Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1501 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2014 - 8:16

1- podle průměru stromu :) Většinou vystačím se 120cm, na extra tlusté stromy 240cm, nebo rovnou strom obtáhnout lanem a smyčky nepotřebuješ.

Dík za odpovědi,

a to lano kolem stromu necháš jen volně, nebo ho spojuješ karabinou, uzlem, ....


  • 0

#1502 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2014 - 8:18

Volně, když zatěžuješ oba konce rovnoměrně, tak není třeba lano nijak spojovat.


  • 0

#1503 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2014 - 8:20

Volně, když zatěžuješ oba konce rovnoměrně, tak není třeba lano nijak spojovat.

á to chci pro slaňování. Spojím to vlastně kyblíkem. Že se to bude nahoře stále rozšiřovat (pokud bude strom mít velký průměr) je vlastně jedno.


  • 0

#1504 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 May 2014 - 21:30

ještě k tomu sčítání sil na větev

 


  • 3

#1505 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 29 May 2014 - 8:23

Pěkně názorné. A poznámka ohledně oslabení lana při ohnutí kolem předmětu je taky případná.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#1506 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 6:15

Sice to není stromolezení, ale snad mi to mírné OT projde :D:

Onehdá jsem zkoušela vysmycovat asi 30cm tlustý dřevěný sloup, takový, co někdy zbude po těch starých stožárech na vedení elektřiny. Bylo horko, sloup byl úplně hladký, a když jsem horní smyci posunula o 20cm nahoru a sedla si do ní, pomalu sjela po hladkém dřevě minimálně o 15cm zpátky. Máte na to, prosím, nějaký fígl? Napadlo mě například, jestli by nepomohlo ty smyce namočit nebo něco. Díky předem za radu :D!


  • 0

#1507 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 6:23

Snad jedině používat staré co nejvíc ochlupatělé smyce, ty mají tendenci držet líp :)


  • 0

#1508 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 6:27

Vzhledem k tomu, že moje skvělá T5 výbava čítá právě ony dvě smyce, je mi tato jinak podnětná rada na dvě věci :D. Leda že bych na ně vzala šmirglpapír, ale to mi asi kvůli jedný T4 nestojí za to :D! Ale díky!


  • 0

#1509 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 6:47

Řešili jsme něco podobného v neděli v Rakousku. To jsme lezli na malý kovový stožár na osvětlení. Byl krásný, pozinkovaný, takže povrch klouzal jak sviňa. Stačilo smyc obtočit ještě jednou (udělat závit navíc) a držela parádně. Je to v podstatě na principu prusíka


  • 0

#1510 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 7:52

Je to také o váze, stačí přibrat a na stejné vybavení a povrchu už nebudeš klouzat, s mým metrákem jsem na tom spíš obráceně, nemůžu ty smyce povolit, aby klouzaly nahoru. Klidně Ti vyměním dvě novésmyce, za chlupaté a od smůly ;).


  • 0

#1511 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 8:28

Je to také o váze, stačí přibrat a na stejné vybavení a povrchu už nebudeš klouzat, s mým metrákem jsem na tom spíš obráceně, nemůžu ty smyce povolit, aby klouzaly nahoru. Klidně Ti vyměním dvě novésmyce, za chlupaté a od smůly ;).

 

Obávám se, že v tom ten problém fakt jako nebude, do metráku mám velmi, velmi nedaleko a furt se mílovými kroky přibližuju :D :D :D.

 

Ta rada s dvojím obtočením se zdá rozumná až na to, že ta horní smyce je tak tak dlouhá na jedno obtočení, ke karabuně zbývaly tak 2-3 cm, právě jsem měla potíž jí povolit aspoň natolik, abych jí mohla posunout, a když už jsem jí přendala, tak vžžžžžžžžžžžž a jela jsem zpátky :D. Spodní delší moc neklouzala, s tou to šlo. Možná teda zkusím tu delší dát nahoru a zkusit, jestli by stačila na dvojí otočku, a tu spodní, na který nevisí muj život :D, nastavim nějakým obyčejným popruhem, ten tu ňákej najdu.

To namočení jste nikdo nezkoušeli? Přišlo mi, že to dřevo bylo tak klouzavý i proto, že bylo totálně vysušený.


  • 0

#1512 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 8:44

Jsem si jist, že mokrý smyce se ti na konec zatáhne tak že ji nepovolíš Jacko.

Tento příspěvek byl upraven od J@VO: 15 July 2014 - 8:45

  • 0

#1513 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 8:45

Řešili jsme něco podobného v neděli v Rakousku. To jsme lezli na malý kovový stožár na osvětlení. Byl krásný, pozinkovaný, takže povrch klouzal jak sviňa. Stačilo smyc obtočit ještě jednou (udělat závit navíc) a držela parádně. Je to v podstatě na principu prusíka

já to vyšplhal a pak mě Pavel jen podepřel nohu. Smyce netřeba  :P

 

Jacko - jedině obtočit víckrát, já to tak řeším....


  • 0

#1514 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 9:24

Ahoj Jacko, smyce si můžeš udělat  libovolně dlouhé z nějakého staršího lana. Jak to popisuješ, máš horní smyci moc krátkou, na délce smyc taky záleží, na každý kmen jsou trochu jinak,  aby ti to neklouzalo a taky si je potom můžeš posunovat třeba o 50 cm i víc, pokud máš dlouhý ruce.  :rolleyes:


  • 0

#1515 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 9:37

Ale kam jezdí Pavel a někoho podpírá to je jiná liga. Přeci jen více jak dva metry jsou znát. Jinak jsem začlenil do výbavy sešívaný žebříček, který se skvěle ověřil


  • 0

#1516 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 9:42

Ale kam jezdí Pavel a někoho podpírá to je jiná liga. Přeci jen více jak dva metry jsou znát. Jinak jsem začlenil do výbavy sešívaný žebříček, který se skvěle ověřil

Mohl bys, prosím, dát víc info, případně fotku? To je vlastní výroba nebo něco profi?


  • 0

#1517 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 10:51

Používám konkrétně Alpine Aiders od Black Diamond


  • 0

#1518 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 11:45

Obávám se, že v tom ten problém fakt jako nebude, do metráku mám velmi, velmi nedaleko a furt se mílovými kroky přibližuju :D :D :D.

 

Ta rada s dvojím obtočením se zdá rozumná až na to, že ta horní smyce je tak tak dlouhá na jedno obtočení, ke karabuně zbývaly tak 2-3 cm, právě jsem měla potíž jí povolit aspoň natolik, abych jí mohla posunout, a když už jsem jí přendala, tak vžžžžžžžžžžžž a jela jsem zpátky :D. Spodní delší moc neklouzala, s tou to šlo. Možná teda zkusím tu delší dát nahoru a zkusit, jestli by stačila na dvojí otočku, a tu spodní, na který nevisí muj život :D, nastavim nějakým obyčejným popruhem, ten tu ňákej najdu.

To namočení jste nikdo nezkoušeli? Přišlo mi, že to dřevo bylo tak klouzavý i proto, že bylo totálně vysušený.

Mozna taky trochu OT. Ale jesli mas jen 2 smycky a zadnou "nahradni" vybavu sebou, tak si koledujes v pripade nejakeho problemu o prusvih!!!!!


  • 0

#1519 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 12:30

Mozna taky trochu OT. Ale jesli mas jen 2 smycky a zadnou "nahradni" vybavu sebou, tak si koledujes v pripade nejakeho problemu o prusvih!!!!!

To docela jo. Predstav si treba jenom ze ti ta spodni smyce pri posunovani vyklouzne a ujede dolu ze na ni nedosahnes.


  • 0

#1520 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2014 - 12:35

Tak poleze "na medvěda"


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama