Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1701 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 7:37

Ne že bych se cejtila na to, komukoliv radit s věcma ohledně lezení, to v první řadě - tak si tu mou "radu" přeber, jak ti zdravej rozum dá.

 

Myslím si to stejně. Jen jsem si to chtěl ověřit.

Asi s ní nic jiného dělat nebudu.


  • 0

#1702 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 7:54

Tak další dotaz- už se mi zdá, že toto vlákno používám jen já na dotazy :-)

 

Chci si koupit kladku na lezení pomocí grigri. Vybral jsem si tuto: http://www.hanibal.c...e/#.Vm5d8krhCUk

Ale na štítku stojí jen do 90 kg- což jsem zjistil až na prodejně.

Váhově mi to stačí, ale přece jenom ta rezerva není moc velká.

Bude mi to stačit, nebo mám jít do něčeho jiného?

Dík za radu a všem pěkné vánoční svátky.

Ahoj,

ne ze bych Te chtel nejak znevazovat, ale precti si poradne co tam pisou:

 

Hmotnost: 90g

Pracovní nosnost: 5kN (2.5kN na každou stranu kotouče!)

Maximální nosnost: 23kN

 

ty nosnosti jsou videt i na ty fotce cos pastoval. tzn, ze to mas uplne bez problemu.


  • 0

#1703 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 8:01

To jo, To jsou údaje na kladce.

Já si četl v prodejně papírový návod a byl bych odpřísahnul, že tam bylo 90 kg- ale teď na netu vidím, že tam je fakt 90 g!!

No prostě vlčí mlha, takže tam můžu jet znova.

Mě se to nějak nezdálo, protože je tam nosnost 23kN.

 

Dík za radu


  • 0

#1704 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 10:04

Kladka: v podstatě ti bohatě stačí toto:   nosnost pak dává kladka karabina (sakrafix, opraveno).



Slanění a kýbl: boha, co furt s těma prusíkama... prusík POD se používá při dlouhém slanění, pro případ ztráty kontroly nad lanem (třeba při ztrátě vědomí). Možná má lepší poměr rozložení váhy, ale rozhodně a) není bez problémů (zatažení do kýble/osmy, kýbl výš a nevýhody z toho plynoucí - včetně těch vlasů, stačí se pootočit že se někam podíváš...) b ) nemůžeš zakravit.

Protože když se zastavuješ na neblokantovém slaňovátku, musíš (měl by ses) vždy zakravit (podvázat)!!!
  -- nevím, zda je to na těchto obrázcích zřejmé, ale kráva se váže tak, abys ji uvolnil "vytržením" za spodní konec lana, teda rovnou tam a tou rukou, co slanění kontroluješ.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 14 prosinec 2015 - 13:38

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1705 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 10:14

To jo, To jsou údaje na kladce.

Já si četl v prodejně papírový návod a byl bych odpřísahnul, že tam bylo 90 kg- ale teď na netu vidím, že tam je fakt 90 g!!

No prostě vlčí mlha, takže tam můžu jet znova.

Mě se to nějak nezdálo, protože je tam nosnost 23kN.

 

Dík za radu

 

To je v cajku. Jenom abych Te uklidnil. Presne tuhle kladku mam a vazim rozhodne vice nez 90kg a bez problemu mi slouzi. Uz jsem na ni i jel pod most, takze jsem ji zatizenou  mel.

Jsem s ni velmi spokojeny. Jenom je potreba ovalna karabina. Beznou karabinou ji nesvazes (resp. je pak dost namahana)


  • 0

#1706 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 10:28

Tato kladka je na běžné lezení dostačující. Pokud ale bude zapotřebí vytvořit například dopínání lanovky, moc bych ji nepoužíval.


  • 0

#1707 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 10:35

Protože když se zastavuješ na neblokantovém slaňovátku, musíš (měl by ses) vždy zakravit (podvázat)!!!
  -- nevím, zda je to na těchto obrázcích zřejmé, ale kráva se váže tak, abys ji uvolnil "vytržením" za spodní konec lana, teda rovnou tam a tou rukou, co slanění kontroluješ.

Děkuji ti Citečko- to je to co jsem přesně potřeboval.

Pořád jsem tak nějak věděl, že ještě něco jiného něž prusíky musí existovat.

Naučím se a vyzkouším- ne na skále- nejdřív doma v bezpečí.


  • 0

#1708 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 11:58

Pověs se na strom půl metru nad zem.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1709 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 12:26

Pověs se na strom půl metru nad zem.

To mám v plánu.

Tak na zahradě zkouším všechno- mám k tomu vhodný strom.

I děcka jsem tak učil základům.


  • 0

#1710 jiri1117

jiri1117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 17:30

Stoupací nožní blokant - Petzl.

Ahoj, uvažuji o koupi nožního blokantu. Rozhodl jsem se pro Petzl. Narazil jsem však na toto.

PETZL PANTIN - Nožní blokant


Z důvodu vysoké reklamovosti a nespokojenosti uživatelů tento nový PANTIN nedoporučujeme. Jako náhradu doporučujeme prověřený CT Quick step s možností volby klasický / s aretačním kolíčkem.

Máte někdo zkušenosti s těmito blokanty a jak jste spokojeni. Děkujji.


  • 0

#1711 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 17:47

Já mám petzl pantin II a nemám problém.
  • 0

#1712 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 20:31

 

Petzl Pantin bez aretace pro klasické stoupání nahoru po laně - super. Může se stát, že lano "vyleze" - občas než to nacvičíš . Možnost "vykoupnutí" lana bez použití ruky se naopak může hodit.

 

CT QUick Step s aretací - drží lépe na laně, nevadí mu divočejší techniky. Lano se nedá "vykopnout", musí se rukou odjistit. Což může být někdy nepohodlné. Je robustnější než Pantin.

 

Podle mé zkušenosti se na klasické kačerské lezení svisle nahoru po laně (SRT) hodí lépe Pantin. Chystáš-li se na náročnější techniky tak bych uvažoval o Quick Stepu.

 

Většina kamarádů má Pantin a žádné nářky jsem neslyšel.

 

Mám oboje, jestli jseš z Prahy tak se stav a můžeš to prorovnat.

 


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#1713 jiri1117

jiri1117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 21:42

Ahoj, díky za odpovědi, mě se také zamlouvá Pantin. Mate mě jenom že obchod který ho má v nabídce ho nedoporučuje. 

Z Prahy nejsem, ale v sobotu jedu na event T5 tak doufám že i tam seženu nějaké informace a popřípadě si budu moci blokanty vyzkoušet. 

Jinak hledal jsem i recenze Petzl a našel jsem pouze jeden kladný.


  • 0

#1714 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 22:00

S kolegou Hoblíkem jsme se zrovna na téma Pantin v neděli bavili na Geo skořápkách. Shodli jsme se, že se kačer musí naučit s ním lézt a pak pohoda. Osobně, jde jen o to, se naučit tu správnou koordinaci pohybů. No, taky rozhodují i takové maličkosti jako pořádná pevná obuv.


  • 0

#1715 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 0:11

Se to tu tak hezky rozjelo, tak se rovnou zeptám. Není mi úplně jasné použití lanyardu a DRT. K čemu a jak se používá. Na youtube jsem viděl asi milion videí, ale každý to moužívá trochu jinak a pro něco jiného. Nemohl by mě někdo odkázat na něco rozumného, z čeho pochopím, k čemu to je?

 

Díky


  • 0

#1716 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 7:30

Pantin ma Brumlik, tak by jsi ho mohl v sobotu i vyzkoušet. Ale zda na to bude čas, přeci jen to bude neobvyklá záležitost na čas a organizaci.


  • 0

#1717 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 8:30

Já zase teď řeším - Ježíšek donese prsák a donese hrudní blokant pravděpodobně Camp Turbochest. Takže otázka zní, musí Ježíšek donést ještě ramenní popruh nebo je blokant použitelný s prsákem?

A další věc co by mne zajímalo, co se týče zadního očka na sedáku, jak je to s použitelností pro uchycení toho blokantu, je to jedno nebo by mělo mít nějakou nosnost, či certifikaci či nevím co?


  • 0

#1718 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 8:45

Se to tu tak hezky rozjelo, tak se rovnou zeptám. Není mi úplně jasné použití lanyardu a DRT. K čemu a jak se používá. Na youtube jsem viděl asi milion videí, ale každý to moužívá trochu jinak a pro něco jiného. Nemohl by mě někdo odkázat na něco rozumného, z čeho pochopím, k čemu to je?

 

Díky

 

 

Nevím jestli to není jedno z toho milionu co už jsi viděl, ale tady je jedno moc pěkné video o DRT

 

A tady ještě jedno

 

Mám oboje, jestli jsi z Prahy tak se stav a rád vysvětlím. To je asi lepší než další milion videí :-)


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#1719 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 9:10

Já zase teď řeším - Ježíšek donese prsák a donese hrudní blokant pravděpodobně Camp Turbochest. Takže otázka zní, musí Ježíšek donést ještě ramenní popruh nebo je blokant použitelný s prsákem?

A další věc co by mne zajímalo, co se týče zadního očka na sedáku, jak je to s použitelností pro uchycení toho blokantu, je to jedno nebo by mělo mít nějakou nosnost, či certifikaci či nevím co?

Zadni oko neni nosny, takze za nej nemuzes viset. Vsechno na cem mas viset vahou musi bejt pripnuty do predniho oka. Zadni oko je prave na ty ramenni popruhy. Jenze ty nenesou vahu, ale jen drzej hrudni blokant ve spravny poloze. Proto staci ze ma to zadni oko nosnost treba jen 30 kg. V podstate ty hrudni blokanty se uchycujou ze dvou stran. Zdola karabinou k sedaku, tohle spojeni nese vahu a musi bejt plnohodnotny. A shora ma pomocny uchyceni ktery nic nenese a muze bejt jakykoliv. Ostatne ty ramenni popruhy taky nejsou delany aby unesly vahu lezce, proto taky muzou bejt pripojeny k tomu zadnimu oku.


  • 0

#1720 jiri1117

jiri1117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2015 - 9:18

Pantin ma Brumlik, tak by jsi ho mohl v sobotu i vyzkoušet. Ale zda na to bude čas, přeci jen to bude neobvyklá záležitost na čas a organizaci.

 

JJ vím že ho má. Mě jde spíš o to že to ten obchod nedoporučuje.  Chtěl jsem spíš reakci více lidí, jestli se najde někdo kdo s tím nebyl spokojen.

V sobotu na vyzkoušení asi čas nebude, ale spíš na probrání to s ostatními.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama