor pro ty co vlastní původní tlačítkový GPSky od Garminu (např. novější eTrexy, 60tky atd.) nezbavujte se jich, protože v mnoha případech budete zklamáni. Nejsem zklamanej z Oregona úplně kompletně, ale ani nejsem tak nadšenej jak jsem myslel že budu. Toť můj názor a omlouvám se tady za to dlouhý kecání :)
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#35 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 17:39

njn to je tak, když vše musí bejt dotykové. Já bych spíš taky uvítal kdyby dakota měla místo dotykáče o pár čudlíků víc! Dotykáče se podle mě na teréní navigace nehodí...
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 17:57

Já si zase nemyslím, že je to na škodu. Takto je to kompaktní, vodotěsné. Každé tlačítko, spoj je potencionální nebezpečí na nějakou netěsnost nebo ucpání bahnem, pískem atd. Jediný problém dotykáče je teoretické nebezpečí poškrábání, ale to vyřeší folie. Jinak chránit Dakotu před dalším nebezpečím nemá smysl, je dost kulatá, gumová...
  • 0

#37 V

V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 20:28

sammerman : mluviš mi z duše, už jsem uvažoval, že půjdu zpátky do Visty, prostě řada funkcí mi z Visty chybí, vůbec tomu nerozumím, proč to takhle osekali. Něco málo přidali, ale jsem vážně v rozpacích. Snad mi to vynahradí rastrové mapy. Jinak jsem dost zklamán. Hodně mi vadí i to, že nemá klips jako Vista, ta se ala připnout kamkoli, jednoduše a rychle. Pokud se nepletu, nejdjou ani nastavit zvuky, jen zapnout a vypnout, ale upozornění, např před odbočením ?? Podsvícení hodně slabé, bez něj katastrofa. POkud si nezvyknu půjde do světa.
  • 0

#38 V

V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 10:52

Úúúž jsem si zvykl.:)
  • 0

#39 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2010 - 16:25

Ja jsi myslim ze jde spis o zvyk. My mame Dakotu 20 ( zadnou jinou navigaci jsme pred tim nemeli ) a jsme spokojeni. Lze ji pouzit jak pro geocaching tak treba pro navigaci v aute. ( staci prepnout rezim ) A zatim vubec nesklamala. Je pravda ze v kramu kdyz jsem se dival na display HCx tak byl mnohem svetlejsi a citelnejsi ale zase Dakota takova tragedie neni. Mozna co mi vadi je to ze mam tlusty prsti a ne vzdi se trefim kdyz cvakam souradnice. Ale deti nebo manzelka stim problem nemaji :-) A nebo ze kdyz zadam souradnice ze nelze pak tyto souradnice prepnout na kompas. Jak to ma vyresene treba Oregon nebo Vista to nevim. Dakotina vychoda je spis v tom ze neni cihla. Bych rek ze je takovi kompromis ( jak s cenou tak s funkcemi a displejem ) mezi Oregonem a Vistu.
  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2010 - 9:22

Může mi někdo poradit, jestli se dá použít eTrex Legend HCx i v autě?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama