Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2010 (PRO)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
409 odpovědí na toto téma

#401 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:10

honny napsal/a:
// Co se týká OSM - samotné zaznačení TZ je snadné, byl by zájem o howto? Využíval by to někdo?


Pokud to nebude extremne slozite, tak by jiste nekteri pomohli. Ja sam jsem se tvoreni OSM jednou podival, a byl jsem z toho tak tumpachovej, ze jsem to zase odlozil.

Takze how-to se urcite hodi, ale chtelo by to na nejake vhodne misto, ne sem. Napriklad, jestli existuje treba nejake ceske wiki o OSM, tak tam udelat clanek, a sem do "temata mimo geocaching" hodit odkaz.
  • 0

#402 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:13

No prave, jde o to dat do kupy ty dobrovolniky, kteri by dodali tracky. Kdyz to jde na Slovensku, tak proc by to neslo u nas? Uz asi 4 roky slysim neustale stiznosti, ze TZ jsou v Picodasich mapach slabe. Za tu dobu mohla byt free mapa davno k dispozici. :-)) Picodas je proti routovani TZ spise proto, ze nejde do jedne mapy udelat soucasne routovani pro auta a po TZ, nez ze by to bylo kvuli nepresnym datum. Samozrejme je problem s napojenim jednotlivych TZ a mozna i jednotlivych useku jedne znacky. Dalsi problem je odhad casu (narocnosti trasy).
  • 0

#403 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:19

Duvod se soucasnym routovanim je pitomost. Kdyby bylo z ceho to royutovani udelat, uz by jej davno udelali! Kdyz dokazi delat mapy pro auta s routovanim po silnicich, umi delat mapy pro kolisty s routovanim po zpevnenych cestach a cyklostezkach, proc by nedokazali udelat specielni mapu s routovanim pro pesi? Neni zadny duvod k tomu, aby jedna mapa umela vsechno. Jenze oni i kdyby chteli, tak proste nemaji kvalitni data... neni z ceho varit.
  • 0

#404 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:23

GG-RIN napsal/a:
Ale nevidim důvod proč kreslit pěšinu a půl centimetru od toho nějaké značení,když je jasný,že jdeme furt po tý jedný a samý cestě.


No, jde o to, ze by pak nebylo videt, jestli tam je pesina nebo ne. A pripadne jaka pesina/cesta/silnice tam je. Pro nekoho to muze byt dulezita informace. Treba pro cyklistu.

Reseni je ta vypinatelna vrstva TZ. Mohly by jit presne a kdyz by zakryvaly dulezitou informaci, tak by si je clovek vypnul.
  • 0

#405 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:24

Já bych na routingu na TZ nebazíroval, pro automobily či kola budiž. Ovšem co mi tak nějak vadí je to, že se člověk snaží cestou lesem trefit na nějakou tu TZ a ikdyž stojí +/- 5m od ní dle GPS, tak ji pak najde o dalších 50m vedle v tom lepším případě. V tom horším vubec nebo naopak narazí na TZ tam, kde podle mapy vůbec nic není, ani "nezpevněná cesta".
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#406 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:31

HaLuMa napsal/a:
...proc by nedokazali udelat specielni mapu s routovanim pro pesi?...


Řekl bych, že jedním z důvodů je i to, že silnice a ulice jsou stále na svých místech, kdežto nějaká pěšina v lese se může nenadále změnit, především její schůdnost/sjízdnost, o něco méně její průběh terénem. Jednou tam projedou lesáci, polní cestu zas přiorají jezeďáci a je vymalováno... Ani se Picodasu nedivím, že za tahle data nechce nést zodpovědnost, kor když za ty mapy pak chce peníze :)
  • 0

#407 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:36

HaLuMa napsal/a:
Duvod se soucasnym routovanim je pitomost. Kdyby bylo z ceho to routovani udelat, uz by jej davno udelali!


V jedne mape nejde pouzit vice routovacich systemu. To byl zakladni argument Picodasu. A je to pravda.

Samostatna cyklomapa je uplna novinka. Mohli ji udelat uz pred nekolika lety. Bud je to proste nenapadlo nebo to nebylo ekonomicky zajimave. Cyklomapou asi chteji podporit prodej cyklonavigaci, proto je cyklomapa.

Mozna nakonec udelaji i samostatnou vrstvu routovatelnych TZ. Problem samozrejme je i v kvalite dat. Ale ne zasadni. Hlavni problem je, ze zatim nechteli udelat samostatnou mapu TZ (nebo je to nenapadlo) a nechteli v TC zrusit routovani pro automobily (to by nadavali ridici i cyklisti) a misto nej tam dat 'pochybne' routovani po TZ. Pochybne proto, ze ne vzdy se chodi po TZ. No a routovani po lesnich cestach tam dat nechteli, protoze ta data jsou nekvalitni a bylo by to priserne moc prace a hodne nadavani od lidi, ze to funguje spatne.
  • 0

#408 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:38

fremen.cz napsal/a:
Ovšem co mi tak nějak vadí je to, že se člověk snaží cestou lesem trefit na nějakou tu TZ a ikdyž stojí +/- 5m od ní dle GPS, tak ji pak najde o dalších 50m vedle v tom lepším případě. V tom horším vubec nebo naopak narazí na TZ tam, kde podle mapy vůbec nic není, ani "nezpevněná cesta".


Ano,moje zkušenost a s tím přesně souhlasím.
  • 0

#409 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:46

fremen.cz napsal/a:
Já bych na routingu na TZ nebazíroval, pro automobily či kola budiž.


U routovani po TZ jde zejmena o to, ze si clovek jednoduse muze vyjet vyskovy profil cesty. Vybrat si treba delsi cestu, ale s mene stoupanim. Ucelem by asi nemelo byt najit nejkratsi/nejrychlejsi cestu, ale spis rychle zjisteni vzdalenosti po ceste a toho vyskoveho profilu. Pripadne i potrebny cas na cestu.

Jakou cestou jit poznam z papirove mapy nebo informacni cedule. Vzdalenosti, vyskovy profil cesty a casovou narocnost uz hure.
  • 0

#410 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:52

GG-RIN napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
Ovšem co mi tak nějak vadí je to, že se člověk snaží cestou lesem trefit na nějakou tu TZ a ikdyž stojí +/- 5m od ní dle GPS, tak ji pak najde o dalších 50m vedle v tom lepším případě. V tom horším vubec nebo naopak narazí na TZ tam, kde podle mapy vůbec nic není, ani "nezpevněná cesta".


Ano,moje zkušenost a s tím přesně souhlasím.


Jedine rozumne reseni je, samostatna mapa TZ, ktera bude nekolikrat rocne opravovana podle reportu uzivatelu.

Opravovat celou TC kvuli nekolika chybnym usekum TZ by byl velmi drahy nesmysl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka