Přejít na obsah


Fotka

Antiobrázkové lobby


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 20:48

Tak to sem zase nechtěl říct (=napsat)...zase nejsem ekologickej terorista...prostě sem chtěl napsat něco ve smyslu, že by se neměly takové série protahovat např. přes nově založené školky apod...
  • 0

#22 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 21:47

DrakMrak napsal/a:
Pár věcí jen tak volně loženě (netříděné myšlenky)
---------------------------------------------------------
- Současná existence jen max. určitého počtu obrazců (nejsme omalovánky cca do 5 by mohlo stačit)

a proč ne 6 nebo 4, proč zrovna 5? A který z těch v současnosti řekněme osmi to bude muset archivovat? Bude se losovat nebo podle abecedy?

DrakMrak napsal/a:- Jasně definovaná délka existence obrazce (1-2 měsíce a šlus)

proti pravidlům

DrakMrak napsal/a:- V případě přírodních jednoznačně domluvit existenci s těmi co budou mít obrazec na pozemcích... (nevím jak to jednoduše realizovat ani sem to zatím neskoušel ale všechno de když se chce)

s majitelem? nájemcem? jiným uživatelem "přírody"? definuj

DrakMrak napsal/a:- více se držet při tvorbě obrazců existůjících komunikací (nejde to vždy) ale aspoň 50%/50%

proč ne 40/60? Kolik metrů od cesty ještě projde? to bude někdo přeměřovat?

DrakMrak napsal/a:- příroda - vyhnout se exponovaným měsícům (jaro, podzim)...

a co léto a zima? bude se brát kalendářní nebo astronomické?

DrakMrak napsal/a:nevím třeba se z toho něco vyklube :-) ale pár námětů na zamyšlení tu je... nechci do toho jen tepat protože to nevymítím ale chci aby se nad tím autoři zamysleli... myslím i autor pentagramu k tomu může dodat dost informací :-)


....no, jen jsem chtěl poukázat na jistou absurdnost těch požadavků :)
  • 0

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 21:51

DrakMrak napsal/a:
reakce na PENTAGRAM a jahuovo doplnění
==============================

jahuu napsal/a:
...
Třeba například MS Svatoslav se v těchto lesích snaží CHRÁNIT jeleny, kteří se sem chodí pářit až z 50 km okolí a tím, že jsme jeleny vyhnali do okolních lesů, kde je povoleno je lovit, už přišli o život 3 mladí samci.
Nebo zde hnízdí čáp černý, jménem Kubík a ten, jelikož je plachý, odletěl kamsi do Francie.
Takže jsem vlastně docela rád za archivaci.
...

[/i]

Nelíbí se mi, že se mi někdo snaží podsouvat pocit viny.
Jako bych za to mohl já, že nějací myslivci někde picli o 3 jeleny víc (opravdu víc? oni nevědí, co můžou zastřelit?), nebo že se čáp rozhodl z nějakého důvodu přestěhovat, S GC tohle vůbec nemusí souviset.
Nemám rád manipulace, ani skryté.
  • 0

#24 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 21:56

dr.vota ty máš akorát antinázor :-D zatím sem tě neslyšel napsat něco co by bylo rozumný... já neříkám, že to co sem sem naplácal je rozumný ale ani pravidla ala groundspeak nejsou až tak geniální vymysleli je za velkou kaluží na trochu jiný poměry... a rozměry... a vím že nějakejch 1-2 měsíce 50/50 a jiný dogmata se budou dodržovat obtížně nepad sem z jahody na znak ale když už je tu tohle vlákno tak proč sem taky nedat něco konstruktivního ne jen destruktivního.... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:00

DrakMrak napsal/a:
dr.vota ty máš akorát antinázor :-D zatím sem tě neslyšel napsat něco co by bylo rozumný... já neříkám, že to co sem sem naplácal je rozumný ale ani pravidla ala groundspeak nejsou až tak geniální vymysleli je za velkou kaluží na trochu jiný poměry... a rozměry...
a vím že nějakejch 1-2 měsíce 50/50 a jiný dogmata se budou dodržovat obtížně nepad sem z jahody na znak ale když už je tu tohle vlákno tak proč sem taky nedat něco konstruktivního ne jen destruktivního....
B)

To, že neumíš číst, co jsem kde kdy napsal, není moje chyba. Svoje názory vyjadřuju bez servítků - zpravidla. A slyšet moje psaní můžeš opravdu těžko. Podle mne je lepší destruktivní kritika, než rádoby "konstruktivní" blbosti. :)
  • 0

#26 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:13

ok sem pro ti tobě děsně maličkej mám je 390 a něco diskuzních příspěvku ke kde jaký blbině a nestíhám tě číst v kde jakým vlákně ... co sem tím chtěl říct ty máš vždycky pravdu a nikdo jinej ji nemá asi tak... nepasuju se tu na všeuměla a geniálního člověka kterej vymyslí nevymyšlený :-) ale některý věci mi nejsou lhostejný ikdyž vím, že je třeba ani nezměním a vypadám směšně s nějakou pitomou antiobrázkovou lobby která jen chce poukázat na nesmyslnosti některých počínání.... děkuji ti za názory budu tě dál pilně číst třeba se dozvím něco zajímavýho.... ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#27 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:21

Draku, dr.Vota ti to jasne vysvetlil o par prispevku vyse a poukazal na nesmyslnost tohoto tveho snazeni (a ja s dr.Votou souhlasim). Dokud to nebude jasne definovane v pravidlech, tak cele toto tema je jen plkanim o blbostech. Proste NIKDO ti v zakladani serii nemuze zabranit, jestlize jednotlive kese nejdou proti pravidlum. Tot asi vse.
  • 0

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:21

DrakMrak napsal/a:
...
důvody založené téhle diskuse jsem uvedl tak si rád poslechnu jak budu pomluven :-)

Chtěl jsi to, čekal jsi to...tak si teď nestěžuj :)
Osobní výpady bys ale měl nechat stranou, argumentuj, a nepomlouvej osobu diskutujícího, když s tebou nesouhlasí.
  • 0

#29 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:25

k-lord napsal/a:
Draku, dr.Vota ti to jasne vysvetlil o par prispevku vyse a poukazal na nesmyslnost tohoto tveho snazeni (a ja s dr.Votou souhlasim). Dokud to nebude jasne definovane v pravidlech, tak cele toto tema je jen plkanim o blbostech. Proste NIKDO ti v zakladani serii nemuze zabranit, jestlize jednotlive kese nejdou proti pravidlum. Tot asi vse.


nikdy to jasně definované v pravidlech nebude groundspeaku je to jedno pokud to není rezervace státního významu a zbytek děj se vůle boží :-)
vím to dost dobře abych to tu v klidu napsal...

a já četl co dr.vota napsal :-) nejsem slepej B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#30 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:32

DrakMrak napsal/a:

nikdy to jasně definované v pravidlech nebude groundspeaku je to jedno pokud to není rezervace státního významu a zbytek děj se vůle boží :-)


A proc myslis, ze je to GS jedno, ze to neresi upravou pravidel? Protoze to nepovazuje za problem cele hry jako takove. To ze vzniknou ojedinele konflikty se samozrejme stat muze. Stejne tak jsou obcas ale konflikty pri zalozeni jedne kesky. Proste konflikt jedne kese nebo serie neni dulezity pro celou hru. V usa jsou powertraily o stovkach kesi a problemem nejsou. A GS nemuze delat pravidla pro jednotlive zeme.
  • 0

#31 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:34

dr.vota napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
...
důvody založené téhle diskuse jsem uvedl tak si rád poslechnu jak budu pomluven :-)

Chtěl jsi to, čekal jsi to...tak si teď nestěžuj :)
Osobní výpady bys ale měl nechat stranou, argumentuj, a nepomlouvej osobu diskutujícího, když s tebou nesouhlasí.


nepomlouvám... konstatuju...
já nemám argumenty pokud nechci vystupovat jako zelenej nebo myslivec a to nejsem ani jedno...
jen sem jako pár dalších byl odmala vychovávanej s nějakým vztahem k přírodě... myslím si, že kladným :-)

prostě jen se snažím poukázat na něco co není podle mě správný a urážet tě nehodlám...

pokud jsi to tak pochopil tak omluva ale prostě nemám proti tobě argument jen zdravej rozum kterej mi říká, že toho je nějak povelmi...

nechci vám brát body zadarmo i mě se líbí když přibudou body ale nemusím to za každou cenu... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#32 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:35

DrakMrak napsal/a:
nikdy to jasně definované v pravidlech nebude groundspeaku je to jedno pokud to není rezervace státního významu a zbytek děj se vůle boží :-)

Zaplať pánbůh :-)
Jak bylo výše(níže) poznamenáno, je to o lidech. Dokážu si představit i rozebranou dlažbu na náměstí, pokud by tam byla série. Ale nic proti sériím nemám, pokud je tedy někdo tvoří s úmyslem je opečovávat a udržet je dlouho naživu. Protože to je fakt asi opruz. Zničení přírody se nebojím, ta si poradí sama. Jenže všechny série jsou pro mě moc daleko, chjo. Tak mi neberte hračku dřív, než si ji osahám :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#33 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:37

k-lord napsal/a:

DrakMrak napsal/a:

nikdy to jasně definované v pravidlech nebude groundspeaku je to jedno pokud to není rezervace státního významu a zbytek děj se vůle boží :-)


A proc myslis, ze je to GS jedno, ze to neresi upravou pravidel? Protoze to nepovazuje za problem cele hry jako takove. To ze vzniknou ojedinele konflikty se samozrejme stat muze. Stejne tak jsou obcas ale konflikty pri zalozeni jedne kesky. Proste konflikt jedne kese nebo serie neni dulezity pro celou hru. V usa jsou powertraily o stovkach kesi a problemem nejsou. A GS nemuze delat pravidla pro jednotlive zeme.


ehm podívej se na rozměry USA a ČR je v tom trochu rozdíl...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#34 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:44

DrakMrak napsal/a:
nechci vám brát body zadarmo i mě se líbí když přibudou body ale nemusím to za každou cenu... B)


Podle me to neni o bodech (aspon pro me ne). Ono ty serie v CR jsou hodne miniaturni, aby mohli vyznamne zvednout skore. Spis o tom, jak se porad nekdo snazi oznamovat, diktovat, radit (vyber si co chces, aby se te to nedotklo ;) ), co je pro hru skodlive a co ne (serii, kese zacatecniku, skolni kese, petkove kese, slozite mysterky apod.). To je myslim hlavne na pravidlech. ;);)
  • 0

#35 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 22:47

DrakMrak napsal/a:
ehm podívej se na rozměry USA a ČR je v tom trochu rozdíl...


No ale v pravidlech snad rozmery nehraji zadnou roli, ne? Si predstav, ze by GS musel vydavat zvlast pravidla pro kazdou zem. To by byl masakr si myslim. :D:D
  • 0

#36 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 23:02

k-lord napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
ehm podívej se na rozměry USA a ČR je v tom trochu rozdíl...


No ale v pravidlech snad rozmery nehraji zadnou roli, ne? Si predstav, ze by GS musel vydavat zvlast pravidla pro kazdou zem. To by byl masakr si myslim. :D:D


to by bylo děsný...
mě spíš de o to aby se tu lidi trochu zamysleli než se do toho zase někdo pustí, a udělali to prostě tak aby to nevadilo nebo aspoň minimálně... vždycky se dají minimalizovat dopady...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#37 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 23:16

DrakMrak napsal/a:
mě spíš de o to aby se tu lidi trochu zamysleli než se do toho zase někdo pustí, a udělali to prostě tak aby to nevadilo nebo aspoň minimálně... vždycky se dají minimalizovat dopady...


No to sice souhlasim, ale bohuzel nezijeme v geopohadce, kde kazdy aspon trochu premysli nad necim, nez to vypusti.
Myslim si ale, ze revieweri maji dost moznosti, jak problemove kacery "potrestat".
  • 0

#38 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 10 November 2010 - 23:31

nevím jaký mají reviewři možnosti trestat :-) lol spíš asi mizivý... co vím u groundspeaku je to čím víc krabek tím líp neb z toho je pak více financí no je to firma jako jiná jen dělníky má námezdný lol který makaj zadarmo :-) co zadarmo dokonce za ten komfort ještě platí... :-D to byla troška demagogie :-) p.s. je to hra já to tak beru... ale jak si to tu upečem tak to tady mít budem... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#39 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2010 - 0:00

DrakMrak napsal/a:

dr.vota napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
...
důvody založené téhle diskuse jsem uvedl tak si rád poslechnu jak budu pomluven :-)

Chtěl jsi to, čekal jsi to...tak si teď nestěžuj :)
Osobní výpady bys ale měl nechat stranou, argumentuj, a nepomlouvej osobu diskutujícího, když s tebou nesouhlasí.

...
pokud jsi to tak pochopil tak omluva ale prostě nemám proti tobě argument jen zdravej rozum kterej mi říká, že toho je nějak povelmi...

:D no potěš...jak někdo vytáhne jako argument "zdravej rozum", končím diskusi, protože to ztrácí smysl :D:D:D nic ve zlém, pobavil jsem se, ale nebudu asi už ztrácet čas.
Abych to shrnul: Jak jsem už někde napsal "čert aby vzal všechny autory sérií", ale pokud nějaká nová přibude, asi si ji půjdu odlovit taky. a nebudu pokrytecky předstírat, jak jsem proti, a nebudu se ohánět nějakou pofidérní "ochranou přírody".
V ČR je asi 20 000 (dvacet tisíc) kačerů, kteří občas vyrazí do lesa. A 7 000 000 (sedm milionů) houbařů, kteří občas (aspoň jednou ročně) vyrazí do lesa. Srovnejte si vliv obojího sami. A myslivců je snad 60000...
  • 0

#40 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2010 - 0:06

dr.vota napsal/a:

DrakMrak napsal/a:

dr.vota napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
...
důvody založené téhle diskuse jsem uvedl tak si rád poslechnu jak budu pomluven :-)

Chtěl jsi to, čekal jsi to...tak si teď nestěžuj :)
Osobní výpady bys ale měl nechat stranou, argumentuj, a nepomlouvej osobu diskutujícího, když s tebou nesouhlasí.

...
pokud jsi to tak pochopil tak omluva ale prostě nemám proti tobě argument jen zdravej rozum kterej mi říká, že toho je nějak povelmi...

:D no potěš...jak někdo vytáhne jako argument "zdravej rozum", končím diskusi, protože to ztrácí smysl :D:D:D nic ve zlém, pobavil jsem se, ale nebudu asi už ztrácet čas.
Abych to shrnul: Jak jsem už někde napsal "čert aby vzal všechny autory sérií", ale pokud nějaká nová přibude, asi si ji půjdu odlovit taky. a nebudu pokrytecky předstírat, jak jsem proti, a nebudu se ohánět nějakou pofidérní "ochranou přírody".
V ČR je asi 20 000 (dvacet tisíc) kačerů, kteří občas vyrazí do lesa. A 7 000 000 (sedm milionů) houbařů, kteří občas (aspoň jednou ročně) vyrazí do lesa. Srovnejte si vliv obojího sami. A myslivců je snad 60000...

dík za názor :-) a neber tu diskusi zase tak vážně... ber to jako osvětu lol pozitivní/negativní každej si vybere
navíc už u toho skoro spím tak mi došly argumenty :-D
p.s. vím žes to už jednou někde napsal :-) natolik zase čtu docela dost :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama