Přejít na obsah


Fotka

POI kontra Geocaching (gpx) to Šemík


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:10

Šemíku, aby to bylo ve správném vlákně a nikdo zbytečně nepindal, že to sem nebo tam nepatří, i když je to hujeřina, že to tam nepatří.... ... v čem je lepší používat POI místo Geocaching? Rád se přiučím a třeba to budu dělat lépe a efektivněji než doposud... Děkuji za konstruktivní odpověď bez zbytečného flame.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:19

Vyhody POI: - nejsi omezeny petitisici body (v tom nejlepsim pripade, v nejorsim tisici) - muzes si zvolit ikonky dle libosti - pridane waypointy mas taky jako POI s libovolnymi ikonkami, nepletou se mezi normalnimi waypointy, kterych je take omezeny pocet - K POI bodu muzes prilozit obrazek - sam si rozhodujes, kde a jaka informace bude zobrazena A jeste se asi neco vymysli. Oproti GPX to ma snad jedinou nevyhodu - neoznacis si to do fieldnotes.
  • 0

#3 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:21

Srovnání POI a GPX metody nahrávání keší do navigace
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:43

Pánové, technologické atd. limity jsou zřejmé a ty tady asi nemusíme řešit. To snad ví každý Donald B) Prosím dál kvůli flame nerozebírat, tabulka rozdílu je jasná a čitelná pro 99% Donaldů.

Jde mi o to, proč jít na keše přes POI a ne přes Geocaching...
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:53

A to neni zrejme? Jak ches jit na kesku pres GPX, kdyz se ti tam pozadovana keska nevejde?
  • 0

#6 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:02

sobikovi napsal/a:
Jde mi o to, proč jít na keše přes POI a ne přes Geocaching...

Protože ono technické omezení.

// sakra, to tu mám dlouho otevřený a už bylo odpovězeno...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:07

HaLuMa napsal/a:
A to neni zrejme? Jak ches jit na kesku pres GPX, kdyz se ti tam pozadovana keska nevejde?

Kam nevejde? 5000 keší je snad málo?
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:11

sobikovi: protoze se muzes vyskytnout v lokalite, kterou proste nemas pokrytou tema 5000 kesema a potom se to setsakramentsky hodi. Stejne tak si do POI cpu napriklad veskere waypointy od kesi a taky waymarky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:12

Vyzkoušel jsem spolu se svým Coloradem (verze FW 3.52). Nahrál jsem zkušebně jednu cache s krátkým listingem, dal ve Vlastních POI na ni navigovat, OK...a po chvíli se "roztekl" display a GPS se vypnula. A takto to dělá pořád. Buď po chvilce navigovaní, nebo ihned, pokud se podívám u POI bodu na "Více informací". Po odstranění bodu přes POI Loader vše v pořádku, GPS běží. GeoGet i doplňky mám nejnovější verzi. Nějaký nápad, co s tím? Přikládám do přílohy složku vygenerovanou v Geogetu.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:20

Lokalita, kde nestačí 5000 keší? Kde to je? Waymarky sem neplet, to je jiná kategorie a bez debaty... to nemá s kešema nic společného. Má smysl mít v navigaci nevyřešené mysterky, eventy, wherigo atp.? Asi ne. Vyluštěné s final už ano... ale to je asi zlomek. V podstatě tedy jde o tradičky, multiny a těch pár webcams, virtual atd.
  • 0

#11 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:42

...kam se nevejde 5000? Tak já ti dám příklad. Já dám do GPS třeba jen 2000. To je tak pár keší tady kolem baráku na moravě. Najednou jsem třeba na otočku v Praze - a co teď? Asi si to nevycucám z prstu, ale v POI jako bych to našel. ...další příklad - třeba loni jsem si tak jel 5000km po evropě na motorce. Ano, měl jsem naplánovanou cestu a nahrál jsem si 2000 krabek kolem trasy. Ale mít plány je jedna věc a pak se držet přesně po naplánované trase je druhá :). Tady se zase hodí POI. ...a tech příkladů z praxe bych mohl dát mnohem víc ...prostě to že to nevyhovuje tobě kombinovat GPX a POI, ještě neznamená že samotné GPY je lepší
  • 0

#12 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 23:51

sobikovi napsal/a:
Šemíku, aby to bylo ve správném vlákně a nikdo zbytečně nepindal, že to sem nebo tam nepatří, i když je to hujeřina, že to tam nepatří....


Omlouvám se že jsem se do tebe opřel, ale fakt to tam nepatřilo a měl jsem dojem že to byl náběh na flame na téma "a proč chceš mít v GPS všechny kešky".

sobikovi napsal/a:
... v čem je lepší používat POI místo Geocaching? Rád se přiučím a třeba to budu dělat lépe a efektivněji než doposud...


Vadí mi limity Garmina. Než jsem si ho koupil, tak jsem používal TrekBuddyho který byl omezen jen pamětí telefonu. Běžně jsem tam měl celou ČR rozdělenou na kraje (tedy jenom Tradičky/Eartky) protože TB zoufale pracuje s waypointy (vlastně u něj vadí především to že neumí ikonky pro wpt a člověk pak neví jestli je to parkoviště/keška/indicie/...).

Ne že bych tak cestoval, ale i tak je můj akční radius větší než 5000 keší specielně když žiju u Prahy. Další věcí která mi vadí je omezení délky listingu a to i když mám v kapse mobil s datovým paušálem...

POI jsou pro mě řešením jak mít v GPS všechny kešky. Pro výlety na sobotu/víkend bych si to ještě tak nějak stihl připravit ale pro dovolenou je naprosto nemožné že bych se do limitu vešel. A i když sebou svůj noťas tahám, tak nechci ztrácet čas přípravou nového exportu pro každých pár dnů. Výlety plánuju na papírové mapě a jen konzultuju s Garminem jestli tam je aspoň náká pixla.

Když jsem o prázdniny jel do Dánska tak jsem si tam nechal celou ČR, všechny německé spolkové země západně a severně od našeho území (i když jen tradičky) a pak jsem tam měl komplet celé Dánsko. Celkově to bylo hodně přes 100tis Garmin to bez problémů zkousnul. Při trase 800km je funkce stažení kešek kolem trasy na nic. Dálnice mají málo kontrolních bodu a mezítím je přímka a když jsem konečně přišel na to jak z google maps vyrazit hladkou trasu tak GC.COM prohlasil ze trasa muze mit jen 500 bodu. Tak to prostě nejde... a cestou domů jsem za ty filmovky na lavičkách byl fakt vděčný. Provětrání při hledání kešky je mnohem intezivnější než když jen obejdeš auto a jedeš dál.

Díky POI přicházím o fieldnotes. No nalezené kešky a případný obchod si zaznamenávám do papírového notesu. A nebo si to prostě pamatuju, obě možnosti jsou mi milejší než tukat poznámky na virtuální klávesnici. Papírový notes se taky hodí pro výpočty multin a poznamenávání otázek earthek. Přicházím o možnost si zobrazit extra tlačítkem hint, logy o možnost přeskočit na navigaci na další wpt u multiny. No to jsou drobnosti. Díky medwynově makru mám na první stránce kešky to podstatné - velikost, terén, hint a vytažené info jestli na kešce není nějaký průser. Logy čtu až když fatk nemůžu najít a díky mému dnešnímu zlepšováku se knim dostanu velice rychle.

Další výhodu POI vidím v tom že pracovní postup je pořád stejný - nemusím se na to soustředit a tak je mnohem menší šance že udělám chybu.

GPX používám vlastně jen u novinek který ještě nemám v GeoGetu. Vzhledem k tomu jak dlouho vytvoření té POI databáze trvá tak když vyrážím na nějakou novou multinu tak tam to GPX občas šoupnu... tedy když je čas čekat na to až se Garmin probere. Většinou je rychlejší to ale poslat na tiskárnu a než se obléknu tak to je venku. Pro mě je GPX skoro nepoužitelné a to i za toho stavu kdy musím GeoGet a PoiLoader pouštet pod Wine.

No tak nevím jestli ti tahle slohovka pomůže pochopit proč mi připadá POI lepší ale líp to asi vyjádřit nedovedu.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#13 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 0:06

Já nevím, co tu zase řešíte. Já používám obojí a nemůžu si stěžovat. Jako POI mám celou republiku a jako GPX Prahu (tj. místo, kde se nejvíce vyskytuji). Spory typu to nebo ono je lepší jsou úpně stejné, jako ty jakým způsobem je lepší mít toaleťák na držáku...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 7:44

No já teď "šetřil" a vyexportoval sem si jen JMK a hle, ve Zlínském kraji sem si nadával do kreténů. ;) Ono je dobrý to mít pro jistotu. S GG a dalšíma nástrojema je to otázka kliknutí, takže "because we can". // souhlas s kolegou výše, jde o prd. // navíc jako já s 60CSx skoro nemáš jinou možnost. :D A nálezy si "zapisuji" pomocí uložení novýho waypointu. A protože sem línej dopsat si makro do GG, tak to pak loguju ručně.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 9:11

Ono v dobe, kdy ma kazdy druhy v mobilu fotak, nekteri z nas jej maji i v GPSce, tak mi porad prijde nejjednoduzsi si proste log v logbooku vyfotit. Staci vterinka, a mas zapamatovane vsechno, datum, cas, co jsi do logbooku napsal, co jsi vymenil,... misto notesu s poznamkama si pak listujes fotkama. Navic az te pak nejaky bklbec obvini, ze sis nejaky nalez vymyslel, utluces ho fotkama. :) Fieldnotes ti prakticky usetri jen nahledavani kese a zadani datumu. Jsou to mile funkce, ale ne natolik zasadni, aby si clovek rekl, ze si tam kvuli tomu zadne POI neda.
  • 0

#16 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 9:49

Jak pise honny a (prenesene) HaLuMa, fieldnotes by se daly i generovat. Automaticky zpracovavat - fotka z Oregona ma v sobe souradnice. Muzu si zkusit v GG vyhledat kese blizke temto souradnicim a dle toho na nich odvodit cas nalezu (to muze byt trochu nespolehlive). Vedlejsi efekt by byl ale prirazeni fotek ke kesim jako priloha ;-) (a to v planu mam) - vytvoreny waypoint muze mit jmeno dle vzoru (GC kod? Jmeno kese?, presny nazev POI), u Oregona je na to dokonce tlacitko. Pri otevreni "listingu" POI muzeme kliknout na ikonu praporku a ta vytvori waypoint na danych souradnicich. A je v nem presne obsazeno datum a cas tvorby. Dle jmena&souradnic bodu pak muzu uz docela hladce vygenerovat fieldnote na dane kesi, klidne s nejakou vetsi toleranci souradnic (pro neoregonáře). Mame na to 161m, zeano. Tak treba takovych 50 mi prijde jako docela rozumnych. Napadaji me i dalsi metody, ale je to kostrbaty jeste vice, nez ty naznaceny...
  • 0

#17 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 11:58

sobikovi napsal/a:
... v čem je lepší používat POI místo Geocaching? Rád se přiučím a třeba to budu dělat lépe a efektivněji než doposud...

No mozna pro ty co maji novejsi garminy to tak velky rozdil neni, ale treba pro me, jakozto majitele 60csx je POI prakticky nepostradatelne.
Z GG vyexportuju vsechno co tam mam, pomoci POIloaderu udelam jeden soubor a nakopiruju do navigace. Jednoduchy, 100pro funkcni.
V navigaci pak mam kese rozdelene do jednotlivych databazi dle druhu, plus kazdy druh muze byt disable ci solved.
Kdyz k tomu pridam kompletni hint ke kazde kesi, tak si myslim, ze jsou vyhody jasne :)
A samozrejmosti jsou ikony dle druhu kese.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#18 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 12:05

sobikovi napsal/a:
... v čem je lepší používat POI místo Geocaching?

Ještě lepší je používat POI a zároveň Geocaching. Už se mi stalo, že po výměně baterek se OR550 zamyslel a vymázl mi všechny GPXky. To je pak na hlavu, když jsi v terénu a nemáš jedinou keš.
  • 0

#19 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 12:37

Priznam se, ze jsem POI v 60CSx zatim neprisel na chut. Jednak tolik kesi a bodu naraz v GPS jsem nikdy nepotreboval a druhak mi chybelo zobrazeni tech bodu na mape s nizsim rozlisenim tak, jako body z MapSource. Ale mozna to jenom neumim nastavit. Proste kdyz jedu na kole, chcu vedet, zda v okoli neni neco, co nemam v hlave nachystane :D
  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#20 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 12:41

POI umí Proximity Alert, takže GPS začne pípat, pokud je třeba v okruhu 500 metrů nějaká cache.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama