Přejít na obsah


Fotka

Oregon x00 (WebUpdater) firmware 4.10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 6:38

Tak dnes ráno, když jsem vyrazil do rachoty, tak jsem zapnul navigaci a zase jsem se nepřipojil, tedy dlouho trvalo načítání satelitů. Jak tedy postupovat po smazání "almanachu", případně jak se chovat při jeho obnovení, načítání satelitů a pod. Díky
  • 0
OREGON 450t PRO

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 8:41

Zažil jsem to s Dakotou 2x, s Oregonem zatím ne. Pomohlo nastartovat navigaci a dát ji na okno na pár hodin. Pak už všechno šlapalo jak mělo.
  • 0

#23 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 9:02

Kíto: Běžně mi to funguje tak, že po delší době (pár dní) nebo delším přesunu (kolem 100km) je chudák GPS zmatená, protože jí almanach nesedí. Pak dohledává dlouho. Ale už se mi i párkrát osvědčilo, když to trvalo i na mě moc, tak ji vypnout a zapnout. Z mně neznámého důvodu to pak načetlo celkem rychle...prostě reset funguje u každé elektroniky :-)
  • 0

#24 mikeser

mikeser

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:09

Celá navigační zpráva má určitou dobu platnosti, po jejím uplynutí si GPSka stáhne aktuální. Pokud je třeba jí stáhnout celou, tak to ideálně trvá 12,5 minuty. A ideální situace neexistuje, takže jak psal sobikovi na okně to může trvat i hodiny. Opravdu to tedy není chyba firmwaru ;-)
  • 0

#25 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:23

Předpokládám, že ta "navigační zpráva" se stahuje až po načtení satelitů nebo se stahuje již z jednoho satelitu, nebo jak to je? Budu asi muset někde na střechu a nechat tam chvíli tu GPS sosat ... Jinak díky za rady. ;)
  • 0
OREGON 450t PRO

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:29

Kíto

Zpravidla se ti na displeji nejprve objeví prázdné obdélníčky, což znamená, že GPSka našla signál daného satelitu, a začnou se přijímat data.
Po té, co se načtou i data z navigační zprávy (myslím, že stačí efemeridy), se obdélníčky vyplní.
Každá družice vysílá své vlastní efemeridy (přesné parametry oběžných drah, které se používají při výpočtu polohy). Almanach (parametry s menší přesností, používané pro hrubé určení poloh družic + parametry modelu pro korekci ionosférického zpoždění, stav družic, vztah GPS a UTC času atd.) vysílají všechny družice pro všechny družice.

Načtení efemerid trvá myslím cca půl minuty. S celým almanachem už je to horší a může trvat až těch 12,5 minuty.
Když GPSka má platný almanach, zná správný čas a polohu, ví také jaké družice se moho nacházet ve výhledu a jakou rychlostí se pohybují a hledá primárně jejich signály. Vyhledávání je proto rychlejší.
Když GPSka něco z toho nemá, musí se dívat po kódech ze všech družic a brát v úvahu všechny časové a dopplerovy posuvy kódu.
To už jsme ale trochu offtopic.
  • 0

#27 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:44

Diky alkes za Tvuj prispevek. Skvele napsane. Konecne jsem to pochopil. Strucne a jasne. Diky.
  • 0

#28 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:58

Tak jsem dnes vyrazil na kešky s týden starým firmware 4.0 a objevil jsem jednu novinku: V menu geocaching je nová položka "navigate to next stage" nebo tak nějak... po kliknutí se musejí zadat nové souřadnice a to vytvoří "fiktivní" keš, která ale odkazuje na tu původní. Takže v kontextovém menu máte stále popis, nápovědu i listing původní keše. To se může hodit na multiny i mysterky při navigaci v terénu. Jediná škoda je, že nejde dát takhle navigovat na waypoint. Prostě musíte mít bokem napsané souřadnice. Jo a ještě jsem nezkoušel, jak se té virtuální keše zbavit. je možné, že stačí vymazat keš, ke které je připojená. Každopádně se ukazuje v seznamu keší jako "next stage", ale na mapě při navigaci jinam vidět není. Jo a ikonu geocachingu mám pořád logo, nikoli poklad... ale koukám, že tady už je psaný 4,10 :-)
  • 0

#29 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 18:19

to: alkes - díky za hodnotný příspěvek, který mi mnohé na fungování GPS osvětlil.:)
  • 0
OREGON 450t PRO

#30 ondras28

ondras28

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:27

Také již používám 4.1, zatím bez problémů. Všechny bych však rád upozornil, ať při aktualizaci nevolí možnost nainstalovat České texty, protože to co na vás čeká je hrůza!
  • 0

#31 knoflikari

knoflikari

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:37

mno dal jsem je tam , a ted jak z toho ven ?? poreseno nahranim jine cestiny a je klid.
  • 0

#32 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 6:32

Vypozoroval jsem, že když ručně přehazuju režimy GPS (simulace a pak to vrátím na Normální nebo waas), tak to pokaždé zamrzne na delší dobu, než se regulerně přepne na ten zvolený režim (cca 40s) :@ u ver. 4.00 to nedělá, testoval jsem novej fw. asi 14 dní a moc spokojenej nejsem. Škoda té klasické ikonky u Geocachingu :(
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2010 - 8:30

Taky me tahle verze moc netesi.....vzdyky, kdyz se chchi podivat na kesku pres odkaz nad mapou a tuknu na nu, predtu, vracim se zpatky a pri prechodu na mapu mi to zuchne :(nez sem si na to za celej den zvykla tak to bylo strasnejch nadavek....
  • 0

#34 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 14:57

Nevíte jaký je aktuální stav češtiny pro tuto verzi FW?
  • 0

#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 15:00

Maxinoha napsal/a:
Nevíte jaký je aktuální stav češtiny pro tuto verzi FW?

Vybornou cestinu delaval tady na foru Huntbehind ale uz se tu dlouho neobjevil, psal jsem mu i SZ ale neozyva se .... :(
Nezna ho nahodou nekdo osobne ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#36 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 19:42

Taky jsem mu psal, že bych klidně nějakou dobu češtinu i aktualizoval.
  • 0

#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 20:30

Maxinoha napsal/a:
Taky jsem mu psal, že bych klidně nějakou dobu češtinu i aktualizoval.

Pokud to chces zkusit, tak mi pisni SZ nebo maila, mam nekde prevodni tabulku na generovani prekladu.
Chtel jsem to zkusit sam ale nebyl cas a hlavne jsem na tu anglictinu trosku tupejsi .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 21:12

Existuje i jiná pořádná čeština, od onovy, viz http://opengtt.nomi.cz/releases/

Pro Oregona x00 konkrétně tahle
  • 0

#39 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 22:22

Díky za tip, ale ta čeština je z 18.8.2010 a tento FW z 15.10.2010 takže ta čeština není moc aktuální.
  • 0

#40 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2010 - 22:47

A co myslíš, že tam od toho srpna asi tak ještě přibylo ? Jenom podpora pro Chirp, a filtrování keší podle jejich atributů... A obojí tam už přeložené je ;) Ostatní změny ve firmware se týkaly jen různých oprav některých funkcí. Mám tady vypsat co všechno se mezitím událo ? B) Nejdřív to vyzkoušej a potom kritizuj případně nedodělky ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama