Přejít na obsah


Fotka

Oregon 450 a navigace po silnicích


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 9:18

Tak přesně tenhle problém jsem řešil ve chvíli kdy jsem si pořídil před dvěma roky Vistu HCx, protože se dosti nacestuji tak jsem ji chtěl využívat i na silnicích a skončilo to právě na volbě "vyhnutí se dálnicím", která prostě nefungovala a vedlo mě to kde všude jenom ne tou správnou cestou, potom jsem na to přišel co je třeba mít správně označené a od té doby nemám problém. Nesouhlasím že nejde turistické GPS od Garminu používat na silnicích, já osobně používal tu Vistu HCx 2 roky velice úspěšně, mezi tím jsem vystřídal právě Oregona 450, kterej to ještě vylepšil o ten 3D pohled na mapu a teď mám GPSmap 62s, kterej ten 3D pohled má taky. Jinak v přístrojích používám tiopo czech 3.1 Pro spíše pro tu turistiku, na silnice po ČR mám Atlas czech 2010 NT a na Evropu mám City Navigatro EU 2011, ikdyž ten mám nějakej nestabilní a semtam se stane že při výpočtu trasy na delší vzdálenost hodí chybu výpočtu trasy a nebo při hledání v přístroji, protstě přístroj zatuhne. Jezdím s GPSkou v držáku hodně na motorce a nedám na turistický Garminy dopustit. Ano také se mi semtam stane že jedu po silnici rovné jak šlak a ono mě to svede bokem aby mě to zase za minutu na tu silnici navedlo a jsem nasranej že jsem to nevěděl a zbytečně sjížděl, ale nikdy to nebude geniální, ale pro mě to to nejdůležitější umí.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#22 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 9:34

Vlastnil jsem Legenda, GPSmap60Csx a teď mám Oregona 300 a s TOPO mapou všechny tyhle přístoje navigovaly po cestách bezvadně. Je jen potřeba si projít menu a správně si to nastavit. Nepřesnosti byly způsobeny ve všech případech pouze neaktuálním mapovým podkladem. Místo hlasové navigace to pípá, velikost displeje není o moc menší než nejlevnější autonavigace. Prostě je to normálně použitelné! To ses Sobíku zas vyznamenal. Okamžitě si ze vším hotový, místo toho abys začátečníkovi poradil. Takhle si teda moderování nepředstavuju... Všechna čest Madbinovi, který to udělal za tebe. Jo a s GPSmap60 jsem se krásně donavigoval v roce 2007 do Chorvartska.
  • 0
www.povetrnik.cz

#23 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 9:48

weselka napsal/a:
To ses Sobíku zas vyznamenal. Okamžitě si ze vším hotový, místo toho abys začátečníkovi poradil. Takhle si teda moderování nepředstavuju... Všechna čest Madbinovi, který to udělal za tebe.


Tak tak...

Ja k tomu svemu O550t dostal nejaky Auto Atlas CR a funguje k me spokojenosti. Na neznama mista v CR me dovedl +/- spolehlive. Pravda obcas se me snazi poslat do jednosmerky ale ze zase to promptne prepocita... Jen bylo nutne vypnout nezpevnene silnice. Jednou cestou na nocni kesku nas vtipne chtel poslat autem. Pravda zakaz tam nebyl ale podvozku meho geovozu by se to jiste nelibilo.

Na dovolene v Dansku jsem s Euro City NT najezdil 3000km a taky si nemuzu stezovat. K nezaplaceni to bylo kdyz jsme stali 1km od sjezdu a prednama byla bouracka, vzali jsme to odstavnym sjeli a Oregon nas provedl okolnima prdelkama k dalsimu najezdu. Prazdna dalnice za nami nas presvedcila ze jsme udelali moc dobre.

Jediny co mi chybi je moznost rychleho prepinani trasa nahore/sever nahore. Sever nahore potrebuju abych ten kram mohl kontrolovat a trasu abych nemusel cist textovy pokyny. Jinak jsem stim fakt spokojeny a kupovat dalsi kram se mi veru nechce.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#24 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:34

Pánové, díky moc za váš čas, spoustu podnětů a rad. Vše vyzkouším a věřím, že to bude fungovat, tak, jak má. Jen ještě snad už prozatím nakonec:-): Nevíte, proč je ve volbě "Kam vést" možnost "Fotografie"? Jak se dá navigovat podle fotky? Dík, Vlasťa
  • 0

#25 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:01

vlasta_p napsal/a:
Jen ještě snad už prozatím nakonec:-): Nevíte, proč je ve volbě "Kam vést" možnost "Fotografie"? Jak se dá navigovat podle fotky?


Da :) Oregon 550 ma fotak a dava souradnice do fotky ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:15

...a fotku jako waypoint do mapy. Bezva když třeba zaparkuješ v lese (a nezapomeneš cvaknout fotku, teda).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:52

weselka napsal/a:
Takhle si teda moderování nepředstavuju...

Jenom technicka - mohu vedet o jakem moderovani je rec?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:06

Semiku, kdyz potrebujes sever nahoru, staci v inkriminovany okamzik kliknout na tu ikonku smerove ruzice v levem hornim rohu. Mapa se otoci severem nahoru ;-)
  • 0

#29 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:20

medwyn_cz napsal/a:
Semiku, kdyz potrebujes sever nahoru, staci v inkriminovany okamzik kliknout na tu ikonku smerove ruzice v levem hornim rohu. Mapa se otoci severem nahoru ;-)


Genialni! Diky :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:35

Hmm hmm, koukám, že vlákno se přesunulo do sekce Garmin, tak se prosím držte tématu a pokud možno nerozvíjejte debaty na téma moderování a jiné offtopic, ať s tím večer nemám moc práce.:) Mimochodem, Sobík už není moderátor ani v poradně ani tady.
  • 0

#31 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:38

alkes napsal/a:
Hmm hmm, koukám, že vlákno se přesunulo do sekce Garmin, tak se prosím držte tématu a pokud možno nerozvíjejte debaty na téma moderování a jiné offtopic, ať s tím večer nemám moc práce.:)
Mimochodem, Sobík už není moderátor ani v poradně ani tady.


Ale do všeho strká nos a všechno blbě komentuje jak kdyby byl. ;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 20:44

Fajn, ted jsem se snažil dopátrat toho, jak je to s aktualizací té automapy. Jak často je ta automapa (autoatlas) aktualizovaná? Jak si můžu stahovat denní aktualizace mapy jako u TT?
  • 0

#33 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 20:58

Sobikovi

Hele, nechci tě brzdit v rozletu, ale tohle vlákno nějak není ani o porovnání TomToma s Garminem... jestli je vůbec porovnání v tvém případě správné slovo. Navíc předpokládám, že odpověď na svou otázku už velice pravděpodobně znáš.
edit: Doplněno. Furt mi z příspěvků utíkaj slova.:D
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 21:12

Ale no tak... Narazil jsem, že Autoatlas má data z února 2010. To je půl roku starý... Co je špatného na tom zeptat se, jak se provádí aktualizace toho autoatlasu?
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 21:20

A byla to skutečně otázka?
Neříkej, že se chystáš zahodit úžasný, dokonalý TT a pořídit si do auta Nuvi, nebo nedejbože třeba Oregon.:P (Tahle kdyžtak byla řečnická.:) a asi si ji budu muset navíc v rámci moderátorsko rejpalské schizofrenie zmoderovat.:D)

edit: Raděj přidávám pár smajlíků, kdyby tenhle příspěvek náhodou měl být pochopen jinak, než jako víceméně ze srandy... až na offtopic/topic v podtextu, ten je myšlen vážně.
Podle mého názoru do vlákna, které se snaží něco věcně vyřešit, rýpání, že Garmin je na silnice na prd, i když to může být i pravda, nepatří. Téma vlákna navíc nedělá jenom jeho název a tak by tu ideálně otázka na aktualizaci map neměla být ani sama o sobě, ale nad tím bych se rozhodně nepozastavoval. Problém byl celý vývoj Sobíkových příspěvků od začátku a obal té poslední "otázky".
Jinak mám pocit, že upgrady Gaminovských map jsou spíše občasné/roční/apod. (rozhodně ne každodenní, to by se asi nestihl ani překlad) a placené... pokud si tedy člověk nekoupí Lifetime verzi.
Tolik jenom na vysvětlenou, aby zas nevznikla nějaká nedorozumnění. ;)

edit2:
Tady je ještě jeden zajímavý odkaz: http://www.garmin.cz...city-navigator/
(Z Googlu:))
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 21:23

...
  • 0

#37 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 22:57

Dovolím si vrátit se k tématu původního dotazu:

GPS navigaci na silnici používám asi pět let a dostal jsem se do stádia, kdy papírové automapy nepoužívám, a dokonce už ani žádné nevozím. Mám letitou autonavigaci TomTom Go 700 a turistický Oregon 550, předtím GPSMap 60CSx, Oregon 300, krátkodobě různé autonavigace z autopůjčoven. Všechny přístroje mě navigovaly vcelku dobře, všechny mě ale taky nejednou svedly z cesty. Dle mých zkušenosti na použitelnost v autě má vliv hlavně následující:

1) Aktuálnost mapy. Společný problém auto i turistických navigací. Osobně nelituji nvestic do aktuálních map, bez ohledu na typ přístroje.
2) Vhodnost mapy. Turistické mapy mě častěji svedly na nesmyslnou cestu. Turistické přístroje v autě přepínám (většinou) na automapu. U autonavigací tento problém odpadá.
3) Uživatelský komfort. Autonavigace jednoznačně vítězí jednodušším ovládáním, velikostí displeje, hlasovou navigací atd. Turistické navigace bývají složitější, je obtížnější nastavit správné parametry pro volbu trasy, je mnohem nebezpečnější cokoliv na nich nastavovat za jízdy.

Závěr: S autonavigací se mi jezdí mnohem líp. Na dlouhé cesty, do ciziny, a ve velkých městech ji jednoznačně preferuji. S turistickou navigací jezdím přesto taky často. Používám ji tehdy, kdy jsem líný tahat s sebou dva přístroje. Funguje to dobře, ale stojí mě to větší soustředění a nutnost většího zapojení zdravého rozumu :).

Z uvedeného taky vyplývá odpověď vlastovi_p: Oregon 450 tě bude dobře navigovat za předpokladu, že v něm máš zapnutou aktualizovanou automapu, naučíš se GPSku dobře ovládat a získáš zkušenost s tím, jakých „nelogičností“ je schopna se dopustit. Bude tě to stát větší úsilí než u klasické autonavigace, nikdy to nebude úplně ono, ale funkční to bude.
  • 0

#38 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 18 srpen 2010 - 6:41

kulhal napsal/a:
... jakých „nelogičností“ je schopna se dopustit ...


Proto se nechávám navigovat i po trasách, které znám a jedu so po svém. A jen koukám, jak reaguje navigace.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#39 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 8:37

Kulhal - dík, hezké srovnání. Já bohužel na dvě autonavigace nemám finance, takže budu muset zůstat u O450 :-). Kupoval jsem ji hlavně kvůli turistice a geocachingu, takže v tomto směru jsem spokojen. Po nastavení dle vašich rad jsem si zkoušel jen tak "nanečisto" zadat pár tras okolo dálnic a zdá se, že to už při změnách parametrů v nastavení trasování reaguje správně, za předpokladu, že zadám jediný cílový bod. Při zařazení dalších bodů do trasy (když chci přístroji vnutit jinou trasu k cíli), mne to bohužel pokaždé navede na náměstí a po jeho obkroužení jedeme už zase správně dál :-). To je ale záležitost mapy, která má zkrátka střed města na náměstí ... Vyřeší to navigační bod mimo náměstí. I s tím je to však už po správném nastavení něco úplně něco jiného, už se to dá použít. Díky! Vl.
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 8:57

Chryseis napsal/a:
Je pravda, že autonavigaci s Oregonem ještě nemám úplně vyzkoušenou, ale u Garminů obecně, chceš-li jezdit bez dálniční známky, je potřeba zakázat "Placené úseky", ne dálnice.

ANO, to je správná odpověď. Co já se natrápil, než jsem na to taky přišel B)
Jako "dálnice" bere Garmin i naše Rxx, takže pak se opravdu nedá rozumně nikam dojet, když je zakážeš.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka