Přejít na obsah


Fotka

Tipy pro Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 14:25

Zdravím, předpokládám, že mě ukamenujete s tím, že mám pořádně číst, když já už čet a hledal poměrně dost a nic moc jsem nenašel. Jsem čerstvým majitelem 550t a rád bych věděl, jestli existuje nějaká stránka s komplexníma informacema a tipama pro tenhle přístroj, resp. teda asi celkově pro Oregony. Mám na mysli web, kde by byly popsaný postupy pro různý operace s přístrojem, tipy, software ke stažení a další info a obsah, kterej by mně jako začátečníkovi pomohl začít všechny možnosti tohohle přístroje naplno využívat. Případně třeba písněte, jak jste se s ním učili vy. V návodu se pochopitelně moc praktickejch informací člověk nedozví.. Předem dík!
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 14:46

tak komplexni stranku, kde by bylo uplne vsechno asi nenajdes. ale muzes zacit treba na http://garminoregon.wikispaces.com/
  • 0

#3 Neviskovi

Neviskovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 18:24

Ahoj, taky se přidám, ježíšek nám naložil Oregona 450, návod dobrý ale přesně ty vychytávky pro geocaching nám chybí.. ráda bych se zeptala třeba: 1) když my vyjede seznam kešek vybraného okolí a chtěla bych si stýhnout všechny, označím je a dám "stáhnout waypointy" tak se mi nikde nezobrazí, mají jinou koncovku LOC myslím, když dám jednotlivě kešky stáhnout do GPS tak se uloží v tom správném formátu... jdou tedy nějak kešky stáhnout hromadně?? 2) když keš najdu označím v oregonu jako nalezenou, je nějaký program který by ty keše samostatně po připojení na net logoval, anebo se musí zase ručně všechyn logovat ?? Omlouvám se za pravděpodobně "začátečnické" dotazy, ale opravdu už pomalu nevíme kudy kam :(
  • 0

#4 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 20:40

2Neviskovi: K bodu 1) na to aby jsi stáhla hromadně keše jako soubor gpx, potřebuješ mít PM členství. Což pokud máte Oregon fungl novej, tak po jeho registraci na stránkách garminu, můžeš vyzkoušet na měsíc zadara. Jinak většina kačerů asi k organizaci keší používá nějakej databázovej program, prostřednictvím kterýho si udělá export těch keší na který se chystá, právě ve formátu gpx a klidně třeba i 2000 i víc krabiček zároveň v jednom souboru a to i včetně wp jako jsou stage multin, finálky mysterek,.... Takže zkus tady hledat klíčový slova Geoget nebo GSAK, přičemž první je zadara a česky a má i tady hodně velkou komunitu příznivců. Druhej zadarmo není, ale celosvětově je určo rozšířenej víc (myslím že neprávem)

Ad2) Tohle samozřejmě lze a těch způsobů je celkem víc. Osobně používám ten, že si natáhnu do GG soubor geocache visit.txt, do kterýho Oregon zaznamenává všecko o odlovených keších seřadím si keše podle data nálezu, označím ty co chci logovat a spustím makro logyourvisit, který mě otevře všechny stránky s označenýma kešema...
  • 0

#5 Neviskovi

Neviskovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 9:51

Moc děkuji za odpověď, programy pohledám a mrknu na to.

Našla jsem už i odkaz na to členství na měsíc zdarma (vůbec jsme to nevěděli), je to tady: http://www.geocachin.../freetrial.aspx

třeba se to dalším začátečníkům taky bude hodit :-)
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 11:47

ad neviskovi 2) nevím zda je to jen volba pro PM, ale gc.com má možnost tzv. Field Notes, kde si právě ze souboru visits.txt stáhneš do takové tabulky navštívené keše a pak je loguješ. Leze se tam poněkud podivně - na stránce s profilem vpravo je FieldNotes, to tě ovšem hodí na stránku se seznamen podporovaných zařízení, ale v textu u svého zařízení je textový odkaz na proklik do aplikace na stažení těch notes... anebo přímo adresou, která se ti po tom prokliku objeví v adresním řídku prohlížeče - ulož si ji do záložek.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 ALTEMOJA Team

ALTEMOJA Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 11:56

S tím Field Notes jse to netušil.Pořád z garmina opisuji kody a ručo loguji.Ted je stim konec. děkuji za radu.
  • 0
Oregon 450 +Samsung Galaxy mini

#8 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 21:25

2 ALTEMOJA Team: No a kdyby jsi začal používat třeba výše uvedený Geoget, to by jsi teprve koukal...
  • 0

#9 ALTEMOJA Team

ALTEMOJA Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 6:35

Už jsem na ten Geoget parkrát koukal , ale asi ještě nedozrál můj čas. Dám si předsevzetí do nového roku, že se sním naučím.
  • 0
Oregon 450 +Samsung Galaxy mini

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 8:46

Citecka: Field Notes jsou i pro BM ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 9:55

http://www.geocachin...528#post_234528

Je toho sice zhruba 60 stránek. Ale najdete tam hodně rad ohledně Oregona. doporučuju
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#12 petaajana

petaajana

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 23:22

Neviskovi napsal/a:
Moc děkuji za odpověď, programy pohledám a mrknu na to.

Našla jsem už i odkaz na to členství na měsíc zdarma (vůbec jsme to nevěděli), je to tady: http://www.geocachin.../freetrial.aspx

třeba se to dalším začátečníkům taky bude hodit :-)


Prosím o radu, máme novou Dakotu 20 od Garminu a chtěli bychom také členství na měsíc zdarma. Navigaci máme zaregistrovanou,nainstalovaný communicator ale políčko pro aktivaci není stále prosvícené a nejde tedy zaktivovat. Poradíte nám prosím někdo co s tím?Díky
  • 0

#13 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 23:48

Mě to taky nefungovalo, tak jsem to zkusil v FireFoxu a tam to šlo.
  • 0

#14 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 23:53

Já ani s Firefoxem neuspěl, takže jsem musel ustát spuštění IE, prokliknout hlášku o prvním spuštění prohlížeče :D a světe div se - fungovalo to... Byl problém tuším s ActiveX, v tom firefoxu jsem to prostě nerozjel...
  • 0

#15 Neviskovi

Neviskovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 11:32

Také se nám to zadařilo až ve Firefoxu a hlavně po povolení ActiveX ;)
  • 0

#16 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2011 - 18:29

Taktéž se mi to včera podařilo ve Firefoxu aktivovat. Je to super už jsem si poslal několik PQ, zbytek věcí bych oželel. Teď mi došlo, že jsem měl taky tlačítko neprosvícené, ale to se aktivuje až připojíš navigaci přes USB (ale to určitě víš).
  • 0

#17 ALTEMOJA Team

ALTEMOJA Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 11:52

Nevím v kterém vláknu jsem to četl, ale co se tíče špatného času u nalezených keší v oregonu. Tak stačí v nastavení nastavit správné casové pásmo, je tam střední evropa. Potom se bude čas nálezu v souboru ukazovat správně.
  • 0
Oregon 450 +Samsung Galaxy mini

#18 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 12:36

Zdravím mám problém ze souborem ve složce GPX.Nevím jak ale po nahrátí keší do této složky se zde objevil soubor : r.gpx , nejde otevřít,smazat,přesunout,přepsat,přejmenovat no prostě stále tam je.V GPS není vidět je jen vidět když otevřu navigaci v počítači.Není na paměťové kartě je přímo v navigavi.Nevíte někdo jak ho odstarnit?
  • 0

#19 skritek_vitek

skritek_vitek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 15:43

Zdravíčko všem začátečnický dotaz: "Můj 1. Když začnu na výchozích souřadnicích a chci jít na další stage, použiji enter next stage, ale objeví se zadání souřadnic (přitom souřadnice jsou v listingu!!!) tedy lze něco udělat, abych něco zmáčkl a rovnou šel na místo stage 2??? Stage 2 je uložena ve waypointech a hledat ji ručně je náročné. Můj 2. Když vyřeším dotaz jedna, v listingu bych chtěl vidět nápovědu, ale samotný waypoint ji obsahuje pouze v omezených znacích. Jak na to" Uctivě žadoním o pomoc a předem děkuji za jakoukoli odpověď!!!
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 15:55

Jo, takhle si predstavuje Garmin podporu kesi s postupovymi body :) Musis zadat souradnice a jit. Pak zadat dalsi a jit. A pokud bys snad chtel jit k predchozimu bodu, stejne jej musis znovu zadavat. Ale vyhodu oproti samostatne zadanym bodum to ma - v menu geocachingu mas vzdy dostupny listing, logovani a hint. Posledni veta je take odpovedi na tvou druhou otazku.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama