Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Poraďte co můžu při zakládání kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 16:35

Ahoj kačeři mám na Vás dotaz, našel jsem 2 místa pro umístění small kešky a jedno je pod poklopem hydrantu co je na silnici a kam se dá keška umístit a nebo v hospůdce mi obsluha vyšla vstříc,že pokud kačer řekne ,,heslo´´ tak mu kešku vydají. Je povoleno dát kešku do rukou spolehlivého hostinského ? Je povolené dát kešku pod víko uzávěru hydrantu který se nepoužívá? Lepší místa u rybníka jsem nenašel a voda má kolísavou hladinu a kořeny stromů jsou ,,prostě běžné´´. Nebude to velká série ale pro začátek bych si chtěl ujednotit co se může a nemůže.Děkuji
  • 0

#2 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 16:42

Znám jednu kešku v Kutné Hoře, je umístěna na informačním centru. Řekneš heslo a oni ti ji vydají. Je to neutrální místo, to není problém. Taky vím o keši v čajovně, tam už kačeři remcají, že je to místo, kde člověka nutí si něco dát. I když nenutí. Takže to bych jaksi zvážila. O hydrantech nevím, není zákaz otevírat taková místa? To spíš promluv s majiteli toho hydrantu.
  • 0
mishiczka1

#3 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 16:46

ANo s tou hospodou máš pravdu,že by alespoň 15Kč na kofole chtěl hostinský trhnout,to máš pravdu. S hydrantem jsem zatím našel,že bych musel mít nějaká povolení,tak navštívím hasiče a uvidím jak semnou vyběhnou :) :) A podvodní keš jsem ještě nezakládal,tak s ní moc nepočítám zatím.
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 16:49

Ale podvodní jednu znám, na dně rybíku by mohla být dobrá. Koruny stromů taky ne? Přiznám se, že do tý hospody bych kvůli tomu nešel. . .
  • 0

#5 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 16:53

Ta tam je jako mysterka myslím a spíše mám noční můru z toho, že bych uviděl pár velkých bublin a keška má naplňeno :)Koruny stromů mě napadli také ale není tam žádný jehličnan a na nelistnatém se lock lock těžce schovává pokud ji nezamaluju nebo neoblipím kůrou. Hospodu teda můžu vyloučit a jiné místa musím vymyslet
  • 0

#6 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 16:56

radek-pol napsal/a:
Ahoj kačeři mám na Vás dotaz, našel jsem 2 místa pro umístění small kešky a jedno je pod poklopem hydrantu co je na silnici a kam se dá keška umístit a nebo v hospůdce mi obsluha vyšla vstříc,že pokud kačer řekne ,,heslo´´ tak mu kešku vydají. Je povoleno dát kešku do rukou spolehlivého hostinského ? Je povolené dát kešku pod víko uzávěru hydrantu který se nepoužívá? Lepší místa u rybníka jsem nenašel a voda má kolísavou hladinu a kořeny stromů jsou ,,prostě běžné´´. Nebude to velká série ale pro začátek bych si chtěl ujednotit co se může a nemůže.Děkuji


Ahoj, pod poklop na silnici bych jí určitě nedával. Sice netuším, jak je místo a silnice frekventované, ale pokud to místo není zcela odlehlé, tak při větší návštěvnosti kešky to zavání minimálně brzkým vymudlením keše - např. geocachery (obzvláště při noční odlovu) si někdo může splést se spoluobčany, kteří se živí nošením těchlo poklopů do Sběrných surovin ;)
S tou hospodou to taky není dobrý nápad - vyžaduje to jistou interakci, která není zrovna v oblibě a 90% cacherů ti bude nadávat, že je to komerční keš, která neměla být schválena (pokud bude schválena, což není jisté, ale zrovna nedávno u nás jedna přesně taková, včetně toho hesla, prošla, tak to spíš směřuj dotaz na reviewery).
Já osobně bych volil "běžné kořeny" a třeba "neběžnou", vymazlenou schránku, taková cachery vždy potěší.
  • 0
Retired slowcacher

#7 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 17:52

Jedna keš co nebyla v hospodě,s obsluhou se vůbec nemuselo mluvit či jinak se před ní ztrapnovat a keš neprošla ... Záleží jak se schvalovači vyspí. Hydrant a poklop? Neni to kanál? Hydrant je to na co hasiči šroubujou hadice a ten nemá poklop,jen takovou čepičku ;) a ta oddělat nejde.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 18:01

comparare napsal/a:

Hydrant a poklop? Neni to kanál? Hydrant je to na co hasiči šroubujou hadice a ten nemá poklop,jen takovou čepičku ;) a ta oddělat nejde.


to je americkej hydrant, aby bylo ve filmech do ceho bourat s naslednym vodotryskem :) u nas je beznejsi hydrant zapusteny, s takovym ovalnym cca 30ti centimetrovym poklopem, uprostred s vytahovacim ockem. hasici si tam svuj nastavec nasazuji.

kes tam bude tak dlouho, dokud neprijde kontrola :)
  • 0

#9 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 18:02

No je to tvaru elipsy litina pod kterou jsou dva vývody. Podobné víko má i uzávěr plynu na asfaltu nebo chodnících. Small se tam vejde a v terénu je to docela kryté. Dá se asi do toho pichnout nějaká pípa,kterou pak hasiči užijí a druhý vývod je asi kouhout. Takže ventil by to mohl být .Foto ještě zkusim pohledat
  • 0

#10 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 18:23

Dain a Olik napsal/a:

comparare napsal/a:

Hydrant a poklop? Neni to kanál? Hydrant je to na co hasiči šroubujou hadice a ten nemá poklop,jen takovou čepičku ;) a ta oddělat nejde.


to je americkej hydrant, aby bylo ve filmech do ceho bourat s naslednym vodotryskem :) u nas je beznejsi hydrant zapusteny, s takovym ovalnym cca 30ti centimetrovym poklopem, uprostred s vytahovacim ockem. hasici si tam svuj nastavec nasazuji.

kes tam bude tak dlouho, dokud neprijde kontrola :)

Tak máme v Hradišti asi americký hydranty :)
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#11 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 18:23

Jednu kešku v hydrantu znám, je (byla?) na Pálavě (bližší popis záměrně neuvádím). Zaparkovali jsme téměř na ní. Jsi si opravdu jist, že se ten hydrant nepoužívá? Pod poklopem nic není? Keš v hospodě taky jednu znám - "Tea for free", kačer dostane čaj zdarma. To proto, že v recepci sedí obvykle owner. Ale je jasné, že obojí je dost kontroverzní a určitě sklidíš i odpor.
  • 0

#12 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 19:09

Třeba tady to máte aj s obrázky, z osobní zkušenosti mohu doporučit, samozřejmě, pokud není přímo na silnici nebo jinak frekventovaném místě, jak už padlo. http://www.ironvia.s...nuID=2&CatID=71
  • 0
Celý život jsou vyhozené peníze...

#13 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 19:45

vandrovecz napsal/a:
Třeba tady to máte aj s obrázky, z osobní zkušenosti mohu doporučit, samozřejmě, pokud není přímo na silnici nebo jinak frekventovaném místě, jak už padlo. http://www.ironvia.s...nuID=2&CatID=71


Jeden koupit, umístit na nějakém pěkném tichém místě a keška jak vyšitá ;)
  • 0

#14 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 19:56

ale pokud ta cena 1500 kč za jeden je skutecna,tak jsem takovy nejaky nejisty...
  • 0

#15 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 19:57

být tebou tak to do hydrantu moc necpu i kdyby nebyl používaný tak by měl být neustále funkční kdyby někde poblíž hořelo aby mohli načerpat z nejbliššího hydrantu rozhodně nepojedou pro vodu několik kilometrů ale napíchnou nejblišší a na to aby tam mohli dát tu násadu tak to musí být volné protože ta násada kterou znám já ta se musí našroubovat a když by hydrant chtěli použít tak by je nějaká krabička nezajímala a málo kdo by se obtěžoval ji tam eště vracet,radši se zeptej riwiwra(nevím jak se to přesně píše) pro tvůj kraj jestli by schválil to v té hospodě či v čem
  • 0

#16 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 20:01

jeden z prvnich odkazu na dotaz "vodarenske poklopy" .... cenik: http://www.sfb-praha...a 2010 N 11.pdf posledni (26.) strana... podle me staci i ten posledni jen za trista z mista... za tri kila, dobra schovka!... :) Nebo dojdi do nejakejch sbernejch surovin a poptej se tam... ;)
  • 0

#17 geomacik

geomacik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 20:35

Myslim, ze ani jedna moznost neni zrovna idealni. Nechal bych tu kes jeste spat, dokud te nenapadne neco lepsiho.
  • 0

#18 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 21:33

Do hydrantu to nedávej. A do hospody? To je riziko, mám to co by na kole dojel, a mohlo by to špatně dopadnout. Když nemáš v oblibě kořeny, udělej falešnou ptačí budku. Nebo poštovní schránku.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#19 kalcium

kalcium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 21:33

Taky si myslím, že tohle jsou názory člověka, kterej moc neuvažuje, nebo nemá dostatek zkušeností či fantazie. Když chceš založit keš, přemejšlej o místě nebo skrýši, kterou poškodíš co nejmíň okolí i ostatní obyvatele. Jestli je hydrant na silnici, tak si buď jistej, že ho dříve či později někdo použije, nebo přinejmenším vyzkouší. Existujou i místa, kam se dá schovat krabička. Stačí použít trochu kamufláže a mudlové si keše nevšimnou. Jestli nemáš lepší místa, tak s keší radši počkej a nebo ji vůbec nezakládej.
  • 0
Nudíte se? Pojďte hledat.

#20 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 21:36

V Lipníku nad Bečvou mají mysterku s číselným zámkem v infocentru a bylo to vpohodě. Hydrantu bych se bál. Bude hořet a může být průser a to, že se nepoužívá, je takový divný. Jednu hydrantovou kešku mám odlovenou. Na řetízku bylo na hydrantu "náhradní" víčko a v něm byla přišroubovaná keš. Bylo to celkem hezké.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama