Přejít na obsah


Fotka

Tipy pro Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 skritek_vitek

skritek_vitek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 16:12

Děkuji za bleskurychlou odpověď = velmi si toho cením. Mě tedy mate, že se mi do oregona ukládají waypinty, které obsahují souřadnice na další stage. Všiml jsem si toho i v GG a tam je stage psána i informace patříc do listingu. V gps ji najdu avšak listing je omezen znaky. Myslel jsem, že když zmáčknu kouzelné tlačítko "Enter Next Stage" nasměruje mě to na další dostupnou stage, případně mě požádá:"chlapče zadej souřadnice na které si přišel!!!", ale ono ne. Tak jak tedy využiji prakticky nápovědu v uloženém waypointu? Ještě jednou děkuji!!!
  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 19:32

Jo, takhle si tu podporu predstavujeme my - plebs. Ovsem sefove Garminu nejlepe vedi, co nam vyhovuje :) GG je program pro spravu bodu. V proto v nem muzes videt kese (resp. hlavni body) i doplnkove body. Kdyz pouzijes vhodny program (v pripade GG vhodny exportni script), budes mit v GPS i ty doplnkove body. Ovsem bez rozumne podpory Garminu nikdy GPS nebude schopna rozeznat, ktere body k sobe patri a v jakem poradi. Proto exportni makra (mluvim o GG, protoze to je jedine, co znam a pouzivam) pojmenovavaji ty body tak, aby clovek poznal, co k sobe patri a mohl na mape nebo v seznamu vybrat dalsi bod, na ktery musi pokracovat. To ovsem plati jen pro ty body, ktere jsou v dobe exportu do GPS zname.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 19:41

Jeste tu asi musim vysvetlit zkratku GG = GeoGet
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 hudyny

hudyny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:40

Nemáte někdo nějakej tip na to jak zkalibrovat kompas? Mám oregona 450 a až teď jsem pocítil potřebu kalibrovat, protože kompas neukazuje přesně..., bohužel asi mám olšový ruce a nedaří se..., položím ho na dlaň otáčím a nic..., kalibrace se nezdařila, už jsem zkoušel jen ho držet v ruce a točit se celej, ale to taky nepomohlo:-D Díky za rady:) :)
  • 0

#25 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:45

Jako že kalibraci softwarově spustíš a nepovede se? Jde o to točit pomalu a rovnoměrně, ale na to by tě měl Oregon i upozornit. A dvě otočky ;-)
  • 0

#26 hudyny

hudyny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:47

DangeMask napsal/a:
Jako že kalibraci softwarově spustíš a nepovede se? Jde o to točit pomalu a rovnoměrně, ale na to by tě měl Oregon i upozornit. A dvě otočky ;-)


přesně tak, spustím kalibrací a ukazuje mi jak mám točit, ale i když točím tak se nic neděje...někdy to vyhodí chybu po pár otočkách a někdy můžu točit třeba minutu a chybu nevyhodí,ale úspěšně to taky nedoběhne:)
  • 0

#27 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:52

Tak to fakt netuším... zkoušet, zkoušet, zkoušet ;-) Zkoušels to na různých místech? Neškodí tomu něco v okolí (el. vedení apod)?
  • 0

#28 hudyny

hudyny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:55

zkoušel asi na dvou..,ale teď koukám, že tomu vadí, když se to dělá v okolí budov..., tak to zkusím někde na louce a třeba se to konečně povede:) Díky
  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 0:15

Mě se to povedlo vždy napoprvé. Zkoušel jsem to několikrát. V budově.
  • 0

#30 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 3:26

Mě se to taky stále nedařilo v budovách, ve městě, v lese, ale jakmile jsem kalibraci provedl na volném prostranství tak na poprvé.
  • 0

#31 troyX3

troyX3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 17:56

Prosím, poraď te...už nevím kuky kam. Nikde nemůžu najít(ani v tom šíleným návodu) jak odstanit stažené kešky(stahuji pomocí "přenést do GPS" ) ze schránky s poklady v oregonu 450. Jak ještě nenalezené, tak i nalezené. Díky.
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 18:21

troyX3 napsal/a:
Prosím, poraď te...už nevím kuky kam. Nikde nemůžu najít(ani v tom šíleným návodu) jak odstanit stažené kešky(stahuji pomocí "přenést do GPS" ) ze schránky s poklady v oregonu 450. Jak ještě nenalezené, tak i nalezené.
Díky.

Připoj navigaci a smaž všechny gpx soubory s kody keší v adresáři \gpx a nalezené keše jsou uložené v souboru cache_visits.txt (či tak nějak)
  • 0

#33 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 18:39

Jeste bych to upresnil, adresar je to garmin\gpx a nezapomen se podivat do obou moznych adresaru, tedy do zarizeni a pokud tam mas kartu tak i na kartu.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#34 troyX3

troyX3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 19:24

sobikovi,lubik- díky moc za návod jak na to, konečně se mi je podařilo odstranit. Ještě bych měl jeden dotaz...když budu mít to 30 denní PM členství, jak se o tom zde již psalo, stáhne se mi do GPS i hint/fotohint a jiné info kolem keší?
  • 0

#35 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 19:47

Fotohint ne, stejně jako ostatní obrázky. Ale máš tam pak kompletní info o keši, listing (pokud se nepletu tak cca 800 znaků, tedy ne vždy celý) a poslední logy.
  • 0

#36 troyX3

troyX3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 19:49

DangeMask napsal/a:
Fotohint ne, stejně jako ostatní obrázky. Ale máš tam pak kompletní info o keši, listing (pokud se nepletu tak cca 800 znaků, tedy ne vždy celý) a poslední logy.



Díky za info.
  • 0

#37 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 20:09

S tím fotohintem je to docela zajímavé. Ne že by to šlo stáhnout nějak rozumně přímo pomocí PM, ale zrovna včera jsem si nansosal nový GPS TravelGuide CZ (jsou to obyčejné GPI soubory) a tam jsou v popisu bodu i fotky. A docela se divím, že je umí zobrazit i Oregon :o To je všeobecně známá věc, nebo mi něco uniklo ?
  • 0

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 20:40

Jarous1 napsal/a:
S tím fotohintem je to docela zajímavé. Ne že by to šlo stáhnout nějak rozumně přímo pomocí PM, ale zrovna včera jsem si nansosal nový GPS TravelGuide CZ (jsou to obyčejné GPI soubory) a tam jsou v popisu bodu i fotky. A docela se divím, že je umí zobrazit i Oregon :o
To je všeobecně známá věc, nebo mi něco uniklo ?

Ano, POI umí včlenit a zobrazit 1 obrázek... s tím pracuje makro pro GG na spoilery. Do GPX se obrázek nedostane ani za zlatou krávu :-)
  • 0

#39 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 20:56

Že obrázek jde dát do POI jsem věděl, jenom jsem netušil, že to umí zobrazit i Oregony, dokonce i Dakoty :) Měl jsem zato, že to umí jen autonavigace... Do XML formátu se obrázek láduje opravdu blbě, to je fakt :D
  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 21:38

Dakota a Oregon vyssi nez 300 zobrazuji obrazky v POI spravne, Oregon 300 s malou chybou (automaticky jej zmensi vic nez je treba). To makro pro GG jsem delal primarne prave pro Oregon, takze to jde.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama