Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 Kozelteam

Kozelteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:24

Zdravim kolegove...jde me jenom o tuhle navigaci (Garmin eTrex Legend), jestli koupit nebo nekoupit...takze ocenim kazdy nazor a zkusenost s touto navigaci, jeji klady a zapory....dekuju
  • 0

#2 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:45

Už kdysi dávno jsem psal příspěvek na toto téma, takže ho sem překopíruji: Přídám svou zkušenost: začínal jsem s nokií a externím modulem. Fungovalo to, ale baterie v mobilu nevydržela celý den a třeba v dešti mobil trpěl. Koupil jsem si legenda "béďu trávníčka" a mám jej dodnes. Nevýhody pozoruji tři: 1) špatný signál v lese pod stromy, jinak v pohodě, 2) mapy na černobílém displeji jsou hůře přehledné, než v barvě, 3) paměť 8MB, která nejde rozšířit, takže tam nejde najednou mít mapy celé ČR apod., což ale vadí jen někdy, většinou se i přes víkend pohybuji v určitém omezeném prostoru, který se tam nahrát vejde. A výhody: 1) nízká cena, 2) malé rozměry, 3) výdrž baterií. Až doslouží, budu uvažovat o HCx, jistě jsou i lepší, ale zase už za vyšší cenu.
  • 0

#3 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:47

Myslíš tenhle Legend ("Béďa")
http://www.svetoutdo...in-etrex-legend
nebo tenhle HCx
http://www.garmin.cz...legend-hcx.html
?
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#4 Kozelteam

Kozelteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:53

jedna se me o Bedu :-)
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:56

S tema mapama je jeste jedna nevyhoda - posledni mapa CR, ktera tam jde dat, je Topo50 V4. Ta je uz dnes zastarala, a novejsi pro tuto sortu starych pristroju velmi pravdepodobvne nebude! Soucasne mapy tam nahrat nejdou.
  • 0

#6 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 21:27

Koupil jsem ji za 500 a spokojenost maximální, k cíli Tě dovede...a pokud ji seženeš levně, nebál bych se toho. Záleží na tom, co od této navigace očekáváš, pokud si tam zadáš body a půjdeš za šipkou - bezva. Nestěžuji si. Výdrž baterií - tak 16h, pokud nemáš zapnuté podsvícení displeje.
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 21:36

Na Legenda je tu nepočítaně názorů v mnoha starších vláknech.
Mně se moje příspěvky stále dokolečka kopírovat nechce, takže tentokrát jen namátkou pár odkazů:

http://www.geocachin...thread_id=16739
http://www.geocachin...&thread_id=9688
http://www.geocachin...thread_id=16072

... + ještě doporučuji vyhledávač v pravém menu.
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:08

Na jednoduchou otázku ... Nekoupit. Mých názorů na Bédu najdeš asi ještě víc než od Alkese.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:25

Za pětikilo ano, za litr jen úplně novou. Při prodeji netratíš - viz Aukro. Za víc nestojí… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 14:06

Taky už jsem tu psal mockrát. S Béďou jsem ulovil přes čtyři stovky keší. Nevýhodou byl opravdu slabý signál v lese, ve skalách, ve městech. Občas vypadával i na poli. Ale i tak jsem byl spokojený. Teď mám Hcx a jsem spokojený ještě víc.
  • 0

#11 Rabok

Rabok

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 19:44

Nevíte náhodou kde na "Béďu" sehnat český návod? Hledám na netu ale všude je pouze EN.
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 20:28

Kdysi býval docela pěkný návod na stránkách gpscentra, ale teď ho nemůžu najít, tak už možná není.
Zkusím se po něm ještě podívat na disku.
  • 0

#13 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 21:26

Mno, co si vzpomínám, tak k Béďovi při té akci přibalovali celkem tlustý český návod. Byla to taková asi osmdesáti či stostránková brožurka - polovic tvořil překlad oficiálního en: manuálu a zbytek nějaký začátečnický úvod sepsaný speciálně pro tuzemce. Ale pámbu ví, kde ji mám zahrabanou... :(
  • 0

#14 Rabok

Rabok

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 21:59

Díky všem za pomoc už je na světě díky pomoci alkese
  • 0

#15 beruska80

beruska80

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 10:44

A prodava se jeste novy eTrex Legent? Mela jsem ho pujceny a docela se mi libil. Diky.
  • 0

#16 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 12:57

Já mám HCx-ko a maximální spokojenost....už jen to že vydrží takřka všechno...i mého brášku který má zálibu v padání na GPSky....legenda sem měl v ruce párkrát...asi to bylo teda jen tím jediným kusem....ale signál +- 50 metrů ve víceméně plochém prostředí bych považoval za dostatečný důvod proč si tuhle GPS nekoupit... :)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#17 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:04

beruska80 napsal/a:
A prodava se jeste novy eTrex Legent? Mela jsem ho pujceny a docela se mi libil. Diky.


Ne, myslim ze max. pres aukro nebo nakej bazar.

Ondrus napsal/a:
.legenda sem měl v ruce párkrát...asi to bylo teda jen tím jediným kusem....ale signál +- 50 metrů ve víceméně plochém prostředí bych považoval za dostatečný důvod proč si tuhle GPS nekoupit...


Uz se to tu resilo milionkrat. Ano, je to tvuj nazor, ale ... je tady dost lidi, kteri s nim odlovili hromadu kesi. Ja svych prvnich 100 taky, a nemyslim, ze je .. bylo to tak zly. A k pevnosti: se mnou prezil docela osklivej pad na kole (kterej sem dost odnes), a na legendu, na to ze byl na riditkach, byl jen skrabanec na horni casti pristroje.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#18 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:06

brazajar napsal/a:

beruska80 napsal/a:
A prodava se jeste novy eTrex Legent? Mela jsem ho pujceny a docela se mi libil. Diky.


Ne, myslim ze max. pres aukro nebo nakej bazar.

Ondrus napsal/a:
.legenda sem měl v ruce párkrát...asi to bylo teda jen tím jediným kusem....ale signál +- 50 metrů ve víceméně plochém prostředí bych považoval za dostatečný důvod proč si tuhle GPS nekoupit...


Uz se to tu resilo milionkrat. Ano, je to tvuj nazor, ale ... je tady dost lidi, kteri s nim odlovili hromadu kesi. Ja svych prvnich 100 taky, a nemyslim, ze je .. bylo to tak zly. A k pevnosti: se mnou prezil docela osklivej pad na kole (kterej sem dost odnes), a na legendu, na to ze byl na riditkach, byl jen skrabanec na horni casti pristroje.

Jo já neřikám...jen ten jedinej béďa co se mi dostal do ruky se nedostal pod přesnost 20 metrů....ale to asi byl problém jen tohodle kusu....řikám HCx stačí...s ti už se dá poměrně v klidu existovat... :)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#19 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:07

Já lovím s Legendem Cx a jsem nadmíru spokojena, jako POI do nej dostanu i voce jak4000 kesi a co vice si prat.
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#20 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:07

beruska80 napsal/a:
A prodava se jeste novy eTrex Legent? Mela jsem ho pujceny a docela se mi libil. Diky.


Prodává se poslední typ z rodiny Legendů - Legend HCx (to je ten s barevnou obrazovkou, ale nevím, jaký jsi měla půjčený ty).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama