Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:08

Ani s presnosti uzas az tak velke problemy nejsou ve srovnani s kolegy, kteri maji novejsi pristroje jsem obcas cca o 5-10 m vedle a to dohledam :-D
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#22 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 14:25

Souhlas. Obecně byla přesnost mého Venture Cx totožná s nejnovějšími Oregony. Problém byl s citlivostí, ale to HCx řeší. Obecně mám za to, že zdejší spory o přesnost různých GPSek jsou nesmyslné. Pokud mají adekvátní signál a podporu EGNOS, bude prastarý Legend Cx stejně přesný, jako nejnovější GPSMap 62. Pokud jde o schopnost ulovit signál ve stíněných lokalitách, to už je zas věc jiná... Teď jezdím na kole s Oregonem 450t. Provedení přístroje, ovládání, funkce... to je skok o 100 let dopředu, ale co do čitelnosti displeje na denním světle, v tom na staré eTrexy žádný dotykáč nemá ani ve snu. Občas se mi po něm docela stýská... ;-)
  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 15:18

Pořád a pořád a pořád dokola... Nesmyslné spory o přesnost? A kdo se o ni hádá? Bavíme se vždy a jenom o tom, co je pro kačery důležité, a to, zda najdou krabičku a zda ji najdou nějak rozumně, anebo zoufale. Všichni trabantisti neopomenou prohlásit, že "přesnost mají prakticky stejnou" , načež stejně neomylně následuje slůvko "pokud...". Poctivě - jaké procento hledání keší se odehrává ve stíněných prostorách - v ulicích, po jedné straně vysokých skal, v lese? 50%? 80%? Klidně bych si i přihodil. No, tak tolik k tomu "pokud".
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 15:37

Uznávám. Z hlediska praxe geocachingu, který je hlavním tématem těhle stránek, máš pravdu. Jako turistovi, který cach "vyzvedne" jen když jde/jede kolem, se mi to jeví jinak. Mě jen jako technika "malinko" zlobí slučování pojmu přesnosti a citlivosti, což jsou dvě veličiny, které spolu sice souvisí, ale zdaleka ne vždy přímou úměrou, jak mě Oregon často přesvědčuje. A na Trabantistu mě laskavě necejchuj, Oregon 450t PRO určitě žádný Trabant není ;) .
  • 0

#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 17:19

Míval jsem Béďu a našel s ním přes 400 keší. Ale na lovení v lese a ve starých městech jsem mohl zapomenout. Teď mám Legend Hcx a kde jsem dřív signál neměl, mám teď s přesností kolem deseti metrů.
  • 0

#26 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 17:54

Legenda jsem si koupil nekdy pred dvema rokama a to z toho duvodu, ze jsem potreboval nejakou levnou klasickou turistickou GPSku v outdoorovem provedeni, ktera by vydrzela i pouzivani v zime pri teplotach do -25 stupnu. V zime ho totiz pouzivam na logovani pri lyzovani, v lete pak na kesovani. S presnosti v lese na tom neni uplne nejlip (10-20 metru - zalezi na konkretnim miste), ale staci. Co se tyce presnosti na otevrenem prostranstvi - treba na sjezdovkach v Alpach, ktery jsou oproti tem nasim otevreny (vetsinou nevedou lesem) tak tam mivam presnost bezne kolem 4-5 metru coz je docela slusny ...
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 18:29

"Trabant" je přirovnání, které tu už mockrát padlo, týká se podobnosti hájení Bédy a trabanta bývalými vlastníky. Nic osobního, nic dehonestujícího.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 19:01

Tak ono tvrzení, že "traband nemá kola a nedá se s ním nikam dojet" asi taky není úplně pravda a mám pocit, že právě o tomhle to vždycky bylo. :) Viz přesnost 50m, což je blbost. Když budou "antitrabantisti" psát střízlivou kritiku (a ne že by nebylo na starém Legendu co kritizovat), nikdo se nebude oprávněně dohadovat a tazatel bez osobních zkušeností nebude zbytečně zmatený. Ale dost už offtopicu.:)
  • 0

#29 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 20:40

Legend - čitelnější displej na světle (to už tu zaznělo) Legend - vyšší výdrž baterie Legend - přesnost srovnatelná, pokud nejsme ve zmoklém lese Legend - horší mapy Legend - řekl bych přímočařejší srozumitelnější technictější ovládání Legend - problematičtější manuální datlování dat do přístroje Oregon - špičkové mapy Oregon - technologické vychytávky (Chirp apod.) Vodotěsnost, nárazuvzdornost srovnatelná... pokud se podaří pořídit Legend do 1000Kč, je nenahraditelný, pokud je dost peněz... pokrok se nedá zastavit :-)
  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 22:49

dcom napsal/a:
Co se tyce presnosti na otevrenem prostranstvi - treba na sjezdovkach v Alpach, ktery jsou oproti tem nasim otevreny (vetsinou nevedou lesem)


No jo, se jim to machruje, když mají hory nad hranicí lesa :-)
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 22:49

kartagoo

Citlivost přijímače!!!, routování, barevnost displeje, velikost vnitřní paměti, rozšiřitelnost vnitřní paměti, kompas, barometr, spojení s počítačem pomocí sériáku (v několika málo specializovaných případech může jít i o výhodu, ale pro naprostou většinu cacherů v dnešní době určitě ne), mechanické provedení (Legendu se po čase odlepí postranní guma a začnou blbnout kontakty ve vnitřním konektoru a kvůli tomu přestane fungovat thumbstick a displej), tohle všechno jsou zápory Legendu - některé jsou zanedbatelné, některé zásadní.
Promiň ale dle mého názoru rozumně porovnávat starý černobílý Legend s Oregoonem a ještě řady 450 moc nejde.
Oregon má samozřehjmě taky své ¨mínusy, ale co se týče čitelnosti displeje, výdrže baterek a techničtějšího ovládání, tak už raděj třeba Legend Hcx, popřípadě dražší 62.

Pokud bych dnes kupoval Legend, tak jen a pouze kvůli ceně (pokud by stál jak píšeš 1000Kč a míň podle stádia opotřebení, s kablíkem a mapou v ceně).
  • 0

#32 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 16:01

Smrk napsal/a:

dcom napsal/a:
Co se tyce presnosti na otevrenem prostranstvi - treba na sjezdovkach v Alpach, ktery jsou oproti tem nasim otevreny (vetsinou nevedou lesem)


No jo, se jim to machruje, když mají hory nad hranicí lesa :-)


hehe :D
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake

#33 Polgariana

Polgariana

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:09

Ahoj, mám prosbu. Mám Legenda HCX a v poslední době mi samovolně vypne, třeba při zoomování, stisknutí joysticku. Nebo prostě když se mu zachce. Dělá to jen ten můj, protože je mu zima? Je to normální v zimním období? Jinak jsem s ním spokojená. Má ještě záruku tak řeším co s tím. Děkuji za názory a odpovědi
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 18:24

To mohou byt, mimo jine, slabe baterky. (nemyslim tim vybite, ale s velkym vnitrnim odporem.) Zkus jine, a uvidis, jestli se to zmeni.
  • 0

#35 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 12:11

2 kozelteam, raději zainvestuj a pořiď si legend HCX, já jsem řešil taky svýho času problém jestli jenom legend nebo legend hcx...Pak padla volba na ten hcx. Nemůžu si stěžovat, je pravda ,že mezi skalama má větší odchylku, ale těch 10 metrů už podle hintu dohledáš...s legendem bych si asi mezi skalama moc neškrt Nehledě na to, že jak mají barevnej displej, tak se v tom líp vyznáš a i to množství dat se tam vejde víc
  • 0

#36 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 13:22

s Legendem jsem odlovil 750 keší po lesech kopcích i ve městech a jen u cca 20-30 měl nějaký výraznější problém se signálem. Nakonec jsem to v 99 procentech dohledal geočuchem, když bylo nejhůř sáhl jsem po nápovědě. Imho ojetý legend stojí i za 1000kč.
  • 0

#37 stir62

stir62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 18:24

zdravím...mám Garmina etrex legend hcx a do nedávna jsem s ním byl max.spokojen...ale už se mi třikrát stalo,že po vyluštění misterky a nahrání souřadnic ručně mne vede o 70 až 100 metrů jinam....neporadí někdo???předem moc děkuji...
  • 0

#38 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 18:26

stir napsal/a:
zdravím...mám Garmina etrex legend hcx a do nedávna jsem s ním byl max.spokojen...ale už se mi třikrát stalo,že po vyluštění misterky a nahrání souřadnic ručně mne vede o 70 až 100 metrů jinam....neporadí někdo???předem moc děkuji...


pravděpodobně máš v GPS nastaven špatný souřadnicový systém.
Koukni do nastavení. Správný je DDD MM.MMM
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#39 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 18:42

Řiám...HCx bohatě stačí....signál dostačující....na většině místech úplně v pohodě....jen třeba na starym městě v uličkách moc nedává...ale to nedává většinou žádná GPS....natož modul k telefonu...
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#40 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 18:51

Jo HCx je už vpohodě použitelný..přesností je to už dost podobný třeba 60CSx.. ale Legend je podle mých zkušeností naprosto nespolehlivej...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama