Přejít na obsah


Fotka

POI kontra Geocaching (gpx) to Šemík


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 13:01

Ja to taky pouzivam kombinovane a parada. Tam kde se vyskytuju bezne, tak mam GPXka, k tem ovsem nepouzivam child waypointy tak jak mi je tam hodi GPX, tedy jeden praporek pro vsechny typy, ale prave jako POI s vlasnima ikonkama, pak na mape hned vidim jestli je to Stage, Queation, Parking... tohle je absolutni parada, protoze u Stagi neni problem mit v popisu poi rovnou info co mam zjistovat, sice to musi owner mit u waypointu napsane, ale kdyz nema, tak hold musim dopsat ja, takto to mam u obyklych olbasti lovu nebo u planovanych vyletu. K tomu mam nahrate tradicky cele CR a SR, proste pro strycka prihodu a uz i to se mi vyplatilo. GPX preferuju, protoze umi fieldnotes, proste mi to hodne vyhovuje, stejne tak snadny pristup k logum, hintu a funkci oznaceni nalezu, zmizi ze seznamu nejblizsich pro lov. Ale tam kde je GPX limitovane technickymi parametry O300, velmi rad vyuziju POI.
  • 0

#22 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 13:06

Také přispěju svou troškou do mlýna:-)) Používám oboje. V O550 mám celou ČR jako POI - co kdyby náhodou...:-)). A ktomu okruh kde se pohybuju jako GPX - tradičky. Podle GPX se lépe hledá - listování v listingu, nápovědě at. Ale má limit počtu a někdy se listing nevejde celý. Což mě kdysi vypeklo u multiny:-( Ale nepožívám všelijaké vychytávky atd. Jsem IT lama:-( Pro případ potřeby na místě (posl.logy, field notes) používám HandyGC on-line. Takže celkem to splňuje vše, co potřebuji. Úlovky a výměny si píšu do notýsku. Tam si zároveň můžu vypočítat atd multinu... Jsem PM a keše do GPS stahuju pomocí GG. Asi to jde víc zautimatizovat, ale jsem taková konzerva a takto mi to vyhovuje. Předem doma témě zásadně nic nepřipravuju (jen útoky na ftf-tisknu, nebo si jen zapíšu souřadnice). Situace řeším operativně na místě. Když jedu autem, mám zapnutou gps, vidím kešku, tak vyrazím... Buď podle GPX, pokud jsem dál, tak podle POI.
  • 0

#23 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 16:24

lukabike.com napsal/a:

sobikovi napsal/a:
... v čem je lepší používat POI místo Geocaching? Rád se přiučím a třeba to budu dělat lépe a efektivněji než doposud...

No mozna pro ty co maji novejsi garminy to tak velky rozdil neni, ale treba pro me, jakozto majitele 60csx je POI prakticky nepostradatelne.
Z GG vyexportuju vsechno co tam mam, pomoci POIloaderu udelam jeden soubor a nakopiruju do navigace. Jednoduchy, 100pro funkcni.
V navigaci pak mam kese rozdelene do jednotlivych databazi dle druhu, plus kazdy druh muze byt disable ci solved.
Kdyz k tomu pridam kompletni hint ke kazde kesi, tak si myslim, ze jsou vyhody jasne :)
A samozrejmosti jsou ikony dle druhu kese.



Já jsem taky majitelem 60CSx,tak jsem se chtěl zeptat jaký používáš exportní skrip?Jde mi o ten kompletní hint.Nebo to snad umí poigarmin?Díky za odpověď.
  • 0

#24 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 16:29

cobra 11 napsal/a:
Já jsem taky majitelem 60CSx,tak jsem se chtěl zeptat jaký používáš exportní skrip?Jde mi o ten kompletní hint.Nebo to snad umí poigarmin?Díky za odpověď.

Mam exportni makro od Qnika. Pokud mas zajem, mohu poskytnout. Snad se autor nebude zlobit :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 16:31

urcite to medwynuv skript zvlaste ted s temi templaty, umi.
  • 0

#26 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 06 leden 2011 - 16:42

Chci se zeptat těch, co používají POI. Jak máte nastaveny navigace pro zobrazení POI? Dyť to musí být nepřehledné ... Máte vše na AUTO? Vypnuté mapové POI? Od jakého měřítka zobrazovat? Atd. Díky
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#27 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 16:57

Mam exportni makro od Qnika. Pokud mas zajem, mohu poskytnout. Snad se autor nebude zlobit :)


Toto makro (mám ho od autora) používám taky,ale waypointy se zobrazují jenom jedním typem ikony,kdežto poigarmin umí přiřadit správnou ikonu.Nevadí mi to,ale někdy by se to hodilo.

urcite to medwynuv skript zvlaste ted s temi templaty, umi.

Zkusím se na to podívat...
  • 0

#28 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 17:05

Bezpečně to můj skript umí... ;) Zkus mrknout na šablony "etrex". Nebo pokud jsi méně náročný a stačí ti předžvýkaný export, tak použij makro poietrex. Obojí k dostání na webu GG. XiXi: mam to vetsinou na auto. Obcas s tim bojuju, ale jinak je to celkem pouzitelne.
  • 0

#29 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 17:22

XiXi: ja osobně mam v profilu pro kešink mapový POI vypnutý, oni tam ale stejně některý zustnou (komíny, věže, pomníčky...). No, a jestli se mapový POI budou plest dohromady s vlastníma POI nebo GPXkama, vyjde na stejno.
  • 0

#30 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 17:35

Paja.V napsal/a:
Vyzkoušel jsem spolu se svým Coloradem (verze FW 3.52). Nahrál jsem zkušebně jednu cache s krátkým listingem, dal ve Vlastních POI na ni navigovat, OK...a po chvíli se "roztekl" display a GPS se vypnula. A takto to dělá pořád. Buď po chvilce navigovaní, nebo ihned, pokud se podívám u POI bodu na "Více informací". Po odstranění bodu přes POI Loader vše v pořádku, GPS běží. GeoGet i doplňky mám nejnovější verzi. Nějaký nápad, co s tím? Přikládám do přílohy složku vygenerovanou v Geogetu.


Nerad bych pořád otravoval, ale opravdu by mě zajímalo, jestli někdo neví, co s tím.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#31 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 17:46

S touhle: http://fn.ondrej.org/ hračkou od onovyho můžete i keše z POI dostat do Field notes. Jen je to delší a při víc keškách denně by se mi to teda datlovat nechtělo...
Dalším a určitě rychlejším řešením je nějaký fieldnote editor v mobilu/pda..
  • 0

#32 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:05

>Paja.V: ...tvůj FW je pouze BETA - to znamená že to není stabilní verze
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:06

D@ve_cz napsal/a:
S touhle: http://fn.ondrej.org/ hračkou od onovyho můžete i keše z POI dostat do Field notes. Jen je to delší a při víc keškách denně by se mi to teda datlovat nechtělo...
Dalším a určitě rychlejším řešením je nějaký fieldnote editor v mobilu/pda..

Kvůli takovým špekům byl částečně můj prvotní dotaz... Proč se proboha drbat pravou rukou za levým uchem. Garmin to všechno umí a furt kvůli tomu vymýšlet něco vlastního....

Myslím, že z GG vyexportovat 2000 resp. 5000 keší z cílové oblasti většiny výskytu je mnohem rychlejší a pružnější než exportovat tak často POI celé republiky.
  • 0

#34 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:10

D@ve_cz napsal/a:
S touhle: http://fn.ondrej.org/ hračkou od onovyho můžete i keše z POI dostat do Field notes. Jen je to delší a při víc keškách denně by se mi to teda datlovat nechtělo...
Dalším a určitě rychlejším řešením je nějaký fieldnote editor v mobilu/pda..


...takhle to provádím už dávno, že když nemám keš v GPX, tak zaloguji jakoukoliv nejbližší s tím že do poznámky dám GC kód nalezené kešky. Před nahráním FN do GG stačí jen tyhle ojedinělé případy editovat.
A co se týče formátovaného exportu do FN, tak to umí GG taky ;)
  • 0

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:15

XiXi_team napsal/a:
Chci se zeptat těch, co používají POI. Jak máte nastaveny navigace pro zobrazení POI? Dyť to musí být nepřehledné ...

Mam nastaveno od 300 metru. Nemam s tim problem. GPX nepouzivam.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:23

@Sally&eL .. ano, to všichni víme, ale třebas někdo nepoužívá GeoGet ;) a přesně kvůli tomu bylo vytvořeno tohle..
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:40

XiXi_team napsal/a:Vypnuté mapové POI? Od jakého měřítka zobrazovat? Atd.

Díky

Na 60CSx se nedá filtrovat zobrazování POI dle typu (nebo o tom nevím :) ). Ale jelikož si dělám vlastní mapy, tak do nich cpu minimum POI (a případně jim natvrdo nacpu nezobrazení na mapě). A POI zobrazování mám na 800m.

Nemluvě o tom, že bez mapového POI je to překreslování rychlejší. :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#38 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 18:55

sobikovi napsal/a:
Proč se proboha drbat pravou rukou za levým uchem. Garmin to všechno umí a furt kvůli tomu vymýšlet něco vlastního....

Už vím několikrát, že tvá GPSka umí 5kkeší, ale ne každý ji má. Docela by mne zajímalo, když tam narveš tolik keší, kam dáš additional waypointy ? To ti stačí 1000 ? Nebo ty cpeš jako POI ?

Prosím, furt tu neříkej, že tvůj postup je ten jediný správný.
  • 0

#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 19:03

Sobiku, ja bych rekl, ze kazdy, kdo ti tu odpovida, si vyzkousel nejeden zpusob a s pravdepodobnosti hranicici s jistotou byl mezi nimi i ten tvuj. Chapu, zes nam sdelil svuj postup, to ostatne delame i my ostatni. Ale nechapu, proc to opakujes tolikrat. Mas pocit, ze neumime cist?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2011 - 19:05

bodlak napsal/a:
Prosím, furt tu neříkej, že tvůj postup je ten jediný správný.

Ale no tak. Nic takového jsem neřekl a naopak jsem otevřel tuhle debatu kvůli tomu, abych se poučil.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama