Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výběr navigace - zkušenosti / názory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:03

Or_Mi: ja mam htc, mam garmin a muzu rict, ze navigace podle telefonu mne proste nevyhovuje. a mimo jine si nedokazu predstavit, abych nosil na krku pytlik s mobilem - veku noseni klicu na krku jsem uz odrostl :) a radsi mam jednoucelove zarizeni, ktere umi vec, co potrebuju, nez 100 v 1, co ale umi vsechno napul. Gleep: konkurence garminu v podobe magellanu hasne na mapach. jedine magellan mobilemapper 6, do ktereho muzes nahrat navigovaci soft s mapou jaky chces, protoze to ma windows a je to v podstate odolne outdoorove pda na tuzkovky.
  • 0

#22 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:05

Or_Mi napsal/a:
No já jenom, že dáte přes 9 tisíc za jednoúčelový přístroj, když můžete za menší peníze mít nadupaný mobil, který má spoustu jiných funkcí.


Mobil je až moc univerzální. Určitě se dá používat, ale jako primární na lov chci slušnou navigaci. Byť je to jak říkáš "jednoúčelový" zařízení, ale je určitě přesnější a odolnější. A také odpadá patlání se s instalacemi programů a zkoušením co je pro danej model lepší.
A když zůstaneš viset někde na skále a navigace ti skončí rozbitá někde dole, tak určitě máš v kapse mobil, kterým si zavoláš :-D, jak pustíš ten tvůj universal, tak jseš namydlenej :-)
  • 0

#23 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:10

Lovil jsem jak s PDA, tak s mobilem (bezdotykový display Nokia E52) i s Oregonem 300. Všechny tyto přístroje mám trvale u sebe, 99% keší odloveno s Oregonem - je to mnohem pohodlnější, přehlednější, .... Samozřejmě situace, kdy jsem mimo počítač a pípne mysterka, tak Oregon je out, ale to mnohdy i mobil, páč nezobrazí celé zadání a nemám na něm sadu obvyklých pomůcek. Po všech těch zkoušeních zvítězila tato kombinace: Oregon 300 + Nokia E52 s datovým tarifem připojená k netbooku. Vlastní odlov Oregon.
  • 0

#24 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:15

Or_Mi napsal/a:
No já jenom, že dáte přes 9 tisíc za jednoúčelový přístroj, když můžete za menší peníze mít nadupaný mobil...


A až se Ti vysype mobilní část té krabičky a dáš to do servisu, tak si mezitím ani nezakešuješ ;) Nene, zrovna v tomhle případě jsem pro každou činnost jedno extra zařízení, ono to svůj smysl přeci jenom nějaký má...
  • 0

#25 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:17

Jak již psali jiní, ale asi je to i o tom, jak moc lovíš. Pokud jdeš do přírody jednou za čas na tři keše, pak ti bezesporu vystačí mobil, pokud se bavíš tak, že strávíš celé odpoledne, den, či týden putováním po pokladech, pak teprve poznáš ten rozdíl. Přizpůsobení turistické navigace pro geocaching (tedy mohu mluvit o Garminu, resp. Oregonu), je k nezaplacení, stejně tak jako vyšší přesnost, mapové podklady a v mezích možností i navigace po silnicích. Možnost výměny baterek v nozi i za alkalické z trafiky, rychlá a jednoduchá správa a práce s gpx soubory, atd.atd., a foťákv nové verzi může být na příležitostné focení (i když plastovému sklíčku prostě nevěřím), taky užitečná pomůcka, hlavně proto, že koordináty zaznamenává přímo k fogografii. Chytrý mobil je na hraní a na práci, rozhodně ale nic moc na aktivní kešování ;-), toliko můj názor, a lovil jsem i s PDA, i s Nokií.
  • 0

#26 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:37

Lovil jsem s MDA COMPACT II a LD3W. Poté co se mi pda rozbilo, jsem koupil E51 a pokračovat. Nyní jsem koupil etrex summit a je to o něčem jiném. Sice přesnost je trošku horší ale výdrž baterií je naprosto perfektní. Nehledě na to, že když jsem musel vyměnit baterii v modulu, zase se mi zapla statická navigace a bez PC jen s E51 nejde vypnout. Nyní mi tato kombinace vyhovuje. Na E51 čtu listing a jdu za šipkou garminu. Případně mám na E51 spuštěnou mapu.:D
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:03

Gleep napsal/a:btw, jak ty fotky z 550 vypadaj?


Jednoduse koukni do meho profilu, poslednich urcite 2000 "fotek" je foceno O550.

Jinak nechapu jednu vec, tyto temata se tu naprosto periodicky opakuji, proc si radeji pisatel nevyhleda puvodni temata a tam si ty argumenty znova neprecte.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:11

Já bych věděl - tyhle témata se vždycky šíleně zahltí nesoucisejícími příspěvky (jako tenhle můj). Taky se chystám koupit další GPS - a nevím, jestli GPSMap 62s, nebo O450 či O550...
  • 0

#29 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:28

Já osobně sním o 62S - nenarazil jsem zatím na nespokojeného uživatele šedesátky, je to takový navigační tank, navíc se mi líbí, že místo dotykáče jsou použita stará dobrá tlačítka. Na těch pár WIGo keší stačí jako doplněk openWIGo v telefonu (který většina lidí má tak jako tak).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#30 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:36

Chryseis napsal/a:
Or_Mi: "V mobilu navigace je" - hezké prohlášení. Pojď mi ji v jednom z těch asi pěti mobilů, co se nachází u nás doma, ukázat :P

Nicméně... slabostí víceúčelových přístrojů je, že nelze používat těch několik funkcí ZÁROVEŇ. Ať už jak zmínil weselka vyfotit GPSku, nebo navigovat k finálce mysterky či několikáté stage multiny a zároveň číst listing. Případně navigovat ke stagi, číst listing a zadávat čísla do kalkulačky :) Nosím s sebou dva mobily a Oregona a už jsem zároveň pracovala i na všech třech přístrojích ;)


Musíš si koupit mobil, který navigaci má. :P
To je zvláštní, že já to zvládám na jednom přístroji a neměl jsem s tím problém. Možná budeš o minutku rychlejší, ale nevím jestli tolik záleží na sekundách kdy budu mít dopočítáno. Mobil má i kalkulačku a můžu si mezi ní a mezi GeoScoutem přepínat a do něj si můžu psát pomocné poznámky. Tak asi máte špatné přístroje, že musíte mít dva mobily a jeden Oregon a já to samé zvládnu s jediným mobilem. :P
Stejně máš jen dvě ruce, v jedné se dá mobil držet a druhou zadávat, tak k čemu proboha tři přístroje? To, že jako žena používáš tři přístroje, mě vlastně ani nepřekvapuje, vy ženy děláte všechno moc složitě a neumíte pracovat jednoduše se softwarem. :D
  • 0

#31 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:44

[quote]Fast Hippo napsal/a:
Or-mi: je to vec osobniho vkusu. Osobne jsme priznivcem jednoucelovych pristroju-pro navigovani davam prednost jednoucelove navigaci (bezesporu prinejmensim vyssi odolnost), na foceni fotaku (zcela jiste kvalitnejsi, nez ten v mobilu) a na volani a SMS multifunkcnimu mobilu. Nevim jak ostatni, ale vetsinu nabizenych funkci mobilu stejne nepouzivam (telefon, SMS, adresar, nekdy poznamky).

Já používám všechny funkce. Úmyslně jsem nenapsal, že mobil má i funkci foťáku, i když fotí slušně, používám tuto funkci zřídka, protože dávám přednost kvalitním fotografiím z Canonu.
Já si už ani domů nekoupil televizi, protože je to jednoúčelový přístroj, mám raději obrovský monitor u počítače a přes TV kartu mám televizi na monitoru a koukám na televizi a zároveň surfuji po netu. :D
  • 0

#32 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:50

[quote]Dain a Olik napsal/a:
Or_Mi: ja mam htc, mam garmin a muzu rict, ze navigace podle telefonu mne proste nevyhovuje.
a mimo jine si nedokazu predstavit, abych nosil na krku pytlik s mobilem - veku noseni klicu na krku jsem uz odrostl :) a radsi mam jednoucelove zarizeni, ktere umi vec, co potrebuju, nez 100 v 1, co ale umi vsechno napul.

Klíče na krku jsem nikdy nenosil. :P Zvláštní, nikdy jsem neměl pocit, že je něco napůl, nedělá mi problém nacházet keše s Omnií, nedělá mi problém chodit multiny a teď ani Wherigo, pokud není problém přímo v cartrige. Řekl bych, že jsi na to nepoužil správný software. ;)
  • 0

#33 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:54

Mobil je až moc univerzální. Určitě se dá používat, ale jako primární na lov chci slušnou navigaci. Byť je to jak říkáš "jednoúčelový" zařízení, ale je určitě přesnější a odolnější. A také odpadá patlání se s instalacemi programů a zkoušením co je pro danej model lepší. A když zůstaneš viset někde na skále a navigace ti skončí rozbitá někde dole, tak určitě máš v kapse mobil, kterým si zavoláš :-D, jak pustíš ten tvůj universal, tak jseš namydlenej :-)[/quote] Psal jsem, že mám mobil v nerozbitném nepromokavém pouzdru, které je vyrobeno přímo pro motorku od Touratechu. Takže, když si ho pověsím v pouzdře na šňůru na krk, tak mi nemůže spadnou ze skály a můžu si s ním přímo zavolat. :P
  • 0

#34 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:00

Or_Mi napsal/a:
Já si už ani domů nekoupil televizi, protože je to jednoúčelový přístroj, mám raději obrovský monitor u počítače a přes TV kartu mám televizi na monitoru a koukám na televizi a zároveň surfuji po netu. :D


Ano, to je přesně takový skvělý příklad rozdílu mezi speciálním přístrojem a přístrojem multifunkčním :-D Každému co libo jest.

Každý kdo si chce užít filmu a přitom zároveň něco dělat na PC, tak má mnohdy i problém při použití dvou monitorů :-D a sledování TV na PC je sice možné, nicméně, je to dle mého nouzovka. Obzvlášť když chcete mezi tím vyřídit e-maily a zalogovat a někdo druhý se chce na tu telku zároveň koukat přes rameno, když ty si vlastně děláš své věci...... opravdu super.

Ale faktkem je, že já do terénu tahám chytrý telefon i GPSku, když jsem v koncích, žhavím online spojení přes handygeocaching :-).

Osobně nepatřím mezi osoby, které ovládají mobil dvěma rukama, či GPSku, což mě upřímně rozesmálo, a tak při zadávání logů s nálezem, i kam na další keš, stíhám ještě v pohodě řídit, nebo jíst svačinu... ;-) Je jasné, že požadavky každého na navigaci mohou být silně individuální. :-D, tak tu prosím Or_Mi pořád nevnucuj tu svoji pravdu a napiš jaké konkrétní pozitiva daná věc (krom pofidérní finanční úspory, má) :)
  • 0

#35 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:06

Dain a Olik napsal/a:
... jedine magellan mobilemapper 6, do ktereho muzes nahrat navigovaci soft s mapou jaky chces, protoze to ma windows a je to v podstate odolne outdoorove pda na tuzkovky.


Však už taky drahnou chvíli čekám až ho konečně zlevněj... :( Moc se jim do toho nechce, ale aspoň se už dostal pod 15k...
  • 0
Retired slowcacher

#36 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:20

Autacek napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Já si už ani domů nekoupil televizi, protože je to jednoúčelový přístroj, mám raději obrovský monitor u počítače a přes TV kartu mám televizi na monitoru a koukám na televizi a zároveň surfuji po netu. :D


Ano, to je přesně takový skvělý příklad rozdílu mezi speciálním přístrojem a přístrojem multifunkčním :-D Každému co libo jest.

Každý kdo si chce užít filmu a přitom zároveň něco dělat na PC, tak má mnohdy i problém při použití dvou monitorů :-D a sledování TV na PC je sice možné, nicméně, je to dle mého nouzovka. Obzvlášť když chcete mezi tím vyřídit e-maily a zalogovat a někdo se chce na tu telku koukat přes rameno... opravdu super.

Ale faktkem je, že já do terénu tahám chytrý telefon i GPSku, když jsem v koncích, žhavím online spojení přes handygeocaching :-).

Osobně nepatřím mezi osoby, které ovládají mobil dvěma rukama, či GPSku, což mě upřímně rozesmálo, a tak při zadávání logů s nálezem, i kam na další keš, stíhám ještě v pohodě řídit, nebo jíst svačinu... ;-) Je jasné, že požadavky každého na navigaci mohou být silně individuální. :-D, tak tu prosím Or_Mi pořád nevnucuj tu svoji pravdu a napiš jaké konkrétní pozitiva daná věc (krom pofidérní finanční úspory, má) :)


Nemůžeš si zároveň vychutnat film a zároveň pracovat na počítači, protože nemůžeš věnovat plnou pozornost v jednom okamžiku dvěma věcem. Pokud chci pracovat na počítači, pracuji a u toho mám otevřené okénko s televizi a po očku se na něj dívám. Pokud si chci film vychutnat, pustím si ho přes celou fullHD obrazovku a soustředím se plně na film.

Aha, tak ty stačíš v pohodě řídit při zadávání logů s nálezem. Nejsi náhodou superman!? Co kdyby ses podíval na <a href="http://www.youtube.c...Xmes">video</a>
Za nevěnování se řízení by se mělo pokutovat.
  • 0

#37 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:27

Or_Mi napsal/a:
vy ženy děláte všechno moc složitě

V překladu: Jak to vy ženy sakra děláte, že používáte obě ruce a nezlomíte si je u toho? :D No jo, mám sice dvě ruce, ale nejsou obě levé, tak holt tři věci zvládnou. Inu, každý ať používá, co mu vyhovuje. Dva mobily mám především proto, že striktně rozlišuju pracovní a soukromé kontakty, jinak bych měla samozřejmě jeden. Ale když už mám dva, někdy se hodí.
  • 0

#38 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:30

Taky jsem prosazoval GPS v mobilu, pak jsem si koupil navigaci a mobil jsem na tohle přestal absolutně používat. Jako určení pozice je mobil fajn, ale jako navigace někde v přírodě, v lese s přesností pár metrů? ne. Nicméně to každej kdo si navigaci koupí pozná sám.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#39 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:35

wmh napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
... jedine magellan mobilemapper 6, do ktereho muzes nahrat navigovaci soft s mapou jaky chces, protoze to ma windows a je to v podstate odolne outdoorove pda na tuzkovky.


Však už taky drahnou chvíli čekám až ho konečně zlevněj... :( Moc se jim do toho nechce, ale aspoň se už dostal pod 15k...

Kdyz pominu to, ze pri predpokladane zivotnosti 4 roky, Te pri Tve soucasne frekvenci kesovani vyjde 1 nalez tak zhruba na 1500,- :D, tak by me zajimalo, proc si za 15 tisic neporidit DVE 62ky? (Shodou okolnosti jsem dneska koukal na Heureku a nasel 62S za 8212,-)

Jinak k puvodnimu dotazu puvodniho tazatele - nejlip udelas, kdyz si ty pristroje v ramci moznosti vyzkousis sam. Vyraz na event a slusne se zeptej, myslim, ze mas dobrou sanci projit slusnou sbirku (vcetne nadseneho vykladu od nadseneho majitele).
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#40 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 17:38

Snøw napsal/a:
Taky jsem prosazoval GPS v mobilu, pak jsem si koupil navigaci a mobil jsem na tohle přestal absolutně používat. Jako určení pozice je mobil fajn, ale jako navigace někde v přírodě, v lese s přesností pár metrů? ne.
Nicméně to každej kdo si navigaci koupí pozná sám.


Tomu bych oponoval. Všude je čip Siri II a je jedno jestli je v Oregonu nebo v mobilu. Záleží na momentálním postavení družic na obloze. Stačí si přečíst diskuze a jsou lidé, kteří mají představu, že je navigace či mobil dovedou přímo ke keši a stěžují si na přesnost s jakýmkoliv přístrojem. To je samozřejmě nesmysl. Rozdíl je vždycky několik metrů a pak ještě záleží jestli autor keš přesně zaměřil. A na konci stejně už záleží na pozorovacím talentu, odhadu a zkušenostech, popř. podrobnosti hintu. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama