Přejít na obsah


Fotka

Mám chuť seknout s geocachingem - vykrádání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#1 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 23:40

moje keš GC2EDG1. Možná bude brzy na prodej oregon 300, půl roku starý, jako nový, s fólií už od začátku. Omlouvám se za tenhle výkřik do tmy, ale prostě jsem musel, aspoň jako varování...
  • 0

#2 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 0:02

Nenaděláš nic.. lidi jsou ****** :)
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#3 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 2:36

Jestli oni ti tam nechodí na procházky Dezo a Ester s Emilkem. :D
  • 0

#4 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 12:18

Benjo5 napsal/a:
Jestli oni ti tam nechodí na procházky Dezo a Ester s Emilkem. :D

To se dá poznat podle okolních krabek. Jestli jsou stejným způsobem vyrabovaný.
BTW, vyměnit origo keškotužku za ohryzanej nepíšící kolek je normální kačeří trade, nad tím bych se nepozastavoval.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#5 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 14:28

To není na seknutí s geocachingem, pouze je potřeba si uvědomit, že takto to bylo, je a bude a tudíž nemá smysl zakládat velké pixly a plnit je hodnotnými předměty k výměně. Smysl má jen chodit po výletech, sbírat body a občas přesunout nějaké TBčko ;) ...a přitom nadávat na mikrokeše, že do nich ta TBčka nejdou uložit, případně že jsou tak mokrá, že nejde ani zalogovat B) Já už hooodně dlouho "měním" jen GC/TB - už i na CWGčka jsem se dávno vykašlal - příkladem PROČ budiž třeba moje cache GC1HQMK v níž jsem velkým písmem napsal, ať se mění jen CWGčka, a do začátku asi 3 svá vložil - a už asi po 5 nálezech tam ŽÁDNÉ (ani moje, ani cizí) nebylo!!
  • 0

#6 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 14:41

Stejné pocity mám už přes 2 roky. Vyřešil jsem to tím, že jsem svoje keše nechal adoptovat a některé jsem archivoval a co šlo předělal v earthcache, které nikdo nešlohne. U posledních earthcachí, kde mi psali vychcánkové absolutní nesmysly jako odpovědi a argumentovali tím, že nečetli listing a mají to tam daleko, jsem udělal automatický schvalovací mejl, který i mně pro kontrolu přijde na můj email. A mám klid, chodím po přírodě cíleně za určitýma kešema, ev. cestou přiberu nějakou jinou. Bohužel, každý kdo má do pr...e díru, zakládá keše, které vyjímečně za něco stojí a honí bodíky ...hamty hamty ať mám víc než tamti. Prostě už nedělám nic pro druhé (je to smutné), dřív, když nás bylo pár, jsem keše zakládal rád.
  • 0
Galdra

#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 14:56

Sbohem :-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#8 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 15:20

Proč hned končit? Prostě jsi ji nejspíš udělal na nevhodným místě... A s CWG je problém. Většina kačerů ani neví, jak je vyměňovat, tak je berou. Proto ani neuvažuju, že si je pořídím.
  • 0

#9 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 16:26

Raymonde nevěš hlavu, geocaching je hezký sport, pouze už je to moc profláklá hra:( A tím je v ní i víc antigeocacherů. Navrhuji stejně jako WitkoAWendy cache předělat na multi a nebo radši mystery, posunout o alespoň 200metrů jinam a vymyslet netradiční skrýš. A hlavně se nejdříve ujistit, jestli ten záškodník není náhodou nějáký floutek z tvého okolí, který tě zná a má z toho p*del, že Ti může škodit tímto způsobem.
  • 0

#10 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 17:17

Chapu ten pocit, samotnemu se po jednom probehlem eventu stalo to same - zmizela cela krabka, ale maskovani bylo na svem miste - to podle mne mudla neudelal . To s CWG se mi v kesich deje naprosto bezne - na 5 vlozenych CWG je jedna vymena . Ale jestli nebude lepsi se nad to povznest - myslim ze geocaching je o hledani a ne o vymenach. Ja mam treba na mestske kesky ten nazor, ze do mesta patri pouze mikro . Krabka by podle mne mela ve meste byt pouze v pripade moznosti bezpecneho ukrytu a jeste bezp.odlovu. Obcas co vidim v Praze mne fascinuje a divim se ze ty krabky tam jeste jsou .
  • 0

#11 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 18:22

Ty se hlavně vzpamatuj, keš založena 2.9 tohoto roku, před okny činžáku, co jsi čekal ? Radši na tom mákni a najdi jiný úkryt. Pokud ovšem trváš na svém rozhodnutí, za patnáct set oregáno koupím :)
  • 0

#12 rebel

rebel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 18:52

Máš pravdu, skonči s tím. Geocaching už stojí za ho... taky na něj už prdím...
  • 0

#13 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 19:08

V Přerově to není první případ, kdy keš brzy po založení dostane zabrat či se ztratí. Prostě je třeba se smířit s tím, že město už je svým způsobem zaplněné a nové bezpečné úkryty je třeba hledat mimo, někde venku za městem. Stačí se zeptat starších místních spolu-lovců (ve smyslu, že nějaký ten pátek již loví). 2 nové keše odlovené nemám, přiznám se, že jsem kolem nich jel a chtěl zkusit, ale právě mudloidnost mě odradila od hledání (a to bylo 23:40).
  • 0

#14 palic

palic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 19:23

Take pridam svuj nazor. U kesky jsem shodou okolnosti byl v patek vecer a neodlovil. Prestoze bylo relativne mudloprazdno, tak to proste neslo. Umisteni primo naproti vchodu do polikliniky, pod balkony cinzaku a navic v miste, kam chodi vencit psy cela ulice si o vykradeni primo rika. Misto rozcilovani se na tomto foru na ostatni kacery bych ti radeji doporucil, kesku premistit do klidnejsi casti umoznujici nepozorovany odlov, kde nebude nasledujici den vymudlena.
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 20:12

Když se tam dávají kindrfigurky, tak se rozčilujete :-( Já byl dneska na kontrole kešky, která startovala narvaná nově nakoupenýma věcma, dnes je tam jen logbook a pár drobností na dně. Já obsah neřeším a už prakticky netraduju. Buďte rádi, že se neztratila keš a obsah neřešte.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 21:21

dygestor napsal/a:
A s CWG je problém. Většina kačerů ani neví, jak je vyměňovat, tak je berou. Proto ani neuvažuju, že si je pořídím.


Jakej problém je s CWGčkama??? CWG je "normální" trade item, čili můžeš měnit za "cokoliv", pokud možno "srovnatelné hodnoty".

Slušností pak je měnit jednoduše CWG za CWG - pokud je sbírám, tak nejspíš mám vlastní a tudíž by mi takováto výměna neměla činit problém.

Nechápu, co na tomhle někdo může nechápat a proč by si někdo měl myslet, že si je může jen tak brát.

Výměna "In GC+TB Out 2xCWG" je jasný downtrade, bez ohledu na to, jestli jde o CWG, kalkulačku nebo kindršrot.

Že někdo založí CWG směnárnu, kde požaduje měnit pouze CWG (1:1) je specifická záležitost (asi jako když někdo chce v cachi měnit jen magnety na ledničku nebo kindrhračky) a pokud to napíše do cache a do listingu, ostatní by to měli respektovat - opět nechápu, proč toho nejsou schopni (viz můj výše zmíněný Špičák). Asi proto, že to NECHTĚJÍ respektovat, a na to potom nepomůže nic, jen se s tím smířit a neměnit nic krom TB/GC, kde žádná pravidla na výměnu nejsou.

Btw. to Kolombo - když je tam logbook (do kterého jde rozumně psát) + tužka, tak to je pořád ještě dobrý. Bohužel ani to není vždy standardem a to nejen v nanokeších :(
  • 0

#17 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 21:34

Bohužel, mizí leccos, že mi někdo vytrejdoval tužku za nic ještě pochopím, když jsme místo lock&lock krabičky našel igeliťák, hlava mi to brala podstatně hůř. Jenže bohužel jsou jen dvě možnosti: smířit se s tím a obnovovat nebo archivovat. Zatím obnovuju. Samozřejmě základ je najít vhodné a dostatečně mudlovzdorné místo.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#18 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 22:05

jizersky_drak napsal/a:Slušností pak je měnit jednoduše CWG za CWG - pokud je sbírám, tak nejspíš mám vlastní a tudíž by mi takováto výměna neměla činit problém.


Promin ale tohle je rána podpás. Tento typ vět je typu "Všichni moudří..., slušní..., chytří.... s oblibou používají politici a vymývači mozků. Ty totiž zcela přímo podsunuješ, že kdo nemění CWG za CWG je neslušný. A to je pořádná blbost.

Jediné platné je co jsi napsal na začátku.
/CWG je "normální" trade item, čili můžeš měnit za "cokoliv", pokud možno "srovnatelné hodnoty"./
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#19 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 22:41

Nejdriv jsem myslel ze vlakno bude o kradeni cele kese, ale jestli dobre koukam, nakonec se neztratily ani TB/GC? Nad ostatnim obsahem se imho nema cenu rozcilovat, bohuzel je to bida, ale prece o nej nejde...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#20 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 23:30

2x jsem už došel ke keši, kde měly být GC a nebyly. Ale možná se jenom zdrželo logování. V keších je leccos a owneři prominou - vyloženej šrot (zátka od piva, ohnutý hřebík, víčko z PET lahve) a nevkus (1x tampón - naštěstí nepoužitej :o ) jim odnáším a likviduji aniž bych jim to logoval jako trade. CWG dávám hodně, ale už dlouho jsem na žádnej nenarazil (Böhmovi dnes, ale zebřičku už mám ;) ). Listingy se nečtou, souřadnice se dávají kdekomu (a jsou na to i programy - podle mě by měl Premium platit každej. Bez zaplacení prvních 10 kešek a dost. Na lidi už platí jenom peníze.), stejně jako se jezdí na červenou a pod vlivem. Mezi lidmi není pokora. A vo tom to je ...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama