Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Poraďte co můžu při zakládání kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#21 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 21:40

dygestor napsal/a:
V Lipníku nad Bečvou mají mysterku s číselným zámkem v infocentru a bylo to vpohodě. Hydrantu bych se bál. Bude hořet a může být průser a to, že se nepoužívá, je takový divný. Jednu hydrantovou kešku mám odlovenou. Na řetízku bylo na hydrantu "náhradní" víčko a v něm byla přišroubovaná keš. Bylo to celkem hezké.

Koukám, že jsme krajani. Ta hydrantová je v tomto případě fakt dobrá, ale myslím, že je to dělané profesionály v oboru. A takovy ty kešky, ktery ti musí někdo dát, se mi moc nelíbí. V infocentru měli zrovna zavřeno. Takže pěkně provedená podstromovka je podle mého asi řešením.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#22 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 22:08

Beru Vás za slovo, s keškou ještě počkám a proběhnu terén víc a zkusim kamufláž (rýč a lopata a jde se maskovat :) ) Mam zatim mirne pres sto nalezených úlovků a ta kdoufám,že ten nápad bude stát za to. Jen to chce inspiraci v terénu
  • 0

#23 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 22:49

radek-pol napsal/a:
Beru Vás za slovo, s keškou ještě počkám a proběhnu terén víc a zkusim kamufláž (rýč a lopata a jde se maskovat :) )


Rýč a lopata nejsou dobré nástroje pro maskování kešek... Heleď, přečti si trochu wiki, rady pro zakládání, pravidla atd., opravdu ti to rozšíří obzory.
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 22:57

AHA & team napsal/a:

radek-pol napsal/a:
Beru Vás za slovo, s keškou ještě počkám a proběhnu terén víc a zkusim kamufláž (rýč a lopata a jde se maskovat :) )


Rýč a lopata nejsou dobré nástroje pro maskování kešek... Heleď, přečti si trochu wiki, rady pro zakládání, pravidla atd., opravdu ti to rozšíří obzory.

přesně, přečti si pravidla
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 22:59

Tiskar94 napsal/a:
Ale podvodní jednu znám, na dně rybíku by mohla být dobrá. Koruny stromů taky ne? Přiznám se, že do tý hospody bych kvůli tomu nešel. . .


Hospodskou znám ve Vídni. Je to pohodovka.
  • 0

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 23:05

ProKesTom napsal/a:
Keš v hospodě taky jednu znám - "Tea for free", kačer dostane čaj zdarma. To proto, že v recepci sedí obvykle owner. Ale je jasné, že obojí je dost kontroverzní a určitě sklidíš i odpor.


Hmm, zajímavý projekt - ale archivovaný :-(
  • 0

#27 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 21 November 2010 - 23:15

AHA & team napsal/a:

radek-pol napsal/a:
Beru Vás za slovo, s keškou ještě počkám a proběhnu terén víc a zkusim kamufláž (rýč a lopata a jde se maskovat :) )


Rýč a lopata nejsou dobré nástroje pro maskování kešek... Heleď, přečti si trochu wiki, rady pro zakládání, pravidla atd., opravdu ti to rozšíří obzory.


Já myslím, že rýč a lopatu bude potřebovat jen owner, nikoli hledající kačeři.
  • 0

#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 23:21

L.a.u napsal/a:

AHA & team napsal/a:

radek-pol napsal/a:
Beru Vás za slovo, s keškou ještě počkám a proběhnu terén víc a zkusim kamufláž (rýč a lopata a jde se maskovat :) )


Rýč a lopata nejsou dobré nástroje pro maskování kešek... Heleď, přečti si trochu wiki, rady pro zakládání, pravidla atd., opravdu ti to rozšíří obzory.


Já myslím, že rýč a lopatu bude potřebovat jen owner, nikoli hledající kačeři.

V tom případě si musíš pravidla přečíst taky. Jsi na omylu.
  • 0

#29 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 23:33

výňatek z pravidel : Zakopané cache. Je-li použita lopata, motyka, nebo jiný "ostrý" předmět, ať už pro ukrývání nebo pro vyzvednutí cache, není to shledáno přípustným. Ale jaký je rozdíl, když si díru vykopu sama nebo díru najdu? To se nedá ošetřit, ne? Keška je ve finále k nerozeznání.
  • 0
mishiczka1

#30 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 21 November 2010 - 23:49

dr.vota napsal/a:

L.a.u napsal/a:

AHA & team napsal/a:

radek-pol napsal/a:
Beru Vás za slovo, s keškou ještě počkám a proběhnu terén víc a zkusim kamufláž (rýč a lopata a jde se maskovat :) )


Rýč a lopata nejsou dobré nástroje pro maskování kešek... Heleď, přečti si trochu wiki, rady pro zakládání, pravidla atd., opravdu ti to rozšíří obzory.


Já myslím, že rýč a lopatu bude potřebovat jen owner, nikoli hledající kačeři.

V tom případě si musíš pravidla přečíst taky. Jsi na omylu.


Já si je číst nemusím, neb nic zakládat v dohledné době nehodlám. Já si je pouze můžu přečíst. (Ale nějak mi nefunguje odkaz, co jsi sem dával, je tam jen prázdná wiki stránka. To se tedy budu muset po pravidlech poohlédnout někde jinde... Je mi líto, že rejpu, ale já si nezačala...)

Sice moc odlovů ještě nemám, ale jednu cache, na kterou nějaká lopata/lopatka určitě byla použita, na kontě mám - kovová krabice moc pěkně zapuštěná v zemi, víko v úrovni povrchu - stačí otevřít víko a vyndat plastovou krabku. Kačeři lopatku nepotřebují.

mishiczka1 napsal/a:
výňatek z pravidel : Zakopané cache. Je-li použita lopata, motyka, nebo jiný "ostrý" předmět, ať už pro ukrývání nebo pro vyzvednutí cache, není to shledáno přípustným.

Ale jaký je rozdíl, když si díru vykopu sama nebo díru najdu? To se nedá ošetřit, ne? Keška je ve finále k nerozeznání.


Osobně si myslím, že se tu opět spíš jedná o hledání keše, nikoli o prvotní přípravu úkrytu - viz můj příklad. Keš pro vyndání a opětovné ukrytí není potřeba vyhrabávat/zahrabávat lopatkou. Zahrabáno je pouze maskování keše.
  • 0

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 23:53

Fakt 1 - je to zakázaný. Fakt 2 - je jich spousta.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 21 November 2010 - 23:57

L.a.u napsal/a:
...
Osobně si myslím, že se tu opět spíš jedná o hledání keše, nikoli o prvotní přípravu úkrytu - viz můj příklad. Keš pro vyndání a opětovné ukrytí není potřeba vyhrabávat/zahrabávat lopatkou. Zahrabáno je pouze maskování keše.

ne, nejedná, je to zakázané. Odkaz pravidla
  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 0:38

Ostrý předmět je i hřebík použitý při výrobě ptačí budky. Je to slovíčkaření. To by prakticky zakazovalo ty nejhezčí úkryty, se kterými si dal owner největší práci. Osobně si myslím, že je třeba používat hlavně rozum. Neničit cizí majetek, kopáním, hrabáním, přitloukáním... A zákaz zakopaných keší je tu hlavně proto, že by to hledači rozryli všude kolem.
  • 0

#34 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 0:49

Jak rika honny, oficialne se to nesmi. Praxe je ovsem takova, ze u nas se to nebere tak vazne, takze kdyz vylozene nikdo nevytrubuje ze je kes zakopana, nebo si nedej boze neda do listingu obrazek (i to uz tu bylo), tak s tim obvykle zadny problem neni. Ale na druhou stranu uz tu byla i kes, kde byla primo v listingu vyfocena (jak jsem zminoval vyse), a tam zakrocil dokonce groundspeak, ze takhle fakt ne. Takze je to ciste riziko jestli to dany kacer podstoupi nebo ne, s vedomim, ze to nemusi dopadnout.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#35 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 9:53

Sam jednu hospodskou keš mam. Umístění jsem napřed probíral s rew a vzhledem k provedení pixly nakonec byla spuštěna. I když zpočátku nějaké drobné problémy byly ( brigádníci jako obsluha), tak si to všechno nakonec sedlo a keška ma za sebou pres 100 vcelku spokojených nalézcu. Mam připravené pokračování 'série', ale do podobych prostor uz bych ji nedával. Takze to zvaž, ale radši ji dej někam jinam :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#36 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 10:49

lukabike.com napsal/a:
Sam jednu hospodskou keš mam. Umístění jsem napřed probíral s rew a vzhledem k provedení pixly nakonec byla spuštěna. I když zpočátku nějaké drobné problémy byly ( brigádníci jako obsluha), tak si to všechno nakonec sedlo a keška ma za sebou pres 100 vcelku spokojených nalézcu. Mam připravené pokračování 'série', ale do podobych prostor uz bych ji nedával. Takze to zvaž, ale radši ji dej někam jinam :)

Co se týče Tvý Samurajovy pomsty, to je jedna z nejpříjemnějších keší, který mám za sebou, ale v tomhle případě má umístění v restauraci svoje opodstatnění. A ani mi nevadilo, že jsme tam nakonec nechali několik stovek za svačinu :-)
Dávat ale do hospody třeba obyčejnou lock&lock mi připadá zbytečný a mohl by s tím být problém, jak se strany reviewerů, tak hlavně ze strany kačerů, kteří by to mohli nést trochu nelibě. A navíc by určitě měla nižší návštěvnost, než když bude umístěna někde venku.
  • 0

#37 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2011 - 14:58

zdravím, tak to vám tedy pěkně děkuji :( měl jsem namyšlenou takovou pěknou multinu s finálkou právě u kamaráda v hospodě, kde bude i čaj grátis, ale abych se všem potom ještě omlouval, to se na to asi vykašlu.....
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#38 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2011 - 15:24

Pokud je to příjemná hospůdka, umístění v ní jedině uvítám (minimálně je to lepší než pročůraný keř či něco ještě horšího) a kdyby byl čaj zdarma? v téhle zimě paráda! :)
  • 0

#39 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2011 - 15:45

Docela bych se bál toho hydrantu ani ne kvůli hasičům, ale spíše kuli té silnici. Nevím která je to lokalita toho rybníka ani neznám prostředí, ale jednu věc ti doporučit mohu. K rybníku dej indicie a zvol multi keš nebo mystery.....
  • 0

#40 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 05 January 2011 - 16:06

obludky oo77 napsal/a:
Pokud je to příjemná hospůdka, umístění v ní jedině uvítám

(minimálně je to lepší než pročůraný keř či něco ještě horšího)

a kdyby byl čaj zdarma? v téhle zimě paráda! :)



to že je příjemná pro mne, neznamená, že bude příjemná pro ostatní :D
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama