Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1661 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 14:14

protože začíná být teplo a začne to svádět na stromy i pro zimní spáče,mám tip na statiku Tendom v metráži.V Praze v Dlouhé ulici u Břendy jsem dnes objevil toto:

Průměr   11   -     46 kč

               10.5   -  42

                 8    -    34

                 7   -     28

                 6   -     22

                 5   -     16

Třeba to někomu poslouží.


  • 0

#1662 Rýchly Šíp

Rýchly Šíp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 19:08

Ahoj T5-kari, nedavno som sa stal vlastnikom kybliku Edelrid MegaJul a v popise na nete som nasiel, ze sa da pouzit aj ako vystupovy blokant. Neviete niekto, ako sa to da? :) Lebo o tom uz vselijake mozne popisy mlcia.
  • 0

#1663 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 20:14

Ahoj T5-kari, nedavno som sa stal vlastnikom kybliku Edelrid MegaJul a v popise na nete som nasiel, ze sa da pouzit aj ako vystupovy blokant. Neviete niekto, ako sa to da? :) Lebo o tom uz vselijake mozne popisy mlcia.

 

Zhruba takto - na obrázku je Reverso, ale princip je stejný:

 

vystup_tibloc_reverso.jpg


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#1664 Rýchly Šíp

Rýchly Šíp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 20:27

Diky moc :)
  • 0

#1665 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 9:26

Zdravím, rád bych si dokoupil výbavu a hledám blokant.

Našel jsem dobrou cenu na tento- http://www.hudy.cz/j...nder,17055.html

Je v pohodě?

Nebo je lepší koupit třeba tento: http://www.hanibal.c...y/#.Vd13WfntlBc

nebo tento http://www.hanibal.c...n/#.Vd13-fntlBc.

 

Dík za odpověĎ. 


  • 0

#1666 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 9:32

Klidně vem toho RE z Hudácě. Jen si ujasni, jestli budeš potřebovat L nebo P ;)

Já si jako první (L) koupil Petzla a když jsem po čase dokupoval P, tak mám přesně tento RE. A co byste řekli, oba fungují k mé spokojenosti :D


  • 0

#1667 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 9:35

RE Ascender naprosto stačí. Jen vědět, jaké provedení, jestli na levou ruku a nebo pravou (pokud teda nepraktikuješ výstup pomocí dvou jumarů). Používám osobně na levou ruku, ale je to i otázka zvyku.


  • 0

#1668 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 10:08

Já myslím, že hlavní rozdíl u dražšího modelu je pouze v certifikaci. Certifikovaný musí používat firma a ten druhý je pro amatéry. Snad se nepletu. ;)


  • 0

#1669 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 10:12

Díky za odpovědi.

Zkoušel jsem na levou ruku, bo pravou jsem tahal lano přes kladku.

Takže asi u toho i zůstanu.


  • 0

#1670 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 11:38

Já myslím, že hlavní rozdíl u dražšího modelu je pouze v certifikaci. Certifikovaný musí používat firma a ten druhý je pro amatéry. Snad se nepletu. ;)

Se pleteš. Všechny (zde zmiňované) jsou certifikované. Rozdíl v ceně je dán cenovou politikou dané firmy. BTW - (nejen) tyto věci vyrábí pár výrobců, jen každý den "malují" jiné logo ;)

 

Kdo si chce projít pár jumaru, tak může studovat zde - http://storrick.cnc....r/HandleEC.html

 

 

davidb11 - většina praváků používá levý jumar


Tento příspěvek byl upraven od KaMo_cz: 26 srpen 2015 - 11:41

  • 0

#1671 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 11:46

Ono na to naše hraní je to nakonec skoro jedno jestli levý nebo pravý. Já třeba ruce střídám podle toho jak mě zrovna bolí, nebo ho rovnou držím oběma. Rukojeť je stejná, L/R hraje roli jen když ho chceš sundavat nebo nasazovat jednou rukou. Při lezení pro keše většinou není problém na sundavání jumaru uvolnit tu správnou ruku.


  • 0

#1672 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:12

Ono na to naše hraní je to nakonec skoro jedno jestli levý nebo pravý. Já třeba ruce střídám podle toho jak mě zrovna bolí, nebo ho rovnou držím oběma. Rukojeť je stejná, L/R hraje roli jen když ho chceš sundavat nebo nasazovat jednou rukou. Při lezení pro keše většinou není problém na sundavání jumaru uvolnit tu správnou ruku.

Tak ja jako pravak mam levej jumar. Pravou ruku mam na dulezitejsi veci, tou drzim lano ve slanovaci pomucce, nebo delam neco jinyho a jumar chci mit takovej, abych s nim mohl kdykoliv manipulovat tou mene potrebnou a tedy volnou rukou, t.j. levou. Me osobne to vyhovuje a pravej jumar by mi docela vadil. Viz. komentar od KaMo_cz, patrim k te vetsine. Z tehle duvodu ma vetsina pravaku levej jumar. Ti co maji pravej jsou z valne casti ti, co si ho koupili omylem, v domeni ze pravak ma mit pravej. Samozrejme kup si jakej ti vyhovuje, ale uplne jedno to fakt neni, je dobry to mit rozmysleny.


  • 2

#1673 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:14

Musím se zastat kolegy J@va. Konkrétně Petz Ascension je i ve verzi certifikace podle pracovních norem, .... tak než něco podobného napíšeš, trocha se zamysli


  • -1

#1674 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:19

Ještě by stálo za uvážení, s čím tazatel leze. Pokud má kombinaci jumar - gri-gri (rig, stopák) tak provedení jumaru (levý, pravý) je důležitější, než kdyby měl na stoupání kombinaci jumar - croll.

Vypustím ještě možnost kombinace obouručný jumar (s dvěma popruhy na nohy) a croll, nebo dva jumary (tuto kombinaci jsem viděl cca u třech kačerů).


  • 1

#1675 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:21

Tak jsme se opalocovali a teď můžeme slovíčkařit.

Budeme zde rozebírat rozdíly mezi normou (certikací) pro práci a horolezectvím? A kolik piktogramů musí být na cajku?


  • 0

#1676 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2015 - 12:25

On je problém v tom, že nerozlišuješ certifikace pro pracovní vybavení a horolezení.


  • 0

#1677 StuntJ

StuntJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:54

Přesně rozdílné ceny u Petzlu jsou dány certifikací :

všeobecná norma je - EN 567 - tu musí mít každý Jumar 

pracovní norma je -  EN 12841 type B
Netuším jestli je tu fyzický rozdíl v konstrukci výrobku, ale pro hobby lezení postačí bez pracovní certifikace, stejně zbytek výbavy ji asi mít nebude a je to zbytečný luxus...
Jumar musí dobře padnou do ruky, přeci jen lézt 30 metrů kamsi s něčím, co mě bude tlačit do ruky, ne děkuji 
Jumar se musí snadno a dobře otevírat i po zatížení, musí jít otevřít automaticky, bez myšlenek a bez problému 
A taková drobno, otvory v Jumaru by měli být velké, bo pak může být peklo něco na něj navěsit a hledat vhodnou karabinu co sedne a nesekne se :)


Tento příspěvek byl upraven od StuntJ: 15 září 2015 - 19:05

  • 0

#1678 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 13:19

Přesně rozdílné ceny u Petzlu jsou dány certifikací :

všeobecná norma je - EN 567 - tu musí mít každý Jumar 

pracovní norma je -  EN 12841 type B
Netuším jestli je tu fyzický rozdíl v konstrukci výrobku, ale pro hobby lezení postačí bez pracovní certifikace, stejně zbytek výbavy ji asi mít nebude a je to zbytečný luxus...
Jumar musí dobře padnou do ruky, přeci jen lézt 30 metrů kamsi s něčím, co mě bude tlačit do ruky, ne děkuji 
Jumar se musí snadno a dobře otevírat i po zatížení, musí jít otevřít automaticky, bez myšlenek a bez problému 
A taková drobno, otvory v Jumaru by měli být velké, bo pak může být peklo něco na něj navěsit a hledat vhodnou karabinu co sedne a nesekne se :)

Pro ty, kdo ten cajk neměli v životě v ruce a ani ho neviděli, bych volit trochu jiné formulace než "...otevírat i po zatížení, musí jít otevřít automaticky, bez myšlenek...", je to poněkud zavádějící.


  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1679 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 14:29

Jumar se musí snadno a dobře otevírat i po zatížení, musí jít otevřít automaticky, bez myšlenek a bez problému 

 

Jéé to bych chtěl aspoň jednou v životě vidět, jak se otevírá zatíženej jumar... hlavně na nějakým novým čistým laně a nějakej kterej má ještě pěkně ostrý zoubky. To jestli umíš, tak jsi neměl mít nick StuntJ, ale DavidC.


  • 0

#1680 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 16:05

To já taky, ale jestli narážíš na StuntJ, tak píše "po zatížení", nikoliv "při"
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama