Přejít na obsah


Fotka

Mám chuť seknout s geocachingem - vykrádání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#41 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 13:58

Maxinoha napsal/a:
K výše uvedeným problémům se dá částečně předejít zakládáním PM keší, přece jenom kdo si platí tak se většinou chová ke keším lépe.
Osobně jsem navíc v Praze začal všude dávat PETky, takže se do ni nic kromě logbooku nevleze a je klid. ;)

To by mne zajímalo, kdes na to přišel. škodič může být klidně i PM member. Chodím na vícero stránek, kde je možné si za příplatek dopřát různá bonusy nebo jsou funkce pro neplatiče omezeny a právě tam se často setkávám, že mnoho lidí si zaplatí právě proto, aby mohla škodit a měla přístup ke všemu. Takže nesouhlasím s tím, že jsou PM členové vesměs slušní.
P.S. Cena PM účtu je tuším kolem 700 +- kč na rok. Komu dnes dělá velký problém si 700 kč rozložit na rok tzn. každý měsíc ušetřit cca 60 kč?. Mít já úchylku v tom, že chci škodit, tak si klidně dám každý měsíc o 2 - 3 piva méně a mám pěkně našetřeno.
  • 0

#42 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 14:24

Maxinoha napsal/a:
K výše uvedeným problémům se dá částečně předejít zakládáním PM keší, přece jenom kdo si platí tak se většinou chová ke keším lépe.
Osobně jsem navíc v Praze začal všude dávat PETky, takže se do ni nic kromě logbooku nevleze a je klid. ;)

Jo z pet krabky nebo filmovky je při nalezení zážitek. Obzvláště v Praze kde jich je 90%... A ještě nejlépe když je v petce log narvaný uplně na dně, že se nedá vytáhnout. To raděj nezakládat nic, než založit další petku nebo filmovku. (škoda že není přímo filtr který by tyto keše filtroval...) I když ona skorem každá microvka je tohoto provedení. :(
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#43 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 14:59

LALA.eu napsal/a:
Na jednom eventu jsem se seznámil s pár na první pohled prima kačery a docela mě překvapilo, co všechno jsou schopni udělat a kolik času promrhat jen pro to, aby ušetřili pár stovek za premium členství. Dokonce se tím ještě chlubili. Pokud mám geocaching jako opravdového koníčka a investuji mnoho tisíc třeba do Oregona 450 jako v jejich případě, tak bych snad mohl mít i na zaplacení PM... Bohužel tady se zase projevuje to naše čecháčkovství. Já osobně se přikláním spíše k režimu PM i když chápu, že to někdo může vidět jinak.

Omlouvám se za OT, ale nedá mi to:
Ano vidím to jinak. Proč platit PM, když jej vůbec nevyužiju? Jako poděkování GS? To jsem si raději koupil 20ks TB a vypustím je k radosti jejich nálezců (snad). GS z toho má peníze, já "užitek" a nálezci snad radost.
GC mám jako opravdového koníčka, ale nic investovat nemusím, oregona nemám, stačí mi telefon, pípání nových v okolí nepotřebuji, většinou v tu dobu klidně spím ;), bez bookmarků taky žiju a PQ jsou pro můj systém "organizace" stejně nepoužitelné, takže proč mám být PM? Abych dal najevo, že to myslím vážně. Ne děkuji. A těch pár PM kešek mě netrápí a i tak občas nějakou bez záměru odlovím (při skupinových výletech).

Ještě jednou se omlouvám za OT, ale štve mě jak někteří určují směr co je správné a co ne. Ať si to každý v rámci pravidel a slušnosti dělá jak se mu líbí.
  • 0

#44 Vea

Vea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 15:02

Mne mikrovky nevadi. Pokud je v nich pekny logbook (tj. sesitek nebo harmonika), tak sem spokojena. :) A ze nekteri autori maji opravdu pekne logbooky, do kterych je radost logovat. Jedine, co mi na mikro kesich vadi, pokud je v nich motak. Kdyz hledam konec, kam se zalogovat, pritom se mi to krouti a roluje zpatky, konce sou otrhane... z toho sem vesmes na nervy.
  • 0

#45 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 15:10

Snøw napsal/a:
Jo z pet krabky nebo filmovky je při nalezení zážitek. Obzvláště v Praze kde jich je 90%... A ještě nejlépe když je v petce log narvaný uplně na dně, že se nedá vytáhnout. To raděj nezakládat nic, než založit další petku nebo filmovku.

Připojuji svůj podpis. Nemám rád stočené nebo narvané logbooky.
  • 0

#46 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 15:44

LALA.eu napsal/a:

LaLu Team napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
K výše uvedeným problémům se dá částečně předejít zakládáním PM keší, přece jenom kdo si platí tak se většinou chová ke keším lépe.


S tímto názorem nesouhlasím a do jisté míry mě uráží (ale dokážu s tím žít ;)). Jsem BM a ke keším se snažím chovat tak, jako když jsou moje. Takže to neházejte do jednoho pytle. Podle mě je těch škůdců v BM řadách možná stejně jako v PM. Je to o lidech a ne o tom, kdo za to platí a kdo ne.

Jinak k CWG, souhlasím s výměnou za adekvátní předmět, tak jak psal Poník. Na druhou stranu je to opravdu jediné co se dá v dnešní době měnit a myslím, že většina (všichni co znám) mění kus za kus (pokud svá CWG mají).


Souhlasím s tím, že statisticky může být zastoupení nepoctivců mezi běžnými členy i těmi premium stejné, tedy pokud se budeme bavit o registrovaných skupinách. Bohužel k informacím o většině keši se dostane i nepřihlášený uživatel a to může být v některých případech problém.

Na jednom eventu jsem se seznámil s pár na první pohled prima kačery a docela mě překvapilo, co všechno jsou schopni udělat a kolik času promrhat jen pro to, aby ušetřili pár stovek za premium členství. Dokonce se tím ještě chlubili. Pokud mám geocaching jako opravdového koníčka a investuji mnoho tisíc třeba do Oregona 450 jako v jejich případě, tak bych snad mohl mít i na zaplacení PM... Bohužel tady se zase projevuje to naše čecháčkovství. Já osobně se přikláním spíše k režimu PM i když chápu, že to někdo může vidět jinak.

Také musím reagovat.
Když už má člověk Garmina za několik tisíc korun musí nutně zaplatit i členství? Na co? Např. já se za FTF honit nebudu, Filtrování hvězdiček na mapě Googlu nepotřebuji, rozšíření watchlistu také ne, protože mi nynější bohatě stačí.... Tak na co bych platil PM? Pro dobrý pocit? Pro pocit, že si o mne někdo pomyslí, že jsem přispěl a už jsem v té "elitě"?
  • 0

#47 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 15:59

Proč ta až agresivní nenávist k PM?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#48 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 16:09

Tohle není diskuze na téma "proč nepotřebuju PM".
  • 0

#49 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 17:36

Ahoj, téma jsem napsal pod návalem emocí. Je to moje první keš a určitě si vzpomínáte, jak jste byli napjatí a těšili jste se na reakce, když jste chystali první krabičku. Snažil jsem se udělat všechno co nejlíp, Věděl jsem k čemu vztáhnout listing, měla to být tradička (pro začátek) a hledal jsem místo. Původně jsem plánoval mikrošku, pochyboval jsem, že se mi podaří ve městě najít místo pro něco většího. Pak jsem objevil tento úkryt a řekl si, že to bude paráda, dám do města smallku a potěším tím hodně lidí, protože pokud jde o mě, pamatuju si většinu větších krabiček, jaké bylo počasí, jestli jsem zápasil s mudly, z mikrošek si vzpomenu jenom na pár hodně dobrých maskováním, vtipem nebo drzostí. Často jsem tam v různých denních hodinách zašel, abych zhodnotil zamudlenost a kupodivu i přes den se semtam udělala díra pro odlov. Vím že místo nebylo ideální z hlediska mudlů, ale kde ve městě ve dne nejsou mudlové? Kde není nějaké obydlené okno? A do nějakého ochcaného rohu za křovím jsem ji dávat nechtěl. Do kešky jsem dal pár pěkných předmětů na výměnu, bylo mi jasné, že časem tam bude jenom odpad z kinder hraček, ale myslel jsem, že 90% kačerů je slušných a mění fér.Pro šťouraly, kteří se rozhodnou prohrabat všechny mé logy: ano, před rokem, kdy jsem lovil 2 měsíce, jsem taky provedl hodně nefér výměnu a přiznal jsem se k ní do logu na gc.com, došlo mi to až za čas. Sám už prakticky neměním, protože většinou není co nebo za co. Proto mě naprosto šokovalo, když jsem při první kontrole našel stav jaký našel. To jsem ještě celkem rozdýchal a řekl si že to byl jeden sviňák. Když jsem ale dostal log o dvou zmizelých TB, běžel jsem na kontrolu a 1 TB byl v pohodě, ale k výběru toho druhého se nikdo ani v papírovém logbooku nepřiznal a který mimochodem v keši ještě virtuálně je. To mě utvrdilo v tom, že se tam někdo rozhodl opakovaně chodit vybírat. A to mě naštvalo nejvíc,i na sebe samého, že jsem v podstatě nachystal pro ten TB past. Absolutně jsem toto netušil, já jsem samouk, o hře jsme se dozvěděl z internetu a doteď jsem neměl čest setkat se s nějakým výrazně zkušenějším kačerem. Vychladl jsem a s geocachingem končit nehodlám, baví mě to, akorát založit další keš si hodně rozmyslím, protože chci (chtěl jsem) zakládat pěkné keše, ne žádné díkzabodovky, ani by mě to nebavilo udržovat. Co udělám s keší ještě fakt nevím, multi ve městě s 1 stagí a finálkou na km od ní mi přijde jako ptákovina, ve městě větší evidentně nepřežije, mikro viz výše. A teď do mě, startuju druhé kolo...
  • 0

#50 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 17:55

Raymonde, s tímhle prostě musíš počítat dopředu. Vymysli nějakou pěknou noční multinku někam do lesů a budeš vznášen až do geonebe.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#51 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 18:07

Bohužel nepočítal, nenapadlo mě to ani na vteřinu, že to takhle dopadne, a je to pro mě draze zaplacená zkušenost, věci vem čert, ale to zklamání a nervy z toho...
  • 0

#52 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 18:21

Raymond napsal/a:
Bohužel nepočítal, nenapadlo mě to ani na vteřinu, že to takhle dopadne, a je to pro mě draze zaplacená zkušenost, věci vem čert, ale to zklamání a nervy z toho...


se nenervuj z toho... dej si panáka a nohy na stůl.. bude líp :-)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#53 31415ca

31415ca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 18:46

V poslední době pozoruju neuvěřitelné chování okolo geocachingu. Vykrádání kešek, nedodržování základních pravidel. Protože bohužel už se k tomu dostala i ta debilní většina. Dost mých známých chodí dávat TB a GC do zahraničí. Tam mají mnohem větší pravděpodobnost, že hned v první kešce nezmizí. :( Nevím proč u nás jde vždycky všechno do prdele a dobrých věcí se chytnou debilové :o
  • 0

#54 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 18:57

31415ca napsal/a:

A to sis kvůli tomuhle zakládal nick ? :o
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#55 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1146 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 19:23

Koukám že se více kačeru vyjádřilo k mé předchozí odpovědi. Nechci obhajovat PM účty, ale musím konstatovat, že keše které jsme publikovali jako PM jsou zatím bez problému což na centrum Prahy je co říc a kdo loví naše keše tak ví, že je řádně udržujeme a nikdy se nestalo, že by v keši byl stočený, přeplněný a nstavovaný logbook. A teď někdo honem vyrazí si to rychle někde zkontrolovat aby mi mohl napsat že to není pravda ;)
  • 0

#56 31415ca

31415ca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 19:33

lukasekprochazka napsal/a:

31415ca napsal/a:

A to sis kvůli tomuhle zakládal nick ? :o


Já už ho měl dlouho.
Jen mě to téma už konečně přinutilo napsat sem to, co cítím už dost dlouho. Jsou daný nějaký základní jednoduchý pravidla, ale ta zběř se je nenamáhá jakkoliv respektovat a dodržovat. A tak je to bohužel i v normálním životě. Ten rozdíl mezi zahraničím a tady je neskutečněj. Proč musí všechny činnosti zkurv... ta nemyslící většina idiotů. :(
Jistě všude jsou debilové, ale tady jsou nějak víc vidět :@
  • 0

#57 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 20:30

31415ca napsal/a:
Já už ho měl dlouho.
Jen mě to téma už konečně přinutilo napsat sem to, co cítím už dost dlouho. Jsou daný nějaký základní jednoduchý pravidla, ale ta zběř se je nenamáhá jakkoliv respektovat a dodržovat. A tak je to bohužel i v normálním životě. Ten rozdíl mezi zahraničím a tady je neskutečněj. Proč musí všechny činnosti zkurv... ta nemyslící většina idiotů. :(
Jistě všude jsou debilové, ale tady jsou nějak víc vidět :@

Já vím, že na podobné žlučovité příspěvky nemá cenu reagovat (Nekrmte trolly!), ale nedá mi to: Podle mých zkušeností je kvalita českých keší nadprůměrná ve srovnání se zahraničím. Rovněž statistiky pohybu (a ztrát) mých vlastních TB/GC vypovídají o tom, že cestovatelé mají daleko větší šanci zmizet v jiných zemích než u nás.
  • 0

#58 black.susi

black.susi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 20:44

Raymond: taky jsem nedavno založila svoji prvni keš a za 5 dni po publikaci byla pryč, komplet i s krabičkou, byla jsem naštvana a hodně, uvažovala jsem jestli to ma smysl vubec obnovovat nebo radši rovnou archivovat, ale obnovila jsem ji na jinem mistě a zatim až na jeden menši problem je všechno v pohodě. Jak už ti radili, udělej z toho třeba multinku, final nemusi byt zas kilometr dalako, stači tak 200 nebo 300 m pokud tam bude lepši misto na ukryti, nebo přinejhoršim tam dat jenom mikrovku, ale to by byla škoda, v Přerově něco malo odlovene mam a všechno to snad byli jenom mikrovky, takže většina určitě oceni větši krabku ;)
  • 0
Půjdeme zkratkou, je to sice dál, za to horší cesta...

#59 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2010 - 21:08

Ztratil se mi jeden GC, v USA. Jeden muj TB ma uz tri mesice v ruce jakysi madar. V CR nic. Mam (zatim) jednu kes PM, navstevnost je radove nizsi (coz byl ucel), trade je stejne mizerny jako jinde (ale neni vykradena). Osobne nijak nebranim BM v jejim nalezu nebo logovani, staci se ozvat. A jo, lidi sou hovada. S tim se musi pocitat.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#60 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2010 - 7:36

Raymond: Tak je to správné, neházej flintu do žita. Ono nějak bude. S multinkou o jedné stejdži si nedělej vůbec problémy, řeší to tak spousta lidí a může to být řešení i pro tebe. A na další kešu až budeš zakládat už budeš poučenej. Nějakou pěknou multinu , třeba noční.. ale tam zase nebudeš mít takovou návštěvnost :-) (ale já dorazim) prostě všude je chleba o dvou kůrkách. 31415ca: neni pravda, mě se dva GC ztratili právě na tom bezchybným západě. Jeden v Německu druhej v Anglii, doma zatím OK
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama