Přejít na obsah


Fotka

Měl rok u sebe muj GC-neměl bych mu ještě poděkovat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:14

Na rok mi zmizel Tux (http://www.geocachin...aspx?id=1817187), uz jsem za nej vyslal i nahradniho a pak se najednou zase objevil a cestuje dal. Tak si říkám, že se třeba někdy objeví i další ztracené mince...
  • 0

#22 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 9:40

Já to prostě vidím tak že Dotyčný má prostě důvod proč předmět nepošle dál hned. Třeba jen ten že nenajde vhodnou keš. Pokud nereaguje na maily je to hloupé. Ale pokud se on chová takto nezodpovědně ke hře a bez úcty ke spoluhráči a jeho majetku, nepřestanu se slušně chovat já. Prostě se v takovém případě, dle mého, sluší poděkovat za vrácení předmětu do hry. Já si předměty raději nechám o týden déle, než bych ho cpala do špatně ukryté keše. A je pro mne prasetem ten, co odsoudí kohokoli, aniž by připustil že měl k činu důvod. Třeba rodinné problémy, úraz. Nejde o to že by to nešlo trackable dát někomu jinému, dát do nejbližší keše, jde o to že v situaci kdy máš problém na to ani nevzdechneš. A geomail prostě vypneš a nestahuješ. I tento rychlý soud je totiž pohodlná sobeckost a bezohlednost.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 10:08

Zeggo, občas z tebe vypadne něco, pod co se z fleku podepíšu... ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 10:43

Citecka napsal/a:
Zeggo, občas z tebe vypadne něco, pod co se z fleku podepíšu... ;)


Třeba Tvou minci TB3098K jsem nosila u sebe asi dva měsíce. Nejdříve jsem zjišťovala zda někdo nemíří do států (do hotelu na Ruzyni jsem ji dávat nechtěla, po zkušenosti z jeho vybrání Litevcem). Pak jsem ho chtěla odvézt alespon k Blaníku nebo na Kokořín. Ale cesta pořád nevycházela. Nakonec jsem ji dala v Praze do nové parádní mysterky, při STF. Přece jen to byla velká pravděpodobnost že ji někdo vezme rychle dál. Je moc krásná a byla by jí škoda. :-) Ukazovala jsem ji kdekoli šlo, vždy s tím že je Tvá a že jsme jezdili trampovat na stejná místa v jiném čase.

Tak díky žes mi nepsal agresivní maily. :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#25 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 11:26

Zegga napsal/a:
Já si předměty raději nechám o týden déle, než bych ho cpala do špatně ukryté keše.


Jenže tady se neřešilo to, že si necháš minci o týden či dva déle... klidně si ji nech dva měsíce pokud reaguješ na maily majitele. Každý majitel bude radši když vybereš bezpečnou cache.
Tady se jednalo o to, že dotyčný měl coin u sebe rok a nijak nereagoval a coin nijak neposunoval.

Obecně nechápu tendence lidí strkat do nepublikovaných cache cizí TB a GC a ještě s tím, že pokud zakládá nějakou cache tak nejdříve vybere všechny okolní cache, aby se měl čím "pochlubit". A už vůbec nechápu jednání lidí, kteří u sebe zadržují GC a TB zcela zbytečně (viz. sousední fórum).
  • 0

#26 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 11:53

chemic77 napsal/a:

Zegga napsal/a:
Já si předměty raději nechám o týden déle, než bych ho cpala do špatně ukryté keše.


Jenže tady se neřešilo to, že si necháš minci o týden či dva déle... klidně si ji nech dva měsíce pokud reaguješ na maily majitele. Každý majitel bude radši když vybereš bezpečnou cache.
Tady se jednalo o to, že dotyčný měl coin u sebe rok a nijak nereagoval a coin nijak neposunoval.


Ano, přesně tak to myslím. Jenže koukni na některé reakce, týden, maximálně dva..., 15-tého dne jsi zločinec. Má zkušenost ze začátků, cca srpen 2008. Nečekaná stavba, byt v rekonstrukci a domov v bednách. Mezi nimi někde TB. Nečekala jsem na poslední chvilku a sama jim napsala že mám problém, že to pár týdnů potrvá. Reakce normální. Po dalším týdnu mail, má odpověď že to v současné době nejde. Po dalším týdnu mail, už nereaguji, každé tři dny. Pak mail od čecha, odpovídám a vysvětluji, chápe a tlumočí do Belgie. Za týden mail od jiného čecha, opět vysvětlování a pochopení. Mezi tím co den to mail z Belgie. Během cca 8-mi týdnů nalezeny 3 keše, městská mikra. V polovině září hotovo, přestěhováno a vybaleno. TB vkládám do keše, po oněch 8-mi týdnech. Agresivní komunikace Belgičanů byla zbytečná. Vysvětlení a omluvu že to bude trvat déle měli od cca desátého dne. Nikoho z kačerů jsem tehdy neznala.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#27 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 11:55

chemic77 napsal/a:Obecně nechápu tendence lidí strkat do nepublikovaných cache cizí TB a GC a ještě s tím, že pokud zakládá nějakou cache tak nejdříve vybere všechny okolní cache, aby se měl čím "pochlubit". A už vůbec nechápu jednání lidí, kteří u sebe zadržují GC a TB zcela zbytečně (viz. sousední fórum).


signature
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#28 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 11:58

Zegga napsal/a:
Já to prostě vidím tak že Dotyčný má prostě důvod proč předmět nepošle dál hned. Třeba jen ten že nenajde vhodnou keš. Pokud nereaguje na maily je to hloupé. Ale pokud se on chová takto nezodpovědně ke hře a bez úcty ke spoluhráči a jeho majetku, nepřestanu se slušně chovat já. Prostě se v takovém případě, dle mého, sluší poděkovat za vrácení předmětu do hry.


A já to vidím tak, že ten coin ztratil a po půl roce jej virtuálně někam fláknul - aby měl klid a "nebylo to na něj". Za další půl rok ho zřejmě našel, tak ho vložil i fyzicky. Dobytek, nic víc.
Jestliže někdo nereaguje rok na zprávy a na CG chodí, není pro tohle chování omluvy, je to prostě dobytek a finito.
Stát se může leccos, i dva naše coiny se delší dobu poflakovaly u kačerů, ale oba na zprávu zareagovali s tím, že ho někam dají, abych neměl strach - jeden nekešoval protože měl nemocnou dceru. Tohle je samozřejmě jiná, ale jak už jsem napsal, pokud někdo leze na GC, ale nereaguje na maily a coin doma suší přes rok, tak je prase. Z toho se nevykecá a ani komplikované teorie o tom co všechno se mu mohlo do toho vetřít, že coin neposunul mu nemůžou pomoct. Jsou to jen trapné výmluvy a trapné berličky, nic víc.
  • 0

#29 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:07

stanny_Tigo napsal/a:

Zegga napsal/a:
Já to prostě vidím tak že Dotyčný má prostě důvod proč předmět nepošle dál hned. Třeba jen ten že nenajde vhodnou keš. Pokud nereaguje na maily je to hloupé. Ale pokud se on chová takto nezodpovědně ke hře a bez úcty ke spoluhráči a jeho majetku, nepřestanu se slušně chovat já. Prostě se v takovém případě, dle mého, sluší poděkovat za vrácení předmětu do hry.


A já to vidím tak, že ten coin ztratil a po půl roce jej virtuálně někam fláknul - aby měl klid a "nebylo to na něj". Za další půl rok ho zřejmě našel, tak ho vložil i fyzicky. Dobytek, nic víc.
Jestliže někdo nereaguje rok na zprávy a na CG chodí, není pro tohle chování omluvy, je to prostě dobytek a finito.
Stát se může leccos, i dva naše coiny se delší dobu poflakovaly u kačerů, ale oba na zprávu zareagovali s tím, že ho někam dají, abych neměl strach - jeden nekešoval protože měl nemocnou dceru. Tohle je samozřejmě jiná, ale jak už jsem napsal, pokud někdo leze na GC, ale nereaguje na maily a coin doma suší přes rok, tak je prase. Z toho se nevykecá a ani komplikované teorie o tom co všechno se mu mohlo do toho vetřít, že coin neposunul mu nemůžou pomoct. Jsou to jen trapné výmluvy a trapné berličky, nic víc.

Pozor na GC,com se ti to tváří jako že tam jsi i když třeba do geogeta stáhneš nové kešky... osobní zkušenost...
  • 0

#30 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:09

chemic77 napsal/a:
Obecně nechápu tendence lidí strkat do nepublikovaných cache cizí TB a GC a ještě s tím, že pokud zakládá nějakou cache tak nejdříve vybere všechny okolní cache, aby se měl čím "pochlubit".


To je přece jednoduché pochopit, dělají to zodpovědní kačeři, kteří před založením první cache poctivě nastudují webovou moudrost.

Sám jsem se při prvotině řídil skvělým populárně naučným článečkem, kde stojí toto:
"Vaší kešku můžete ještě zatraktivnit například přidáním FTF bonusu - něco víc hodnotného pro toho, kdo kešku nalezne první. A pokud přidáte do keše ještě nějaké travelbugy a geocoiny, které jste předtím nalovili, můžete si být jisti, že se na vaši kešku vydá několik kačerů pod vidinou FTF a vy se pak budete moci smát nad jejich zážitky při boji o prvotní nalezení keše."

V jiném článku se píše zase:
"Do nové kešky se pro první nálezce často vkládá pěkný geocoin nebo travel bug."
  • 0

#31 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:40

Nechápu, co je tak závadného na tom, že někdo dá nalezený trackable do své nové cache. Pochopitelně v únosném časovém termínu. Dělám to, jsem na to hrdý, a nestydím se :D:D:D
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:41

Chemiku, tohle jsem přemílal v palici a ne a ne to rozžvejkat. Jistě, je tam nebezpečí, že keš nebude schválena, ale pak je vždycky víceméně (pokud to není půl Evropy daleko) jasné, že owner tu krabici sebere a vezme domů, už jen pro další použití, a cestovatelé se neztratí. No a co je špatného na vybrání celého okolí? Co mají dělat travely? Válet se po keších, nebo běhat? U nové keše je podstatně pravděpodobnější, že se rozutíkají, než u celým obecným kačerstvem místně příslušným dávno odlovených keší.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:47

Citecka napsal/a:
Chemiku, tohle jsem přemílal v palici a ne a ne to rozžvejkat. Jistě, je tam nebezpečí, že keš nebude schválena, ale pak je vždycky víceméně (pokud to není půl Evropy daleko) jasné, že owner tu krabici sebere a vezme domů, už jen pro další použití, a cestovatelé se neztratí.


no ja si jasne pamatuju vypraveni ponika, ze to naopak vubec neni jasne. ze lidi, kteri gc jen tak zkousi z 2 mesicniho nadseni neni vubec jednoduche presvedcit, at tu kes, kterou jim nechvalil, jdou premistit ci aspon vyndat TB. odpovedi jsou - no nekdy ze se tam teda zkusi zastavit, nebo ze na chatu pojede zase az za rok apod....
  • 0

#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:49

Což je ale totéž, jako když jim zůstane v kapsičce od baťohu, že jo? "Prázdninový" kačeři jsou fakt pohroma. Já už takhle přišel asi o čtyry travely - vždycky u někoho s pár nálezy v létě.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 13:58

ju prázdninoví kačeři jsou děs běs.... njn ale holt každej nějak začínal a u GC a TB člověk musí se ztrátama počítat... neb lidičkové sou všelisjací a chodit s TB-čkem na špagátku se jaksi nedá lol :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#36 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:00

mirotiro napsal/a:

Pozor na GC,com se ti to tváří jako že tam jsi i když třeba do geogeta stáhneš nové kešky... osobní zkušenost...


Aha, tak tohle jsem netušil - nepoužívám jej. Nicméně i tak to svědčí minimálně o tom, že ten kačer žije... :)
  • 0

#37 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:01

chemic77 napsal/a:
Obecně nechápu tendence lidí strkat do nepublikovaných cache cizí TB a GC a ještě s tím, že pokud zakládá nějakou cache tak nejdříve vybere všechny okolní cache, aby se měl čím "pochlubit". A už vůbec nechápu jednání lidí, kteří u sebe zadržují GC a TB zcela zbytečně (viz. sousední fórum).


taky nesouhlas samozřejmě to může být i průser ale většinou to TB a GC zdárně nakopne a začnou pěkně skákat :-) Nemusím teda kolem vyluxovat všechny TB i GC ale pár na start je vždycky lepší B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#38 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:15

Ano, pokud mám nějaký trackebles v kapse a zakládám cache za rohem tak nejni problém. Ale nezřídka se stává, že kačeři schválně vyluxují široké okolí, aby se měli čím pochlubit.
Pěkně to bylo vidět na mém bývalém TB hotelu v ČB, kde jeden nejmenovaný kačer chodil luxovat vždy když něco zakládal. To je normální ???

A poměrně často se setkávám s cache které nebudou publikované, alespoň ne hned a mají v sobě široký trackable inventář. To je taky normální ???

Nikdo nejni neomylnej a tudíž nemůže spoléhat na to, že mu bude každá cache schválená a to nezmiňuji nováčky, kteří založí cache a než se vychytají všechny neduhy tak je to přestane bavit. A co potom? Mám se sebrat a jet vyndat GC a TB?

Je to holt jako v běžném životě. Pokud člověk umí používat mozek, tak se většinou nestane nic strašného. V opačném případě budete nasraní a budete si stěžovat jak je ten svět nespravedlivej.
  • 0

#39 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:18

Howgh ... je to o lidech a jsme zase na začátku tohoto postu lol :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:51

chemic77 napsal/a:
Je to holt jako v běžném životě. Pokud člověk umí používat mozek, tak se většinou nestane nic strašného. V opačném případě budete nasraní a budete si stěžovat jak je ten svět nespravedlivej.


Zlatý slova... dnes a denně :D :D (bejvám nasranej ;) )
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama