Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1641 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 13:20

ze začátku jsem taky laboroval,na čem nahazovat a nakonec se mi osvědčilo:zednický provázek,ve špulce je ho 50 m,je žlutý nebo oranž,velká výhoda je,že se dá v případě nutnosti přetrhnout.U vietnamců jsem koupil plátěný skládací košík do kterého ten provázek vymotám a při střílení se provázek tolik nemotá.Do zhruba 20 m výšky vytáhne lano bez problémů.Když potřebuji výš,nejdřív nastřelím zednický provázek,pak na něj uvážu 2 mm repku a pak na ní teprve lano.Není to takové zdržení jak to vypadá,a zednický provázek stojí asi 40 kč.Takže když ho přerveš,tolik to nestojí.


  • 0

#1642 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 13:32

slauch:

Na nahazování bych do toho nešla. Ono to vypadá draze, že to nahazovací lanko od Tendonu stojí 50 m cca 160,- Kč, ale mám ho rok a je skoro nezničitelný, netřepí se, klouže, nezamotává se. Navíc na praktické cívce.

Žaluziová šňůra se může dost kroutit a uzlíkovat. Spotřebovala jsem spousty různých zednických provázků, který po 5-15 stromech byly na vyhození. Třepí se, začnou se trhat a není nic víc ke vzteku, než když při přetahování lana provázek praskne. Tak na nahazování doporučuji originál , vyplatí se. Je to radost s ním pracovat.  Na nastřelování matkou člověk musí použít něco tenčího.


Tento příspěvek byl upraven od Bubbu: 26 září 2014 - 13:36

  • 1

#1643 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 13:39

Prodává se také silonový zednický provázek, vlastně je to špůlka asi 1mm??? sartuny (jak na ryby). Nese asi 80 kg nebo kolik, klouže a stojí taky nějak kolem 50 Káče. A moc se nezamotává.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1644 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:05

Taky myslim ze se vyplati ta nahazovaci snura od Tendonu. Vyjde asi na 3,50 za metr, to je myslim v pohode. Nesmodrcha se nijak moc, nosnost ma tak akorat ze jde prervat kdyz je potreba, ale nepretrhne se snadno. Ale hlavne je to plochy a nezarezava se do kury, coz ty tenky snurky delaj.

 

Jinak mam i dyneemovou snurku, to stalo sileny prachy, lita to nadherne pac je lehoucka, ale strasne se smodrcha a ma nosnost 200 kilo (pri prumeru 1.5mm), takze je strasne tezky ji pretrhnout, kdyz je to potreba. V podstate temer pretrhnout nejde. Coz je vlastne spatne. Jednou jsem na ni musel povesenej celou vahou skakat jak vopice, aby rupla. Normalne me bezpecne unese, mit miniaturni jumar mohl bych lezt rovnou po ni a nemusel bych pretahovat lano :-) Takze ted hazim tim Tendonem a jsem s tim spokojenej. A i kdyz je tezsi, lita taky pekne. Uz jsem s tim nahodil i kes co mela v listingu napsano "bigshot required" a kdyz jsme to pretahli lanem, tak nam z 60m zbyl na zemi jen kousek.


  • 0

#1645 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:15

jo ono vlastně taky záleží na způsobu,jestli nahazuješ pytlíkem nebo něčím podobným,nebo střílíš prakem nebo tak něco.Já střílím prakem 60 g rybářské olůvko max.do 25 metrů,na vyšší stromy jsem zatím nelez.A na to střílení mi vyhovuje ten zednický provázek.Je asi 1 mm silný,celkem lehký a tolik se nekroutí.A tu 2 mm repku jsem koupil v Praze v Dlouhý ,mají tam fakt výběr a ceny slušný.Chodím tam koukat na špagátky jak ženský na kabelky :).


  • 0

#1646 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:22

Doporučuju k pokoukání taky provaznictví na Újezdě :D.


  • 0

#1647 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:27

Doporučuju k pokoukání taky provaznictví na Újezdě :D.

Ja mam nastesti vyborny provaznictvi kousek od prace, na Florenci. Maj tam nadherny konopny lana, uz jsem to zkoumal, az se budu chtit na pude obesit, s duverou se na ne obratim :)


  • 1

#1648 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 14:29

jo ono vlastně taky záleží na způsobu,jestli nahazuješ pytlíkem nebo něčím podobným,nebo střílíš prakem nebo tak něco.Já střílím prakem 60 g rybářské olůvko max.do 25 metrů,na vyšší stromy jsem zatím nelez.A na to střílení mi vyhovuje ten zednický provázek.Je asi 1 mm silný,celkem lehký a tolik se nekroutí.A tu 2 mm repku jsem koupil v Praze v Dlouhý ,mají tam fakt výběr a ceny slušný.Chodím tam koukat na špagátky jak ženský na kabelky :).

Jasne, toho Tendona muzes hazet pytlikek a strilet z bigshotu, ale prakem to nevystrelis. Na prak mam normalni rybarskej vlasec.


  • 0

#1649 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2014 - 15:03

Pěkná a pro pá lidí známá nahazovací závaží dělá J@vo,.... přezdíváme mu J@vovo zabijácké těžítko. Cca 300g svařenec.


  • 0

#1650 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 13:55

slauch:

Na nahazování bych do toho nešla. Ono to vypadá draze, že to nahazovací lanko od Tendonu stojí 50 m cca 160,- Kč, ale mám ho rok a je skoro nezničitelný, netřepí se, klouže, nezamotává se. Navíc na praktické cívce.

Žaluziová šňůra se může dost kroutit a uzlíkovat. Spotřebovala jsem spousty různých zednických provázků, který po 5-15 stromech byly na vyhození. Třepí se, začnou se trhat a není nic víc ke vzteku, než když při přetahování lana provázek praskne. Tak na nahazování doporučuji originál , vyplatí se. Je to radost s ním pracovat.  Na nastřelování matkou člověk musí použít něco tenčího.

Což o peníze v tomhle případě nejde, jestli vzít 50 m Tendona za 160 nebo 50 m žaluzky za 80 už tak velkej rozdíl nejni. Já jen, že jsem to měl v ruce a měl jsem z toho docela dobrej pocit - dostatečně tuhý na to, aby se to samo neuzlíkovalo, pletení mi připadalo dobrý, že se to nemusí kroutit a bude to pěkně klouzat a nosnost akorát, aby to šlo v případě nouze přeškubnout. Možná toho tu padesátku koupím a zkusím s tím střelit, jak to bude lítat.

Akorát jsem zvědavej na prodavačku, až tam pro těch 50 m přijdu a ona to bude muset poctivě odměřit. Nemaj tam počítací automat, takže metr na regále a jedem... :)

Tu zednickou šňuru jsem koupil taky, ale je to jen zkroucený, tak bych předpokládal záseky na kůře a podobně.


Tento příspěvek byl upraven od slauch: 29 září 2014 - 13:58

  • 0

#1651 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 14:39

u arbolanka od Tendonu doporucuju koupit celych 100 m. Sice se to na prvni pohled nezda, ale 100 m vyuzijes casteji nez by sis myslel.

Jinak na arbosnuru pouizivam http://www.worksafet...se zamotaval.  


  • 1

#1652 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 16:38

http://www.worksafet...aci-sacek-350g/

 

někdo by mohl využít. 100kč za pytlík mi přijde jako super cena.


  • 0

#1653 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 21:37

raddino - kua, 14d zpět jsem tam bral 300g za 270...

 

no a místo origoš nahazovacího boxu, který stojí 800-1900 káčé se dá použít např. toto za 85 vočí, pracovně tomu říkám "moňulka"


Tento příspěvek byl upraven od KaMo_cz: 29 září 2014 - 21:38

  • 1

#1654 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 10:54

V něčem podobným jako je moňulka měli naše děti plyšáky, akorát místo berušky byl navršku pavouk. 

Tady bych se obával akorát trvanlivosti obalu - přeci jen ten potah moňulky je strašně tenkej, v lese chytneš za ostružiní a je tam hned díra. Ale zase za ty peníze...


  • 0

#1655 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2014 - 7:46

Jejej! Dlouho jsem tu nebyl a to jsem si teď zas početl... :D Srandovní je, že se tu řeší furt to samý dokolečka dokola. A přitom by stačilo si to fórum přečíst zpátky ;)

 

grigri - dobrý špatný bezpečný nebezpečný

prusík - tloušťka dýlka matroš

nahazování - 1,5 zednickej 2,5 tendon 3 dynema matky 16 18 olovo 60-100g pytlík origo neorigo 250-400g

DRT SRT

jedna paní povídala, že jí někdo povídal že prej někdo někdy někde spadnul ;)

ušetřím, když si koupím něco levnýho a bude to stejně dobrý jako to drahý?

 

Ale jen tak dál. Baví mě to číst :) Jen... ještě víc mě baví lézt, takže to tu čtu většinou po delší době :)

A jeden postřeh - nejvíc píšou Ti, co s tím mají nejmíň zkušeností. (i pro tohle pravidlo samozřejmě existují výjimky)


  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1656 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 17:37

Bafíky bafíky tak hlásím druhá půlka série je venku, takže tam máte cca 35 bukvonú, 1 jasoň, a jeden křivoň modřínový. Výška keší je průměr 22 metrů, najdete i pár kousků nad 30 a jeden  i 40 metrů :) takže výběr je opravdu pestrý. nejnižší je asi v 18 metrech :)


  • 1

#1657 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 17:53

jj všimnul jsem si dobrá práce


  • 0

#1658 psticha

psticha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 18:17

Ahoj ,o jakou serii se jedná?
  • 0

#1659 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 18:46

Jde o serii nádherných buků kolem Prachatic, převážně v rajonu našeho Yettiho, Máme tu i dva buky pro nelezce, tedy mimo T5, aby měli možnost si jednoho nebo dva odlovit i nelezci, pak jsou tu ještě jedna T4,5 a jedna T 3,5. Ty první ( když jsem se ještě bál) jsou kolem 15 metrů, pak přišel zlom a překonal jsem 20 metrů. To začali vznikat keše kolem 25 metrů. nyní v této nové části, co pípla v neděli jsou už buky co mají keš ve výšce víc jak 30 metrů a jsou i technicky náročnější ( dolézaní )  Je to až neuvěření, ale se  125 Kg živé váhy mám k dnešnímu dni založeno více jak 50 T5 . Hodně jsem se naučil vnímat stromy, poznávat je, jak rostou, co jim může ublížit a naopak co jim pomůže, A opravdu miluji ten pocit být v takové výšce a koukat se dolů na mravenčí pidilidi :D 

Zde malá ukázka, video schválně končí ve 30-ti metrech, aby jste neviděli co tam o pár metrů výš na vás čeká :D

http://youtu.be/RoXLybEUnIM


  • 1

#1660 pavel.zrout

pavel.zrout

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 17:21

Ahoj,

 

jestli někdo potřebuje poradit jak lést po stromech, tak jsem plně k dispozici. Nějaké foto na www.zrout.com 

 

Ahoj Pavel


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama