Přejít na obsah


Fotka

Antiobrázkové lobby


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 0:27

Jelikož sem se už několikrát vymáčknul k megasériim tak zakládám toto antiobrázkové lobby B) pro všechny kterým se prostě obrázky a bláznění kvůli pár ušmudlanejm bodům nelíbí.

jen pro realitu mám odlovené tři série tohoto typu
- Guhovu Třebíčskou sérii - nevidím jako škodlivou neb je citlivě implementována do města a navíc se skládá z mysterek (co kus to originál) tudíž to jen tak jedním zápřahem udělat nejde ....
- Kapra u Třeboně odloveno na dva zápřahy a byla to má první lesní série je udělaná relativně citlivě hlavně na poměrně velké ploše i tak už jsou zde vidět zásahy do přírody a geodálnice.... tenkrát mi to ještě nepřišlo až tak...
- Pentagram (chybí mi jedna krabka) tady je problém, že je to opravdu zasazeno do čisté přírody na poměrně malé ploše a tím pádem je tam poměrně přehuštěno... hlavní problém vidím v zasazení do krajiny kde je poměrně velké množství zvěře a tím pádem není žádoucí přílišný pohyb lidí...

Rozdíl Kapr x Pentagram vidím hlavně v nahuštěnosti, a necitlivosti Kapr přeci jen kopíruje lépe komunikace a jen určité procento krabek je přímo uprostřed velké plochy lesa....

Hlavní problém megasérii ve volné přírodě vidím ale v množství lidí nakoncentrovaných do jedné oblasti v poměrně krátkých časových úsecích

nevadí mi eventové akce ... třeba spojené s obrázkem ale obrázek na týden a šlus... proti tomu nevystupuji

---

Pokud založím jednu krabku v přírodě... dojde mi tam sem tam nějaký kačer a příroda a okolí se s tím popere...
Pokud tam založím megasérii automaticky musím předpokládat, že se tam budou pořádat zájezdy týmů lovců bodů
Podle mě v tomhle je ten zásadní rozdíl !!

Megasérie - obrázky - hromada bodů + obrázek na mapě
Megasérie - powertraily - hromada bodů zadarmo (kešky poházené kde se dá i nedá)

někdo tu poukázal na to, že sem byl lovit megasérie a že sem pokrytec... ano lovil sem megasérie.. už při kaprovi my bylo jasný, že se s tím nestotožňuji... pak sem několikrát měl promluvy s reviewrem ... může mi to potvrdit ale nemusí já to vím a on to taky ví, jak by se daly tyhle blbosti zakázat argumentů je na to celý kopec.... to bylo při vzniku PENTAGRAMU... nakonec sem se rozhodl už téměř ke konci října, že si to teda taky odlovím, když je to pár kiláku ode mě... nicméně definitivně jsem utvrzen v tom, že tohle není to co by mě zajímalo a že budu proti tomu celkem zásadně vystupovat....
takže.... možná sem pokrytec ale pokud začnu ctít nějaký zásady tak je i dodržím... jo mám dva obrazce na kontě... ale taky pokec s místními myslivci a vysvětlování si situace a celkem plodnou diskusi která byla i z jejich strany zcela korektní. Pokud vím hodlají dokonce vrátit odnesené krabky za to my jim vyhrožujem podřezáním posedů a já nevím čím ještě.... asi sem spadl z višně na znak ale přijde mi to dost ulítlý....

důvody založené téhle diskuse jsem uvedl tak si rád poslechnu jak budu pomluven :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#2 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 0:42

Pomluven nebudeš. Aspoň ode mě ne. Taky nechápu 100 krabiček od filmu ve škarpě. Ale to je omluvitelné mou mladickou nezkušeností - asi. Já chodím za zážitkem.
  • 0

#3 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 0:46

taky chodím za zážitkem :-) mám rád dobrý akce ... naposledy event v Novohradkách neměl chybu :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#4 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 0:59

DrakMrak napsal/a:
Jelikož sem se už několikrát vymáčknul k megasériim tak zakládám toto antiobrázkové lobby B) pro všechny kterým se prostě obrázky a bláznění kvůli pár ušmudlanejm bodům nelíbí.

jen pro realitu mám odlovené tři série tohoto typu
- Guhovu Třebíčskou sérii - nevidím jako škodlivou neb je citlivě implementována do města a navíc se skládá z mysterek (co kus to originál) tudíž to jen tak jedním zápřahem udělat nejde ....
- Kapra u Třeboně odloveno na dva zápřahy a byla to má první lesní série je udělaná relativně citlivě hlavně na poměrně velké ploše i tak už jsou zde vidět zásahy do přírody a geodálnice.... tenkrát mi to ještě nepřišlo až tak...
- Pentagram (chybí mi jedna krabka) tady je problém, že je to opravdu zasazeno do čisté přírody na poměrně malé ploše a tím pádem je tam poměrně přehuštěno... hlavní problém vidím v zasazení do krajiny kde je poměrně velké množství zvěře a tím pádem není žádoucí přílišný pohyb lidí...

Rozdíl Kapr x Pentagram vidím hlavně v nahuštěnosti, a necitlivosti Kapr přeci jen kopíruje lépe komunikace a jen určité procento krabek je přímo uprostřed velké plochy lesa....

Hlavní problém megasérii ve volné přírodě vidím ale v množství lidí nakoncentrovaných do jedné oblasti v poměrně krátkých časových úsecích

nevadí mi eventové akce ... třeba spojené s obrázkem ale obrázek na týden a šlus... proti tomu nevystupuji

---

Pokud založím jednu krabku v přírodě... dojde mi tam sem tam nějaký kačer a příroda a okolí se s tím popere...
Pokud tam založím megasérii automaticky musím předpokládat, že se tam budou pořádat zájezdy týmů lovců bodů
Podle mě v tomhle je ten zásadní rozdíl !!

Megasérie - obrázky - hromada bodů + obrázek na mapě
Megasérie - powertraily - hromada bodů zadarmo (kešky poházené kde se dá i nedá)

někdo tu poukázal na to, že sem byl lovit megasérie a že sem pokrytec... ano lovil sem megasérie.. už při kaprovi my bylo jasný, že se s tím nestotožňuji... pak sem několikrát měl promluvy s reviewrem ... může mi to potvrdit ale nemusí já to vím a on to taky ví, jak by se daly tyhle blbosti zakázat argumentů je na to celý kopec.... to bylo při vzniku PENTAGRAMU... nakonec sem se rozhodl už téměř ke konci října, že si to teda taky odlovím, když je to pár kiláku ode mě... nicméně definitivně jsem utvrzen v tom, že tohle není to co by mě zajímalo a že budu proti tomu celkem zásadně vystupovat....
takže.... možná sem pokrytec ale pokud začnu ctít nějaký zásady tak je i dodržím... jo mám dva obrazce na kontě... ale taky pokec s místními myslivci a vysvětlování si situace a celkem plodnou diskusi která byla i z jejich strany zcela korektní. Pokud vím hodlají dokonce vrátit odnesené krabky za to my jim vyhrožujem podřezáním posedů a já nevím čím ještě.... asi sem spadl z višně na znak ale přijde mi to dost ulítlý....

důvody založené téhle diskuse jsem uvedl tak si rád poslechnu jak budu pomluven :-)


Ad 1:
Tvůj názor známe, opravdu ho tady musíme číst v každém "druhém" vlákně?:)
Ad 2: Já mám šipku... určitě jsem na ní nepozoroval žádné ničení přírody apod. I se šipkou byly zpočátku problémy a myslím, že nyní se už vše uklidnilo a šipka si žije svým životem:)
Ad 3: Určitě bych nechtěl lovit jen série a také bych nechtěl, aby ČR byla celá "zasériovaná" - nicméně proti nim také nejsem. Osobně si myslím, že každá série klade vyšší nároky jak na kačery, tak na ownera. Obě strany mohou udělat pro dlouhověkost série určité kroky (kačeři - ohleduplnost, respektování pokynů v listingu, odložení odlovu na pozdější dobu existence série; owner - krátkodobé PM, disable určité části série na určitou dobu, případně disable celé části série na určitou dobu, zimní spánek). Bohužel v každé skupině se najdou jedinci, kteří nebudou dodržovat nic. I mezi kačery je spousta jedinců, co se neumí např. chovat v lese (bez ohledu, zda v něm jsou či nejsou nějaké krabičky) a tak bychom mohli pokračovat.
Ad 4 - Pentagram: Vyústění celé kauzy považuji za nešťastné - dobrý kompromis by byl ten, kdyby jsme se do lesa vešli my i myslivci.
Ad 5: Všeho s mírou - tzn. ani se sériemi by se to nemělo přehánět, ale ani my bychom se neměli honit za odlovem každé série, pokud jedeme lovit ve velké skupině, tak tomu taky přizpůsobíme své chování, neparkujeme přímo u lesa, owner na druhou stranu nemusel pouštět sérii na podzim atd. atd. Samé maličkosti a nejen Pentagram mohl pokračovat.
Ad 6: Už je nás hodně (což mi vůbec nevadí), bohužel to klade na naše chování zvýšené nároky... problémem není vznik obrázkových sérii, problémem jsou někteří jedinci mezi námi (takže nedělejme ze sérií hon na čarodějnice a zachovejme si zdravý rozum).
  • 0

#5 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 1:11

:-) dík za názor taky nechci hon na čarodějnice a mám odloveny série takže nejsem beztrestnej :-) --- ad 1) proto sem vyrobil tohle vlákno aby sem neplácal blbiny v každým vlákně který potkám ad 3) já už žádnou nebo jen takový který budou ctít určité rozumné konvence - znám ty tři a k těm sem se vyjádřil např sérii typu Guhovky bez problému... ad 4) souhlas ad 5) vpodstatě souhlas dokonce bych souhlasil s pokra čováním Pentagramu za určitých dohodnutých pravidel ale myslím owner se ještě vyjádří po diskusi s myslivci :-) ad 6) souhlas p.s. omluva za spam v každém druhém vlákně ale zatím sem to zase tak nepřeháněl chicht... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#6 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 1:20

DrakMrak napsal/a:
:-) dík za názor taky nechci hon na čarodějnice a mám odloveny série takže nejsem beztrestnej :-)
---
ad 1) proto sem vyrobil tohle vlákno aby sem neplácal blbiny v každým vlákně který potkám
ad 3) já už žádnou nebo jen takový který budou ctít určité rozumné konvence - znám ty tři a k těm sem se vyjádřil např sérii typu Guhovky bez problému...
ad 4) souhlas
ad 5) vpodstatě souhlas dokonce bych souhlasil s pokra
čováním Pentagramu za určitých dohodnutých pravidel ale myslím owner se ještě vyjádří po diskusi s myslivci :-)
ad 6) souhlas

p.s. omluva za spam v každém druhém vlákně ale zatím sem to zase tak nepřeháněl chicht... B)


Ad 1: Však tam byl smajlík;)
  • 0

#7 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 1:21

:-) beru to tak jen sem to okomentoval nejsem nášlapnej...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 2:18

Draku, že se zrovna ty vydáš na svatej boj, to bych si nemyslel. Takovej rozumnej kluk... BTW, jseš mimo. Problém není v krabičkách. Ani v obrazcích. Ani v zákonech. On je totiž v lidech. Nech to bejt. Ono to dopadne samo.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2010 - 3:25

Citecka napsal/a:
Draku, že se zrovna ty vydáš na svatej boj, to bych si nemyslel. Takovej rozumnej kluk...

BTW, jseš mimo. Problém není v krabičkách. Ani v obrazcích. Ani v zákonech. On je totiž v lidech.

Nech to bejt. Ono to dopadne samo.


já vím, že je to v lidech :-)

no ale asi máš pravdu....

on to stejně nikdo poslouchat nebude chicht
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#10 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 17:27

------------------------------------------------------------------------------------ tlustá čára :D:D ------------------------------------------------------------------------------------
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#11 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 17:28

reakce na PENTAGRAM a jahuovo doplnění
==============================

jahuu napsal/a:
Mudlokarty byly ve všech keších.
Panu Hřibovi jsem poděkoval za solidní jednání.
Všichni myslivci nejsou nepřátelští, je mezi nimi spousta rozumných lidí, ale samozřejmě, jako i mezi námi, se najdou výjimky, které si jdou pouze za tím svým.
Pan Hřib mi dokonce dal námět na novou kešku v okolí a z jeho slov vyplynulo, že to naše hledání pokladů toleruje. Problém byl v tom, že taková série sem přitáhne moc lidí a to naruší normální život v lese.
Třeba například MS Svatoslav se v těchto lesích snaží CHRÁNIT jeleny, kteří se sem chodí pářit až z 50 km okolí a tím, že jsme jeleny vyhnali do okolních lesů, kde je povoleno je lovit, už přišli o život 3 mladí samci.
Nebo zde hnízdí čáp černý, jménem Kubík a ten, jelikož je plachý, odletěl kamsi do Francie.
Takže jsem vlastně docela rád za archivaci.

Ono by do budoucna nebylo špatné od ownerů takovýchto sérií vyžadovat povolení, nebo aspoň domluvu s například Mysliveckým sdružením, zda zde nesídlí nějaký vzácný druh nebo zda nebude provoz narušovat dění v lese.


já jako hlavní šťoura se taky přikláním k nějakým rozumným pravidlům protože megasérie nezakážem to je fakt ale nějaký kodex který by se měl dodržovat by tu být měl možná to zabrání hodně dalším průserům který nemusí zdaleka dopadnout takhle dobře...
(od groundspeaku se toho asi nedočkáme takže bychom měli sami trochu zapracovat na tom aby se tu děly věci seriózně... otázkou je pak dodržování... a jestli by i reviewři neměly přispět svou troškou do mlýna ikdyž je to nad rámec jejich povinností...)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#12 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 17:30

Jo, tak sem píšu, protože tohle už není geocaching, protože tady jde jen o body.
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 17:37

kmenicka: opravdu? Ja mel za to, ze jde o hledani krabicek na zadanych nebo zjistenych souradnicich.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 17:41

Pár věcí jen tak volně loženě (netříděné myšlenky) --------------------------------------------------------- - Současná existence jen max. určitého počtu obrazců (nejsme omalovánky cca do 5 by mohlo stačit) - Jasně definovaná délka existence obrazce (1-2 měsíce a šlus) - V případě přírodních jednoznačně domluvit existenci s těmi co budou mít obrazec na pozemcích... (nevím jak to jednoduše realizovat ani sem to zatím neskoušel ale všechno de když se chce) - více se držet při tvorbě obrazců existůjících komunikací (nejde to vždy) ale aspoň 50%/50% - příroda - vyhnout se exponovaným měsícům (jaro, podzim)... nevím třeba se z toho něco vyklube :-) ale pár námětů na zamyšlení tu je... nechci do toho jen tepat protože to nevymítím ale chci aby se nad tím autoři zamysleli... myslím i autor pentagramu k tomu může dodat dost informací :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#15 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 18:04

DrakMrak napsal/a:

- Jasně definovaná délka existence obrazce (1-2 měsíce a šlus)


Takova kes nebude nikdy schvalena, proste na tak kratkou dobu se kese publikovat nedaji. nemusim ti navic rikat, co by se delo, kdyz by bylo v listingu napsano, ze je keska jen docasna na 1-2 mesice. Po takovem masivnim najezdu by opravdu byla ta prirody dost poskozena, si myslim.
Si taky myslim, ze oznamena archivace u pentagramu rozhodne situaci nepomohla. Nevim sice, kolik kaceru tam vyrazilo, ale touha ziskat ty body, mohla zpusobit vetsi prival kaceru.

Ne, rozlozeni do dlouhe doby je reseni. A nebo pak nepublikovat radeji nic.
  • 0

#16 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 18:04

S474N: jo, voto de, ale také jedním z cílů je, seznámit lidi s novými místy, ....
  • 0

#17 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 19:40

No, můj názor na obrazce je takový, že by vůbec neměly být schvalovány (tím se nechci reviewerům plést do řemesla). Mám dokonce ten názor, že obrázek v mapě keší není pěkný. Nějak mi prostě narušuje to nepravidelné rozmístění keší. A hlavně to opotřebení místní přírody, počet bodů a míst bez valného významu. Přece by to vše vyřešila multikeška s jasně danými waypointy, které by v mapě té jisté keše obrazec také vytvořily, ale návštěvnost by zase rapidně klesla. Sám jsem teda ještě žádnou sérii nenavštívil, ale přijde mi to opravdu mimo hlavní cíl geocachingu.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 19:53

zir37: no nastesti te nikdo nenuti to lovit a reviewerem taky nejsi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 20:15

Já mám dneska rejpavou...autorovi vlákna (zdravím ;) ) sem nedávno psal, vyjádřil podporu...myslím, že tohle vlákno je dobré, umožňuje to zakladatelům sérií přečíst si názor i "druhé strany" spektra kačerů....těch co chodí do přírody hlavně se projít a nejen lítat po vyšlapanejch cestičkách a hledat "plastový bordel velikosti micro" a nevšímat si svýho okolí. (protože když to tak vezmeme, tak každá keš je vlastně nepořádek, odpad a do lesa by správně ani patřit neměla). Docela se mi líbí zamčení Knoflíku na zimu a CITO...to je podle mě správná cesta - kompromis mezi sto body za dvě hodiny a péčí o přírodu (teda teď doufám, že k tomu zamčení Knoflíku došlo, že si to nepletu s jinou sérií, pokud ano, jistě mě někdo rád opraví). Já žiju na vesnici, les mám za barákem a tak nějak mám vztah k tý naší přírodě. Možná asi větší než třeba někteří lidé z velkých měst (nechci to vztahovat na všechny, takže to nikdo neberte osobně), což je vidět třeba na zaplivaným Svoboďáku a někteří známí znají zeleň přírody jenom z plísně, kterou si pěstují v rohu bytu. Takže se zákonitě jinak chová v přírodě vidlák a měšťák - stačí napodzim, když k nám jedou brňáci ve tři odpedne sbírat houby, to je samý "Máňooooo!!! Mááááš??? - Néééé...!" No prostě snažím se říct, že zakladatelé by měli série když už, tak zakládat šetrně na místech, kde dojde k co nejmenšímu poškození lesa (na existující cestě apod.), lovci by pak měli používat mozek a oči (a nejlépe současně)...našlapovat trochu s rozumem a neničit zbytečně porosty apod. Ať tak nebo tak...všechno ej to o lidech a je smutná nátura nás čecháčků, že se občas dokážeme chovat jako s prominutím prasátka...
  • 0

#20 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 20:40

No a já si myslím, že série by se měly zakládat jen na velkých náměstích, kde nehrozí nebezpečí, že bezohledný kačer zašlápne mravenečka, broučka, nebo nedejbože pošlape trávu. Přirodu je třeba chránit, protože tak je to správné a tak to má být. A mimochodem, žiju na vesnici.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama