Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výběr navigace - zkušenosti / názory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#61 Tenebrae

Tenebrae

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 11:40

Ja jsu ted cerstvym majiltelem Magellanu Explorer GC a nemuzu si ho vynachvylit, skvela vecicka!
  • 0

#62 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 12:13

Taky jsem problem "co koupit" resil, kdyz se mi podarila ztratit stara GPS na 100m useku rovne asfaltove silnice. Nakonec vyhral O450t PRO. Duvody proc tento stroj: Chtel jsem neco co je dost nove, abych do toho za nekolik let mohl nahrat novou mapu, viz znamy problem s formatem NT. Tyto mapy lze nahrat jen do GPS s barevnym displejem a jak to vypada, tak vetsina novych map je jen v tomto formatu. Chtel jsem neco kompaktniho aby z toho nic nekoukalo, co se da ulomit. Chtel jsem resit problém s "a chtěl bych zkusit wherigo", no zkusil ale nechytlo mne to a jak vidim tak ani Garmin to moc nechytlo, tak to spis vidim, ze tato hra je na ustupu. Proc to male t: to abych mel v GPS turistickou mapu cele Evropy, sice je 1:100 000 a nema routovani, ale kdyz se nekde nahodou vyskytnu, tak mam docela obstojnou mapu a nemusim nic nahravat, proste ji jen zapnu. Proc PRO: od te doby co jsem zkusil mapu 1:10 000 tak uz nic jineho nechci, jelikoz jen tato mapa resi problem sutovych poli a prudkych srazu a to je pro mne velmi dulezita informace v terenu. Spis mam problem, z duvodu velmi hustych vrstevnic, se nekdy v te mape vyznat. Proc 450 a ne 550, mam fotak stale u sebe a rasi fotim fotakem nez nejakym nahradnim resenim. Navic najit nejaky obrazek v O550 je nadlidsky vykon, system razeni obrazku jsem nepochopil a ani nechci chapat, jelikoz jsem uzivatel, v jakemkoliv fotaku to pochopi i duchodce. Misto 550 jsem si radsi koupil to male t. Zkusenosti -: Obcas se kousne na wherigo, ale s tim se clovek smiri. Ma mensi citlivost, nez rada eTrex, ale ke kesi mne vzdy zavedla i v tom nejhutsim lese. Ma mensi vydrz baterek (dan za dotykovy displej), pres 16 hodin se nedostanes ale stejne sebou nosim nahradni baterky. Nemoznost smazani GPX souboru jinak nez z pocitace. Zkusenosti +: Velmi dobre vyreseny prostor pro baterie, baterie neodskakuji ani pri drncani na kole. Velmi dobre vyresene zavirani prostoru baterii, lze ovladat jednou rukou. Velmi dobre vyreseny drzak. K dispozici listingy v GPS (pokud si je tam nahrajes). Docela intuitivni ovladani, kdyz si na nej zvyknes. Sice ma mouchy a mnoho by se dalo resit jinak, ale vpodstate vyhovuje. Dobre sedi v ruce, prave ty zaoblene hrany jsou velke plus. Da se ovladat jak levou tak i pravou rukou. Nuz tot nazor uzivatele O450t PRO.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#63 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 12:36

Musím Solima opravit. Ta řada eTrex: SAMOSEBOU myslí jen ty s písmenem H, ne Legenda. A stejně pořád nevím, co myslí tou citlivostí. Při zaměřování stagí u jakékoli hry či keše už chvíli používáme eTrex H, Dakotu a 550 ZÁROVEŇ (různé chipsety) a tak to vidím na dlani. Netroufl bych si moc říci, jak který a líp, takže průměruji. Foťák není na fotky z dovolené. Napojuje se na GPX. Když TOHLE nechápeš, fakt si to buďto nazkoušej, anebo fakt nekupuj. Pro mě neocenitelná vlastnost. K tomu držáku: s nasazenou klipsou se naopak sundává kryt baterek dost blbě - potřebuješ nejméně dva prsty a místo na zapření (na té pružící klipsně je malý výstupek, který zapadá do drážky v odklápěcí páčce, takže ji "zajistí". Z kola se sundavá dobře, tam je o co zapáčit). U Dakot je to řešeno jin ak, lépe se otvírá, ale asi je to míň "sichr". WherIGO: mám málo zkušeností, ale na rozdíl od majitelů 300 a 450 se nám nekousl. třeba je to ve verzi firmwaru. PS: k použití fotaku: tipování na trase při přípravě kapra. Odhadem snad stovka fotek při jedné rekognoskaci v terénu, a byl jsem tam, než se o tvaru a umístění keší rozhodlo, celkem třikrát. Bez toho foťáku (kterej vám snímek rovnou ukáže jako WPT na mapě) by to šlo podstatně hůř. "Podstatně" podtrhuji.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#64 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 12:44

Ano ten eTrex mam na mysli radu H. Citlivost zkousim nejradeji ve vlaku. eTrex se chyta v esusu (city Elefant) velmi dobre, Oregon uz trochu coura okolo trati. V Pendolinu Oregon nic, eTrex ma maly obcas pouzitelny signal. P.S. Obcas s nekym lovim v terenu a tak pozoruju, kdo se k cache dostane driv a s jakym pristrojem. A tak vim, ze kazda GPS trochu coura a keca a tak vim, ze Oregon o trochu dyl povodi majitele okolo cache. Trochu mne to pripada situaci, kdy jsem mel obycejnou eTrex Vistu. Pororoval jsem jak se pak situace rapidne zlepsila s Vistou Cx a kupodivu zas zhorsila s Vistou HCx. S tou vyssi citlivosti u HCx GPSka lip chytala slabe odrazene signaly a tak snadneji vypocitavala chybne souradnice. U Oregonu ted nekdy pozoruji neco jako setvacnik, prejdu cache o cca 20m a tam mi teprve rekne ze je cache 20m za mnou, pak se uz priblizim bez problemu. Mam takovy pocit, ze to prechazeni cache je ted trochu castejsi nez u Visty HCx i Cx. Skoro to vypada, jako by dopocitavala slaby signal a domyslela si dalsi pohyb, presne toto jsem sledoval u obycejne Visty. V tunelu po ztrate signalu se ale hned zastavi.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#65 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 13:20

Solim napsal/a:Navic najit nejaky obrazek v O550 je nadlidsky vykon, system razeni obrazku jsem nepochopil a ani nechci chapat, jelikoz jsem uzivatel, v jakemkoliv fotaku to pochopi i duchodce.

Tak tedy nevim, ale v mape se mi automaticky fotky hazou tam, kde jsem je vyfotil a v menu jsou serazeny podle casu vyfoceni. Co je na tom k nepochopeni?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#66 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 15:31

Ne, opravdu nejsem superman, a je vidět, že si práci s GPSkou patrně nikdy v praxi nepoznal :-). Chtěl jsem tím pouze demonstrovat jednoduchost obsluhy, tedy že stačí 2x zmáčknout palcem po paměti na display, potvrdíš nejen nález, ale naviguje tě to (pokud chceš), ihned k další keši.

O dalších výhodách, jako zápisu nálezů i s časem do souboru, pomocí kterého pak mnohem jednodušeji zaloguješ na internetu, větší terénní i voděodlonost a elektromagnetickém kompasu, ani nemluvě.

Ale to je prima nápad, zajít si na event, určitě se každý rád pochlubí, tím, co se mu na své navigaci líbí a v čem spatřuje největší výhody :-)


Když to píšeš, tak je vidět, že jsi patrně nikdy v praxi nepoužíval GeoScouta. :) Tam pošleš log na net jedním kliknutím na net, můžeš do něj rovnou připsat informace z terénu, včetně času. ;)
Jak funguje elektromagnetický kompas nemám představu, ale tuším, že asi drží šipku ve správném směru i když se člověk zastaví. Ale vlastně jsem zatím neměl potřebu.

Přiznávám, že by nebylo špatné se na takový event podívat a zjistit jak fungují ostatní přístroje, aby měl člověk v tomhle směru trochu rozhled. :)
  • 0

#67 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 16:01

Or_Mi: ja do nejakych 300 kousku pouzival iPhone a jejich aplikace byla a je promakana dost. Umoznuje samozrejme i to, co pises. Jenom me porad udivuje, ze sam si v zivote nezkousel turistickou navigaci, ale porad tu kazdemu vnucujes, ze pouze to tvoje je jedine spravne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#68 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 20:02

Jenom me porad udivuje, ze sam si v zivote nezkousel turistickou navigaci, ale porad tu kazdemu vnucujes, ze pouze to tvoje je jedine spravne. [/quote] Nikdy jsem netvrdil, že to moje je jediné a správné. Pokud to někde najdeš, dostaneš ode mě milion! Jen jsem tvrdil, že je lepší pořídit si přístroj, který umí víc věcí a umí je dobře, než si pořídit předražený přístoj, který je jednoúčelový a ohledně hledání kešek umí prakticky to samé a k němu ještě stejně musíš nosit dva jiné mobily, aby si docílil toho co jedním pořádným chytrým mobilem. Hele, já taky nosím za pasem pořádný Viktorinox nářaďový nůž. Tak si klidně nos rybičku, pilku, pilník, otvíráky, šroubováky, kleště a tvrď, že je to lepší. Já mám rád víceúčelové universální věci, protože jsem prostě praktický člověk. :P
  • 0

#69 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 20:14

Or_Mi napsal/a:
Jen jsem tvrdil, že je lepší pořídit si přístroj, který umí víc věcí a ....


neni. pro me to lepsi neni. pro hpluse, s474na, gleepa apod ... taky ne. proc by to pro nas melo byt lepsi, kdyz to vsichni zname a neni to pro nas lepsi? :D
a hlavne, gleep chce turistickou navigaci, to tu resi. tvoje reseni nechce. tecka. ;)
  • 0

#70 Winston

Winston

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 20:26

A viete mi niekto povedať aký je rozdiel medzi Oregonom 450 a Oregonom 300? Prečítal sm tu viacero tém, a veľa recenzií, ale k ničomu som nedospel...
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 20:38

na co si ted v rychlosti vzpominam a co povazuju za dulezite - citelnejsi displej, 3osy kompas
  • 0

#72 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 22:57

Or_Mi napsal/a:
! Jen jsem tvrdil, že je lepší pořídit si přístroj, který umí víc věcí a umí je dobře, než si pořídit předražený přístoj, který je jednoúčelový a ohledně hledání kešek umí prakticky to samé a k němu ještě stejně musíš nosit dva jiné mobily, aby si docílil toho co jedním pořádným chytrým mobilem.

REVIZ napsal/a:Chvilku - před zhruba 2mi měsíci jsem laškoval s jakousi Nokii s dotykáčem, která taky rádoby uměla všechno, ale potom co jsem s ní švihnul o dlaždičky v předsíni, už neumí vůbec nic. Razím heslo, že telefon je na telefonování, navigace na navigování a foťák na focení...

Or_Mi napsal/a:
Hele, já taky nosím za pasem pořádný Viktorinox nářaďový nůž. Tak si klidně nos rybičku, pilku, pilník, otvíráky, šroubováky, kleště a tvrď, že je to lepší. Já mám rád víceúčelové universální věci, protože jsem prostě praktický člověk. :P

Hele a já nosím v kapse na opasku Leatherman Charge TTi a tvrď, že je lepší tvůj Victorinox. Já mám rád víceúčelové univerzální věci, protože jsem praktický člověk a proto taky používám na navigování navigaci, na focení foťák a na telefonování telefon, protože je to stejně jak s tím mým Leathermanem - umí sice všecko, něco i hodně dobře, ale když si z basy vytáhnu kleště Stanley, nebo akučku DeWalt, nebo šroubovák Wiha, nebo pily Bahco nebo Stanley, tak se celej Leatherman může jít akorát vys..t a takhle to je stejně i s přístojema ALL IN ONE....
  • 0

#73 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 23:18

Ono jde taky o to, KOLIK za to chceš dát. Pokud je rodina přesvědčena o tom, že nový Oregon je zrovna to, co je třeba do domácnosti, pak není co řešit a můžeš se dohadovat o detailech.
  • 0

#74 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 23:31

Or_Mi napsal/a:
Hele, já taky nosím za pasem pořádný Viktorinox nářaďový nůž. Tak si klidně nos rybičku, pilku, pilník, otvíráky, šroubováky, kleště a tvrď, že je to lepší. Já mám rád víceúčelové universální věci, protože jsem prostě praktický člověk. :P

No jo, jsi prostě velkej drsňák, co na to říct víc.:D

Gleep

Možností je vždycky spousta a vždycky záleží na konkrétním člověku, co využije a co se mu líbí a v neposlední řadě, na co má volné finance. Pokud máš možnost si různé typy navigací před koupí ošahat, tak to vřele doporučuji. Jak už ale psali jiní, většina cacherů stejně nakonec skončí u normální outdoorové navigace. Když už nic jiného, je to pěkná hračka.:)
  • 0

#75 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 8:11

Or_Mi napsal/a:
Hele, já taky nosím za pasem pořádný Viktorinox nářaďový nůž. Tak si klidně nos rybičku, pilku, pilník, otvíráky, šroubováky, kleště a tvrď, že je to lepší. Já mám rád víceúčelové universální věci, protože jsem prostě praktický člověk. :P

Poradny Victorinox? Ja ti teda nevim, ale i u vyberu "naradak" si evidentne nemel moc stastnou ruku. Netvrdim, ze Victorinox je nejaky extra spatny, naopak, jedna se o kvalitni vyrobek, ale osobne mi prijde spise jako zalezitost do vitriny a na ukazovani, nez na opravdovou praci. Osobne tedy preferuji Leatherman (mam dva ruzne, model P4 a Blast).

Nicmene tva argumentace je stylem: "jdu nekam makat, tak si beru jenom nastrojak a jsem vysmatej". No nevim, ja osobne bych si radeji vzal klasicke naradi a naradak mam pouze jako nouzovku. Ale proti gustu...
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#76 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 9:18

No, trochu se nám to zvrtlo od navigování k univerzálnosti :-) Já mám i docela rád tyhle multi-uni-hybrid...buhvíco věci. Když člověk něco rychle potřebuje, má to v kapse tak většinou s tím něco pořídí. Ale na pořádnou "práci" je lepší jednoúčlovej pořádnej vercajk. Netvrdím že jsem kačer profík, ale můžu si na něj zkusit tak trochu hrát :-) Máme teď Garmin Legend.Slouží docela dobře, akorát je už trochu ošoupanej a má prasklý sklo na displeji. Může (a bude) sloužit i nadále. Mám i universální HD2 s kterou se dá taky lovit. Takže novou navigaci bezpodmínečně nepotřebuju. Už jsem ale nasbíral nějaké ty zkušenosti a asi vím co by mě vyhovovalo a chci si to koupit hlavně pro radost a trochu toho pohodlí :-) Většina keší jde lovit s nejobyčejnější navigací za pár šupů a myslím si že když si někdo pořizuje tyhle lepší přístroje tak má asi obdobný důvody jako já :-)
  • 0

#77 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 9:24

Min osobnich utoku, vice rad k tematu panove, jste stale v Poradne, Dekuji ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#78 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 10:50

Gleep napsal/a:
No, trochu se nám to zvrtlo od navigování k univerzálnosti :-) Já mám i docela rád tyhle multi-uni-hybrid...buhvíco věci. Když člověk něco rychle potřebuje, má to v kapse tak většinou s tím něco pořídí. Ale na pořádnou "práci" je lepší jednoúčlovej pořádnej vercajk. Netvrdím že jsem kačer profík, ale můžu si na něj zkusit tak trochu hrát :-)


No v pripade te jednoucelove turisticke navigace jde hlavne o:
1/ vydrz - 20hod navigovat zadne wm nebo symbian zarizeni bez pridavne baterie nevydrzi...
2/ odolnost,vodotesnost - ano existuji i odolne PDAcka ale takove vetsina diskutujicich pravdepodobne nevlastni...
3/ antena - rozumnou antenu, napr. helix jako ma 60CSx jeste nikdo do nejakeho komunikatoru
nenarval ... protoze ROZMERY ...
4/ display - citelny bez podsviceni, i na primem slunci...

Jasne, vetsina bodu je resitelna i s tim univerzalnim zarizenim.... externi gpska nebo u nekterych externi antena, pridavna baterie, poradne pouzdro a na slunicku si ten display telem zastinite... ;)
  • 0

#79 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 11:57

Miluji multifunkční systémy …
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#80 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 18:26

:D :D :D Už mlčím a nic neříkám. :D :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama