Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2010 (PRO)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
409 odpovědí na toto téma

#381 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 8:39

No mě jde spíš o to proč na GPSce mám zobrazenou červenou turistickou a ve skutečnosti neni značená nebo ta cesta tam neni vůbec.To není chyba dobrovolníků co značejí turistické stezky,ale bohužel chyba tvůrců map.Ale určitě bych uvítal veřejnou úpravu chyb.Tedka jak postupovat při zjištění,já jsem zaregistroval 3 chyby:)
  • 0

#382 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 9:13

Kvůli mapování jsem si kdysi kupoval GPSku :-) Před necelými deseti lety jsem se podílel na tvorbě cyklo-mapy KČT (mapovali jsme ale jen cyklotrasy), kdy jsme projížděli skutečné trasy, zamalovávali je do map a z toho vznikala cyklomapa 1:200 000, takže mapa pěkně na prd (měřítko tak akorát pro automapy). A když jsem zaslechl něco o GPSkách, tak jsem si říkal, to by mohlo to mapování zpřesnit :-). Jenže poté jsem objevil GC a místo turistických tras jsem to začal brát za šipkou, takže z těch turistických tras bohužel v záznamu trasy taky moc nebude... Jinak ohledně vedení turistických tras, sice jsem nikdy osobně neznačil trasu, ale vím, že její značení má pevná pravidla. Bohužel i turistické trasy se musí měnit, takže se může stát, že nějaký soukromník zabere cestu nebo něco podobného a KČT musí přeznačit celý úsek, tak se nedivte, že občas chvíli trvá, než ta značka je předělaná i na mapě... Asi nejste zvyklí chodit podle papírových map, tam ty podklady byly staré třeba 10 let to pak ty chyby byly daleko horší :-)
  • 0

#383 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 11:43

Hlavná důvod proc nesedí turistické trasy je, že Picodas nemá lidi, kterí by tyto trasy prosly a zmapovaly, takze vetsinou pouzívají podklady nekolik let staré, které už nesedí.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#384 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 12:04

Roman_Jaromer napsal/a: Bohužel i turistické trasy se musí měnit, takže se může stát, že nějaký soukromník zabere cestu nebo něco podobného a KČT musí přeznačit celý úsek, tak se nedivte, že občas chvíli trvá, než ta značka je předělaná i na mapě... Asi nejste zvyklí chodit podle papírových map, tam ty podklady byly staré třeba 10 let to pak ty chyby byly daleko horší :-)


Nemyslim si, ze toto je prave napriklad duvod tras napriklad u hradu Veveri:

Vložený obrázek

Kde zrovna turisticke trasy vedou "vzduchem" pres vodu, kdyz o nekolik metru dale je most. O tom, ze za mostem leti taky uplne jinde nema smysl ani hovorit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#385 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 12:44

No tobě alespon letí.Já mám na GPSce zobrazenou trasu,ale ve skutečnost tam není vůbec nic.I seknutí o 50 metrů bych toleroval,ale prostě nic.
  • 0

#386 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 13:36

S474N napsal/a:
Nemyslim si, ze toto je prave napriklad duvod tras napriklad u hradu Veveri:


Uz jsem to tu dneska rekl, a z nepochopitelneho duvodu je to ignorovano. :o Takze znova:

Data o znackach jsou jednak zastarala, ale hlavne jsou v mnohem mensi presnosti, nez by bylo potreba.

Na te tve ukazce je to naprosto jasne videt. Vezmi si jakoukoliv mapu s presnosti 1:50000, zvetsi si ji, a poloz si ji pres takto nazoomovanou Topo Czech. Taky to nebude vzajemne sedet, taky tam budou takoveto ulety.

A o tom to je! ;)
  • 0

#387 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 13:40

HaLuMa: spravne a ted si ukazme vinika. K cemu tedy Picodas dela mapy, kdyz neodpovidaji?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#388 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 13:45

Picodas mapy preklada, nicmene ty datove vrstvy asi nevyrabi, ne? Data kupuje. Kdyz tady v republice nikdo nema presnejsi data o turistickych znackach, tak je tezko muze koupit. Takze je tam nemeli davat, protoze jsou nepresne a presnejsi neexistuji? To ja tedy radeji vidim turisticke znacky nepresne, nez abych je nevidel vubec.
  • 0

#389 budik

budik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:11

V reálných turistických mapách jsou značené stezky vždy trochu bokem od čáry značcí cestu. Kdyby byly všechny přesně "na fleku", tak by se v tom nevyznal ani čert. Mrkni se na mapu např. do Bílovic, Adamova, Sloupu. Načmárat to jedno přes druhý by byl dost galymatyjáš. Představa šíleného turisty z dalekého západu, kterak s gps_kou v zubech plave přes přehradu dvacet metrů vedle mostu je poněkud úsměvná. :-)
  • 0

#390 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:13

HaLuMa napsal/a:
Takze je tam nemeli davat, protoze jsou nepresne a presnejsi neexistuji?
To ja tedy radeji vidim turisticke znacky nepresne, nez abych je nevidel vubec.


Podle mě by jsme neměli být spokojeni ani s jednou možností.Ty mapy stojí docela dost peněz a uživatelé očekávají její adekvátní odraz.Alespoń teda já ano.
  • 0

#391 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:20

budik napsal/a:
V reálných turistických mapách jsou značené stezky vždy trochu bokem od čáry značcí cestu. Kdyby byly všechny přesně "na fleku", tak by se v tom nevyznal ani čert.
Mrkni se na mapu např. do Bílovic, Adamova, Sloupu. Načmárat to jedno přes druhý by byl dost galymatyjáš. :-)


Načmárat jedno přes druhý není potřeba.Stačí jedna čára a to bud neznačená pěšina nebo turistická stezka.Zdá se mi to i více logické dělat jednu čáru než dvě vedle sebe.Když pojedu v autě,tak mi taky GPSka neukáže,že jedu 5 metrů mimo vozovku tudíš projíždím obytné domy.
  • 0

#392 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:27

a jak chceš pak na jedné čáře řešit třeba souběh více turistických stezek+cyklo+naučná na jedné pěšině? A turistická stezka nemusí vést po pěšině, ale napříč přes nějakou louku, jak bys to pak odlišil?
  • 0

#393 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:29

Take je potreba si uvedomit, ze jsou TZ zamerne 'odsazene', t.j. nejdou presne po ceste (cesta by pod znackou na mape nebyla videt) a take pokud jde vice znacek soucasne, tak jsou proti sobe posunute (aby byly videt vsechny znacky).

Jak presne to Picodas dela nevim. Asi spise nejak automaticky se zbeznou kontrolou pracovnikem.

Zazil jsem, ze se jim podarilo dat znacku na opacny breh ricky. :-(( Posunuli ji jen o necelych 10 m, coz je za normalnich okolnosti uplne v pohode. Jenze stezka byla spatne znacena, napadal snih a tim padem nebylo vubec videt, kudy cesta vede a podle mapy v GPS byla za ledovou rickou, kterou se nam rozhodne nechtelo brodit.

Proste clovek musi pocitat s tim, ze mapa nemusi byt aktualni, pripadne v ni muze byt chyba. A to plati, jak pro papirovou, tak zejmena pro elektronickou, ktera je skladana z vrstev z ruznych zdroju s ruznou presnosti.

U elektronicke mapy je mnohem tezsi uhlidat vzajemne vazby mezi vrstvami. (Zpresnim vodni toky a odsazena TZ se mi presune na druhy breh. To je sice velka chyba, ale uhlidat to je pochopitelne asi dost tezke)

Mozna by nebylo od veci udelat free mapy TZ. Dalo by se tam udelat routovani, do ktereho se nechce Picodasu. Byla by to jednoducha pruhledna mapa. Znacky by tedy sly zapinat a vypinat. Zdrojem dat by byly tracky od uzivatelu. Obdobnou mapu TZ si tvori fandove na Slovensku (neni ovsem routovatelna), takze to evidentne jde.
  • 0

#394 budik

budik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:30

GG-RIN napsal/a:

Načmárat jedno přes druhý není potřeba.Stačí jedna čára a to bud neznačená pěšina nebo turistická stezka.Zdá se mi to i více logické dělat jednu čáru než dvě vedle sebe.Když pojedu v autě,tak mi taky GPSka neukáže,že jedu 5 metrů mimo vozovku tudíš projíždím obytné domy.


Jenže někdy se na jedné cestě potká několik turistických tras, do toho cyklotrasa a pak to nějak jednoduše a na metr přesně a zároveň přehledně asi nejde. Podstatná bude přesnost cesty samotné, barevná čára těsně vedle asi každýmu docvakne kam patří.
Tím spíš, že v terénu jsou cedule.
  • 0

#395 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:35

budik napsal/a:
Představa šíleného turisty z dalekého západu, kterak s gps_kou v zubech plave přes přehradu dvacet metrů vedle mostu je poněkud úsměvná. :-)

To mozna usmevne je, ale kdyz prejdes most a hledas modrou znacku v lese o 100 metru jinde, nez v realu je (kopiruje totiz louku), tak to moc usmevne neni ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#396 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:37

1. michas hrusk s jablky dohromady. Autonavigace naviguje vzdy jen po silnici, nema tedy problem se znacenim. Nikdy nejsou 2 silnice na sobe (nepocitam patrovy most). 2. A jak budes resit 2 nebo 3 TZ po jedne ceste? Ktera bude videt, kdyz budeo vsechny nakresleny na jednom miste? Myslim, ze je to zbytecna diskuse. Vsichni se shodujeme na tom, ze data nejsou idealni a i na tom, ze jina nejsou k dispozici. Picodas (mozna celkem rozumne) nebere nase narky vazne, protoze kdyby vzal traclog od kazdyho noumy, ktery mu rekne, ze tudy vede TZ, mohl by v tom byt jeste zmatkovatejsi zmatek. Takze budme radi za to, ze mame alespon to. Jsou staty, ktere nemaji zadne turisticke znaceni nebo je jen velmi ubode a o jeho preneseni do map se jim ani nezda.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#397 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:40

GG-RIN napsal/a:
Načmárat jedno přes druhý není potřeba.Stačí jedna čára a to bud neznačená pěšina nebo turistická stezka.Zdá se mi to i více logické dělat jednu čáru než dvě vedle sebe.


Me pripada logictejsi udelat to odsazeni. Pokud by odsazeni nebylo, tak bych nevidel, po jake ceste (a zda vubec nejake) znacka vede.

Obdobne, informace o tom, ze soubezne vede nekolik znacek mi pripada jako prinosne. Vim, ze pujdu porad po cervene a ne, ze pujdu po cervene, pak po zlute (cervena bude schovana pod zlutou) a pak zase po cervene (zluta odbocila nekam jinam).

Odsazeni je v pohode, jen obcas muze zpusobit trochu zmatku. Jak jsem psal treba o ceste podel ricky, ktera 'preskocila' na druhy breh.
  • 0

#398 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:45

mapoid napsal/a:
Mozna by nebylo od veci udelat free mapy TZ. Dalo by se tam udelat routovani, do ktereho se nechce Picodasu. Byla by to jednoducha pruhledna mapa. Znacky by tedy sly zapinat a vypinat. Zdrojem dat by byly tracky od uzivatelu. Obdobnou mapu TZ si tvori fandove na Slovensku (neni ovsem routovatelna), takze to evidentne jde.


Do routovani po TZ se Picodasu nechce hlavne z toho duvodu, ze neexistuji poradna data o znackach. Je to porad o tomtez!

A udelat si to sam jiste muzes, nadsenci v OpenStreetMap se o to uz nejakou dobu snazi. Ale zatim je to porad na nic, a jeste dlouho bude. To by se na to muselo vrhnout radove vice dobrovolniku, aby to melo nejakou sanci na uspech.
  • 0

#399 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 14:53

Hedgehog_Family napsal/a:
Ale možná kdyby kačeři jako komunita začali spolupracovat, tak by se daly tracklogy turistických značek zapracovat do mapových podkladů a úroveň map by šla nahoru :-)

A přesně o tom je Openstreetmap.

// jé, HaLuMa zmínil. :)

mapoid napsal/a:Mozna by nebylo od veci udelat free mapy TZ. Dalo by se tam udelat routovani, do ktereho se nechce Picodasu. Byla by to jednoducha pruhledna mapa. Znacky by tedy sly zapinat a vypinat. Zdrojem dat by byly tracky od uzivatelu. Obdobnou mapu TZ si tvori fandove na Slovensku (neni ovsem routovatelna), takze to evidentne jde.

Jde. :)


// Co se týká OSM - samotné zaznačení TZ je snadné, byl by zájem o howto? Využíval by to někdo?
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#400 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 15:01

Pokud by se zbýhali trasy turistického značení+zmíněné cyklo a naučné tak samozřejmě vedle sebe.Ale nevidim důvod proč kreslit pěšinu a půl centimetru od toho nějaké značení,když je jasný,že jdeme furt po tý jedný a samý cestě.No nic.Ten program by se nějaký hodil,to je fakt.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama