Přejít na obsah


Fotka

Mám chuť seknout s geocachingem - vykrádání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#21 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 23:35

Zegga napsal/a:

jizersky_drak napsal/a:Slušností pak je měnit jednoduše CWG za CWG - pokud je sbírám, tak nejspíš mám vlastní a tudíž by mi takováto výměna neměla činit problém.


Promin ale tohle je rána podpás. Tento typ vět je typu "Všichni moudří..., slušní..., chytří.... s oblibou používají politici a vymývači mozků. Ty totiž zcela přímo podsunuješ, že kdo nemění CWG za CWG je neslušný. A to je pořádná blbost.

Jediné platné je co jsi napsal na začátku.
/CWG je "normální" trade item, čili můžeš měnit za "cokoliv", pokud možno "srovnatelné hodnoty"./

Ne napsal to dobře. Pokud vím, tak CWG jsou do sbírek a pokud bude každej vyměňovat CWG za kinder šrot a ne za svoje CWG, nic v keších nebude. A že toho tam teď je. TB sem našel ani nepamatuju a CWG minule v hotelu. Děs běs. Ale kdyby byl aspoň ferovej trade tak nečeknu. Jenže většina tam nedá ani ten kinder šrot.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#22 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 0:08

Snøw napsal/a:Ne napsal to dobře. Pokud vím, tak CWG jsou do sbírek a pokud bude každej vyměňovat CWG za kinder šrot a ne za svoje CWG, nic v keších nebude. A že toho tam teď je. TB sem našel ani nepamatuju a CWG minule v hotelu. Děs běs. Ale kdyby byl aspoň ferovej trade tak nečeknu. Jenže většina tam nedá ani ten kinder šrot.


Stejně jako jsou smutné a otravné keše prázdné či plné bordelu, jsou otravné nadstavby na jednoduchá pravidla. Kdo vykrádá řešit to nebude, kdo mění fér bude tak činit na dále. Ale přestaňte ty kulatý dřevěný šmejdy povyšovat na svátost.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#23 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 0:15

Máš pravdu, ale v současnosti je ten kulatej dřevěnej šmejd jediný na co se dá v krabici koukat. Nebo je ti libo panenku s počmáraným rozkrokem? He?
  • 0

#24 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 6:05

K výše uvedeným problémům se dá částečně předejít zakládáním PM keší, přece jenom kdo si platí tak se většinou chová ke keším lépe. Osobně jsem navíc v Praze začal všude dávat PETky, takže se do ni nic kromě logbooku nevleze a je klid. ;)
  • 0

#25 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 6:25

Snøw napsal/a:
Ne napsal to dobře. Pokud vím, tak CWG jsou do sbírek a pokud bude každej vyměňovat CWG za kinder šrot a ne za svoje CWG, nic v keších nebude. A že toho tam teď je. TB sem našel ani nepamatuju a CWG minule v hotelu. Děs běs. Ale kdyby byl aspoň ferovej trade tak nečeknu. Jenže většina tam nedá ani ten kinder šrot.


Na tohle se mě líbí reagovat. To dřevěný palivo taky sbírám (a do kamen to zatím neházím..moc bych s tím nezatopil), ale povyšovat to nad normální trade item je fakt děsná krávovina. Vypiplali jste si z toho děsně ujetou úchylku, sbíráte snad někdo nějaký jiný SIG ITEMY - ano je to pouze obyčejnej sigitem, kterej jsme mezi sebou, díky autorům za povolení, děsně namnožili.. - pochybuju.

Přitom je to shodná věc s nějakejma plechama, keramickemja věcma(ano teď jsem si vzpoměl na první sigitem co jsem našel -KVAPA) atp...

Já osobně opravdu měním CWG za cokoliv co se zrovna namane - když svoje nemám u sebe, nebo prostě došly..

a sorry za OT:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#26 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 7:15

já si myslim, že by se puky měly měnit za medaile - a to v tomto kurzu - vemu si tři puky, vložim zlatou, vemu si dva puky, vložim stříbrnou a vemu-li jeden puk, dám bronzovku. Když v kešu nejni puk, pak tam vložim bramborovou, jedu do nejbližší směnárny cwg puků a všecky je vezmu. Doma se pak s nima kochám, píšu o tom na cz, pak rozdělám v krbu. Nebo je vložim opět do nějaké kešu. Dá se to různě kombinovat. Záleží na tom, jak se vyspíte. hezkej den
  • 0
PUNK 4 EVER!

#27 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 7:31

Qnik napsal/a:
povyšovat to nad normální trade item je fakt děsná krávovina. Vypiplali jste si z toho děsně ujetou úchylku, sbíráte snad někdo nějaký jiný SIG ITEMY - ano je to pouze obyčejnej sigitem, kterej jsme mezi sebou, díky autorům za povolení, děsně namnožili.. - pochybuju.

Přitom je to shodná věc s nějakejma plechama, keramickemja věcma(ano teď jsem si vzpoměl na první sigitem co jsem našel -KVAPA) atp...

Já osobně opravdu měním CWG za cokoliv co se zrovna namane - když svoje nemám u sebe, nebo prostě došly..

a sorry za OT:-)


Nene, já bych to jako OT neviděl, naopak, díky za připomenutí....
CWG je předmět směny jako jakákoliv jiná věc .
Detailisti mohou namítnout.... (a myslím zcela oprávněně), že je to věc v ceně 10kč. Takže na běžné cache (nemluvím o speciálních CWG směnárnách vzniklých na přání autora) OUT:CWG IN:figurka z kindervejce je naprosto regulérní trade a kdo tvrdí opak, poněkud nepochopil původní smysl CWG a důvod, proč vlastně vznikly.
To, že někdo mění CWG za CWG je hezké a asi nejlépe vyvažuje hodnotu cache, ale vyžadovat to jako standart, či někomu kdo tak nečiní za to dokonce nadávat, je pitomost (BTW v počátku tak nečinil nikdo ;) a ani nemohl, když jsme měli CWG v prvním roce jen tři cacheři v republice :D).
  • 0

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 8:04

spuzva napsal/a:
já si myslim, že by se puky měly měnit za medaile - a to v tomto kurzu - vemu si tři puky, vložim zlatou, vemu si dva puky, vložim stříbrnou a vemu-li jeden puk, dám bronzovku. Když v kešu nejni puk, pak tam vložim bramborovou, jedu do nejbližší směnárny cwg puků a všecky je vezmu. Doma se pak s nima kochám, píšu o tom na cz, pak rozdělám v krbu.


s tim zasadne nesouhlasim, misto puku by se melo do pixly rozhodne sypat adekvatni mnozstvi popela vytvoreneho z puku v krbu a to v pomeru 1:1 - puk za puk :D
  • 0

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 8:13

CWG je podle mě věcí k výměně v hodnotě deseti korun. A pokud vím, tak kindervajíčko stojí víc jak těch deset korun. Já jinak do keší většinou spíš něco dávám a vyhazuju papírky, víčka. Mám jednu založenou keš a tu mi někdo ukradl ještě před zveřejněním. Ale skrýš tam s podivem nechal. Napěchoval jsem keš autíčky a dneska tam není skoro nic. Přesto keš doplňuju, pochvala v logu pak potěší.
  • 0

#30 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 8:23

Kdo chce vzit CWG, da tam jiny CWG. Kdo nema CWG, da tam kindersrot. A ted dulezity, kdo nema zadny kindersrot, tak at tam nedava vubec nic.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#31 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 8:30

Maxinoha napsal/a:
K výše uvedeným problémům se dá částečně předejít zakládáním PM keší, přece jenom kdo si platí tak se většinou chová ke keším lépe.


S tímto názorem nesouhlasím a do jisté míry mě uráží (ale dokážu s tím žít ;)). Jsem BM a ke keším se snažím chovat tak, jako když jsou moje. Takže to neházejte do jednoho pytle. Podle mě je těch škůdců v BM řadách možná stejně jako v PM. Je to o lidech a ne o tom, kdo za to platí a kdo ne.

Jinak k CWG, souhlasím s výměnou za adekvátní předmět, tak jak psal Poník. Na druhou stranu je to opravdu jediné co se dá v dnešní době měnit a myslím, že většina (všichni co znám) mění kus za kus (pokud svá CWG mají).
  • 0

#32 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 8:52

Navíc může existovat i druhá skupina lidí, která má po zaplacení blíže k chování stylu "Když jsem si to zaplatil, tak je to tu pro mě a jenom pro mě." Ale taky to určitě neberte jako házení do jednoho pytle. Všude se najdou lidé slušní a bohužel i ti z opačné kategorie.:( Premium meber only odfiltruje úplné začátečníky, kteří si to pixlohledání jdou zkusit po přečtení článku v novinách a po pár nálezech na něj zas zapomenou, a taky sniží v absolutních číslech návštěvnost keše, takže i počet potenciálních problémů, to je asi tak všechno.
  • 0

#33 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 10:09

Smrk napsal/a:
CWG je podle mě věcí k výměně v hodnotě deseti korun. A pokud vím, tak kindervajíčko stojí víc jak těch deset korun.


Ja ti nevim... ono se kupuje kvuli te hracce? Me vzdycky zajimala hlavne kvuli te cokolade... dneska by me zajimala uz jen kvuli cokolade. Nastesti jsem objevil financne efektivnejsi zdroje cokolady. Plasty na kindervajicku je nestravitelny odpad v hodnote 0. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#34 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 10:40

Tak zrovinka nesu na své , stále stejné, místo již potřetí poničenou Klukovskou partu. Jestli mě to štve? No , trochu jo , ale beru to tak, že to prostě tak je. Abych kvůli tomu nedělal keše, nebo nedejbože si nechal zkazit požitek z geocachingu - no tak to určitě ne. Holt jde o téměř drive inku a tam se prostě s tímhle počítat musí. Mám i další keše, a tam je jediným "nepřítelem" sama příroda. Multinky, mysterky. Ještě nebyly vykradeny a přesto je musím měnit skoro stejně často. Co se týče trejdu, tohle už jsem vzdal. Je to škoda, vždyť geocaching často dělají i děti a ty jsou za "poklad" opravdu vděčné. Ale to se prostě při tolika lidech nedá udržet. A to není česká specialita, tak je to všude. Jenom se snažím z keší vyndavat fakt hnusy, kešku očistit pro dalšího nálezce, sem tam vložím CWG když se mi keš fakt líbí, nebo když mám náladu a opravdu výjimečně něco trejduju. CWG považuju za normální předmět směny, i když já je sám měním pouze za moje CWG. Vždyť ten kdo si jich pár vytrejduje je nakonec taky začne sbírat, a potom si sám svoje udělá a bude měnit , takže co. Pokud teda chceš seknout s geocachingem po téhle zkušenosti , asi rpostě není geocaching pro tebe ten správnej kůň a budeš určitě spokojenější třeba na tenise, na golfu , nebo jen při houbaření. A to je myslím problém mnoha nových kačerů, že berou geocaching jako módní záležitost , ale ve skutečnosti jim k srdci tolik nepřirostl. No a podle toho se taky chovaj. HOWGH tvůj , srdcem geocacher, Bišák :D:D:D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#35 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 11:01

Qnik napsal/a:Na tohle se mě líbí reagovat. To dřevěný palivo taky sbírám (a do kamen to zatím neházím..moc bych s tím nezatopil), ale povyšovat to nad normální trade item je fakt děsná krávovina. Vypiplali jste si z toho děsně ujetou úchylku, sbíráte snad někdo nějaký jiný SIG ITEMY - ano je to pouze obyčejnej sigitem, kterej jsme mezi sebou, díky autorům za povolení, děsně namnožili.. - pochybuju.

Přitom je to shodná věc s nějakejma plechama, keramickemja věcma(ano teď jsem si vzpoměl na první sigitem co jsem našel -KVAPA) atp...

Já osobně opravdu měním CWG za cokoliv co se zrovna namane - když svoje nemám u sebe, nebo prostě došly..

a sorry za OT:-)


Tohle podepisuji. Sama mám slušnou sbírku, ale to zbytečné povyšování na nadpředmět se mi nelíbí.

Ona i ta cena se pořád říká kolem desetikačky, ale ve skutečnosti se většina dnes prodává za 7-8 Kč. Můžete si vyrobit neomezený počet kusů, nové druhy stále přibývají. Kdo už má pocit že je jeho okoukané a většina ho má, udělá si nový typ. Takže jedinečnost nick/vzor je dávno v háji. Dnes je to opravdu jen pěkný obyčejný předmět na trade. Nic více, nic méně.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#36 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 11:24

Caster napsal/a:
Kdo chce vzit CWG, da tam jiny CWG. Kdo nema CWG, da tam kindersrot. A ted dulezity, kdo nema zadny kindersrot, tak at tam nedava vubec nic.

... a jelikož to cwg je jako na lejzru pálený a tudíž drahý, můžeme to kliďánko nahradit - třeba můžeme nařezat násadu od smetáku, kdo nemá násadu nařeže pařez. A ted dulezity, kdo nemá pilu, dá tam celej smeták ;)

Teď vážně. CWG beru spíš jako svoji vizitku, mnohem častěji cwg vkládám než cokoliv vyndavám. Moje bilance při 155 nalezenejch krabkách je:
-rozdáno 98 cwg (těch pět navíc jsem si nechal v archivu)
-1 připevněno ke GC (+1 zničeno při vrtání)
-uloveno 28 cizích cwg
-vyndáno 1*hopík, 1*placka volím proti Paroubkovi

Vydělal jsem na tom dost ne? No řekněte pánové, kdo z Vás to má?
:D:D:D
  • 0

#37 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 11:48

LaLu Team napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
K výše uvedeným problémům se dá částečně předejít zakládáním PM keší, přece jenom kdo si platí tak se většinou chová ke keším lépe.


S tímto názorem nesouhlasím a do jisté míry mě uráží (ale dokážu s tím žít ;)). Jsem BM a ke keším se snažím chovat tak, jako když jsou moje. Takže to neházejte do jednoho pytle. Podle mě je těch škůdců v BM řadách možná stejně jako v PM. Je to o lidech a ne o tom, kdo za to platí a kdo ne.

Jinak k CWG, souhlasím s výměnou za adekvátní předmět, tak jak psal Poník. Na druhou stranu je to opravdu jediné co se dá v dnešní době měnit a myslím, že většina (všichni co znám) mění kus za kus (pokud svá CWG mají).


Souhlasím s tím, že statisticky může být zastoupení nepoctivců mezi běžnými členy i těmi premium stejné, tedy pokud se budeme bavit o registrovaných skupinách. Bohužel k informacím o většině keši se dostane i nepřihlášený uživatel a to může být v některých případech problém.

Na jednom eventu jsem se seznámil s pár na první pohled prima kačery a docela mě překvapilo, co všechno jsou schopni udělat a kolik času promrhat jen pro to, aby ušetřili pár stovek za premium členství. Dokonce se tím ještě chlubili. Pokud mám geocaching jako opravdového koníčka a investuji mnoho tisíc třeba do Oregona 450 jako v jejich případě, tak bych snad mohl mít i na zaplacení PM... Bohužel tady se zase projevuje to naše čecháčkovství. Já osobně se přikláním spíše k režimu PM i když chápu, že to někdo může vidět jinak.
  • 0

#38 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 11:52

ja sem se na CWGcka vybod... svoje mam jedno jedine posledni ve sluzebaku v kasliku a cela sbirka sla kamaradum ... stejne je "mit vsechny" nebudu. CWG nesbiram a vlastne uz ani nemenim... ty z eventu rozdavam a je klid... :) Posledni krabku jsem ulovil pred 14 dny... mam chut a cas? No tak se na nejakou zajdu podivat, vycistit mapu okolo HC ... proste: Kazdej si to dela jak chce! .. :)
  • 0

#39 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 12:00

Nevím, nevím, ze své zkušenosti zatím musím říct, že ukradená cache je ve valné většině přílišnou sebedůvěrou nebo chybou ownera. Problém ztracené cache jsem zatím řešil dvakrát (z cca 8mi našich) - jednou ji nějaký šikula schoval tak hluboko, že už nešla ven a protože to byla PET neřešil jsem a dal novou (chybou mojí coby ownera bylo to, že skrýš jsem neošetřil tak aby tímto způsobem cache nešla zasunout) a podruhé když jsem trpěl přílišnou sebedůvěrou a microcache byla na přímém výhledu od hospodské lavičky. A obsah? Dnes už udržuji obsah jen v large cache určené geopotěru, u ostatních platí "cacheři sobě" - tedy co tam kdo dá, to po něm někdo další najde.
  • 0
Monte

#40 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2010 - 13:49

Smrk napsal/a:
CWG je podle mě věcí k výměně v hodnotě deseti korun. A pokud vím, tak kindervajíčko stojí víc jak těch deset korun.


Kindervajíčko skutečně stojí víc než 10 korun, ale ta věcička vevnitř má cenu max. cca 5 Kč. Čokoládu stejně do krabičky nikdo nedává, že?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama