Přejít na obsah


Fotka

Překážky počestnému brute force


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#101 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:46

rum.burak napsal/a:
I mě se stalo, že jsem některé keše nemohl zalogovat, prostě proto, že můj šéf v práci je také kačer a nechtěl jsem, aby se dozvěděl, že jsem v určitém čase byl někde úplně jinde, než jsem měl být - je to tak správné?

Argument stalkingu, no prosím. Naštěstí jsem se já ani nikdo z mých blízkých s takovým problémem nesetkal, takže pochopitelně o něm nic nevím.
Ale argument na skrytí logů, že jsem místo práce chodil po keších, neberu, to je spíš ostuda. A když někdo chce být tak dokonale stealth, tak ať neloguje na internet - což ostatně píšeš.
A jestli někdo uznává nebo neuznává BF je mi upřímně jedno, pro mne je daleko zajímavější najít keš BF než se k ní nechat dokopat radami autora, předchozích hledačů nebo se třeba k někomu přifařit, kdo má vyluštěno. Každému dle jeho gusta.
  • 0

#102 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:50

tak ja nevim, proc by tam proste cudlik schovat/neschovat nemohl byt... kdo chce at schova, a kdo nechce, tak at si ho nevsima...
  • 0

brundi
 


#103 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:51

At radeji ani nehleda, protoze co kdyby ho u te kesky nekdo videl? :P
  • 0

#104 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:38

Ano, geocaching je HRA, ale ne SOUTĚŽ.

Vše, co chci, aby o mě ostatní věděli mám ve svém profilu (statistiky), z toho se toho o mě dá vyčíst poměrně dost.


Není mezi tím trochu rozpor?
Komu nejde ani trochu o soutěžení, tomu budou statistiky ostatních kačerů nejspíš ukradené.

Mnohem užitečnější je právě ta chronologie nálezů - třeba při plánování geočundříku. Podívám se, kdo v oblasti lovil přede mnou, zjistím, přes jaké kešky (a v jakém pořadí) trasoval svůj vandr, přečtu si jeho logy (člověk se dozví spoustu užitečností, třeba kde najde studánku, kde je protivný hostinský), udělám si představu o čase na cestu a zjistím třeba, že ta mysterka, která má otazníček někde v tramtárii, leží také někde na mé trase, a tak má cenu pídit se po jejích souřadnicích.

Ta snaha o odosobnění mi přijde zvláštní. Přehled elektronických logů je vlastně obdoba papírových návštěvních knih (logbooků) - smysl tedy je v zanechání sdělení pro ostatní.
Kdo o tuto interakci nestojí, nemusí logovat a nálezy si může evidovat pěkně doma sám pro sebe. Zvlášť když to přece není SOUTĚŽ.

(...)šéf v práci je také kačer a nechtěl jsem, aby se dozvěděl, že jsem v určitém čase byl někde úplně jinde, než jsem měl být - je to tak správné?


Není to správné - proč ale kvůli dočasně snížené pracovní morálce dělat nějaké nové fíčury?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#105 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:39

Vaše starosti, Rockefelerovy prachy a puberťákovu zodpovědnost - to bych byl šťastnej ... Rum.burak je v poho - má ten neviditelnej plášť. :D Aby to nakonec nebylo tak, že sledování se bojí ti co někoho už sledovali a vědí co všechno lze vysledovat. Doporučení je jedno - zatáhnout rolety, vypnout proud a nevylejzat z baráku. :D:D:D P.S. Mě si klidně sledujte - v práci, na drbech, na pivu, předkeší/zakeší, na hajzlíku, ... je mi to jedno. Mám totiž úplně čisté svědomí.
  • 0

#106 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 10:54

rum.burak napsal/a:
I mě se stalo, že jsem některé keše nemohl zalogovat, prostě proto, že můj šéf v práci je také kačer a nechtěl jsem, aby se dozvěděl, že jsem v určitém čase byl někde úplně jinde, než jsem měl být - je to tak správné?

Zaprvé, proč jsi jinde, než být máš? :)))

Zadruhé to řeším tak, že tydle keše zaloguju v kuse, >40 kousků zároveň, to je na třetí straně, na to nikdo nekouká.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama