Přejít na obsah


Fotka

Cache mapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:16

Chtela bych se zeptat, zda se bude delat neco s cache mapou? Jako hlavni prohlizec pouzivam Operu a neustale prehazovani odkazu do FF me tak trochu nebavi. Tj slo by doplnit aby si bud mohl uzivatel zvolit v jakem prohlizeci mapu otevrit nebo dodelat kompatibilitu i pro jine prohlizece??
  • 0

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:22

Co tenhle doplneK?
http://geoget.ararat...skript:cachemap

Mne se osvedcil ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#3 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:30

To je sice fajn, ale jakmile tam zadam cestu k exe firefoxu tak mi to mapu stale otvira v opere, kterou mam jako hlavni prohlizec
  • 0

#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:46

mudlodcera napsal/a:
To je sice fajn, ale jakmile tam zadam cestu k exe firefoxu tak mi to mapu stale otvira v opere, kterou mam jako hlavni prohlizec


Tak to netusim ... ja tam mam cestu naopak do FF (pac mam defualtni chrome) a jde to.

Ted se bohuzel nepodivam, pac mi padnul file system na externim disku, a nemam nic ...

EDIT:
Jeste mne napadlo - je to plugin,. ma vlastni ikonu, cachemapu musis spoustet pres ni! Podivej se do sprave pluginu, a dej si ji na listu ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:54

Ty nastavis cestu k FF a pak kdyz kliknes na ikonu toho pluginu, tak se ti to otvira v Opere? To asi ne. Ty stale klikas na puvodni ikonu GeoGetu, ne na tu ikonu pluginu (vypadaji sice stejne, ale ta nova je na toolbaru mezi ostatnimi pluginy - pokud si ji tam das).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 11:56

V opere jsem do verze 11 problem nemel. Zda se, ze s verzi 11.0 a 11.01 jiz problem je a nestaci nastaveni pristupu k souboru. Ale zatim jsem nemel cas to zkoumat. Operu take pouzivam jako primarni browser, takze se tim urcite zabyvat budu. Jen nevim kdy.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:03

Budu rada pokud se pripadne zobrazovani v opere objevi co nejdriv (sila zvyku klikat na jinou ikonku).
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:37

Bohuzel, cachemapa pracuje s datovymi soubory zpusobem, ktery temto prohlizecum moc nevoni. V tomto pripade jde o jejich prilisnou paranoiu, a ta se bude, ve jmenu bezpecnosti, spise zhorsovat nez zlepsovat. Takze pokud nekdo neprijde na nejakou jednoduchou fintu, bude potreba celou cachemapu prepsat, a to se neudela pres vikend.
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:41

Jak jsme se bavili na tracu: ja bych klidne ponechal stavajici stav s tim, ze nova cachemapa bude pracovat uplne jinym zpusobem, obecneji, pruzneji a bez "necestneho" pristupu k souborum. A ze to nebude hned? Do te doby se da bez problemu vyuzit mikromuv plugin. Je funkcni, jednoduchy a nemyslim si, ze do te doby dojde k nejake razantni zmene v bezpecnosti na strane FF.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:54

Já to řešil velkou oklikou. Cachemapa se mi spouští teď ve FF, i když jako default mám ChromePlus. Spouštím přes ikonu NA PLOŠE WINDOWS soubor cachemapa.js a v něm jsou dva řádky: Myshell = WScript.CreateObject("WScript.Shell"); Myshell.Run("firefox.exe file:\\C:\\geoget-gasp-v1.6.201\\GeoGet\\data-gasp\\map\\mapa.html"); Čili musí být povolen WSH,atd, jde o spuštění javaskriptu, ale ne přes webový prohlížeč, přímo systémem. Ale přesto je nutno alespoň jednou po každé aktualizaci spustit mapu ikonou přímo z geogetu, i když se to nepovede. Při spuštění mimo geoget se totiž neaktualizují cache, při spuštění z geogetu se seznam aktualizuje a pak už ukazuje správně. Takže je to drbání levou nohou za pravým uchem a moc to nakonec nepoužívám.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 14:05

Na to prave existuje ten Mikromuv skript, ktery vygeneruje ten datovy soubor a pak spusti takovy prohlizec, ktery mu reknes. Takze jediny rozdil je v tom, ze mapu poustis jinou ikonkou na toolbaru. ;)
  • 0

#12 kamilek

kamilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 15:53

Jen pro jistotu se zeptám - co se řeší za problém? Jediný, který jsem zaregistroval je ten, že mi cachemapa nastartuje na souřadnicích 0,0, tak se jedním cuknutím myši v náhledovém okně mapy (už to mám nacvičený ;-) přesunu na ČR, dám refresh, zobrazí se mi všechny cache které se mají zobrazit... Opera 11.01 build 1190
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 16:35

Pockej, pockej, to je zajimave! Takze kese ti to ukaze spravne, ikonky ti to ukaze spravne, ale blbne jen ta lokace? kdyz si otevres v te mape to tlacitko Tools, tak v zalozce locations nemas nic, ze? Pak by to totiz znamenalo,z e se nacetly vsechny datove soubory, vyjma tech lokaci. Proto ze jine datove soubory jdou, bude to spise jen nejaka bota v javascriptu.
  • 0

#14 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 16:48

kamilek napsal/a:
Jen pro jistotu se zeptám - co se řeší za problém? Jediný, který jsem zaregistroval je ten, že mi cachemapa nastartuje na souřadnicích 0,0, tak se jedním cuknutím myši v náhledovém okně mapy (už to mám nacvičený ;-) přesunu na ČR, dám refresh, zobrazí se mi všechny cache které se mají zobrazit...
Opera 11.01 build 1190


Mám stejnou verzi Opery a výchozí souřadnice jsou taky [0,0]. Akorát, že i když se přesunu nad ČR a dám Refresh, tak se žádné body nenačtou a navíc mě to po náhodném počtu refreshů (někdy už po tom prvním) hodí zpátky na [0,0].
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#15 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 0:29

Paja.V napsal/a:
Mám stejnou verzi Opery a výchozí souřadnice jsou taky [0,0]. Akorát, že i když se přesunu nad ČR a dám Refresh, tak se žádné body nenačtou a navíc mě to po náhodném počtu refreshů (někdy už po tom prvním) hodí zpátky na [0,0].


Potvrzuji presne toto chovani. 11.01 1190. Nejvic me na tom stve, ze driv to fungovalo (minimalne se starou cachemapou, ale mam pocit ze chvili i po nasazeni nove verze), pak to najednou / postupne? prestalo.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 8:44

Aha, takze jsme zpet u puvodni diagnozy - je zatrhnute cist lokalni textaky.
  • 0

#17 kamilek

kamilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 8:47

HaLuMa napsal/a:
Takze kese ti to ukaze spravne, ikonky ti to ukaze spravne, ale blbne jen ta lokace?

kdyz si otevres v te mape to tlacitko Tools, tak v zalozce locations nemas nic, ze? Pak by to totiz znamenalo,z e se nacetly vsechny datove soubory, vyjma tech lokaci. Proto ze jine datove soubory jdou, bude to spise jen nejaka bota v javascriptu.

po načtení mapy jsou Locality prázdné, po refresh už je tam co má být.
Takže upgradovaný postup ;-) Po načtení hned refresh, tools-locations vybrat lokalitu a zase refresh a vidím vše jak má být

Před časem mi to taky jednoho dne přestalo fungovat, kešky se nezobrazovaly, ale nějak jsem to pořešil...
Jdu vzpomínat...
  • 0

#18 kamilek

kamilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 8:56

Takže do adresního řádku zadat: opera:config#UserPrefs|AllowFileXMLHttpRequest zatrhnout Allow File XMLHttpRequest skoro na spodku stránky kliknout uložit restartovat Operu a mělo by to jet. Opera má super nástroj - chybovou konzolu... po kliknutí na refresh to vypsalo jednu hlášku i s návodem jak to vyřešit ;-) Bohužel při načítání cachemapy to těch hlášek vypisuje podstatně více...
  • 0

#19 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 11:39

A to nejde misto txt generovat dalsi .js, ktery by obsahoval uz rozparsovane udaje, nebo treba jen ciste retezec s obsahem soucasneho textaku a dal se s tim pracovalo stejne, jako v soucasnosti?
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 12:02

Jasne ze to jde, zadnou ameriku jsi neobjevil. Treba takove predavani pres JSON format by asi pomohlo, a jeste by to mohlo byt rychlejsi nez doposud. Jen se to samo neudela. Veci na predelani je v cachemape spousta, ale ted se do toho zrovna nechci poustet, protoze mam rozvrtano neco jineho.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama