Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1721 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 9:32

Zadni oko neni nosny, takze za nej nemuzes viset. Vsechno na cem mas viset vahou musi bejt pripnuty do predniho oka. Zadni oko je prave na ty ramenni popruhy. Jenze ty nenesou vahu, ale jen drzej hrudni blokant ve spravny poloze. Proto staci ze ma to zadni oko nosnost treba jen 30 kg. V podstate ty hrudni blokanty se uchycujou ze dvou stran. Zdola karabinou k sedaku, tohle spojeni nese vahu a musi bejt plnohodnotny. A shora ma pomocny uchyceni ktery nic nenese a muze bejt jakykoliv. Ostatne ty ramenni popruhy taky nejsou delany aby unesly vahu lezce, proto taky muzou bejt pripojeny k tomu zadnimu oku.

Dík, právě jsem to radši chtěla vědět, přeci jen se radši třikrát blbě zeptám...  :D


  • 0

#1722 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 10:10

Dík, právě jsem to radši chtěla vědět, přeci jen se radši třikrát blbě zeptám...  :D

Lepsi se 3x zeptat, nez jednou lezet na zemi pod stromem.

 

Jinak s tim prsakem se obavam ze tezko nekdo odpovi. Zalezi jakej prsak Jezisek prinese. Nektery jsou primo delany na uchyceni hrudniho blokantu a nic dalsiho nepotrebujes, u nekterejch to muze jit hur, nebo vubec. Vubec nejlepsi je kdyz si to Jezisek vyzkousi poskladat dohromady, komplet i se sedakem. Univerzalni odpoved tady asi ani neexistuje.


  • 0

#1723 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 10:27

S kolegou Hoblíkem jsme se zrovna na téma Pantin v neděli bavili na Geo skořápkách. Shodli jsme se, že se kačer musí naučit s ním lézt a pak pohoda. Osobně, jde jen o to, se naučit tu správnou koordinaci pohybů. No, taky rozhodují i takové maličkosti jako pořádná pevná obuv.

No nějak moc nevím co by jsi se s ním měl učit? Natáhnu ho na nohu a lezu. Pokud ho chci jednoduše vykopávat z lana, tak ho nezajistim dole karabinkou. Pokud chci aby se mi naopak z lana nevycvaknul, dám tam karabinu a pak "lezu jak chci" cili zadnou koordinaci apod. neřeším. Naopak pak dovoluje lézt velmi rychle... :-) Samozřejmě pokud nechceš aby tě tlačil z boku do nohy, je lepší mít pevnou obuv, ale lezl jsem s nim bez problemu i v teniskách. Na popolézání po stromech ho dávám na nohu vždycky, protože krásně nahrazuje chybějící stupy (větve)... :-) Přehodím krátké lano přez větev nad sebou a nacvaknu patina a můžu se postavit v místě kde mi chybí větev... :-)


  • 0

#1724 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 10:40

Lepsi se 3x zeptat, nez jednou lezet na zemi pod stromem.

 

Jinak s tim prsakem se obavam ze tezko nekdo odpovi. Zalezi jakej prsak Jezisek prinese. Nektery jsou primo delany na uchyceni hrudniho blokantu a nic dalsiho nepotrebujes, u nekterejch to muze jit hur, nebo vubec. Vubec nejlepsi je kdyz si to Jezisek vyzkousi poskladat dohromady, komplet i se sedakem. Univerzalni odpoved tady asi ani neexistuje.

http://www.singingro...-rock-aladin-2  a ježíšek si to prostě nějak neumí přestavit, jestli jo nebo ne 


  • 0

#1725 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 10:48

To záleží i na postavě, malý člověk bude mít prsák moc blízko sedáku a blokant se tam nevejde - bude moc volný. Někdy to jde poštelovat, někdy ne. Ženským ještě zavazí prsa a tak to mají složitější :)

Bez konkrétního vyzkoušení na konkrétním člověku bych se do takového řešení nehrnul.


  • 0

#1726 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 10:52

No nějak moc nevím co by jsi se s ním měl učit? Natáhnu ho na nohu a lezu. Pokud ho chci jednoduše vykopávat z lana, tak ho nezajistim dole karabinkou. Pokud chci aby se mi naopak z lana nevycvaknul, dám tam karabinu a pak "lezu jak chci" cili zadnou koordinaci apod. neřeším. Naopak pak dovoluje lézt velmi rychle... :-) Samozřejmě pokud nechceš aby tě tlačil z boku do nohy, je lepší mít pevnou obuv, ale lezl jsem s nim bez problemu i v teniskách. Na popolézání po stromech ho dávám na nohu vždycky, protože krásně nahrazuje chybějící stupy (větve)... :-) Přehodím krátké lano přez větev nad sebou a nacvaknu patina a můžu se postavit v místě kde mi chybí větev... :-)

Jo, jenze to mas jeste starej pantin. Novej (Pantin II) uz tu diru na karabinu vubec nema


  • 0

#1727 jiri1117

jiri1117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 11:06

No nějak moc nevím co by jsi se s ním měl učit? Natáhnu ho na nohu a lezu. Pokud ho chci jednoduše vykopávat z lana, tak ho nezajistim dole karabinkou. Pokud chci aby se mi naopak z lana nevycvaknul, dám tam karabinu a pak "lezu jak chci" cili zadnou koordinaci apod. neřeším. Naopak pak dovoluje lézt velmi rychle... :-) Samozřejmě pokud nechceš aby tě tlačil z boku do nohy, je lepší mít pevnou obuv, ale lezl jsem s nim bez problemu i v teniskách. Na popolézání po stromech ho dávám na nohu vždycky, protože krásně nahrazuje chybějící stupy (větve)... :-) Přehodím krátké lano přez větev nad sebou a nacvaknu patina a můžu se postavit v místě kde mi chybí větev... :-)

Ahoj, to jsme se dostali úplně jinam než jsem se ptal. Šlo mi o to že ho obchod nedoporučuje a přitom ho má v nabídce. Čekal jsem že se ozve někdo kdo ho reklamoval a proč. Mají na stránkách toto. Z důvodu vysoké reklamovosti a nespokojenosti uživatelů tento nový PANTIN nedoporučujeme. Jako náhradu doporučujeme prověřený CT Quick step s možností volby klasický / s aretačním kolíčkem. Jinak děkuji za reakce. Jiří 


  • 0

#1728 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 11:10

Jo, jenze to mas jeste starej pantin. Novej (Pantin II) uz tu diru na karabinu vubec nema

 

A proto bude ještě novější Pantin, který bude možné doplnit západkou - takže ho bude možné mít bez aretace, nebo s aretací.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#1729 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 11:15

Ahoj, to jsme se dostali úplně jinam než jsem se ptal. Šlo mi o to že ho obchod nedoporučuje a přitom ho má v nabídce. Čekal jsem že se ozve někdo kdo ho reklamoval a proč. Mají na stránkách toto. Z důvodu vysoké reklamovosti a nespokojenosti uživatelů tento nový PANTIN nedoporučujeme. Jako náhradu doporučujeme prověřený CT Quick step s možností volby klasický / s aretačním kolíčkem. Jinak děkuji za reakce. Jiří 

A neni problem prave v tom chybejicim oku na karabinu? Predstav si ze nekdo kdo je zvyklej na starej Pantin nic zlyho netuse jde do kramu a koupi si novej. Pak si to nasadi a s hruzou zjisti ze nema kam cvaknout karabinu jak byl zvyklej. Tak jim to jde hodit na hlavu. Ja kdyz ten novej model videl tak jsem na to taky cumel jak puk. Pokud by se jim delo tohle, pak je celkem logicky ze doporucej vyrobek od konkurence ktery existuje i v provedeni s aretaci. Ale to jsou jen teorie, mozna by bylo lepsi se jich na ferovku zeptat v cem je problem, nez tu takhle spekulovat.

 

Edit: Pokud chystaj novej se zapadkou jak pise Hoblik, pak by to moji teorii potvrzovalo. Lidi to nez aretace nechtej, tak delaj novou verzi s aretaci.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 15 prosinec 2015 - 11:17

  • 0

#1730 jiri1117

jiri1117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 11:57

A neni problem prave v tom chybejicim oku na karabinu? Predstav si ze nekdo kdo je zvyklej na starej Pantin nic zlyho netuse jde do kramu a koupi si novej. Pak si to nasadi a s hruzou zjisti ze nema kam cvaknout karabinu jak byl zvyklej. Tak jim to jde hodit na hlavu. Ja kdyz ten novej model videl tak jsem na to taky cumel jak puk. Pokud by se jim delo tohle, pak je celkem logicky ze doporucej vyrobek od konkurence ktery existuje i v provedeni s aretaci. Ale to jsou jen teorie, mozna by bylo lepsi se jich na ferovku zeptat v cem je problem, nez tu takhle spekulovat.

 

Edit: Pokud chystaj novej se zapadkou jak pise Hoblik, pak by to moji teorii potvrzovalo. Lidi to nez aretace nechtej, tak delaj novou verzi s aretaci.

Tak jsem zavolal do obchodu. Na spodní straně blokantu je plíšek ve kterém je uchycen popruh. Plíšek praská.

Tím bych to viděl za ukončené. 

Snad to pomůže i dalším případným zájemcům o koupi tohoto blokantu.


  • 0

#1731 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 14:13

Lepsi se 3x zeptat, nez jednou lezet na zemi pod stromem.

No... já když lezu se svým nejčastějším T5 kumpánem, tak ten leží pod stromem docela často, obvykle i usne, než dolezu až nahoru :D.


  • 0

#1732 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 18:00

Dík, právě jsem to radši chtěla vědět, přeci jen se radši třikrát blbě zeptám...  :D

V Tvem pripade ma Modrak urcite pravdu. Prsak k normalnimu sedaku urcite nema nosna oka vzadu.

Ja mam treba neco jako tohle:

http://www.hanibal.c...d/#.VnBGvr9gibs

 

a to vzadu nosna oka ma. Slouzi pro upevneni systemu na zachyceni padu (napriklad)


  • 0

#1733 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 18:39

V Tvem pripade ma Modrak urcite pravdu. Prsak k normalnimu sedaku urcite nema nosna oka vzadu.
Ja mam treba neco jako tohle:
http://www.hanibal.c...d/#.VnBGvr9gibs
 
a to vzadu nosna oka ma. Slouzi pro upevneni systemu na zachyceni padu (napriklad)

ted jsi moje dotazu zmotal docela dohromady, jednak jsem se ptala na oko v sedaku - jestli proste necemu vlastne nevadi, ze si tam davam popruh od hrudniho blokantu a druhy dotaz se vztahoval k prsaku ;-) Ale v podstatě mi to už modrák teda zodpověděl. Aspoň co se týče oka.

Tento příspěvek byl upraven od geobublina: 15 prosinec 2015 - 18:45

  • 0

#1734 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 18:44

ted jsi moje dotazu zmotal docela dohromady, jednak jsem se ptala na oko v sedaku - jestli proste necemu vlastne nevadi, ze si tam davam popruh od hrudniho blokantu a druhy dotaz se vztahoval k prsaku ;-)

to se omlouvam. jsem dneska trosku rozhozeny. :-)


  • 0

#1735 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 15:07

Mám jeden takový obecně rýpavý dotaz. Co si myslíte o povinnosti ownera uvádět v listingu výšku keše, ve které se na stromě nachází? Hlavně T5 a i u T4,5 by se to hodilo.

Jak tak sem tam zabrouzdám po listingách, uvedeno je to jen vyjímečně a pak ty logy, že 80m lano bylo tak tak?


  • 0

Vloženo do PM         Statistiky - PM

S III mini (N5800XM)


#1736 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 15:21

Nechapu, proc by to mela byt povinost. Pripada mi rozumne, pokud autori upozorni na potrebnou delku lana, ktera neni bezna (treba tebou zminovanych 80 metru), ale ani to nejde a nema smysl vynucovat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1737 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 15:25

Jenže to abys pak ke každé T5 keši tahal několik lan a pořídil si k tomu nějakýho soumara a nakonec zjistíš, že je to stejně málo.

Apropo rád bych věděl, ve které oblasti je povícero T5 ale max tak do 20m. Protože to co je víc, už za normální nepovažuju.


  • 0

Vloženo do PM         Statistiky - PM

S III mini (N5800XM)


#1738 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 16:46

Asi takhle. T5 kese vzdy vyzaduji pripravu predem. Pokud nechces bejt prekvapenej, je treba si prohlidnout listing, logy, fotky. Totez ale plati i pro jine typy kesi s vyssi obtiznosti. Kdy si nezjistis o co jde, muzes se pak divit. U T5 nejde jen o delku lana. Muze se stat ze ty lana potrebujes dve, nebo jeste vic. Kdyz je to na vic nez jedno lano, obvykle to z listingu poznas predem. Kdyz je to na jedno lano, nemusis to poznat, zadna povinnost aby owner uvadel co potrebujes za material neexistuje. Kdyz budes mit 60m, obvykle to staci. Kdyz budes mit 50m, tak taky, nejvejs nastavis lano smycema nebo neco podobnyho (ale to je musis mit). Se ctyricitkou uz je to horsi a pokud mas lana min nez 40m, uz musis davat bacha kam jdes, casto to stacit nebude. Kdyz prijdes na misto a kes bude viset zespoda pod mostem, budes se divit i s dlouhym lanem. FTFkari si to vyzerou a musej bejt pripraveni na vsechno. Casem se u logu objevej fotky a pak uz vis do ceho jdes a muzes si vybirat. Pokud jdes na T5 a nevis co te ceka, je to tak jak pises. Chodi se treba ve dvou a kazdej ma kompletni vybavu. Takze ve dvou lidech mas treba jednu sedesatku, jednu ctyricitku, nekolik jumaru, 2 grigri, hafo karabin, smyc, nejaky ty dalsi blokanty, slanovatka, hazeni, strileni atd. Oba jdou s batohem. Takhle vybavena dvojice je pripravena temer na cokoliv a da rekneme 98% T5 co potkaj, krome par extravaganci. Pokud jdes s mensi vybavou, musis predem prozkoumat o co pujde a jestli na to stacis. Takhle to proste je. Nejen u nas, ale i v jinejch zemich.


  • 1

#1739 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 17:16

Všiml jsem si ještě jednoho: stará keš + málo FI logů = extrém jen pro pár vyvolených. To se snad ani neoplatí tu keš dělat. Asi ownerovi v takových případech moc o návštěvnost nejde. Prakticky jen zaplácnutý místo v mapě.


  • 0

Vloženo do PM         Statistiky - PM

S III mini (N5800XM)


#1740 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 17:30

Takhle jednoduchy to neni. Treba ta kes je jen na hur dostupnym miste, tak tam moc lidi nechodi. Duvody muzou bejt ruzny. Taky hraje roli D obtiznost. Kdyz bude tradicka 4.5/5 a nebude to zrovna nanovka, je dost pravdepodobny ze bude tezko dostupna a ze to D tam neni jen tak pro srandu. Ta krave muze bejt vysoko, nebo na lanovce atd. Ale samozrejme logy jsou dulezity a malo logu muze znamenat vetsi obtiznost. Vetsi obtiznost ovsem neni zadny zaplacnuty misto v mape. Je to proste tezsi kes, kterou asi owner mel nejaky duvod udelat. Je to totez jako D5. Taky muze mit malo nalezu. Sam delas kese s vysokym D. Dost pochybuju ze je delas jen proto abys zaplacnul volny misto na mape. Jiste mas svuj duvod proz zrovna takovou kes chces udelat, i kdyz neni uplne pro kazdeho. Uplne stejne to funguje s tezkymi tereny. Tak jako nekoho potesi dabelska mysterka kterou nelouskne kazdej, jinyho potesi dabelska T5 kterou kazdej neodlovi. A v obou pripadech kde je poptavka, je i nabidka. Jsou lidi co to chteji lovi a jini (resp. oni jsou to mnohdy ti sami) co jim to zakladaji. Plati to pro D4.5-D5 stejne jako pro T4.5-T5. No a na kazdem soudruhovi je jestli si takovou vec odlovit chce, nebo se ji velkym obloukem vyhne  :)  Pravdu mas v tom, ze tady skutecne ownerovi nejde o navstevnost. To by udelal tradicku 1/1 na Karlove moste.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama