Přejít na obsah


Fotka

Neotevření POI v TOPO 3 PRO


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 20:35

Přešel jsem (díky zlodějům) z Oregona na Dakotu 20 a všiml jsem si zajímavého jevu. Jenom v mapě TOPO 3 PRO (Islandská i slovenská bez problému) nejde v některých místech (Například centrum Hradce Králové, sever Prahy a další) špendlíkem otevřít mapový prvek. Místo aby se při najetí například na ulici na displeji objevil název, ukáže se jen souřadnice. O pár kilometrů dál ovšem vše zase funguje bez problémů (tzn. při najetí na mapový prvek to ukáže jeho název, či popis). Například okolo brna jsem žádnou z podivných zón nenašel. Nevíte o co by mohlo jít?
  • 0
Užívej života...

#2 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 22:36

Já jsem si toho všiml taky. Ale myslel jsem, že to je chyba navigace (mám nový Oregon). V okolí mého bydliště (jižně od Prahy) a v Praze se to nezobrazuje taky. Po přečtení tvého příspěvku jsem zkusil Hradec a Brno a je to tak, jak píšeš. V Hradci se popisky nezobrazují, ale v Brně ano. Takže asi nějaká chyba v mapovém podkladu.
  • 0

#3 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 23:00

No další zjistění je, že když mapu oddálím do 5km vzdálenosti, už to POI dokáže otevřít. Tato chyba je opravdu chyba TOPO3, protoze mé POI (free wifi atd...) to v místech chyby zobrazuje. A není to zpusobeno zmenou TYPek, jelikoz to stejne delá jak originální (zazálohovaná) tak upravená. Jo a v Mapsource to v místě chyb pracuje bez problémů. No a jelikož už jsme minimálně dva, neví někdo jak toto vyřešit? Urcite nejaky hradecak... Díky...
  • 0
Užívej života...

#4 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 5:24

Nemáš víc aktivních map pro ČR současně? To samé mi dělal Oregon u Prachatic, pokud jsem měl zapnutý i Atlas.
  • 0

#5 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 8:06

Já tam jinou mapu nemám, kromě té základní mapy světa. Tu mám ale vypnutou.
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 9:17

nastavení vykreslování detailů mapy?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 9:24

Už jsem se tady na to jednou ptal http://www.geocachin...296#post_194296. Bohužel bez odpovědi :(

Dělá mě to mapa Topo czech 3 Pro na území Prahy a už jsem si toho všimnul i na dalších místech. Stejný problém má i Atlas czech 2010. Špendlíkem bod nejde vybrat, ale přes funkci "kam vést" ho lze normálně najít a vybrat.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#8 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 10:48

fremen.cz napsal/a:
nastavení vykreslování detailů mapy?

V tom to není. V některých oblastech to prostě nejde, v jiných to jde. Podrobnost zobrazení na to nemá vliv.
  • 0

#9 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 10:50

Atlas mám jen v mapsource, ale nepoužívám ho. Dokonce jsem z Garmina, kvůli této chybe vymazal všechny ostatní mapy a stejně ten problém zůstává. fremen.cz:co tím myslíš? Otázka do pléna: Ostatní s garminama tento problém nemáte? nebo jen nemáte co říct? Rád bych věděl jestli je to jen problém hrsdtky lidí, nebo všeobecná chyba...
  • 0
Užívej života...

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 11:09

puczmeloun napsal/a:
fremen.cz:co tím myslíš?


v GPS je, pokud se nepletu, někde nastavení vykreslování detailů mapy, jako nepř POI, názvy ulic atp, tak jestli to nemáš nastavené nějak divně
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 11:23

no to by se ale vykreslovalo plošně divně, kdežto ted je to spíš taková místní anomálie v okolí hradce-pardubice, praha a kousek od lovosic - takže zatím tři zony.
  • 0
Užívej života...

#12 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 11:45

puczmeloun napsal/a:

Otázka do pléna: Ostatní s garminama tento problém nemáte? nebo jen nemáte co říct? Rád bych věděl jestli je to jen problém hrsdtky lidí, nebo všeobecná chyba...


Donedávna jsem používal eTrex legend HCx. Tam jsem si ničeho nevšiml.

Edit: Nejen, že jsem si toho na eTrexu nevšiml, ale tam to opravdu funguje. Včera jsem to vyzkoušel. Jedná se rovněž o Topo Czech 3.1 PRO. Tahle navigace asi používá jiný software, který s tím nemá problémy. Na rozdíl od Oregonů, které by toho měly umět víc. B)
  • 0

#13 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 12:37

No právě, že já v oregonu 200 taky ničeho, až ted v dakotě. Btw nainstaloval jsem novou topo 3,1 PRO a žádná změna...co to může kurna být?
  • 0
Užívej života...

#14 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 12:48

puczmeloun napsal/a:
No právě, že já v oregonu 200 taky ničeho, až ted v dakotě.

Btw nainstaloval jsem novou topo 3,1 PRO a žádná změna...co to může kurna být?


Pokud by problém byl jen na území měst mohlo by jít o spatně nastavené pořadí vrstev mapy kdy plocha města překrývá body a znemožňuje jejich výběr špendlíkem, ale to jen hádám, spíš je to prostě jen chyba v překladu mapy. Zatím to vypadá že Picodas má poslední dobou nějak čím dál tím víc problémů uvést mapu s minimem závažných chyb. Napřed to byla předchozí veze Atlasu kde to nedokázalo navigovat ani po dálnici z Prahy do Plzně a teď to pokračuje problémy s POI v nové vezi Atlasu i Topo mapy.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#15 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 13:22

No kdyby to byl všeobecný problém TOPO3 PRO, neozvalo by se víc lidí? Přijde mi, že je to docela otravná věc a lidí na tomto foru je spousta. Zvlášt když to obsahuje víc než polovinu Prahy. To by mě jako obyvatele onoho prostoru dovádělo k šílenství ne?
  • 0
Užívej života...

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 13:30

Nevím, ale asi jsou někteří jako já, co to berou jako fíčuru. Hlavně to nepoužívám, špendlík na kešky a moje POI funguje bez problémů. Najít adresu lze přes Navigovat kam... nebo Navigovat na bod...
  • 0

#17 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 13:49

Tudíž tato chyba existovala od počátku TOPO 3 Pro?
  • 0
Užívej života...

#18 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 17:17

Rekl bych ze ano. Me to delala 3.0 a dela i 3.1 Nekdy pomuze odzoomovat a pak to chodi...
  • 0

#19 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 18:27

Tak se dívám, že nikdo zmíněný problém nevyřešil. Myslel jsem si, že se mi vše v Oregonovi krásně ukazuje, ale pak jsem odjel na druhý konec republiky a byl tam jen špendlík se souřadnicemi. :( Hledal jsem řešení tohoto problému po celém netu a nikde nic kloudného... ...začal jsem tedy experimentovat sám... B) Zkusil jsem nahrát mapy do navigace znovu. Tentokrát mi to správně ukazovalo tam, co to bylo původně špatně, ale u domovských souřadnic naopak jen špendlík s čísly. Že by nějaké zlé kouzlo? :o Prostě místo, na které jsem se v Mapsource díval v detailu, bylo v GPSce správně a zbytek ne. Po mnoha experimentech jsem nakonec dokázal do GPS dostat celou republiku tak, že se mapové prvky objevují správně.B):DB) Jak jsem to dokázal??? V Mapsource jsem si nastavil zoom na 3km - aby se zobrazilo něco víc, než jen silniční siť. Potom jsem posouval mapu tak, aby se načetla větší oblast. (Když posunete mapu zpět, už se nezobrazí bílé místo, které se musí načíst. Mapa je již vykreslená.) No a když takto vykreslenou oblast uložíte do GPSky, mapové prvky se u špendlíku zobrazí správně. Teď, ale nastává to pravé maso!!! :@ Když takhle načtete celou mapu, např. zleva doprava, tak po návratu zpět na začátek zase data chybí a načítají se znovu. Nepřišel jsem na to, jak nastavit, aby v paměti zůstala celá republika, takže jsem to opět vyřešil po svém... Rozdělil jsem si republiku do několika regionů, každý z nich nechal "vykreslit" a uložil do GPS. Pak v GPSce soubor přejmenoval a nahrál další sektor. Byla to sice neskutečná dřina, ale mám v navigaci plně funkční mapu :D:D:D Ještě pozor!!! Nerozdělujte mapu na příliš mnoho dílů, mojí GPSce se to pak nelíbilo a stávkovala.:o Vím že to je postup sice trochu "přes koleno", ale na nic jiného jsem nepřišel. Jestli někdo objevíte, jak to udělat jednodušeji, dejte mi prosím vědět. P.S.: Pokusy podobného rázu v BaseCampu dopadly špatně.
  • 0

#20 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2010 - 20:59

Zajimave. Jen bych prosil o jedno vysvetleni, pri nahravani mapy do GPS se prece ta stara vymaze. To ty sice vyresis prejmenovanim ale jak pak tyto soubory sloucis dohromady? Garminy prece umi cist jen 4 typy mapovych souboru.
  • 0
Užívej života...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama