Přejít na obsah


Fotka

Hromadné logování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 11:12

Trhac napsal/a:
Odpověděl mi ale tati s takovým ksichtem, že jsem se tam nakonec vyšvih´…


:D:D:D synek ti to "nandal" :D:D:D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#22 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 11:20

Hm, nějak se mi neodeslal příspěvek :-( Když bych to vzal doslovně podle pravidel, tak jedinou podmínkou je fyzický zápis v logbooku a pak na NETu, ne? ;-) Takže klidně můžu ležet s horečkou a logovat z postele do přinesených logbooků :-)
  • 0

#23 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 23:32

Včera jsem se setkal v Rakousku na powertrailu ještě s větší pekelnou vychytávkou, cca deset lidí na jedné nálepce, ale u každé třetí keše zastavilo vždy jen jedno ze tří aut "skupiny", vystoupil jeden člověk, nalepil nálepku,...,zbylé auta jely "ob" keše dál, tytéž nálepky se jmény všech... Jako nápad jak ušetřit čas určitě dobrý,docela chápu rozdělení úloh v týmu v rámci jednoho auta, ale toto už mi přišlo docela přitažený za vlasy...
  • 0

#24 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 23:49

Robbisek napsal/a:
Hm, nějak se mi neodeslal příspěvek :-(

Když bych to vzal doslovně podle pravidel, tak jedinou podmínkou je fyzický zápis v logbooku a pak na NETu, ne? ;-)

Takže klidně můžu ležet s horečkou a logovat z postele do přinesených logbooků :-)

Bohužel znám i lidi, kteří se nechají logovat někým jiným a pak se hrdě zapíší na netu...přestože jsou celkem prokazatelně kilometry od keše :-(
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#25 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:43

Jsou takoví. Znám kačera s ~3k nálezy s coFTF na keši kde nebyl. Osobě která ho psala do logbooku dokonce nevadil probíhající minievent, jen prohlásila "všichni vidíte kačera který tu není", vlezla do auta a zase odjela :)
  • 0

#26 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:50

zde napsal/a:
Jsou takoví. Znám kačera s ~3k nálezy s coFTF na keši kde nebyl. Osobě která ho psala do logbooku dokonce nevadil probíhající minievent, jen prohlásila "všichni vidíte kačera který tu není", vlezla do auta a zase odjela :)


Ty znas jen jednoho? :)
  • 0

#27 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 21:42

Zas jeden z tech topicu, kde si kazdy mysli, ze prave jeho pohled na geocaching je ten jediny a spravny, kterym by se meli vsichni ridit, ach jo... At si kazdy loguje jak chce, ne? Kdyz si nekdo chce zalogovat kes z logbooku, ktery mu nekdo donese domu do postele, je to ciste jeho vec - proc by to nemohl udelat, kdyz mu to takhle staci? ...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#28 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 22:09

Smogeo napsal/a:

niximor napsal/a:
Zas jeden z tech topicu, kde si kazdy mysli, ze prave jeho pohled na geocaching je ten jediny a spravny, kterym by se meli vsichni ridit, ach jo...

a ty ses právě postavil do stejnýho zástupu výrokem

niximor napsal/a: At si kazdy loguje jak chce, ne?

:D
částice "ať" dává tvojí větě přímo rozkazovací tvář.


Geocaching je JEN hra, tak at si ji kazdy hraje, jak uzna za sve (samozrejmne v ramci pravidel hry). Takze kdyz nekoho uspokoji, ze ma FTF i kdyz u krabky nebyl, prosim, kdyz nekoho bavi japonske zajezdy (at uz jsou z jakehokoli duvodu) prosim. Ale debatovat tady nad tim zda se musi kazdy do logbooku zalogovat vlastnorucne nebo staci, kdyz partu lidi lovicich spolu zaloguje jen jeden to mi prijde uz trochu zbytecne. Neni lepsi vyrazit ven, nez sedet tady u PC a debatit nad takovyma blbostma?
  • 0

#29 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 22:24

Smogeo napsal/a:

niximor napsal/a:
Zas jeden z tech topicu, kde si kazdy mysli, ze prave jeho pohled na geocaching je ten jediny a spravny, kterym by se meli vsichni ridit, ach jo...

a ty ses právě postavil do stejnýho zástupu výrokem

niximor napsal/a: At si kazdy loguje jak chce, ne?

:D
částice "ať" dává tvojí větě přímo rozkazovací tvář.

Nechytejte se za slovíčka...geocaching má (naštěstí) dost volná pravidla (jinak by se to stejně nedalo urejdovat) a tak si z něj každej může udělat takovou zábavu jaká mu vyhovuje...
  • 0

#30 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2010 - 22:55

Smogeo napsal/a:

ssva napsal/a: Nechytejte se za slovíčka...geocaching má (naštěstí) dost volná pravidla (jinak by se to stejně nedalo urejdovat) a tak si z něj každej může udělat takovou zábavu jaká mu vyhovuje...

Nj, jenže tu hru nehraješ sám. Nakazovat kačerům že ji mají hrát podle tvých/mých představ teda vhodný není, ale považuju za dobrý si tady aspoň říct co komu vadí a proč.

//P.S. moje reakce byla spíš na mudlodceru.


V tom pripade ti nejprve doporucim zopaknout par zakladnich znalosti o materskem jazyce nebot slovo ať neni jen castici nybrz i predlozkou ba dokonce spojkou a priklanim se spise k nazoru, ze to, co napsal nix je jen proste povzdychnuti si nad lidmi jako jsi ty, kteri do vseho hned ryji.

no a muj nazor je napsany vyse.
  • 0

#31 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2010 - 21:04

> je to ciste jeho vec - proc by to nemohl udelat, kdyz mu to takhle staci? ... Protože uvádí velkou část ostatních v omyl, že u keše byl. Když mu keš nestojí za návštěvu, má použít ignore list.
  • 0

#32 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:17

Zdravíčko lidičky... napadalo mě, zdali někdo nepoužívá postup hromadnějšího logování ve smyslu, že bych si napsal v texťáků dle pokynů FN seznam keší vč. logu, pak to jedno FN se všema krabicema nahrál na GC.COM a provedlo se zalogování nových keší.

Lze to takto jednoduše dělat? Např. přes http://www.geocachin...fieldnotes.aspx? Tam jsem to zkoušel, ale buď mám někde chybku v FN, anebo to takto nejde?

Diíky za případné info.


Tento příspěvek byl upraven od Firestone-: 13 prosinec 2013 - 13:18

  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#33 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:23

Když máš vytvořenej FN a ten nahraješ na gc.com tak potom existuje javovská aplikace která to hromadně zaloguje a to Gclogger


  • 0

#34 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:29

Safra porte...no fajn. To by bylo přesně to, co bych potřeboval :) Díky moc za myšlenku!

 

Takže není problém si udělat FN -- co řádek, to jedna keška s logem a pak ten jeden soubor nacpat do chřtánu GC.COM a pomocí Gcloggeru se to odpálí všechno a naskočí mně nálezy v tom pořadí, jak jsem si udělal FN?

Chápu to správně?


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#35 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:33

jj chápeš to správně jen je třeba aby to FN mělo správnou strukturu


  • 0

#36 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:33

Ano, chapes to spravne.


  • 0

#37 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 13:37

Děkuji za dublované potvrzení  :)


Tento příspěvek byl upraven od Firestone-: 13 prosinec 2013 - 13:37

  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 14:00

Převádím si takhle FN z mobilu do excelu, tam vložím jen text, zkopíruji pak sloupeček s výsledkem do textového souboru a loguju filenote. Ovšem většinou ručně. Ten skript používám, když mám na zalogování víc jak 50 nálezů a to je opravdu jen zřídka :-).

Ten excel používám hlavně proto, že mi tam doplňuje automaticky i čísla nálezů a hlavně taky proto, že mi tam umožňuje doplňovat různé keše zapomenuté v terénu označit jako FI.

Krom toho je snadné pak připravit FN pro toho, kdo jde s vámi :-) Jen stačí vyhodit ty keše, které se nelogují...

 

(PS.: rozložení textu do sloupců a složení zpět za mě obstarávají vzorečky... Takže pokud třeba já už mám keš nalezenou, označím siji v terénu jako WN, doma u sebe jen zkopíruji tabulku pro manželku, změním WN na FI a může logovat i Dana :-) )


  • 0

#39 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:10

Trochu jsem to zkoušel, vypadá to velice slibně! Jen mě napadá, že to asi nebude umět načíst HTML? Když si nechám např. vyexportovat FN vč. logu (z GeoGetu), tak jsou tam určité HTML prvky. Rád totiž občas vkládám ty jejich GC.COM smajlíky a občas odsazuji řádky. Ale to mně při importu FN nebere, bere to jako surový text. Ale s tím asi nehnu, počítám?


Tento příspěvek byl upraven od Firestone-: 16 prosinec 2013 - 13:36

  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#40 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:10

To HTML musí být v hranatých závorkách a ne v menšítku/většítku.

A jeden log je na jednom řádku - odřádkování provedeš pomocí [BR]


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama